KODLAMA DERSLERİ GELİYOR GALİBA

Kodla Büyü
inşallah gelir, bizim Hindistan'dan neyimiz eksik adamlar yazılımdan para kazanıyorlar. en azından üç beş vatan evladı bu işin temelinden öğrenir, oraya buraya para verip milli serveti boşa harcamayız. her şey daha bir yerli olur....

anmpq.64' Alıntı:
Kodlama dersini bize değil Fen Bilgisi öğretmenlerine verdirirler. Gidin özel okullara bakın.

Kodlama ve Yazılım dersini hangi okulda Fen Dersi öğretmenleri veriyorlar?

özel okullarda öyle birşey olduğunu duymadım.ben öyle durumda olsam özel ders varken ne işim olur başka derslerle...

anmpq.64' Alıntı:
Kodlama dersini bize değil Fen Bilgisi öğretmenlerine verdirirler. Gidin özel okullara bakın.
Bu kadar mongolca bi bakış açısı olamaz ya. Ulen ne anlar fen oğretmeni kodlamadan. Sen olmayasın fen ögretmeni çakalllll...

Bir gün Nasrettin hocaya hocam gel bu gün bize vaaz ver demişler.
Hoca da bir kese altın verirseniz neden olmasın demiş ve sonrasında bir kese altını alınca vaazını vermiş cemaate..
Vaaz bitince de Hoca bir kese altını geri vermiş.
Tabi etrafındakiler de sormuşlar Hocam niye geri verdin şimdi keseyi diye.
Hoca da demiş ki siz bir kese altın verdik diye beni iyi dinlediniz.
ben de bir kese altın aldım diye vaazı daha güzel verdim demiş.
Eğitim sistemi bedava ve öğrencileri zorla eğitmek zorunda kalıyoruz ve tabi sonucunda kodlama dersi de olsa web tasarım dersi de olsa kıymeti bilinmedi, bilinmiyor ve bilinmeyecektir. ihtiyacı olan, okumak isteyen, öğrenmek isteyen gelsin şu okullara biz de adam gibi öğretmenliğimizi yapabilelim. gerisi havanda su dövmek..

hocam ben artık eğitimden geçtim zaten.çocuklara birazcık saygıyı, insanlığı, büyük-küçük iletişimini, kendini ifade edebilmeyi, kısaca birazcık ahlaklı olabilmeyi öğretebilsek yeter.ama işte o da artık çok zor...

Yanlislik var takviye kurslar % 100 zamla geliyor.kodlamayi gec daha ders kitabini cikarmadilar.hadi gelse diyelim tabletle olmaz ki.biri egitim sisteminizi anlatirmisin dese?.the walking deadi izleyin anlarsiniz diye cevabim olur :mrgreen:

bakana bir tek konuda katılmıyorum. lisede zorunlu olan ders ilköğretimde de zorunlu olmalı. daha önce de yazmıştım. 5 ve 6. sınıflarda seçmeli, 7, 8, 9, ve 10. sınıflarda zorunlu, 11 ve 12. sınıflarda seçmeli olmalı.

zaten seçmeli bt ve yazılım dersi var, yazılım demek zaten kodlama demek ve bu ders 5-6 zorunlu,7-8 seçmeli. böyle bir ders varken sadece adını değiştirip başka bir ders koymak bu dersi de seçmeli yapmak hangi mantığa göre yapılıyor?

Lab yok, kitap yok neyle anlatacaz yaw. Öyle akıllı tahtayla, tabletle olacak iş mi bu? Kapatın dersleri her okula bir Btr tamam bu iş yaw...

Hadi hayirlisi... Atanma bekleyenler icin cok iyi olacak ama bu seneye yetisir mi?
Yetisebilecegini sanmiyorum...

Kodlama dersi konusunda code.org sitesinden projeler yapıyor fen bilgisi öğretmenleri. Bilgisayar öğretmenleri varken başka öğretmen görevlendirilmez diye düşünüyorum.

hakand77' Alıntı:
hocam ben artık eğitimden geçtim zaten.çocuklara birazcık saygıyı, insanlığı, büyük-küçük iletişimini, kendini ifade edebilmeyi, kısaca birazcık ahlaklı olabilmeyi öğretebilsek yeter.ama işte o da artık çok zor...
Hocam, bu bahsettikleriniz eğitimin kendisi değil mi zaten?

zulfikar1985' Alıntı:
hakand77' Alıntı:
Hocam, bu bahsettikleriniz eğitimin kendisi değil mi zaten?

yok hocam bilakis aileden alması gerekenler bence...

haftalık ders çizelgesinde kodlama diye bi ders yok şimdilik....okullar başladığında koyarlarsa şaşırmamak lazım.

sirius2006' Alıntı:
http://www.kamudanhaber.com/meb/kodlama-dersi-ilkokulda-zorunlu-meb-acikladi-h323497.html

İlkokullarda ders çiizelgesi
Burada ders çizelgesi yok özel okulla ilgili bir yazı ancak benim bu yazıdan çıkardığım sonuç ders ilkokullarda bilişim tek.ve yazılım adı altında okutulacak.

Kodlama dersinin önem kazanması için teog ve ygs gibi sınavlarda çıkması lazım. Yoksa aynı tas aynı hamam devam eder. Gereken ehemmiyet verilmez diye düşünüyorum.

http://www.kamudanhaber.com/meb/her-kad ... 25713.html

arkadaşlar acaba ders gerçekten ayrı bir ders olarak gelecek mi yoksa müfredat düzenlemesiyle mi gelecek.

Evet haberi tikladim benim gibi foruma her giren tiklar haber sitesi amacina ulasmistir :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu kamuajans tamamen saçma ve asparagas gereksiz boş haber yapan.milleti kandıran bir site

Geri