Küçük bir kaza yaptım.

Kodla Büyü
kaybil' Alıntı:
bende kaza yaptim arabamin on sag kapisi gitti suc 100 de 100 bende idi hatta arabadan inip bana saldirdilar... sonuc ne oldu biliyor musunuz ehliyetleri yokmus olay yerinde tutanak tutma israrimin snucunda ortaya cikti...
Evet bakın işte trafik polisinin faydaları.
Gerçi tutanak esnasında ortaya muayene ruhsat direksiyondaki kişinin ehliyet ve sair bilgilerde dökülecekti. Hatta kişi aranan bir suçlu, ehliyetsiz yada ehliyetine el konulmuş veya alkollüde çıkabilirdi. Yada hakkında mahkemede yargılanıp, ertelenmiş trafik cezası da olabilirdi.
Hocamın olayında, kişi hem haklı durumda hem de tutanak istemiyor. Var bir çekindiği...Keşke tutanak tutulsaydı.
Yani hukuk en doğrusunu bilir.

COBOL' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
bende kaza yaptim arabamin on sag kapisi gitti suc 100 de 100 bende idi hatta arabadan inip bana saldirdilar... sonuc ne oldu biliyor musunuz ehliyetleri yokmus olay yerinde tutanak tutma israrimin snucunda ortaya cikti...
Evet bakın işte trafik polisinin faydaları.
Gerçi tutanak esnasında ortaya muayene ruhsat direksiyondaki kişinin ehliyet ve sair bilgilerde dökülecekti. Hatta kişi aranan bir suçlu, ehliyetsiz yada ehliyetine el konulmuş veya alkollüde çıkabilirdi. Yada hakkında mahkemede yargılanıp, ertelenmiş trafik cezası da olabilirdi.
Hocamın olayında, kişi hem haklı durumda hem de tutanak istemiyor. Var bir çekindiği...Keşke tutanak tutulsaydı.
Yani hukuk en doğrusunu bilir.
hocam üstume yuruduler esnaflar.mudahale etti ortalik yatisinca ben arabadan tutanak cikardim dolduralim dedim karsi tarafta 50 tl masraf vardi fari kirildi benim arabanin on sag kapisi gitti masraf coktu.. tutanagi gorunce tutustular kabul etmediler hatta kacmaya kalktilar o arada tanidigim bir servisten usta geldi rapor tutmak icin.. ehliyet istedik yok dediler isin rengi degisti sonra tartisma oldu en son sucu 100 de 100 karsiya yikip ustanin ehliyetini kullanarak tutanak tuttuk trafik gelseydi hem ceza hem sucu ustleneceklerdi... karsi tarafin sigortasi benim arabayi yaptirdi bende onun far ini taktirdim 50 lora masrafi oldu... kazadan aldigim en buyuk ders sinirliyken agresif araba kullanmayacaksin...

hocam renk metalik değil lokal boya halleder oda max. 50 TL olsun.kasko eskisi gibi her çizileni değiştirmiyor diye biliyorum tamir edilebilecekse tamir ediyor. tanpon değer düşürtmez gerekirse mahkemeye versin.Bişey çıkmaz.Tutanak tutulmalıydı.En azından tüm işlemleri sigorta takip ederdi.

hocam ne olursa olsun sen baştan tutanak tutacaksın. bunu yapmadığın zaman kesinlikle bu tarz sıkıntılar çıkar.

tutanağı tutsaydın sen haksızsan zaten onun masraflarını senin sigortan karşılar. Ne uğraşacaksın sen ya yasal olan neyse onu yapacaksın.

ne olacak hocam büyük bir ihtimalle hocamdan tamponun sıfır faraşını isteyecek. insan acıyo yardım etmek istiyo ondan sonrada kendi başı ağrıyor.

burdan kazalı araçları kazasız diye satıyorlar sonucu mu çıkıyor :!:

hocam tut tutanagı sigrota halletsin. aracın degferi düşer vs.. bunlar bos iş.. evt duser ama sonucta bu bir risk.. aracı trafige cıkartmasın ozaman. millet sıfır arabayı alıp galeriden eve giderken kaza yhapıyor.

bayanla gorus fiyat kafandakinden yükse ise.. tutangı işleme koyun.

bir bayan sürücünün araç değeri düşsecek diye tutanak tutmamak istemesi son derece aykırı bir durum. ortada bir sahtekarlık var, küçükte olsa hasarlı araç ilerde birisine hasarsız diye satılacak ve sizde bu usülsüzlüğe ortak olacaksınız. ne olursa olsun tutanak tutun.

eşimle gezmeden gelirken ışıkta ben de doğan bir arabanın tamponuna dokundum tampon parçalandı...benim plakanın vidası çıktı sadece..işlek bir yerdeydik suçlu benim ama adamlar tutanak tutmayalım dediler...kaç para tampon dedim 70 tl çıkardım verdim...keşke tutanak tutsaydım muhtemelen adamın ehliyeti yoktu..tutanak şart tutanak

buda gelir buda geçer. :) bende ışıkta arkadan vurdum öndeki araca iyide geçirdim. hatta o gitti öndekine vurdu. tabi bütün suç bende tutanak tuttuk. sonra herkes kendi yoluna. hatta vurduğum araç kiralık araçmış. ben gittim benim aracı kaporta ustasına yaptırdım. Onlarda kendi araçlarını serviste yaptırdılar.

100 tl en fazla 150 tl hesabına yatır, hiç muhatap olma derim, resimden pek bişey yok gibi görünüyor

forumda bir hocam vardı arabasını komşusu istiyordu o geldi aklıma acep ne oldu

Hocalarım hepinize teşekkür ederim yorumlarınız, tecrübeleriniz fikirleriniz için.
Benim araba tamir masraflarıyla 500 tl tuttu. O diğer araba için adam tamponu tam boyatmak için boyacıya vermiş 350 tl tuttu. O arabamın değeri düştü gibisinden bir şey demedi. Bende 350 tl yi boyacıya verip kapattım defteri.

talp' Alıntı:
Hocalarım hepinize teşekkür ederim yorumlarınız, tecrübeleriniz fikirleriniz için.
Benim araba tamir masraflarıyla 500 tl tuttu. O diğer araba için adam tamponu tam boyatmak için boyacıya vermiş 350 tl tuttu. O arabamın değeri düştü gibisinden bir şey demedi. Bende 350 tl yi boyacıya verip kapattım defteri.

sigortadan yaptırsaydı ne değişirdi ben onu anlamadım
bu arabanın 350 tl lik kaydı var alınmaz mı diyecekler sanki

Geri