Max 42 bine araba?

Kodla Büyü

kaybil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar şu sıralar araba arayışındayım nasip olursa inşallah 2. arabam olacak..
bir miktar kredi çekeceğim sıfır almayı düşünmüyorum aradığım özellikleri aşağıda ekledim

- 3 yaşından büyük olmayacak
- 50000 km nin altında olacak
- Dizel olacak
- Güçlü motor olacak (en az 105 beygir ve en az 250 tork olacak)
- yakıt tasarrufu da önemli

(hayalimde jetta yada cmax almak vardı ama o kadar yük altına giremeyeceğim şimdilik o hayalimi birkaç sene daha erteledim)

sisss' Alıntı:
2011 focus titanium dizel 50.000km altında bulabilirsiniz

focusa bakıyorum hocam bu fiyatlara en iyisi focus gibi geliyor ama gözümden kaçan modeller olabilir

kaybil' Alıntı:
sisss' Alıntı:
2011 focus titanium dizel 50.000km altında bulabilirsiniz

focusa bakıyorum hocam bu fiyatlara en iyisi focus gibi geliyor ama gözümden kaçan modeller olabilir

bence aradığınız kriterlere uyuyor (benim düşündüklerimin aynısını düşünmüşsünüz ama bende para yok :)) düşük kmli bir tane bulun ve alın fazla düşünmenin anlamı yok ikinci eli çok iyi, olmazsa satarsınız.

Zor iş bende bakıyorum 2010-2013 arası polo bulamadım bir türlü Konya ve çevresinde.. Focus gerçekten iyi seçim olur hocam sizin için..

temiz 2.el çok zor illa bir yeri kafana takılacak. Ben sizin yerinizde olsam astranın classic kasasını alırdım...

ahmetismet' Alıntı:
temiz 2.el çok zor illa bir yeri kafana takılacak. Ben sizin yerinizde olsam astranın classic kasasını alırdım...

hocam astra classic lerin tipleri ve iç tasarımları hiç hoşuma gitmiyor bi türlü sevemedim bu modeli

2013 model renault clio joy al hocam spor model aynı zamanda 30.300tl.Bugün 40-45binlik arabada olan herşey bu arabada var.1200motor lpg taktırmana gerek yok aynı yakıyor.Bizde de eski model reno clio 1200 motor var kedi gibi tırmanıyor valla günlük gidip geldiğimiz rampalara.

arkadaşlar bitliste yaşıyorum buranın yolları parke yol.. alacağım arabanın sağlam olması gerekiyor renonun bu noktada çokta güvenilir olmadığını düşünüyorum arabayı alıpta bir sene sonra her yerinden ses gelmesi beni üzer açıkçası..

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/kia-cee-d/dizel?sorting=price_desc&pagingOffset=80

kia ceed 115 beygir , 260 tork. yakıt karışık 4.3 hadi 5 yaksın. en azından bir sürün derim.

hocam ceed in ikinci elleri tutuluyor mu bilginiz varmı

kaybil' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:
bu aracın tüplüsü var bende aradağın her özellik var,belki yakıt konusunda çok az fark vardır.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 8383/detay

hocam ardığım araba kesinlikle dizel olmalı eğer tüplü arayacak olsaydım honda civic elegance bakardım,
bu arada octavya dizel aklımda hiç yoktu onuda düşünebilirim güzel araba
yok hocam yanlış anladınız,tüplüsü bende var siz dizeline bakın bu aracın diyorum :)
benim param yetmedi yoksa dizel alıcaktım :p

by_katliam' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:
bu aracın tüplüsü var bende aradağın her özellik var,belki yakıt konusunda çok az fark vardır.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 8383/detay

hocam ardığım araba kesinlikle dizel olmalı eğer tüplü arayacak olsaydım honda civic elegance bakardım,
bu arada octavya dizel aklımda hiç yoktu onuda düşünebilirim güzel araba
yok hocam yanlış anladınız,tüplüsü bende var siz dizeline bakın bu aracın diyorum :)
benim param yetmedi yoksa dizel alıcaktım :p

:puhaha: pardon hocam haklısın

Bayilerin 2. ellerine baktınızmı araç hakkında bütün bilgiler oluyor ayrıca dizel alaçağınızdan dolayı kafanız rahat olur birde bayi garanti vermişse tadından yenmez. Ben 1.5 yıl önce ankara renault maisden 2007 model megane2 100 lük privilage almıştım 1 yıl renault2 garantisi vardı. Alırken aramalarımda arabamın km si şu kadarı geçmemiş olsun, rengi şu olsun, donanımları şunlar olsun tarzında arayıpda aldım. Her araça bakmadım. Aldığımda araç 44500 de ide şimdi 61000 kmdeyim bütün bakımlar serviste yapılmış bende servise devam ediyorum far ampülünü dahi serviste değiştiriyorum. 2007 model araçın geçen yıl kapı kolçaklarında soyulmalar olmuştu servis ile görüştüm ücretsiz yenisini taktılar. Şimdide direksiyondaki airbag sargısından ses gelmeye başlamıştı yine görüşme yaptım araç full servis bakımlı olunca 450 tlik parçayı yine ücretsiz değiştirmeyi kabul ettiler diyeçeğim o ki dizel alıyorsan kesinlikle servis servis servis servis servis bakımlı olsun çamurdan olsun.
Bulunduğun yerdeki yollar kötü demişsin evet kötü yollar için renault önermem bizimkiler asfalt arabası narinler. Bende şu sıralar Honda Civic veya mercedes C serisi düşünüyorum hanım BMW yi tercih ederim diyor. Fakat bu megane2 deki yakıt ekonomisi aklıma gelince başka arabalardan soğuyorum. 120 km ile giderken mercedesten farkı yok arabamın araçında lastik seçiminde de beklentilerine göre tercih yaparsan senin için iyi olaçaktır. Benim tercihim sessizlik ve konfordu aylarca araştırma sonucunda yağışlı ve kuru havalarda A sınıfı olan michelin primacy 3 lastiklerimi aldım keyfime diyeçek yok araçta süspansiyon o kadar yumuşadıki anlatamam ayrıca zaten araçın ses yalıtımı iyiydi şimdi mıcırlı yoldalarda yok denilecek seviyede ançak ses geliyor. Nacizane megane2yi övmek değil amaçım sadece araç alırken nerelere dikkat ettiğim ve sonrasındaki memnuniyetimi ifade etmek.

srknkkc' Alıntı:
seat leon 1.6 TDi DSG (eski kasa)
citroen c4 1.6 e-HDi MCP (yeni kasa)

seat leonu evlenmeden önce düşünüyordum ama şimdi bana küçük geliyor hocam
citroen tecrübem hiç olmadı sert araç diye biliyorum eğer öyleyse WV den sonra gidermi bilmiyorum :?

megane2 ve Mercedes aynı kefede biraz abartı olmuş hocam yapma... valla 42 bine kadar dizel auris veya mazda 3 önerebilirim hem japon parke yol mol dinlemez;banamısın da demez..ceed de iyi bir seçim olabilir kendim de dizel Ceed bakıyorum;y.dışı sitelerde çok iyi yorumlar alan bi araç..altta 3 araçtan da birer örnek var..ama megane falan o yollara gelmez hocam..eleyin..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 406/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 597/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 265/detay/

ha bu arada mazda 3 dizel de ki motor focus dizel motoru ile aynı;ama alt takım yürüyen aksam focustan daha iyidir bana kalırsa nede olsa japon :+1:

2. el araç alınmaz bu ülke de hocam sıfır bak. Öyle ilanlar var ki sıfırı 30200 olan hiçbir ilave donanımı olmayan 5000 kmdeki araca 31000 lira fiyat istemişler bir de sıfırdan tek farkı fiyatı yazmışlar :)

2. el araç alınmaz bu ülke de hocam sıfır bak. Öyle ilanlar var ki sıfırı 30200 olan hiçbir ilave donanımı olmayan 5000 kmdeki araca 31000 lira fiyat istemişler bir de sıfırdan tek farkı fiyatı yazmışlar :)

hbasdereli' Alıntı:

hocam maalesef aradığım özelliklerde arabaların sıfırı bu fiyatlara olsa hiç durmam

Toyota Corolla veya Auris.Özellikle corolla o fiyatlarda seçeneklerden biri olmalı.Birkaç corolla kullanıcısına danışabilirsin başka hiç bir araçta rahat edemiyorlar:D

kaybil' Alıntı:
arkadaşlar şu sıralar araba arayışındayım nasip olursa inşallah 2. arabam olacak..
bir miktar kredi çekeceğim sıfır almayı düşünmüyorum aradığım özellikleri aşağıda ekledim

- 3 yaşından büyük olmayacak
- 50000 km nin altında olacak
- Dizel olacak
- Güçlü motor olacak (en az 105 beygir ve en az 250 tork olacak)
- yakıt tasarrufu da önemli

(hayalimde jetta yada cmax almak vardı ama o kadar yük altına giremeyeceğim şimdilik o hayalimi birkaç sene daha erteledim)

Hocam kriterlerini biraz revize edersen sana benim "KOCAOĞLAN" ı vereyim..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 609/detay/

kaybil' Alıntı:
srknkkc' Alıntı:
seat leon 1.6 TDi DSG (eski kasa)
citroen c4 1.6 e-HDi MCP (yeni kasa)

seat leonu evlenmeden önce düşünüyordum ama şimdi bana küçük geliyor hocam
citroen tecrübem hiç olmadı sert araç diye biliyorum eğer öyleyse WV den sonra gidermi bilmiyorum :?

hocam manuel otomatik farketmiyorsa c4 derim..gidin test edin hakvereceksiniz..üstelik e-hdi yakıt performans yönünden cok ileride rakiplerine göre..yani c4 eski kasa leondan kat kat üstün her yönüyle..gel gelelim oaly şanzıman olunca leondaki dsg bi anda leonla c4 ü kafa kafaya getiriyor :) dedğim gibi düz ya da otomatik farketmiyorsa C4 iyi bir tercih olacaktır

Geri