kablosuz bağlantım sürekli kopuyor?

Kodla Büyü

msconfig

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar superonline dan 10 mbps ile sınırsız bağlanıyorum.kablosuz bağlantım sürekli kopuyor bir türlü anlamadım.Modemin içine girince tılgın ismi çıkıyor.Yani modemin ismi tılgın ilk defa duydum.Dns ayarlarını superonline olan Dns1= 212.252.114.8 Dns2= 85.29.26.8 dnsleri kullandım.Ayarlara baktım.Bilgisayarıma format attım.Sadece modemi resetlemedim.bazen bir siteye bile giremiyorum.yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Re: Lütfen yardım.kablosuz bağlantım sürekli kopuyor?

hocam DNS ayarlarını DNS1: 208.67.222.222 DNS2: 208.67.220.220 olarak ayarla.eğer hala aynı sorunu yaşamaya devam edersen modemi fabrika ayarlarına döndür(reset tuşuna 5-6 saniye basılı tut) ve modem bilgilerini yeniden gir. hala sorun devam ederse modem adaptörünü kontrol et.

çekimi full hızın düşükse modemin yayın yaptığı kanalı değiştirmeyi dene

m32m' Alıntı:
hocam DNS ayarlarını DNS1: 208.67.222.222 DNS2: 208.67.220.220 olarak ayarla.eğer hala aynı sorunu yaşamaya devam edersen modemi fabrika ayarlarına döndür(reset tuşuna 5-6 saniye basılı tut) ve modem bilgilerini yeniden gir. hala sorun devam ederse modem adaptörünü kontrol et.
hocam yukarıda yazdığınız dnsleri denedim.modeme reset atmayı biliyorum fakat üst komşumuzda ondan reset atamayacam.ayrıca en az 3 diş (iyi)çekiyor.full çektiği zamada bile problem yaşıyorum.

nebiyan55' Alıntı:
kanalın ayralarını değiştirmeyi deneyeyim sonucu yazarım.

dns ayarları ile kablosuz ağın ful çekmesinin 3 diş çekmesinin ne alakası var?

Cemal TANER' Alıntı:
dns ayarları ile kablosuz ağın ful çekmesinin 3 diş çekmesinin ne alakası var?
dnslerle alakası yok da çekme problemim yok demek istedim herhalde yanlış anlattım.

nebiyan55' Alıntı:
kanalları değiştirdim yine de değişmedi.

arkadaşlar daha 10 gündür Superonline ışıkhızında internet(!) e abone oldum uydunetim daha 3 ay varken kampanyadan yararlanmak istedim 29 tl 20mbit sınırsız.Fakat 10 gündür Wireless koplma problemi yaşıyorum defalarca aradım müşteri hizmetlerini sürekli kanal değişitiryorlar modem güncellemesi yapıyorlar boşş..her aradığımda başka biri çıkıyor her biri de farklı bişey söyliyerek aynı işlemi yapıyorlar sonuç yine aynı.arıza kaydı oluşuturalım dediler 24 saat içerisinde size dönülür dediler habire oyalama.ne kadar midem bulandı anlatamam..iptal hakkım var mı dedim 180tl cezası var dediler ..e benden kaynaklı mı ki problem? ne olcak bilmiyorum?
bu problemi yaşayanlar var mı veya çözüm bulan?

10 mbps hızını 9 ve ya 8 mbps yapsınlar bağlantı kopmaz. Sinyalde zayıflama var 10 mbps desteklemiyor muhtemelen santrale uzaksın.

hasari' Alıntı:
10 mbps hızını 9 ve ya 8 mbps yapsınlar bağlantı kopmaz. Sinyalde zayıflama var 10 mbps desteklemiyor muhtemelen santrale uzaksın.
onu ben yapabilir miyim hasari hocam? onu yaparsam hızım çok düşer mi?

