Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Maaşlardan memnun musunuz arkadaşlar?

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında buzdagi83 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

mesafeli ve buzdagi83 bunu beğendi.
  2. ziya.akalin

ziya.akalin Üye

hocam karpuzdan örnek vermişsinya; al 2 yıl önceki resim bu! (10 Temmuz 2019)

Ekli Dosyalar:

buzdagi83 bunu beğendi.
  3. serkan42

serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

sizin gibi idealistlere bayılıyorum ya :) erik hasadı yeni sene inşallah dolu vs yemezsek projelerim ders arduino vs projeleri değil ben onları bırakalı çok oldu benim projelerim kendime geliştirmeye yönelik projeler boşverin hocam buradan yazması uzun olur hem de sizin değerli zamanınızı almayayım

buzdagi83 bunu beğendi.
  4. ersan3333

ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam yapma Allah aşkına ev almak o kadar zor ki yıllarca çalışmaları gerekiyor orada oturan yüzlerce tanıdığım var çeşitli bölgelerde en ucuz en ücra evler 1.5 - 2 trilyondan başlıyor.

5. omd

Sen bana özelden yaz hocam. Hasatta yardımcı gelirim :D Rpi kontrollü drone uçurur, yapay zeka ile ağaçları filan saydırırız. Eğlence olur.

buzdagi83 ve serkan42 bunu beğendi.
  6. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Niye memnun olalım ki. Ekdersli hali maaş olsa belki olabilirdi

bilbil, katafalk, buzdagi83 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. omd

175-200 bin euro diyorsunuz yani. Maaşları nasıl tanıdıklarınızın?

shadoweyes bunu beğendi.
  8. btogretmeni34

btogretmeni34 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ülkenin eğitimli, kültürlü, dil bilen kesimi neden ülkeden gitmek için çalışıyor, gidiyor acaba?

O ülkelerdeki hayat şartlarının ülkemizle aynı ya da kötü oldugunu neden goremiyorlar. Bizim burdaki öğretmen arkadaşlar çok güzel görüp ifade etmişler halbuki.

Ülkedeki ekonomik sıkıntılardan daha büyük bir sorun var.

Cehalet ve ahlaksızlık.

Özellikle ahlaksızlık son dönemde o kadar arttı ki, sırf idelojik olarak yakın diye siyasilerin yalanları, propagandaları ölümüne savunuluyor.

Cehaleti ise söylemeye gerek yok. Cehaletin kutsandigi bir atmosfer yarattılar habire bunu beslemeye devam ediyorlar.

katafalk, kazuo, buzdagi83 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

Nasıl memnun olabilirim ki?
    Kaşıkla toplayıp kepçeyle dağıtıyoruz resmen.

omd ve buzdagi83 bunu beğendi.
  10. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

İstanbulda görev yapıyorum Hocam niye ki

11. metafor

metafor Site Admin Yetkili Kişi

Burası arçelik beko veya eba teknik servisine mi benziyor hocam? burası bbnet forum sitesi. Bilişim konuları elbette ağırlıkta. Ama burada, kategorilerden de anlaşılacağı üzere siyaset ve ticaret propagandası yapılmadı sürece, insanlar birbirine hakaret etmediği sürece herkes dilediğini yazar. Şikayet butonumuz var. Şikayet edilmesi halinde yazılanların genel ahlak kurallarına aykırı olup olmadıına ve siyasi ideolojik bir dayatma olup olmadığına bakarız. Sonra sorumluluğumuzun gereğini yerine getiririz.

Tüm üyelerimizden ricamız, artık kutuplaşma zemininden sıyrılıp meselenin altından üstünden siyasi sataşmalarda bulunmayın.

Bir diğer ricamız ise şu: arkadaşlar yazılanlar çizilenler, kim yazarsa yazsın, farklı düşünen arkadaşlar tarafından sataşma olarak algılanıyor. Bunun yerine fikir zenginliğinden mutlu olmayı denesek olmaz mı?

12. isikayhan

isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

memleketinizi sordu sanırım
    bazı kelimelerin yazılışından yol çıkarak

13. ersan3333

ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

1200 euro ile 1400 euro arasinda.
    Yani ev almak orada çok daha zor

14. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Siyaset yok mu sanki hocam forumda. Hükümetin doğru yaptığı bir şeyi yazsak burada, yalakalığımızdan tutun trollüğe, hüloculuktan tutun ek maaşlara kadar ithamlar var. Kendi adıma konuşayım, hükümeti açık açık övmem ben (beni gerçek hayatta tanıyanlar bilir, hatta icraatlarından rahatsız olduğum bakanlar var, en başta me bakanı), benim övmemle de buradaki eğitimli arkadaşlar siyasi fikrinden vaz geçmeyecek, birilerinin de gerçekleri çarpıtması, yalan dolan iftirada bulunması benim siyasi fikrimi değiştirmeyecek. Burada adam açık açık muhafazakar insanlara örümcek beyinli dedi, siz de (artık hangi yönetici sildi bilemiyorum) gereğini yapıp o hakareti sildiniz. Hakaretler, küsümsemeler, siz kimsiniz, devleti biz kurduk diye böbürlenmeler varken kutuplaşma oluyor, böyle gidişle daha da artacak. Tüm samimiyetimle söylüyorum, beklenen büyük İstanbul depremi olsun, ciddi yıkımlar olursa, ölümler yüzbinleri bulursa, siz görün o zaman devlet diye bir şey kalıyor mu? Yardım bahanesiyle gelenlerin ne haltlar yediğini 99'da gördük. İşte o zaman birbirimizi yemenin bir işe yaramadığını, devlet olmadığında bizim de bir hiç olduğumuzu anlayabilir miyiz bilemiyorum.

