Maaşlardan memnun musunuz arkadaşlar?

Kodla Büyü
memnun olmak için kendime aylık 1500 -2000 TL emekli maaşı alanları örnek almaya çalışıyorum senden daha kötü durumda olanlar var diyorum yine de olmuyor zaten memnun olmak için hiç bir masrafınızın olmaması lazım, özellikle de kendiniz hastaysanız ya da ailenizde kanser gibi, sma gibi hastalıkları olanlar varsa sigortanız adam akıllı tedavi masraflarını karşılamıyorsa ideallerinizi gerçekleştirmek ve böylece kendinizi gerçekleştirmek amacıyla iş dünyasında değeri olan mesleki eğitimler almak istiyorsanız, teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmek istiyorsanız bu maaşın size hiçbir faydası olmaz, yok ben küçük bir dünya istiyorum, hayatımda yenilik filan istemiyorum derseniz, bunların hepsini bir kenara bırakalım aldığımız maaşın çoluk çocuğumuzun iyi beslenmesine de yetmeyeceğini görüyorum maalesef, çünkü sağlıklı büyüyebilmek için her hafta hakikisinden balık, kırmızı et, bol vitaminli meyveler yemesi gereken çocuklar bu maaşla ancak kuru ekmek bir de makarna yer, çarşıda pazardaki fiyatlarla hesap yapmayı becerebilenler bu gerçeği görür, benden başka da gören yok belli ki ben çok başka bir dünyada yaşıyorum.

Son düzenleme:
Ne vakit, hatalı veya yanlış olan şeyleri eleştirmek "Nankörlük veya Vatan Hainliği" oldu? Ne demek bu mesleği de bulamayacaksınız? Biz avantadan bu mesleği almaya hak kazanmadık, senelerce dirsek çürüttük. Çoğumuz üniversite sınavlarında neredeyse Tıp Fakültesine yerleşilebilecek puanlarla bu bölümlere girdik ve hatırı sayılır KPSS puanlarıyla atandık. Şimdi tüm bu çekilenlerden sonra hakkımız olanı talep etmenin veya hatalı olan durumları dile getirmenin neresi yanlış? Kusura bakmayın ama siz beleşten torpil ile bir yerlere gelip, hiçbir iş yapmayan-yapamayan vasıfsızlar için o cümleyi kullanabilirsiniz.
Hepimiz o puanlari aldik senden daha fazla puan aldim belkide.
Yuksek puan alıp görevde olmak her şeyi eleştireceğin anlamına gelmiyor.
Biraz şükretmeyi öğrenin onuda bulamayacaksınız demem ondan.Suriyede de binlerce yetenekli doktor muhendis öğretmen ege de mülteci olarak göç ediyorlar.
Devletine sahip çık evet tekrar ediyorum gun gelir o parayı o mesleği de bulamazsın

Evet, bir mesleğimiz var, çok şükür. Ama biz kanaatkâr olsak bile, esnaf insaf etmiyor ki? Ev sahibi, "Sen çok kanaatkârsın hocam, bu sene kiraya zam yapmayacam" demiyor. Yahut manav vs. "Bu sene de biz kanaatkâr davranalım" demiyor. Aksine, maaşa ufak bir zam geliyor, o da zaten piyasada eriyip gidiyor.
Ben küçük bir ilçedeyim, çok sorun yaşamıyorum. Fakat büyük şehirlerde yaşayan arkadaşları düşünüyorum, çoluk çocuk varsa bi'de... eminim zorlanıyorlardır.
Ev, araba sorarsanız; faize, krediye bulaşmak istemiyorsanız, bilmem kaç yıl sonra belki alabilirsiniz.
Allah devletimize zeval vermesin tamam ama bu konunun başka ülkelerle, vatanseverlikle ne ilgisi var anlamadım. Sanki ülke krizde de biz zam mı istiyoruz nedir?

Evet, bir mesleğimiz var, çok şükür. Ama biz kanaatkâr olsak bile, esnaf insaf etmiyor ki? Ev sahibi, "Sen çok kanaatkârsın hocam, bu sene kiraya zam yapmayacam" demiyor. Yahut manav vs. "Bu sene de biz kanaatkâr davranalım" demiyor. Aksine, maaşa ufak bir zam geliyor, o da zaten piyasada eriyip gidiyor.
Ben küçük bir ilçedeyim, çok sorun yaşamıyorum. Fakat büyük şehirlerde yaşayan arkadaşları düşünüyorum, çoluk çocuk varsa bi'de... eminim zorlanıyorlardır.
Ev, araba sorarsanız; faize, krediye bulaşmak istemiyorsanız, bilmem kaç yıl sonra belki alabilirsiniz.
Allah devletimize zeval vermesin tamam ama bu konunun başka ülkelerle, vatanseverlikle ne ilgisi var anlamadım. Sanki ülke krizde de biz zam mı istiyoruz nedir?
ülke krizde değil mi, başlangıcı da taa fetöcülerin 2011'de 150 milletvekili talep etmesine gider. neyse iş siyasete varacağından yöneticilerimizin yani forum yöneticilerimizin sesleri kulaklarımda yankılandı, o yüzden cevap hakkı doğmadıkça cümlelerimin devamını getirmeyeceğim.

Biraz şükretmeyi öğrenin onuda bulamayacaksınız demem ondan.Suriyede de binlerce yetenekli doktor muhendis öğretmen ege de mülteci olarak göç ediyorlar.
Devletine sahip çık evet tekrar ediyorum gun gelir o parayı o mesleği de bulamazsın

Bir vatandaş olarak görevimi yerine getiriyorsam eleştirme ve sorma hakkım da vardır. Geçiniz bunları, herkes sorgusuz sualsiz biat etmek zorunda değil.

Dünyadan haberi yok bu arkadaşın yada kasti yazmış olmalı(sarı sendikacıların çoğunda bu kurnazlık var)

Kendi okulımda da bordro asılır öğretmenle odasına adam benimle aynı alıyor. Üstelik istediği zaman geliyor istedigi gibi çıkıyor. Karışan edende yok yaşı biraz ileri olduğu için.
kardeşim safmısın nesin ya. bir okulda en az 4 hizmetli olur . bunlardan da en fazla 1 tanesi kadroludur. diğerleri işkuırdan yada okul aile birliğinden asgari ücrete çalışır. kadrolu hizmetli 10 okuldan 2 tanesinde anca vardır. KURNAZ sensin belli olmuştur. Hep diyorum dedikodu yapacağınıza çözüm konuşun.

kardeşim safmısın nesin ya. bir okulda en az 4 hizmetli olur . bunlardan da en fazla 1 tanesi kadroludur. diğerleri işkuırdan yada okul aile birliğinden asgari ücrete çalışır. kadrolu hizmetli 10 okuldan 2 tanesinde anca vardır. KURNAZ sensin belli olmuştur. Hep diyorum dedikodu yapacağınıza çözüm konuşun.
çalıştığım okulları isim belirtmeden hizmetli sayılarını yazıyorum

1- 0 kadrolu, 2 okul aile birliği, ilköğretim, 400 civarı öğrenci.
2- 0 kadrolu, 3 işkur, meslek lisesi, öğrenci 400 civarı, sonradan arttı
3- 0 kadrolu 4 işkur, 1 okul aile birliği, meslek lisesi 800 civarı öğrenci
4- 1 kadrolu 4 işkur, iho, 260 öğrenci (4 fazla gibi gözükebilir ama bina 24 derslikli, önceki sene 5miş, 4e düşmüş)
5- 2 kadrolu 1 işkur, ortaokul, 250 öğrenci.

4 ve 5. sıradakilerin devlete maliyetleri neredeyse aynıdır sanırım, ince hesaplamadım. ama dördüncüde 5 kişi, beşinci de 3 kişi var, 2 kişi devletin kârı.

Devlet işkur benzeri çözümler varken ve vatandaş da buna razı iken kadrolu hizmetli almaz. Yeni alınanlar da benim gördüğüm sadece devlet yurtlarından yetişenler.

çalıştığım okulları isim belirtmeden hizmetli sayılarını yazıyorum

1- 0 kadrolu, 2 okul aile birliği, ilköğretim, 400 civarı öğrenci.
2- 0 kadrolu, 3 işkur, meslek lisesi, öğrenci 400 civarı, sonradan arttı
3- 0 kadrolu 4 işkur, 1 okul aile birliği, meslek lisesi 800 civarı öğrenci
4- 1 kadrolu 4 işkur, iho, 260 öğrenci (4 fazla gibi gözükebilir ama bina 24 derslikli, önceki sene 5miş, 4e düşmüş)
5- 2 kadrolu 1 işkur, ortaokul, 250 öğrenci.

4 ve 5. sıradakilerin devlete maliyetleri neredeyse aynıdır sanırım, ince hesaplamadım. ama dördüncüde 5 kişi, beşinci de 3 kişi var, 2 kişi devletin kârı.

Devlet işkur benzeri çözümler varken ve vatandaş da buna razı iken kadrolu hizmetli almaz. Yeni alınanlar da benim gördüğüm sadece devlet yurtlarından yetişenler.

Aynen öyle eline sağlık üşenmeden yazmışsın. Yetiştirme yurdundan gelenlerinde psikolojileri çok hassas oluyor onuda unutmamak lazım.

Aynen öyle eline sağlık üşenmeden yazmışsın. Yetiştirme yurdundan gelenlerinde psikolojileri çok hassas oluyor onuda unutmamak lazım.
göreve bile başlamayan vardı komşu okulda. arkadaşına sordurttuk bizde hizmetliydi, beyefendi 8-5 çalışamazmış, buna şahit olmasak şurada başkası yazsa inanmam, böyleleri de var. Devlet her şeyin en iyisini veriyor yurttakilere, o iş beğenmiyor. Beğenmiyorsan git üniversite oku daha iyi yeri kazan, bulmuşsun devletin kadrolu hizmetliliğini bulanıyorsun.

Hocam sen makul dilek ve eleştirileri bile siyasi tartışmaya çekmeye çalışıyorsun. Amacının ne olduğuna dair de hiçbir fikrim yok. Lakin memnuniyet göreceli bir kavramdır. Sen de durumdan memnunsan yapacak birşey yok.

Geri