LED ya da LCD Tv - Önerileriniz Tecrübeleriniz ???

Kodla Büyü

neo.99

Site Gezgini
LED veya LCD Tv almak konusunda marka ve modelle öneri verebilrmisinz 80-100 ekran boyutlarında... Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

hocam 106 ekran hem sony hem smart tv yani yarı bilgisayar hem led 1699tl
bir de samsung led 100 ekran 1299 led var.İnce tasarruflu birşey.ben de misafir odama 106 ekran smart tv yaza alacağım

hocam geçen ay vatanbilgisayardan %25 indirimle Samsung 55" Smart Tv aldım parlak ince gri çerçeveli, kesinlikle tavsiye ederim. TV gibi eşyalar 1 sefer alınır ömürlük kullanılır düşüncesindeyim. Az fazla verip iyisini almak daha mantıklı geliyor bana.
Görüntü kalitesi, netlik, ses, duruş, tasarım, özellik v.b. her açıdan süper bir cihaz. Dahili wifi, 4 usb, 3 hdmi, 2 scart, 2x15watt hoparlör, web tarayıcı, vs vs sadece hafızası olmayan bir bilgisayar aynı. Dsmart'ımı HD'ye çevirdim. Netlik, görüntü kalitesi anlatamayacağım derecede güzel. Zevkle kullanıyorum. çok memnunum.

özeellikle Samsung veya LG den şaşmayın hıcam. Pek çok mağazadan ve internetteki yorumlardan edindiğim bilgiye göre, panel ve modül üretimlerini kendileri yapıyormuş bu iki marka. Diğer markalarda zaten ya samsung yada LG panelini kullanıyormuş. Yani alacağınız bir farklı marka bir lcd ile Samsung Lcd arasındaki tek fark marka etiketi ve fiyatı.

bir de nacizane tavsiyem alacağınız zaman mağazaya gidip tüm modelleri markaları görmeniz, karşılaştırmanız. Özellikle almayı düşündüğünüz marka ve modelleri emsalleri ile karşılaştırarak karar verin. Çünkü her kafadan bir ses çıkar, aklınız karışır. kendi gözlerinizle görerek almaya özen gösterin. hayırlı olsun şimdiden...

WİFİ ve ethernetten internet kullanımı nasıl oluyor taşınabilir aygıta dosya kaydediliyor mu

Buzkırıcı' Alıntı:
SMART TV kullanan arkadaşlar...
WİFİ
Samsung Smart'ın D7000 ve D8000 modellerinde dahili wifi var hocam, D6000 ve D6500 serilerinde ise aynı wifi anteni gibi bir aparat ile wifi özelliği kazanıyor.(Ekstradan ücret ödenerek) Kitapçığında öyle olduğu yazıyor. Belki modellerde farklılıklar olabilir.
Benim TV D8000 serisi, Menüden Wifi açıp modeme bağlandığımda youtube, facebook, twitter, falan felan, web tarayıcı gayet başarılı, arka planda sürekli güncelleme yaparak TV ile uyumlu çeşitli programlar da yüklüyor kendi hafızasına. (Hafıza yaklaşık 900 mb, hafızaya kayıt özelliği Tv için yok, fakat TV'ye bağlı taşınabilir bir cihaza kayıt yapabiliyormuş - ben denemedim daha)

sert_hard' Alıntı:
özeellikle Samsung veya LG den şaşmayın hıcam. Pek çok mağazadan ve internetteki yorumlardan edindiğim bilgiye göre, panel ve modül üretimlerini kendileri yapıyormuş bu iki marka. Diğer markalarda zaten ya samsung yada LG panelini kullanıyormuş. Yani alacağınız bir farklı marka bir lcd ile Samsung Lcd arasındaki tek fark marka etiketi ve fiyatı.

:+1:

LG lcd kullanıyorum, çok memnunum. Başka markaları kullanan arkadaşlar görünce görüntü kalitesine bayılıyorlar.

dartyde bu ara 97 ekran philips 3d led tv var. 400 hz aynı özellikteki çoğu ürün 2000 üstü, bir arkadaşım aldı ve görüntü süper. ama param çok diyorsanız samsung alın derim :) sony kesinlikle tavsiye etmem çünkü performansı çok düştü TV kategorisinde. bu arada dediğim philipste smart tv ama wifi yok. zaten tvden internette hiç kullanışlı değil bana göre kumandayla uğraşmak felan :s

ben PLAZMA tv öneririm;Panasonic fiyat/performans süper..LCD devri kapandı artık zaten LEDlerde biraz pahalıca ama plazmalarda görüntü kalitesi-renk kalitesi çok çok daha iyidir;fiyatı da daha uygun ama elektrik tüketimleri biraz fazla...başka da bir dezavantajı yok..

HOCAM NEOPLAZMA al derim bende plazmaların tüm eksikleri giderildi daha az enerji, ömür olarak daha uzun ve ekranda uzun süre çalışınca oluşan donmalar giderildi panasonic tavsiye ederim vatana 25 indirimle hem özellik olarak hemde fiyat olarak aynı katagorideki ledlere göre avantajlı

Tesekkur ederim arkadaslar önerileriniz için. Samsung 80 ekran LED Tv almayı düşünüyorum. Ama ne model bilmiyorum daha iyi olan. Bu arada Smart Tv nin artısı nedir? Ne gibi güzel özellikleri var? Kullanan arkadaslar varsa...

6500 ve üstü samsung 3D smart led tv öneririm. Ben D8000 kullanıyorum.
Bir de aldığın yerin parelel ürün satmadığından emin ol...

neo.99' Alıntı:
Tesekkur ederim arkadaslar önerileriniz için. Samsung 80 ekran LED Tv almayı düşünüyorum. Ama ne model bilmiyorum daha iyi olan. Bu arada Smart Tv nin artısı nedir? Ne gibi güzel özellikleri var? Kullanan arkadaslar varsa...

Smart TV ile televizyonuna pek çok uygulamayı indirip kurabilirsin haber, hava durumu, sosyal ağ, oyun, video, harita vs...
Modeline göre internet tarayıcıyla web sitelerine girebilirsin...

Ben Samsung TV nin güzel bir özelliğini söyleyim allshare denen özellikle bilgisayarındaki filmleri kablosuz olarak TV de oynatabiliyorum...

82 ekran yerine en az 102 ekran almalısın bence - izleme mesafen ne kadar kısa olursa olsun 40" al. İleride keşke büyük alsaymışım - dersin. benden söylemesi

ALPONLINE' Alıntı:
neo.99' Alıntı:

Smart TV ile televizyonuna pek çok uygulamayı indirip kurabilirsin haber, hava durumu, sosyal ağ, oyun, video, harita vs...
Modeline göre internet tarayıcıyla web sitelerine girebilirsin...

Ben Samsung TV nin güzel bir özelliğini söyleyim allshare denen özellikle bilgisayarındaki filmleri kablosuz olarak TV de oynatabiliyorum...

Hocam hangi modeli samsung un ? bir de allshare ağ bağlantısı gerekiyormu? yoksa Bluetoot tarzı bişey mi , araştırmadım da henuz?

3D olsun diyorsan LG.. 3D önemsizse Samsung.. Çok araştırmıştım kıs süre öncesine kadar.. Ve her durumda samsung veya LG öneririm..

ben 2 buçuk sene önce 106 ekran vestel lcd tv aldım 1900 tl ye...
ama şimdi bakıyorum ki acele etmişim..şimdi ne güzel teknolojiler çıktı valla...
ama vestel lcd televizyonumdan da memnunum açıkcası...hd görüntüler ses falan iyi yani hiç sorun yaşamadım nazar değmesin
ne kadar memnun olsam da insanın şöyle bir 3d led smart tv wifi özellikleri olan televizyon alası geliyor.
açıkcası benim samsung ve lg tv monitörler hoşuma gidiyor
eğer tekrar tv alsaydım bu iki markadan birini tercih ederdim diye düşünüyorum.

Toshiba 55SV685D kullanıyorum. Böyle bir tv yok. Siyah kalitesi herşeyi açıklıyor. Sadece kötü bi özelliği var paneli koruyan cam ayna etkisi yapıyor. Toshiba markasına olan eğilimimi artırdı bu ürün.
Spva panel kullanır.

S-PVA

Color Reproduction; Great
Contrast; Great
Viewing Angle; Great
Motion (Response-Time); Good

evimde aynı özelliğe sahip samsung ve lg var... ama samsung gerçekten faklı... televizyonda samsungtan başkasını önermiyorum... samsung smart tv derim ben..

2 ay once samsung 40d5000 led aldım memnunum smart özelliğine gerek duymadım netbook var onu baglayıp smarttan fazlasını yapabiliyorum aradaki farka zaten bi netbook eder :) onu bile kullanmıyorum hdd yi ya da flashı takıp filmlerimi izliyorum o kdar tv den ne beklenir ki bence fazla abartmaya gerek yok

Ben de aynısını yaptım fakat full HD almaya gerek yokmuş diyorum çünkü...normal uydu anteni olunc ahaliyle bi işlevi olmuyor bu özelliğin....SmartTVden daha fazlasını bi HDMI kablo görüyor :)

Hocam Bende yazın LG LED tv aldım.Ve çok memnunum samsung alacaktım sonra lg aldım.iyiki lg almışım bütün filmleri açıyor.Görüntü kalitesi çok güzel.Kablo tv olarak uyduneti kullanıyorum.Uydunetçi bile bu kadar iyi görüntü vermesine şaşırdı.Bence yanılmatyın arkadaşlar lg den.

Geri