Kaymakamlık Sitesi bizim görevimiz mi?

Kodla Büyü

phileo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak ve sizin yorumunuzu almayı istiyorum...
Ben Halk eğitimde görev yapıyorum. Bu ilçeye Ağustos ayında tayin oldum. Geldiğimde halk eğitim sitesi dahil ilçe mem sitesi çok eski gelmişti bana ve halk eğitim sitesini yeniledim. 1 ay önce de ilçe mem sitesini yenilememi istediler bende kırmadım ve yenilemeye çalıştım. Tam site kodlaması devam ederken tüm il/ilçe mem siteleri tek şablona geçeceği bildirisi geldi ve ben de yapmış olduğum çalışmayı yeni şablona da uyarladım.

Neyse buraya kadar herşey normal gelişti. Bugün Halk eğitim müdürümüz beni aradı ve hemen kaymakamlığa gelmemi söyledi. Benim aklıma direk kaymakamlığın sitesini de düzenlememi isteyecekleri geldi... Neyse gittim. İçeri girmek isteyince kapıdaki görevli beni bir güzel azarladı "arkadaşım nereye gidiyorsun sen kimsin" diye. Açıkladım ben halk eğitim bilgisayar öğretmeniyim felen adam takmadı azara devam " nereye gidiyorsun buraya böyle girilir mi...." Bende bana telefon edip müdür beyin çağırdığını madem içeri söyleyin gireyim dedim. İşim olmasa oranın değil kapısından geçmek o binaya uğramamak için yolumu bile değiştiririm... Neyse uzatmayayım gelsin demişler içeri girdim. İçeri de halk eğitim müdürümüz, ilçe me müdürü, kaymakam, hakim ve ne iş yaptığını bilmediğim birisi daha vardı.

Benim bildiğim bir yere bir misafir ya da tanınmayan birisi gelince önce bir "hoşgeldin" denilir vs gelen kişi her kim olursa olsun bir karşılanır. Bana direk kaymakam bilgisayarını göstererek "bu siteden bizim siteye yapmanı istiyorum " dedi. Bende daha ne olduğunu anlamadan yani ayşe kim fatmaya ne oldu hesabı... Biraz afalladım ve "tamam yaparım "dedim. "Yaparız değil YAPACAKSIN!"diye azarladı. Bende "tamam yaparız" dedim. "Yaparız değil YAPACAKSIN!" diye bir azar daha yedik... Neyse bir siteye bakayım dedim şöle bir iki inceledim. bu sefer hakim söze karıştı. Güya doğuda bir ilçede görev yapmış ve ordaki bilgisayar öğretmeni ilçe sitesini hazırlamış ve bunu örnek göstererek sen nasıl öğretmensin demeye getirdi... "Orası mı doğu burası mı anlamadım" diye kendince espri yaptı ve ben hariç diğerleri gülüştüler. Site yapmakla doğu-batı arasındaki farkı anlayamadım ama... Neyse kaymakam bu sefer emir yağdırmaya başladı. "Siteyi yapacaksın ve daha sonra yazı işleri müdürünü 2 günde bir arayarak siteye eklenecek haber yada duyuru var mı diye soracaksın". Benim iyice gözüm kararmaya başladı sinirden ne yapacağımı bilemiyorum."Siteyi yaparım ama o dediğiniz kişiye nasıl güncelleme yapacağını öğretirim. Ben 2 güne bir güncelleme yapmakla uğraşamam benim görevim değil dedim"...

Neyse bu şekilde bir sürtüşme yaşandı tam çıkmak için bir yol ararken bu sefer görevini bilmediğim kişi söze karıştı ve dedi ki kaymakama:"Görev yazısı çıkarın bakalım nasıl yapmıyormuş".Kaymakam "Görevlendiririz de şimdi onun bir de soruşturması felen olur kim uğraşacak"...Ben bunlardan sonra tamam dedim çıktım.

Ama inanın sabahtan beri sinirden elim ayağım titriyor orada bir şey yapamamak beni çok geriyor...

Şimdi sizlere soruyorum ben bu siteyi yapmasam ne olur sonuçta benim görevim değil, diyelim ki yazı çıkardı. Bende yapmadım ve soruşturma açıldı ne çıkabilir bu işten???

Hayır siteyi yapamayacağımdan değil bu şekilde azarlanarak ben değil kimse yapmaz! Araştırma yaptım ve Isay Projesini gördüm benden istedikleri site de bu şablon zaten.. Ama söyleyiş şekli ve tarzı yanlış. Bir de şu anki site joomla eğer görevlendirme yaparsa bir tema editleyip al yaptım demek de aklımdan geçiyor...

dandik bir şey yap sana yaptırdıklarına pişman olsunlar zamanında bana da ukelalıkla yaptırmaya çalıştılar ben de öyle tuhaf birşey yaptım ki yaptırdıklarına pişman oldular

Hocam geçmiş olsun. Kendini bilmez kaymakam dangalakları hep böyle yapıyor. Dandik bir site yap ve yaptım de geç.

hocam ne oldum demeyecen, ne olacam diyecen bu hayatta ve hiçbir zaman o oturduğun koltuğa güvenerek insanlara yukardan bakmayacaksın gün gelir onun hesabı senden sorulur değil mi? Bu şekilde değilde güzellikle söylese elimde zaten ilçe mem için hazırladığım site vardı onu düzenler yapardım bişeyler ama bu şekilde insanları ezerek yaptırmaya çalışırlarsa kendileri kaybeder...

hocam vakti zamanında hocamız demişti zeki aklı başında insanların çoğu sayısalı seçiyo geri kalan dandik öğrencilerde eşitağırlık seçiyo sonra ülkeyi bunlar yönetiyo diye adamı dinlemedik meğer ne kadar haklıymıs, öyle dandik biride senin oraya gelmiş ve kendni yanındakilere ispatlamaya çalışıyo anlaşılan kendine göre hava atıyor, ya sabır diyin ve güzel bir site yapın bence sonucta devlete yapacaksınız o siteyi ona değil, babasının malı değil ya en çok 2 sene orda kalır o şahıs, bunlar gibilerine inatlaşırsak elimize bişey geçmediği gibi devletimizin adının geçtiği sitelerde küçümseniyo malesef Örnek : btk (dandik adamlar dandik iş yapıyor sonuc halka zarar veriyor bence elinizden geleni yapın mazlumun ahını Allah sorar hiiç merak etmeyin)

Hocam ben bile burda kudurdum sinirden bence de dandik bişeyler yap yaptınmı yaptım bitti..

Hocam geçen sene benim yaşadıklarıma yakın olmuş sizinki de. Biz de 2 arkadaş kaymakamın ricasıyla site yapmaya koyulduk, durum sizinki gibi azarlama emir vb. olmadı ama sonuçta o kişi ilçenin en yetkili amiri olduğu için sorun yaşamamak için işi oluruna götürmeye çalıştık. Bize görevlendirme yazısı vb. yazılmadı ama böyle bir yazı olması durumunda o işin yapılması gerektiğini öğrendik. Sizin de yaşadığınız gibi elinizi verdiniz mi kolunuzu kapmaya çalışıyorlar biraz iş yapınca bu sefer haberler vs bitmiyor. Neyse biz Isay Projesinin olduğunu, mevcut site üzerinde içerik zenginleştirmesi ve olabildiğince görsel müdahale yapalım dedik fakat illaki yeni bir site ve özel hosting ile yapın denildi. Tema yapıp gösterdik beğenmedi, istediklerini ekledik yine değişik şeyler istedi en son temada cümle şu oldu:" Her şey tamam gibi ama biliyorum bu sitede kesin bir şeyler eksik!" olayın bittiği yer zaten o sözdü. İstediğiniz kadar kızın ama değil öğretmen, ilçe milli eğitim müdürünün bile kaymakam gözünde zırnık değeri yoktur. İşte biz böyle bir camiada çalışıyoruz, arkamızdan kimse destek çıkmaz bakanımız bile bizi yerden yere vurur. Zamanında yaptığımız en büyük yanlış aynısında çok fazla olan bir memurluk seçmiş olmamız. Az olup değerli olmalıydık. Konuyu dağıttım kusura bakma şahsi görüşüm o işten bizim sorumlu olmadığımızdır, site yapımı için ödenek çıkartıp web tasarımcıya yaptırmalılar veya en azından o ödeneği size vermeliler ki emeğinizin karşılığını alabilesiniz. O insanlar site yapmayı 1-2 saatlik bir şey zannederler. Umarım kim olursa olsun haysiyetli duruşunuzu asla kaybetmezsiniz. Kolay gelsin.

Atanmışları kazanmışlara ezdirmeyiz hocam. O bizim atanmışımız. Ben olsam Türk Eğitim senle irtibata geçer onlarla yasal yolu paylaşır ve yapmazdım. Bence yapmak zorunda değilsiniz bilmiyorum deyin. İyice zıtlaşırlarsa başka bir ilçeye tayin istersiniz.