eras63' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Yok hocam sen yapmazsın müşteri hizmetleri merkezden yapacak. Hızın pek düşmez neredeyse hissetmezsin. Download hızın biraz düşecek o kadar. Hızını düşmesi sürekli bağlantının kopmasından iyidir. :)

hasari' Alıntı:
eras63' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Yok hocam sen yapmazsın müşteri hizmetleri merkezden yapacak. Hızın pek düşmez neredeyse hissetmezsin. Download hızın biraz düşecek o kadar. Hızını düşmesi sürekli bağlantının kopmasından iyidir. :)
kendileri bilmiyor mu hasari hocam bunu biz mi akıl öğretcez onlara işlerini yine mi bize iş düşüyor..bir de uzman diye karşımıza telefona çıkıyorlar..haklısın zırt pırt kopmasındansa çok irenç bir durum herşey yarıda kesiliyor.
tşklr hocam.

eras63' Alıntı:
kendileri bilmiyor mu hasari hocam bunu biz mi akıl öğretcez onlara işlerini yine mi bize iş düşüyor..bir de uzman diye karşımıza telefona çıkıyorlar..haklısın zırt pırt kopmasındansa çok irenç bir durum herşey yarıda kesiliyor.
tşklr hocam.
Hocam müşteri hizmetleri belkide binlercedir benim muhattap olduklarımın bir kısmı işini biliyor bir kısmı ise hiç bilmiyordu. İşin aslı @eras63 bağlanıyor mu bağlanmıyor mu çokta umurlarında değil nasılsa sana fatura kesiyorlar istersen ödeme.

Sen bu durumu görüş kendileriyle. Ağlamayana meme vermezler bilgin olsun. Sürekli sıkıştır başka yolun yok.

hasari' Alıntı:
eras63' Alıntı:
tşklr hocam.
Hocam müşteri hizmetleri belkide binlercedir benim muhattap olduklarımın bir kısmı işini biliyor bir kısmı ise hiç bilmiyordu. İşin aslı @eras63 bağlanıyor mu bağlanmıyor mu çokta umurlarında değil nasılsa sana fatura kesiyorlar istersen ödeme.

Sen bu durumu görüş kendileriyle. Ağlamayana meme vermezler bilgin olsun. Sürekli sıkıştır başka yolun yok.
evt haklsınız..nasıl olsa ffarura kesiliyor işt ben bu yüzden uzun süreli sözleşmeleri sevmiyorum.

eras63' Alıntı:
evt haklsınız..nasıl olsa ffarura kesiliyor işt ben bu yüzden uzun süreli sözleşmeleri sevmiyorum.
Adamlarda bu yüzden taahüt diye bir şey uydurdular. Nasılsa 2 sene boyunca abonesin çatır çatır 24 fatura yatıracaksın. :)

hasari' Alıntı:
eras63' Alıntı:
Adamlarda bu yüzden taahüt diye bir şey uydurdular. Nasılsa 2 sene boyunca abonesin çatır çatır 24 fatura yatıracaksın. :)
evet aynen öyle hocam..bu arada bağlantı hızım 10 değil 20 mbit..bunu 19 yada 18e düşürmelerini istiyceğim.

eras63' Alıntı:
hasari' Alıntı:
eras63' Alıntı:
evet aynen öyle hocam..bu arada bağlantı hızım 10 değil 20 mbit..bunu 19 yada 18e düşürmelerini istiyceğim.
Abi sen uçuyormuşsun. :D

Ben ilk mesajına göre yazmıştım eğer 20 ise tabu bu değerler yeterli gelecektir. Yaparken siz ve müşteri hizmetleri hız testi yapmayı unutmayın. En uygun değere geldiğinde orada bıraksınlar.

Abi sen uçuyormuşsun. :D

Ben ilk mesajına göre yazmıştım eğer 20 ise tabu bu değerler yeterli gelecektir. Yaparken siz ve müşteri hizmetleri hız testi yapmayı unutmayın. En uygun değere geldiğinde orada bıraksınlar.

gösterdiği kadar verim alamıyorum onu da geçtim tek sorun bağlantı kopması .