ali023, balance ve bahar0147 bunu beğendi.
  15. metafor

metafor Site Admin Yetkili Kişi

Mesajınızda bahsi geçen küçümseme tavırlı mesajlar ve daha bunun gibi bir yığın mesajı biz siliyoruz, silmeye de devam edeceğiz:)

Ama net ifade edeyim, bbnet forumu siyasetten, ideolojiden ve tarafçılıktan uzak olmayı bir ilke edindiği için her türlü düşünceye sahip arkadaşlarımızın buluşma ortamı:)

yani ufaktan da olsa bir teşekkürü hak ettik sanki;)

yine de gücümüzün yetmediği, yetişemediğimiz yer ve durumlar var mı? elbette var , anlayışla karşılanmasını umuyoruz:)

serkan42, e-ceylan, lagunduz ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  16. bahar0147

bahar0147 Aktif Üye

Bizde maalesef eleştiri hemen tartışmaya dönüşüyor. Çünkü karşımızdakinin fikrine saygımız yok ve kendi fikrimiz mutlak doğruymuş gibi davranıyoruz. Fazla siyasi bir toplumuz ve bu her alanda var.
    Ben bugüne kadar maaşım konusunda sıkıntı yaşamadım ama bu maaşların iyileştirilmesinin kötü bir şey olacağı anlamına gelmiyor.

metafor ve buzdagi83 bunu beğendi.
  17. fatihkultukturkan

fatihkultukturkan Süper Üye Süper Üye

Birdaha yazayım. Eski günlerimi özlüyorum. (Arada yazılan çizilenler çok fazla sarpa sarmış başka ülkeden başka meslekten ben anlamam benim mesleğim öğretmenlik ve benim maaşım belli ben kendimle kıyaslıyorum, bunuda geçmise bakarak yapabilirim sonuç : Alım gücüm düştü, 1/3 olmusum yolun sonuna gelmişim ama hala düzeltilmeyen görmezlikten gelinen o kadar yanlışlık var ki. En çok kızdığım iki şey birisi uzman öğretmenlik tarihin en büyük ayıbı bana göre, diğer en büyük bölücü yapı Destekleme ve yetiştirme kursları.

serkan42, buzdagi83 ve omd bunu beğendi.
  18. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam bu forumun eski müdavimlerinden biri olarak sitenin gelişmesi için her bir yöneticinin yaptığı fedakarlıklara şahidim. Kuru kuru olacak ama elbette teşekkür ederim. :cool:Forumun iyi bir seviyede olması için bir ara günde neredeyse 3-4 kere şikayet butonunu kullanıyordum, yöneticiler şahittir. Yöneticilerin iyi niyetli olduğunu bilmesem bir dakika zaten burada durmam. Tekrar forum yöneticilerine emekleri için teşekkür ederim.

isikayhan, omd, metafor ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  19. vgm

vgm Aktif Üye

Elbette memnunum.

ersan3333 ve buzdagi83 bunu beğendi.
  20. netame

netame Süper Üye Süper Üye

Öncelikle, geçmişe özlem duyan arkadaşların bir çok etkenle birlikte, o zamanki üretime dayalı olmayan geçici ferahlamanın sıkıntısını da çektiğimizin farkına varması gerekiyor.

Sonra da alım gücünün herkes için düştüğü gerçeğini göz ardı etmemeleri gerekiyor. Maaşım yetmiyor diye ortaya çıkarsan kısa vadede sorunun çözülmesi için bütün memurlara zam yapmaları gerekir, öğretmen zam alırken diğerleri bakmaz. Bütün memurlara zam yaparlarsa bu sefer de özel sektör seyirci kalamaz çünkü bir şekilde vergiye yansıyacak. Ayrıca zammı herkese yapsalar da sadece öğretmenlere yapsalar da sonuçta öğretmen maaşının düşük kaldığı tezinin anlatılması gerekiyor. Bunu kıyaslama yapmadan nasıl yapabiliriz? Babanın oğluna bile anlatamazsın zam talebini.

Direk alım gücüyle ilgili söylem geliştirene başarılar dilerim; onun yolu uzun ama çözüm üretebilirse bütün toplum ferahlar biz de dua ederiz.

posteki, buzdagi83 ve omd bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal