Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Maaşlardan memnun musunuz arkadaşlar?

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında buzdagi83 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. buzdagi83

buzdagi83 Seçkin Üye Seçkin Üye

upload_2021-2-18_18-1-19.png

Kadıköy belediyesi en düşük işçi maaşı olarak 5275 lira olarak belirlemiş. Allah razı olsun onlardan. Ne güzel. İşçiler hakettikleri maaşı alıyor bence.

Öğretmenler olarak maaşınızı nasıl görüyorsunuz? Yetkili sendikadan memnun musunuz? Aldığınız maaş zammı tatmin etti mi? Market fiyatlarına, tükettiğiniz şeylere gelen zamlara kıyasla alım gücünüz ne durumda? Almanya bizi kıskanıyor mu cidden?

2. dehencan

dehencan Seçkin Üye Seçkin Üye

Eğitim camiası olarak maaşlardan büyük bir kesim memnun. Yoksa 3 dönemdir masada satan sendikayı desteklemeye devam etmezlerdi.

3. Süvarim

Süvarim Seçkin Üye Seçkin Üye

Eşim ücretsiz izinde. Benim aldığım maaş ve ek ders ile birlikte oldukça yetiyor. Herhangi bir yere borcumuz yok. Sadece kirada oturuyoruz. Ev -araba vs diye kredi gibi haram işlere de bulaşmadık bereketsizlik olmasın diye çok şükür.
    Lakin bu şekilde kıyaslama yaparsanız şöyle haklısınız: Sen kalk o kadar sınava gir, üniversite oku, KPSS ile cebelleş. İşçi kardeşimiz bizim kadar emek vermiş olamaz ve bizden çok maaş alıyor olması elbette haksızlık gibi görülür. Tabi asgari ücret, işçiler keşke hepsi 10 bin TL alsa gözüm asla yok. Ancak bizim de ona nazaran 15 bin almamız lazım.

BlackFrost, heath, OZOGUL ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  4. nur4lk

nur4lk Aktif Üye

harca harca bitiremiyorum

Mepol, katafalk ve buzdagi83 bunu beğendi.
  5. sumunu

sumunu Seçkin Üye Seçkin Üye

Füze at ölmediler :)

earl, yusufcuk51, neontester ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  6. azizerkut

azizerkut Seçkin Üye Seçkin Üye

Maaşlar artsa ne olacak ki, maaş artışı ile birlikte herşeyin fiyatı artıyor isterse maaşlar 10 bin lira olsun en basitinden ekmek 5 lira olur anında. Paramızın ederi düşük oldukça kaç para maaş aldığımızın pek bir önemi yok.

Mepol, katafalk ve buzdagi83 bunu beğendi.
  7. volkankey

volkankey Hiperaktif Üye Hiperaktif

O kadar çok maaş alıyoruz ki!, DPY ve Bursluluk sınavına çocuğum başvuramıyor. Eşim çalışmamasına rağmen ve 2 çocuğum var.

Mepol, stbolen, timesgreen ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  8. VUR4L

VUR4L Aktif Üye

9. VUR4L

VUR4L Aktif Üye

Böyle giderse 3-5 seneye herkesi asgari ücrete sabitleyecekler.

server06, panacea, katafalk ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  10. azaz

azaz Seçkin Üye Seçkin Üye

Kimseyi küçük görmüyorum. Ek dersim yok. Okul Hizmetlisi ve memurundan daha az maaş alıyorum. Emeği geçen herkesle ahirette hesaplaşacağım.

earl, heath, maliaydogan ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  11. alonewolfselman

alonewolfselman Seçkin Üye Seçkin Üye

ELHAMDÜLİLLAH...

astalavista23 bunu beğendi.
  12. zech

zech Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynen hocam.

katafalk ve buzdagi83 bunu beğendi.
  13. hakanotuken

hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bizim ek trol maaşımız yok malesef, sizin tuzunuz kuru.

vlkn123, mcö, kronos ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  14. hakanotuken

hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

Evet sadece siz müslümansınız.

nurhans, mcö, server06 ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  15. netame

netame Süper Üye Süper Üye

Milletvekilleri kürsüde birbirinin boğazını sıkacakmış gibi görünür maaşa geldi mi birlik olur. Bu işçi vatandaşlarımız da birlik olmanın semeresini almışlar. Bizi tutan mı var, işte simülasyon, 2 sayfa kavga etmeden görüşlerimizi belirtelim. Ayrıştırmadan haklı sebeplerinizi ortaya koyabiliyor musunuz bakın bakalım. O sendikaymış bu görüşmüş, iki dakika birbirimizi yemeden durabilir miyiz acaba?

ilysr, muhammed, katafalk ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  16. yumakli

yumakli Seçkin Üye Seçkin Üye

Son 3 yıldır maaşlar ciddi şekilde eridi. Maalesef artık yetmiyor. Temel yaşam için gereken şeyler ciddi miktarlarda artarken maaşlar her yil yuzde 7-8 gibi artti. Gercekten ek bir zamma ihtiyac var artık.

bilbil, earl, mcö ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  17. SYSOP

SYSOP Seçkin Üye Seçkin Üye

Memnun değilim, fazla buluyorum. Bunun yarısı kadar versinler değil 1 milyon, 2 milyon öğretmen adayı kapıda bekliyor.
    Neden hepimizi ücretli öğretmen yapıp, maaşın ve özlük haklarının yarısını verip, mesai olmayan dönemlerde para veriyorlar anlayamıyorum!

buzdagi83 bunu beğendi.
  18. buzdagi83

buzdagi83 Seçkin Üye Seçkin Üye

Uvvv çok zekisiniz hocam. Bunu niye düşünemedik ki. Öneri için teşekkür ederim. Yarın istifamı veriyorum.

Yani bu mantıkla, kimse maaş artış talebinde bulunmamalı, maaşını yetersiz gördüğünden bahsetmemeli, alım gücünün düşüklüğünü eleştirmemeli, yetkili sendikadan doğru düzgün pazarlık etmesini talep etmemeli. Herkes ya sevmeli ya da terketmeli.

Bunu her konuya uyarlayalım en iyisi. Mesela biri başka bir ülkede daha iyi eğitim olduğundan mı bahsetti, "beğenmiyorsan oraya git" diye yapıştıralım. Ya da size de söyleyebilirim pekalâ; muhabbeti beğenmiyorsanız, başka foruma gidin, başka başlıklara gidin. Şurada iki satır içimizi dökeceğiz buna bile tahammülünüz yok.

Siz memnunsanız ne mutlu. İlk gönderiniz ne güzeldi. Elhamdülillah demişsiniz. Memnun olana bir şey mi dedik? Ama bırakın memnun olmayan da memnuniyetsizliğini dile getirsin. Derdini döksün. Hemen bik bik bik "boğonmoyorsan kodokoy bolodoyosono gorobolorsonoz". Niye böyle bir şey diyorsunuz, neden eleştiriye tahammül edemiyorsunuz bilmiyorum.

Kısacası bundan daha iyisi mümkün arkadaşlar. Öğretmenler olarak bundan daha iyisini hakediyoruz. Sadece bunu demek istemiştim. Konuyu işveren, işçi/çalışan, sendika ekseninde tutarsanız sevinirim. İdeolojik düşünmeyin, ideolojik yanıtlar vermeyin, trolleri de boşverin. Bana söylemiş, siz ciddiye almayın.

yusufcuk51, mcö, ilysr ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  19. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

iiiymis bu zat habgi sifatla beni kadikoy belediyesine yonlendiriyor?kimi kimin mesleginden baska meslege terfi ettiriyor?insanca yasam hakki evrensel ama gel gor bunu anlat?evet ogretmenler olarak talepler olacak ve bunu gerceklestirecek olan sendikalar amma velakin ben birakin yetkiliyi sendika bile gormuyorum ortada.meslekte edindigim
    tecrube hic bir zaman herhangi bir isci sendikasinin gucune erismeden memurun bir yere gelemeyecegi...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Şubat 2021
    mcö, katafalk, Unis ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  20. mesut_steel

mesut_steel Seçkin Üye Seçkin Üye

"Müminin görevi , yoklukta sabretmektir" mottosuyla yaşamamız öğütleniyor. Ordan pay biç işte, herkes farkında durumun.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal