LED ya da LCD Tv - Önerileriniz Tecrübeleriniz ???

Kodla Büyü
neo.99' Alıntı:
Arkadaslar bu model nasıl ? SAMSUNG 40D7000 DVB-S 3D LED LCD TV
çok güzel hocam kesinlikle tavsiye ederim. bende 55" D8000 modeli var Samsung Smart. USB ile taktığınız bütün filmleri açıyor. (avi, mpeg, mkv hatta flv bile.) Otomatik altyazı gösteriyor. Dahili wifi ile kablosuz ağ üzerinden tv'ye özel uygulamalar yükleyebilir, internete bağlanabilir, AllShare özelliği ile kablosuz lan üzerinden çevredeki diğer aygıtlara (pc-tel v.b.) bağlanabilirsiniz.

Görüntü kalitesi mükemmel. Ses çok çok tatmin edici. 3D dönüştürme özelliği ile izlediğiniz film yada programı 3 boyutlu hale getiriyor. Tak gözlükleri izle.
Eğer DSmart yada Digiturk üyesi iseniz HD pakete çevirmenizi tavsiye ederim. (Bende SD DSmart vardı HD yaptım yok böyle bir seyir zevki, TV den değil camdan izliyormuşsunuz gibi.)
İnternet tarayıcısında kumandanın ortasındaki ok tuşlarının olduğu bölüm Laptop Touchpad'i gibi özellik kazanıyor. Parmak hareketleri ile imleci sayfa üzerinde gezdirip tıklama yapabiliyorsunuz.
Tasarım konusunda söylenecek başka söz yok. Zaten Ödül almış bir tasarıma sahip. D7000 ve D8000 serilerindeki ince metalik tasarım mükemmel. TV kapalıyken bile apayrı bir havası var.
Ayrıca şu anda LED TV'ler görüntü kalitesi - güç tüketimi olarak LCD ve Plasma TV'lerin çok çok üstünde. Görüntüde parlama, yan taraflardan baktığınızda bulanıklık, dağılma vs vs yok. 160 derece net görünüm alanı var.

Srebrenitsa' Alıntı:
sert_hard' Alıntı:
özeellikle Samsung veya LG den şaşmayın hıcam. Pek çok mağazadan ve internetteki yorumlardan edindiğim bilgiye göre, panel ve modül üretimlerini kendileri yapıyormuş bu iki marka. Diğer markalarda zaten ya samsung yada LG panelini kullanıyormuş. Yani alacağınız bir farklı marka bir lcd ile Samsung Lcd arasındaki tek fark marka etiketi ve fiyatı.

:+1:

LG lcd kullanıyorum, çok memnunum. Başka markaları kullanan arkadaşlar görünce görüntü kalitesine bayılıyorlar.

:-1: BENDE LG KULLANIYORDUM VE COK MEMNUNDUM.. ÖLE COK FAZLA AIK DA KALMAZ TV ...GÜNDE 4-5 SAAT. YAZ TATİLLERİ VE SUBAT TATİLİNDE KAPALI KALIR.

2 YIL GARANTİ SÜRESİ VARDI.. DOLALI 3 GÜN OLDU VE TV BOZULDU. EKRAN KARARMAYA BASŞALDI. GORUNTU SİLİK SİLİK GEÇİYORDU.. YARIM SAAT SONRA DÜZELİYOR.. VE TAMİRİ 1100 TL.. PANEL GİTMİŞ.. DURUP DURUKEN... YANİ LG Mİ AMAN ....

Tesekkürler arkadaslar yorumlarınız için, biraz araştırma ve sizlerin tecrubeleri ile az çok bilgi sahibi oldum Led - Lcd Tv ler konusunda. Benim istedigim 100-106 ekranlık degilde biraz daha küçük ekranlı bi LED Tv idi. Ama 80-82 ekranlık guzel bir LED Tv göremedim. En küçük 37-39" inç lik LED ler buldum kaliteli olarak. Samsung da karar kıldım. Şu modeli güzel geldi:

SAMSUNG 37D6000 FHD 3D LED LCD TV

100 ekranlardan daha küçük, hem de mevcut epey özelliği var, smart tv de dahil. Bu modeli biraz araştırıcagm, bakalım varsa buna daha yakın bir model o da olabilr tabi.

D6000 güzel ama internet tarayıcısı, dahili uydu, dahili wireless yok... bu dediğim özellikler 6500 üstünde var... ciddi bir fiyat farkı yoksa bunu düşün ama 37 inç küçük en az 40 inç olsun... 7000 ve 8000 micro dimming denen bi özellik var bununla siyahlar daha siyah beyazlar daha beyaz görünüyor daha iyi bir kontrast ve netlik veriyor çözünürlük düşük olsa bile...

allshare sormuştun allshare smart TV yazan samsung'larda var.

Türkçenin de aralarında bulunduğu 20 dili tanıyabiliyor.Sonucunda Led Tv sesli komutları algılayabilmekte.

Samsung 'un ES 7000-8000 serisi dahil bazı modelleri ; Hi TV açıl ya da Hi TV kapan ; Kanal Aşağı-Kanal Yukarı ; HDMI 1-2 vs dediğinizde anlayabiliyor.

El hareketlerine duyarlı kullanabilme.Elinizle uzaktan Tv ye dokunmadan sanal klavye açablir,internette adresleri yazabilir,gezinti yapabilirsiniz.

Yine ;

Genelde SAMSUNG Led Tvlerde olan ;

Micro Dimming ; Micro Dimming Ultimate özelliği sayesinde görüntüyü yüzlerce parçaya ayırıp her parça için gerçek zamanlı olarak LED arka ışığını ve video sinyalini ayarlayabiliyor.

Samsung Evolution Kit ;

2012'de üretilen Samsung Smart TV'ler, TV ve yayın teknolojisindeki uzun vadeli gelişmelere göre güncellenebilecek şekilde tasarlandı. Bu sayede, her yıl yeni bir TV almaya ihtiyaç duymadan, yeni teknolojileri hâlihazırdaki TV'ye entegre etmek mümkün.

Geri