Ekli dosyalar

• speedtest.net.png
    speedtest.net.png
    318 KB · Görüntüleme: 880

hocam internet sağlayıcınızla ilgili müşteri hizmetlerini sıkıştırın

Upload ve Download hızlarınız çok güzel hızı biraz düşürtürseniz bağlantıda sorun yaşamazsınız.

ya baya sıkıştırdım günde en az 2 dfa arıyorum bugün patladım ama az önce yine koptu bağlantı acaip sinir bozucu modemi değiştirseler düzelmez mi çünkü komşuya sordum onda böyle bi sıkıntı yokmuş onıunki de superonline belası?

eras63' Alıntı:
ya baya sıkıştırdım günde en az 2 dfa arıyorum bugün patladım ama az önce yine koptu bağlantı acaip sinir bozucu modemi değiştirseler düzelmez mi çünkü komşuya sordum onda böyle bi sıkıntı yokmuş onıunki de superonline belası?
bu arada bu mesajla birlikte "Tecrübeli üye" oldum güzel:)

eras63' Alıntı:
Hocam o zaman komşudan alın modemi bir gün test edin bakalım sorun modem mi?

Merhaba;

Eğer modem, router, switch her ne ile sonlandırmışlarsa o cihaz üzerinde ethernet çıkışı var ise bir iki gün deneyin eğer internetinizde bir kopma olmaz ise kablosuz kanalınızı değiştirin. Kopma mevcut ise ve bilgisayarınızdan şüphelenmiyorsanız açtırın arıza kaydınızı ve bekleyin. Kolay gelsin.

hasari hocam onu bi denemeye çalışacağım modemden mi acaba diye.

burhansenyuva' Alıntı:
Merhaba;

Eğer modem, router, switch her ne ile sonlandırmışlarsa o cihaz üzerinde ethernet çıkışı var ise bir iki gün deneyin eğer internetinizde bir kopma olmaz ise kablosuz kanalınızı değiştirin. Kopma mevcut ise ve bilgisayarınızdan şüphelenmiyorsanız açtırın arıza kaydınızı ve bekleyin. Kolay gelsin.
hocam baya kanal değiştirdiler ki kanalı ben de 192.168.1.1 en değşitirebiliyorum ve de 2 bilgisayarda denedim onda da kopmalar oldu hatta ilk onda farketmiştim sonra benimkinde de oldu. ben aradım zaten arıza kaydı oluşuturttum 24 saatte geri döncekler dediler sözde..bu mesajı yazarken bile koptu tekrar sorun gider dedikten sonra bu şekilde sorun onarılıyor.

Ekli dosyalar

• superproblem.png
    superproblem.png
    40.5 KB · Görüntüleme: 867

bende bir tane uydunetten kalma router var onu bi deniycem şimdi aklıma geldi.

eras63' Alıntı:
Uydunetin TP-LİNK router ını taktım ama malesef sonuç

Ekli dosyalar

• tplinkroutersonuc.png
    tplinkroutersonuc.png
    61 KB · Görüntüleme: 863

eras63' Alıntı:

Hocam kanal derken 1 den 11 e oluşan rakamlardan bahsetmiştim. Yazınızdan ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama 192.168.1.1 dediğiniz için yazma isteğim oluştu. Bahsettiğim bölüm kablosuz altında bulunur.

burhansenyuva' Alıntı:
eras63' Alıntı:

Hocam kanal derken 1 den 11 e oluşan rakamlardan bahsetmiştim. Yazınızdan ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama 192.168.1.1 dediğiniz için yazma isteğim oluştu. Bahsettiğim bölüm kablosuz altında bulunur.

hocam modem ayarlarına girilince kanallar var onları değiştirebiliyoruz.

Ekli dosyalar

• super kanallar.png
    super kanallar.png
    41 KB · Görüntüleme: 867
Geri