Kaymakamlık Sitesi bizim görevimiz mi?

Kodla Büyü
Ya arkadaş yok böyle bi dünya ya bende bu konulardan çok çektim. bu sene İlçede Hem Çpl MeM ve Kendi okulumu yaptım. Allahtan kendi okulum dışındakileri güncelleme yaptırmıyorlarda sıkıntı yok. İlk geldiğimde Kaymakamla baya bi atışmıştık bizde. Birde sinir olduğum şey ne fotoğraf verirler ne iki satır yazı verirler sadece siteyi güncelle.. güncellede neyle güncelle .. bende yaklaşık 3-4 ay oyaladım yaptık yapıyoruz, yün oldu kablo geçti hesabı en son kaymakam pes etti o ara isay projesi yeni çıkmıştı sekreteri güncelliyor o gün bugündür. Allah yardımcımız olsunda hiç mi yok bi çıkar yolumuz yok bu işten arkadaşlar yasal olarak..

opian' Alıntı:
aklıma uçuk şeyler geliyor. bu başlığı sabitleyip şu kaymakamla ilgilensek anasından emdiği sütü burnundan getiririz. ne sene 1500 'ler ne de burası dağ başı. kendim de dahil, bu kadar güçlü bir zümre ile hayal işte..

geçmiş olsun hocam.
kuzey-güneyi izledim şimdi feci gaza geldim, naptın lan sen benim kardeşime deyip dalasım geldi.. neyse biz yine mail falan atabiliriz bak kaymakamım ayıp etmişin diye, ama ağustostan sonra yapalım arkadaşın başı yanmasın, zaten dağ başı da değil burası dediğiniz gibi

küçük yerlerde sıkça yaşanan en büyük sorunlardan birisi budur hocam. birisi etinden, birisi sütünden, birisi derinden faydalanmaya çalışır.

Geçmiş olsun hocam;
Sendika il ve ilçe başkanlarına durumu bildirin. İlçede çok dillendirmeyin.(size güç kazandıracaklar kişiler hariç mesela vali yardımcısı, il meclis üyeleri...)
Kaymakam görevlendirmeleri mahkeme hemen bozuyooo, valilik görevlendirmeleri uğraştırıyor.
Hocam birde zevk alamaya bakın, bence siteyi çok iyi yapın hatta kaymakamın peşinden ayrılmayın, fotoğraflarını çekin devamlı haberlerini yapın gücünüzü hissettirin emin olun daha mutlu olursunuz. Birde takdir düzenlettrin.
Ya da merhaba uykusuz geceler, çatışmalı gündüzler. :?

Allah yardımcınız olsun hocam... dandik ötesi bişey yapın bu kadar yapabiliyorum deyin çıkın işin içinden. Birde mutlaka sendikanızla görüşün, hatta yerel basında vs tanıdığınız varsa bence el altından haber ettirin; lanet olsun makamını kullanıp eziyet edene, egosunu tatmin için koltuğunun yüksekliğini kullanan herkese Allah aynı şekilde muamele etsin!

Valla ne desem bilemedim. Sinirden elim ayağım titredi resmen. Hocam size tavsiyem siteyi resmi yazı görene kadar yapmamanız. Hatta valilik ve bimere size uygunsuz bir üslup kullandığı gerekçesiyle şikayette bulunun. Akp ilçe başkanıyla gidin görüşün, sendikalı olun ya da olmayın gidin bir sendika temsilcisiyle konuşun. Muhtemelen bunların hiçbirinden bir şey elde edemezsiniz ama size kullandığı üslup dolayısıyla belki bir iki fırça yer. Size diş geçirmeyeceğini anlar. Sonuç olarak resmi yazıyı görene kadar yapmayın. Hiçbir şey yapamaz. Siz halk eğitimdeki görevinizi tam yapın gerisini boşverin. Canınızı da sıkmayın sayın hocam. Geçmiş olsun ..

Askerdeyken evindeki pc çöktüğü için çağırmıştı bizi kaymakam gayet kibar bir insandı bekar olduğu için kendisi çay bile getirmişti ama konuşmayı bilmeyenleri de var tabi..

Bence ortalıkta fazla dillendirme. Başka kurumlara falan şikayet ile de bir şey elde edemezsin. Ya dandik ötesi bir şey yap. Ya da joomla'da normal bir şey yapıp htaccess dosyayını 777 yap. :puhaha:

böylelerine karşı dişini göstermek gerekiyor.Bu işin asıl sorumlusu başınızdaki milli eğitim müdürüdür bence.Kaymakama yalaka biri ki ve öğretmenini bu şekilde azarlatan haysiyetsiz bir karakter.

Bana da geçen sene asker öğretmenken doğuda ilçede milli eğitim müdürü görevlendirme çıkarttırdı halk eğitimdeki atıl bilgisayarları işe yaramazları tespit görevi gittim baktım bunlar bunlar işe yaramaz atın dedim bıraktım.Sonra kaymakamlık sitesini sözlü bi şekilde söyledi güncellenecekmiş sürekli ben de çalışanların özgeçmişlerini resimleri ekledim sonra bıraktım dahasına ellemedim sonra bana dediler ki sürekli güncelleyecekmişim dedim o işle ben niye uğraşayım sitenin sorumlusu kimse o ilgile nir dedim.Ama benle fazla uğraşmadı ben baştan dişimi göstermiştim.Buy tip insanlara karşı anakaradaki çevre ve samimi olduğun savcı arkadaşlarının olması bir de siyasette biraz kolunun bulunması böylelerini pusturuyor.

Mevlananın (K.s) bir sözü var:
Ehil olmayanların geldiği makamlarda yaptığı kötülüğü bütün aslanlar bir araya gelse yapamaz.

hocam benim tavsiyem kaymakamın sitesini yapmayın, siz hatalı bir davranış veya söz söylememişsiniz sonuçta onlar üstüne üstün size hem hakaret hem de gurur kırıcı sözler söylemişler... biz bilgisayar öğretmenleri memur onlar amir de olsalar sonuçta insanlık onurunu kimseye çiğnetmemeliyiz... bir kere ezilmeye başlarsanız bundan sonra ezilmeye alışırsınız ve herkes sizi ezik görür ve hayatınız zindana dönüşür... kaymakamda yasalara uymak zorunda sizde yapmıyorum deyin görevlendirme çıkarsın yine yapmayın soruşturma açar o zaman savunmanızda yaşadığınız bu olayı yazın ve soruşturma sonucunu mahkemeye verin. bakalım kaymakam bey yasalarda üstünmüymüş ve bir daha böyle şeyler yapıyormuymuş. hocam dik durun aksi halde bu durumlarda vereceginiz direnciniz azalır....

Eski görev yerimde ki sekreter de kaymakamın ağzıyla bana şart koşmaya kalkardı." Kaymakam bu habere sizden atmanızı istedi"

kaç defa öğretmeye çalıştım bak böyle böyle eklneniyo diye(isay, benim 4.sınıf öğrencilerim bile ekleyebilir) nasıl olsa bir keriz var diye hiç yanaşmadı.

Neyse tayin oldum kendi memleketime. g*t gibi kaldı. 1 hafta boyunca günde en az 10 çağrı atmıştır, ama hiç açmadım telefonları. "Gün olur devran döner...)

Eğer başka çıkış yolun yoksa ki malesef yok gibi görünüyor, iyice sana bağımlı olsunlar, sen gidince de nasıl olsa anlarlar değerini.

ilk atandığımda göreve başlarken ilçe milli eğitim müdürü demişti biraz kibarca aynı şeyi.. tamam hallederiz dedim ve gittim.. gidiş o gidiş..:D

Ben de okurken çok üzüldüm bu yapılanları hak etmiyoruz,üzülme sayın hocam benim tavsiyem böyle durumlarla karşılaştığında uygun bir dille cevabı yapıştır bi de mevzuatı çok iyi bil ona göre davran...

Bu olayın üzerine bi hikaye anlatmak istiyorum.
Zamanın birin de bi delikanlı sürekli babasıyla tartışırmış babası ona sürekli sen adam olamazsın dermiş. Bu delikanlı bu durum karşısında evden ayrılıp okuyup kaymakam olmuş. Tabi içinde hep bir uhde kalmış babasına karşı. Bir gün babasından bu sözlerin intikamını almak için babasını makamına çağırtmış delikanlı. Tabi babasının oğlunun orda kaymakam olduğundan haberi yok. Odaya girip oğlunu gören adam şaşırmış. Kaymakam babasına bakarak baba sen hep derdin ya sen adam olamazsın diye bak ben kaymakam oldum demiş. Yaşlı adama oğluna demişki oğlum ben sana kaymakam olamazsın demedim ki ben sana adam olamazsın dedim demiş.
Bence hocam bu durum içinde bulunduğunuz durumu çok iyi özetliyor.

hocam çok geçmiş olsun,olan biteni okurken oturduğum sandalyeye sinirden ve utançtan gömüldümde gömüldüm.Bence ilk iş olarak neler yapılacağını sendikanızla görüşün,illa siteyi yapacaksanız tamamen saldırıya açık dandik bi site yapın hocam.bu olanlardan ilçedeki diğer öğretmenlere ve bilhassa eşinize bahsetmeyin.Diğer öğretmenlere bahsetmeyin çünkü hiç bi faydası olmaz,sıkıntınız daha da büyür.Eşinize bahsetmeyin çünkü o da BT öğretmeni morali bozulmasın.

yani insanın sinirlenmemesi elde değil ki :!: nasıl bir zihniyettir anlamış değilim... uygun bir dille söylese bile yapmak zorunda değilsiniz ki adam bir de emrediyor yaa yuh duyorum artık... Bence sendikanızla bir görüşün. onlar mevzuat konularına daha hakimler.

Hocam geçmiş olsun. Kaymakam var kaymakam var.

Geçen yıl biz de arkadaşla kaymakamın ricası üzerine yaptık biz de bişeler. Ama adam adamdı, beraber çalışırdık kaymakamlık odasında milli eğitim müdürü falan gelirdi işim var der bekleytirdi kapıda. Müdür içeri girince bizi görünce şok oluyordu, kaymakamla sarmaş dolaş. Sonuçta biraz uğraştık ama güzel birşey yaptık. Kaymakam site bittiğinde bize izin falan vermek istedi bir hafta biz de o kadar samimi olmuştuk ki takdir istedik ikimize de. Sağolsun aradı yazı işleri müdürünü 5 dakikada yazdı takdiri. Hocam siz bunu fazlasıyla hakettiniz falan dedi.

Sonuç olarak o kaymakam sizin şanssızlığınız, yapacak birşey yok. Yazı çıkarırsa dandik bişey yap ver gitsin.

hocam çok üzüldüm geçmiş olsun :( bencede dandik bi site yapıp verin ama yasal yollardanda hakkınızı arayın.en mantıklısı sendikanızla görüşün önce.
bu nedir ya? cahiller içindeki alimlere döndük iyice. :x malesef her okuyan,mevki sahibi olan adam olamıyo işte ne yaparsınız.Allah yardımcınız olsun. :(

ya yorumları okudum ama görev yazısı yazsa bile bu görevi midir ki kaymakam istediğine görev yazısı yazdırıp böyle istediğini yaptırabilir mi?

fatihpc' Alıntı:
ya yorumları okudum ama görev yazısı yazsa bile bu görevi midir ki kaymakam istediğine görev yazısı yazdırıp böyle istediğini yaptırabilir mi?

mem aracılığıyla yapacaktır büyük ihtimalle.
ama şöyle de bir durum var. madem öyle yazsın yazıyı görevlendirsin. kağıt üstünde olsun her şey. ilerde bir problem çıkarsa da onların adı da geçsin bence. görevlendirme yazısı çıkarttırın hocam.

Sene 2009, kaymakamdan 1,5 yıl kaçabildim :) , bir gün tanışmak zorunda kaldık, hocam sen aradığımız adamsın neden bahsetmediler bana senden dedi. Ama gerçekten çok kibar bir adamdı. Sonraları özel ders almaya bayladı benden. Yani adam olan kaymakam da olsa çobanda olsa adamdır. Arkadaşın bahsettiği tam bir ukâlaymış.

Tüm öğretmen arkadaşlarıma kendilerini benim yerime koyarak hislerimi anladıkları için teşekkürü bir borç bilirim. İyi ki varsınız arkadaşlar. Sağolun :alkis:

geçmiş olsun ben de çok sinir oldum okuyunca.. ara sıra çıkabiliyor öyle insanlar karşımıza.. bence de dandik bi site yapmanız uygun olacaktır

"Okumak cahilliği alır, Eşeklik baki kalır." derler.
Ben de ilk göreve başladığımda kaymakamlık adına kitap hazırlamıştım. Hatta gece 9-10 lara kadar okul müdürümle birlikte çalışırdık. İlişkimi bitiriyordum neredeyse o kitap yüzünden. Ama çok şükür kaymakam iyi adamdı, takdir etmeyi biliyordu.
Sene başında bende yeni atandığım okulda md. yrd. ile benzer problemleri yaşadım. Önüme kayıt listelerini atıp bunları bilsaya işle gibi bi ifade kullandı. Ben de kibarca reddettim. Sonra bu yaptıklarınızı müdür beye ileticem dedi. Bende buyrun dedim. Müdüre şikayet etti beni çocuk gibi. Ben de müdür beye durumu anlattım. Bu gibi emir ifadeleriyle iş yapmaycağımı söyledim. Dönem sonuna kadar arayan soran olmadı. Dönem sonunda bu sefer bana getirememiş işi müdür beye vermiş bunu yapsın diye. Müdür beyle de aramız iyi. Dedim hocam bunu sizin güzel hatırınız için yaparım,ama bir daha sizin üzerinizden beni ezmeye çalışırsa siz izin verseniz de ben izin vermem. Biraz konuştuk müdürle. Bakalım sonraki hamleyi bekliyorum.
Yani gelsen bana güzel güzel desen ki hocam ben şu işin içinden çıkamıyorum, bi yardımcı olsanız gösterseniz. Hiçbir arkadaşımın buna karşı çıkacağını sanmam. Ama işte üslup çok önemli. En önemlisi tepkiyi baştan koymak.

Hocam Allah yardımcınız olsun. Bence de 12 hafta rapor al, oralardan uzaklaş. Sonra resmi görev yazısı bekle. Yazı gelirse dandik bir site yap, Adım hıdır elimden gelen budur de. Güncelleme vs olursa onları da resmi yazı ile iste. Devletin dili resmidir.
Bi süre sonra onlarda sıkılacaktır senden.
şimdiden geçmiş olsun.

Hocam geçmiş olsun, bir defa daha görülüyor ki insanlık her şeyin önünde gelmekte.
İki hafta önce kaymakamlıktan aramışlar okulu, gittim kaymakamlığa ve benden web sitesi için banner hazrılamamı istediler. Kaymakamın odasına memur arkadaşla birlikte girdim; kaymakam ayağa kalktı hoşgeldiniz dedi.(Altını çiziyorum) nasıl bir şey istediğini söyledi, yaptım bir şeyler. Ertesi gün, kaymakam tam beğenmemiş memurun odasına geldi resimleri vs. birlikte seçtik (kendisi biraz zor beğeniyor) öğlen oldu dışarıdan yemek söylediler kaymakamla birlikte yemek yedik nasıl nazik ve beyfendi bir insan anlatmakla olmaz yaşamanız lazım. Adam o kadar kibar birisi ki kaymakam değil, hizmetli de olsa kıramazsınız zaten mümkün değil. Neyse ben banner'a son halini verdim yeniden odasına çağırdı bir kaç şey sordu weble ilgili ha yine masasından ayağa kalktı elimi sıktı ve hoşgeldiniz dedi başta. Teşekkür etti, ben ayrılmak üzereydim ki sekreteri arkamdan geldi, elinde bir poşet güzelce paketlenmiş bir kutu çikolata kaymakam bey teşekkür etti dedi.

Fark var değil mi, ikisi de kaymakam ama fark var.

Arkadaşlar kaymakamlığın alanına joomla kurulum yapabiliyor muyuz acaba

içişleri bakanlığı isay sistemi veriyor. yani bir iys. joomla kuramazsınız. ama nic.tr den bedava domain alıp ilce.gov.tr gibi sonra da paralı hostajoomla kurabilirsiniz.

Geri