Hocam yazı ile verirse yapman gerekir. Kaymakam sicil amirin çünkü. Ama sende herşeyi yazılı iste veya yap. buna güncellemeler ve değişiklikler de dahil.

Bu arada canını sıkma diyeceğim ama hiç bir şeye fayda etmeyecek. Seni çok iyi anlıyorum. Az çok benzeri şeyleri ben de yaşadım. Yapabileceğin en iyi şey bir haftalık rapor alıp o ilçeden biraz uzaklaşman. Gelince biraz daha sakinleşmiş olursun. Bir de 2 kuruşluk değer verilmeyecek insanların lafına takılıp da üzülmeyin. Kalın sağlıcakla.

phileo' Alıntı:
Arkadaşlar bugün başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak ve sizin yorumunuzu almayı istiyorum...
Ben Halk eğitimde görev yapıyorum. Bu ilçeye Ağustos ayında tayin oldum. Geldiğimde halk eğitim sitesi dahil ilçe mem sitesi çok eski gelmişti bana ve halk eğitim sitesini yeniledim. 1 ay önce de ilçe mem sitesini yenilememi istediler bende kırmadım ve yenilemeye çalıştım. Tam site kodlaması devam ederken tüm il/ilçe mem siteleri tek şablona geçeceği bildirisi geldi ve ben de yapmış olduğum çalışmayı yeni şablona da uyarladım.

Neyse buraya kadar herşey normal gelişti. Bugün Halk eğitim müdürümüz beni aradı ve hemen kaymakamlığa gelmemi söyledi. Benim aklıma direk kaymakamlığın sitesini de düzenlememi isteyecekleri geldi... Neyse gittim. İçeri girmek isteyince kapıdaki görevli beni bir güzel azarladı "arkadaşım nereye gidiyorsun sen kimsin" diye. Açıkladım ben halk eğitim bilgisayar öğretmeniyim felen adam takmadı azara devam " nereye gidiyorsun buraya böyle girilir mi...." Bende bana telefon edip müdür beyin çağırdığını madem içeri söyleyin gireyim dedim. İşim olmasa oranın değil kapısından geçmek o binaya uğramamak için yolumu bile değiştiririm... Neyse uzatmayayım gelsin demişler içeri girdim. İçeri de halk eğitim müdürümüz, ilçe me müdürü, kaymakam, hakim ve ne iş yaptığını bilmediğim birisi daha vardı.

Benim bildiğim bir yere bir misafir ya da tanınmayan birisi gelince önce bir "hoşgeldin" denilir vs gelen kişi her kim olursa olsun bir karşılanır. Bana direk kaymakam bilgisayarını göstererek "bu siteden bizim siteye yapmanı istiyorum " dedi. Bende daha ne olduğunu anlamadan yani ayşe kim fatmaya ne oldu hesabı... Biraz afalladım ve "tamam yaparım "dedim. "Yaparız değil YAPACAKSIN!"diye azarladı. Bende "tamam yaparız" dedim. "Yaparız değil YAPACAKSIN!" diye bir azar daha yedik... Neyse bir siteye bakayım dedim şöle bir iki inceledim. bu sefer hakim söze karıştı. Güya doğuda bir ilçede görev yapmış ve ordaki bilgisayar öğretmeni ilçe sitesini hazırlamış ve bunu örnek göstererek sen nasıl öğretmensin demeye getirdi... "Orası mı doğu burası mı anlamadım" diye kendince espri yaptı ve ben hariç diğerleri gülüştüler. Site yapmakla doğu-batı arasındaki farkı anlayamadım ama... Neyse kaymakam bu sefer emir yağdırmaya başladı. "Siteyi yapacaksın ve daha sonra yazı işleri müdürünü 2 günde bir arayarak siteye eklenecek haber yada duyuru var mı diye soracaksın". Benim iyice gözüm kararmaya başladı sinirden ne yapacağımı bilemiyorum."Siteyi yaparım ama o dediğiniz kişiye nasıl güncelleme yapacağını öğretirim. Ben 2 güne bir güncelleme yapmakla uğraşamam benim görevim değil dedim"...

Neyse bu şekilde bir sürtüşme yaşandı tam çıkmak için bir yol ararken bu sefer görevini bilmediğim kişi söze karıştı ve dedi ki kaymakama:"Görev yazısı çıkarın bakalım nasıl yapmıyormuş".Kaymakam "Görevlendiririz de şimdi onun bir de soruşturması felen olur kim uğraşacak"...Ben bunlardan sonra tamam dedim çıktım.

Ama inanın sabahtan beri sinirden elim ayağım titriyor orada bir şey yapamamak beni çok geriyor...

Şimdi sizlere soruyorum ben bu siteyi yapmasam ne olur sonuçta benim görevim değil, diyelim ki yazı çıkardı. Bende yapmadım ve soruşturma açıldı ne çıkabilir bu işten???

Hayır siteyi yapamayacağımdan değil bu şekilde azarlanarak ben değil kimse yapmaz! Araştırma yaptım ve Isay Projesini gördüm benden istedikleri site de bu şablon zaten.. Ama söyleyiş şekli ve tarzı yanlış. Bir de şu anki site joomla eğer görevlendirme yaparsa bir tema editleyip al yaptım demek de aklımdan geçiyor...
Hocam büyük geçmiş olsun. Ben böyle kaymakamın da hakimin de taaaaaaaaaaaaaa... İyi sabırlı biriymişsin yine hocam. Laflara bak yaa, görevlendirme çıkaralım da yapmıyormuymuş görelim diye rest çekiyor terbiyesizler. Kapıdaki adam azarlıyor falan filan. Hocam nerenin kaymakamıymış da böyle cesur konuşuyor bilemedim şimdi. Dediğin gibi temayı değiştir olsun bitsin.

Hocam öncelikle umarım aday öğretmen değilsinizdir.. aday öğretmenseniz durumunuz gerçekten zor...

Aday değilseniz zaten direk resmi yazı ile görevlendirme isteyin, görevlendirdikleri takdirde uyduruk bişey yapın fazlasını yapamam bu kadar biliyorum bu benim ihtisas alanım değil deyin. En fazla sizi hizmet içi eğitime gönderirler.. Size tavsiyem, varsa o bölgede kaymakamın dişi geçmeyen bir sendikaya üye olun onlar size daha fazla yardımcı olur..

Kaymakam değil Vali ile takışan bir İlçe Milli Eğitim müdürümüz vardı bizim, vali görevden almış ama adam geri gelmiş ve bir daha karışan eden olmadı.. Fakat hocamızın iki sözünden biri "mevzuat"tı, yani bu dönemde size bol bol mevzuat okumak düşüyor..

Hocam size gerçekten kolay gelsin işiniz çok zor, adaysanız unutmayın "aday öğretmen uyarı cezası dahil alsa görevine son verilir"

http://www.memurlar.net/haber/217975/

Gerçekten çok sinirici bir durum, okurken bile sizin neler hissettiklerinizi kısmen anlayabiliyorum kolay gelsin hocam

Geçmiş olsun hocam.Bu gün benden de istedi kaymakam. Çok yumuşak olmasa da sizin gibi de davranmadı neyseki.Eskisini de bi bt öğretmeni asp de yapmış da tasarımı beğenmemiş şimdi isay ı da beğenmez ben de Joomla ile yapayım diyorum. o alanda joomla kullanılıyor mu?

Hocam ben de halk eğitimde kadrolu çalışmakta iken önce ilçe mem de bilgi işlem kölesi olarak çalıştım. Kahretsin ki yapabileceğim bir işi yapamam diyemiyorum; 2 dakikalık işi 2 saate ya da 2 güne sallayamıyorum. Bu yüzden diğer (hizmetliden terfi) memurların işlerini de ben yaptım. Üstüme iyice iş yüklenince ben "sadece evrakta yazılı olan ve bana tebliğ edilen işleri yaparım. Herkes kendi işini yapsın!" dedim ve halk eğitime döndüm. Karşılıklı bir kaç görevlendirme yazısı benim itiraz yazımın sonunda gözdağı vermek üzere sözde teftişe geldiler. Bir süre sonra kaymakamlıktan bağlı bir birimde çalışmamı ve kaymakamlık sitesini yapıp güncellememi istediler. Bu iş kanuna aykırı ama hem işime geldiği için hem de yapılacak iş bana daha çok hitap ettiği için kabul ettim. Yazı işleri müdürü de, kaymakam da, kapıdaki nöbetçi polis te, hakim de, garnizon komutanı da gerektiği kadar resmi ancak samimi idiler. Yapılan işe saygı gösteriyorlardı. Gerçi kaymakam beni yerime bakacak kimse olmadığından yaz tatiline 1 ay geç göndermişti ama size yapılan tavır bana yapılmamıştı. Eğer "yaparım olmaz YAPACAKSIN!" deselerdi ya işi beceremezdim(!) ya da iğrenç bir ürün çıkardı elimden. Sonuçta web sitesi yapar diye bir yeterliliğimiz olduğuna dair belgemiz yok. Böyle işler ancak karşılıklı iyi niyetle yürür. Yapılması gereken bağcıyı dövmek değil! Göreviniz olmayan şeyleri yapmak zorunda değilsiniz ancak bu zihniyetteki kişiler herhangi başka bir açığınızda sıkıntı yaşatabilirler.

hocam benim bu görevdeki 4.yılım ve adaylık felen kalmadı tabiki de ve Türk Eğitim-Sen üyesiyim. Bu ileçeye daha yeni geldim ve bugün hariç ilçeden çok çok memnunum. Eşim de bilgisayar öğretmeni. Dediğiniz gibi ya Isay yapacağım ya da Joomla template düzenleyip verecem. Bu arada kaymakam da Ağustosta gidecek inş. gelen gideni aratmaz...

Yasa, yönetmelik önüne koysan ne olacak? Deli dumrul yasa yönetmelik mi dinlerdi? Senin görevin olmadığını gösterdin diyelim, o zaman da zorbalık yapacak, seninle uğraşacak belki. Kan meselesi. Zorba işte. Zorbaya yasa mı olur?

Zamanında sayısalcı olmakla en büyük hatayı yaptık. Eşit ağırlıkçı olsak bu adamlardan çok çok yüksek puanlar alıp üniversitede bunların okudukları bölümlere girebilirdik. Onun ezikliği de var bu ukalalarda.

Bizim dezavantajımız bu. Bilgisayar herşeyle ilgili. Biz bilgili ve yetkiniz. Bizden beklentiler çok. O yüzden bizden görevimiz olmasa dahi birşeyler bekliyorlar. O yüzden biz bu tip zorbalarla daha fazla karşılaşıyoruz.

...

Bence en mantıklı teklif bir sendika ile görüşmek.

...

Öte yandan kendi kurum amiriniz ile samimi ve dostane bir ilişkiniz varsa, onunla bir dertleşin bakalım, o ne diyor bu durum için. Gerçi herşey karşısında olmuş ama orada ses çıkaramaması normal. Sizin gibi. Benim de jeton köşelidir. Çoğu zaman sonradan aklıma gelir, sonra da kendimi yer bitiririm. Ama boşverin adamı bırak insan değillermiş.

...

Bence bizim amirimiz olsa da bize asli görevimiz dışında bir görev veremez.

Bir mülkiye müfettişine durumu sendika yoluyla iletin.

...

Umarım yanlış birşey yazmamışımdır. Zira mesajlarımın takipçileri çoğaldı. Jurnallemek için fırsat bekliyorlar sürekli. Eminim bunu da okuyup; işte "benden bahsetti" diyecek olanlar vardır. Bir çekememezlik, bir hazımsızlık, fikirlerimden bir rahatsızlık var. O yüzden çok jurnalleniyorum. Tek parti dönemi zorbalarının jurnalcileri gibi.

Ülkedeki devlet işlerinin yarısını öğretmenler yapıyor zaten ama yinede öğretmenleri kötülüyorlar... :verymad:

Okkalı bir sendikaya kayıdını yaptır.Elinden gelen pisliği yap.Altta kalma.Ben böyle kaymakamlar yüzünden idarecilikten oldum.

sayın hocam çok vaktinizi almayacak şekilde dilerseniz İSAY kullanıp siteyi hazırlarsınız. VHKİ görevlisine güncellemeyi öğretir aradan çekilirsiniz tabii istiyorsanız..

Kaymakamlık ve Valilik web sayfaları için İçişleri Bakanlığının başlattığı bir hizmetle ilgili sizleri bilgilendirmek istedim.

İçişleri bakanlığının başlatıığı İSAY PROJESİ sayesinde kaymakamlık ve valilikler full dinamik web sayfasına ücretsiz sahip oluyorlar. MS Word yazılımını ve interneti aktif olarak kullanan her personelin bu yazılım ile internet sitesi oluşturup kullanabilmesi mümkün olacaktır.

Kaymakamlık ve valilikler dilerlerse kendi hazırlamış oldukları dinamik yada statik web sayfaları için de İçişleri Bakanlığının ücretsiz hosting hizmetinden de yararlanabiliyorlar.

1- Ücretsiz gov.tr domain nasıl alınır?

Birçok firma bu gov.tr alan adı karşılığında ücret talep ediyor. Birçok kaymakamlık da ODTÜ yerine bu firmalardan para karşılığında bu hizmeti alıyor. Yapılması gereken www.nic.tr adresinden bir hesap açıp “Yardım-Destek” menüsü altında, “Formlar”

linkinde bulunan, “Sorumlu Değişikliği Formu' nu tekrar doldurup hizmeti ODTÜ üzerinden ücretsiz almaya başlayabilirsiniz.

https://www.nic.tr/index.php?PHPSESSID= ... N=PRICELST

2- Ücretsiz hosting hizmeti nasıl alınır?

http://w3.icisleri.gov.tr/default.icisl ... tent=10069 adresinde yer alan Hosting Başvuru Formunu doldurup resmi yazı ile İçişleri Bakanlığına iletmek yeterli.

3- Ücretsiz web sayfası oluşturulması ve yönetimi hizmeti nasıl alınır?

http://w3.icisleri.gov.tr/default.icisl ... tent=10069 adresinde yer alan İSAY Başvuru Formunu doldurup resmi yazı ile İçişleri Bakanlığına iletmek yeterli.

Lütfen kaymakamlık ve valilik siteleri ile uğraşanlara iletiniz..

bilisim-haberleri-f159/kaymakamlik-valiliklere-ucretsiz-web-sitesi-hosting-domain-t35320.html

aklıma uçuk şeyler geliyor. bu başlığı sabitleyip şu kaymakamla ilgilensek anasından emdiği sütü burnundan getiririz. ne sene 1500 'ler ne de burası dağ başı. kendim de dahil, bu kadar güçlü bir zümre ile hayal işte..

geçmiş olsun hocam.

bence çok kötü bir site yapıp elimden bu kadar geliyor deyin.
kaymakam olunca mecburen lafın altında kaldınız ama onların işini yapmayarak rahatlarsınız ancak. takmayın bu kadar.

Üzüldüm hocam durumunuza kendimi sizin yerinize koydum sanırım o odada susamazdım. Bunlar nasıl konuşma nasıl üsluptur anlamıyorum size kızamıyorum ancak sessizde kalmasanız daha doğru olurmuş :(

isay projesi varken ne diye özel hostingle devleti zarara sokuyorlar? Kaymakamlık sitelerine kaç kişi giriyor? Bir de yönetici koltuklarını tahtadan yapmak lazım bence. Anlayan anlar artık.

az çok bu yollardan hepimiz geçmişizdir hocam.olan olmuş,geçmiş olsun ,acaip sinirlendim bu arada.

bundan sonra ne yapabilirsin?
Siteyi yap ama dandik bi site yap,olmamış derlerse elimden gelen bu de.Beğenmiyolarsa başkasına yaptırsınlar.
Bütün bilşimci kardeşlerimiz de bilir ki kimseye kendimizi ispatlamak zorunda değiliz.

adam Sütçü İmam Üniversitesi kamu yönetimini bitirir,sen git Hacettepe tıpı bitir,git doktor ol sonra git ilçede kamu yönetimciden emir al,azar işit........
Allah vicdanlı insanlara,iyi insanlara denk getrsin

opian' Alıntı:
aklıma uçuk şeyler geliyor. bu başlığı sabitleyip şu kaymakamla ilgilensek anasından emdiği sütü burnundan getiririz. ne sene 1500 'ler ne de burası dağ başı. kendim de dahil, bu kadar güçlü bir zümre ile hayal işte..

geçmiş olsun hocam.

:+1:

Hocam okuyunca çok üzüldüm. Allah kimseyi o pozisyona düşürmesin. Bir de o sahne gözümün önüne geldi de. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. :cry:

Bence siz yine sakinliğinizi koruyun ama gerekli mercilere uygun yollarla durumunuzu anlatın. Ters bir hareket sizin için işleri daha da zorlaştırabilir maalesef.

Bende ilgileniyorum ilçenin sitesi ile ilgili ama bizim Kaymakamımız adam gibi adam şükür. Resmiyet dahilinde çok anlayışlı ve değer bilen bir insan. Keşke hepsi bizim kaymakamımız gibi olsa.

Neyse hocam sabır sabır.

Saygılar

hocam durumunuza üzüldüm..böyle insanlar olmasaydı şuan dünyanın yarısı OSMANLI'nındı.ve hala başımızdalar ya elimizden gelmiyor Rabbim hayırlısını versin...

Geri