Max 42 bine araba?

Kodla Büyü
easytr' Alıntı:
akıl, mantık, beğeni hepsi focus dizel der. 42 binliraya temiz, darbesiz, az km'li tdci focus alınır, uzun yıllar sorunsuz binilir. toyota diyenler olmuş, benzinlisine sözüm yok ama dizeli hem sorunlu hemde focus kadar güçlü bir araba değil. kia diyen olmuş, 2 sene sonra yarı fiyatına zor satarsın ki sende aynı şeyi söylemişsin. focusun volvo s40 ile ortak üretim olduğunu, motor, alt takım birebir aynı olduğunu öğrenmişsindir gördüğüm kadarıyla. 2. eli olsun , bakım masrafları olsun, genel ve alt takım sağlamlığı olsun hepsi focus.

hocam siz kullandınız mı focusu?
bu araçların ses yalıtımı nasıl özellikle bozuk yollarda?
Motoru konusunda hiç şüphem yok iyi olduğu genel bir kanı..
İkinci el piyasasında da satılan, satıcısını üzmeyecek bir araç olarak biliyorum..
Ve birde önemli bir soru daha, bagaj hacmi?
hb arabaları tercih etmeyeceğim çünkü bagaj sorunu yaşıyorum şu an ki arabam polo olduğu için çok sıkıntı yaşıyorum..

easytr' Alıntı:
srknkkc' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
srknkkc' Alıntı:
seat leon 1.6 TDi DSG (eski kasa)
citroen c4 1.6 e-HDi MCP (yeni kasa)

seat leonu evlenmeden önce düşünüyordum ama şimdi bana küçük geliyor hocam
citroen tecrübem hiç olmadı sert araç diye biliyorum eğer öyleyse WV den sonra gidermi bilmiyorum :?

hocam manuel otomatik farketmiyorsa c4 derim..gidin test edin hakvereceksiniz..üstelik e-hdi yakıt performans yönünden cok ileride rakiplerine göre..yani c4 eski kasa leondan kat kat üstün her yönüyle..gel gelelim oaly şanzıman olunca leondaki dsg bi anda leonla c4 ü kafa kafaya getiriyor :) dedğim gibi düz ya da otomatik farketmiyorsa C4 iyi bir tercih olacaktır

ülkemizde renault dışında tüm fransızlar ikinci elde zarar ettirir. konuyu açan arkadaş her anlamda en iyisini bulmaya çalışıyor. citroen bizim ülkemizde tutulan bir araç değil.alanı her anlamda memnun edecek bir araçta değil

hocam beni doğru anlamışsınız..

Şimdiye kadar baktığım arabalar içinde focus ve octavya aklıma en yatanlar oldu.. Biraz önce C-Max ın 2009-2010 modellerine bir göz attım bunların motorları hakikaten çok iyi yakıt tüketimi konusunda da cimri bir araç, iç tasarımları 2011-2012 modellere göre daha kötü ama yinede fena sayılmaz tek sıkıntı dış tasarımda..
bikaç örnek..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 813/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 359/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 426/detay/

bu araçlar hakkında ne dersiniz?

kaybil' Alıntı:
Şimdiye kadar baktığım arabalar içinde focus ve octavya aklıma en yatanlar oldu.. Biraz önce C-Max ın 2009-2010 modellerine bir göz attım bunların motorları hakikaten çok iyi yakıt tüketimi konusunda da cimri bir araç, iç tasarımları 2011-2012 modellere göre daha kötü ama yinede fena sayılmaz tek sıkıntı dış tasarımda..
bikaç örnek..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 813/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 359/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 426/detay/

bu araçlar hakkında ne dersiniz?
cmax alıcaksan yeni kasasını düşün yoksa bu ksalar ne dış ne de iç tasarımları o kadar iyi değil hocam..
daha önce demiştim octavia al rahat et :+1:

birçok araba kullandım
en son arabam Golf 6(2012 LPG)
malzeme kalitesi olarak muhteşem
hiç düşünme 3-5 daha zorla
Golf 6 Dizel 105 Bg al. (250 tork)
2012 105 bg trendline ler 45.000 civarı
bende kısa zamamda satıp dizele geçmeyi düşünüyorum
birde 4 yıl corsa 1.3 dizel kullandım 90 bg 6 ileri olanından
onuda önerebilirim
yalnız 1.önceliğin Golf olsun
aldıktan sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın

easytr' Alıntı:
akıl, mantık, beğeni hepsi focus dizel der. 42 binliraya temiz, darbesiz, az km'li tdci focus alınır, uzun yıllar sorunsuz binilir. toyota diyenler olmuş, benzinlisine sözüm yok ama dizeli hem sorunlu hemde focus kadar güçlü bir araba değil. kia diyen olmuş, 2 sene sonra yarı fiyatına zor satarsın ki sende aynı şeyi söylemişsin. focusun volvo s40 ile ortak üretim olduğunu, motor, alt takım birebir aynı olduğunu öğrenmişsindir gördüğüm kadarıyla. 2. eli olsun , bakım masrafları olsun, genel ve alt takım sağlamlığı olsun hepsi focus.

corolla sorunlu falan değil, hatta 5 yıl biseniz 1 tek sorunuz yine olmaz, sallamasyon yapmayalım. bende 2012 cor. dizel var, 205 tork 90 hp, eski arabamda corolla 1.6 2007 124 hp idi. Eskisinden bayağı güçlü, bence araca binip test etmeden almayın derim. Eğer başım ağrımasın diyorsanız bence temiz bir corolla alın derim. Ayrıca 2 yıl sonra yine corolla alacağım...:)

ocomert' Alıntı:
birçok araba kullandım
en son arabam Golf 6(2012 LPG)
malzeme kalitesi olarak muhteşem
hiç düşünme 3-5 daha zorla
Golf 6 Dizel 105 Bg al. (250 tork)
2012 105 bg trendline ler 45.000 civarı
bende kısa zamamda satıp dizele geçmeyi düşünüyorum
birde 4 yıl corsa 1.3 dizel kullandım 90 bg 6 ileri olanından
onuda önerebilirim
yalnız 1.önceliğin Golf olsun
aldıktan sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın

hocam hb düşünmüyorum çıtayı biraz daha yükseltecek olsam 2012 cmax yada jetta olurdu arayış içinde olmazdım

hakanharuny' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-emsallerinden-farkli.orjinal-navigasyon-plusdvd-plustv-plusgeri-gorus-kamera-125556238/detay
bir bak istersen

bu en dolusu değil galiba?

1,5 sene önce ben de 20.000 de bir focus aldım En dolusundan. Dizel 109 luk araba yakıt ve performans olarak güzel ama biraz takoz. Güçlü bir araba focus ama gücün yetiyorsa jetta olabilir. Ben aldığımdan pişman değilim hala daha zevkle kullanıyorum. Ama ben golften indiğim için biraz ağar geldi focus.

kaybil' Alıntı:
hocam siz kullandınız mı focusu?
bu araçların ses yalıtımı nasıl özellikle bozuk yollarda?
Motoru konusunda hiç şüphem yok iyi olduğu genel bir kanı..
İkinci el piyasasında da satılan, satıcısını üzmeyecek bir araç olarak biliyorum..
Ve birde önemli bir soru daha, bagaj hacmi?
hb arabaları tercih etmeyeceğim çünkü bagaj sorunu yaşıyorum şu an ki arabam polo olduğu için çok sıkıntı yaşıyorum..

Sıfırdan alma 2010 dizel TİTANYUM hackback focusumuz var motor canavar tabiki yakıt tüketimide biraz dizele göre fazla oluyor.
Ses yalıtımı olarak motor sesini ve yol sesini çok alıyor. rolantide de motor mübarek kükrüyor kaputun altında bir aslan var der gibi abartılı cümleler ama yaşanılanları ançak bu cümlelerle anlatabilirim.
Bagaj hacmi konusuna gelince 2011 kasa denilen kasalarda sedan yerine hackback almanızı öneririm görselliği çok güzel bagaj hacmi olarakta sedan ile hackback arasında yanlş hatırlamıyorsam 40 lt lik bir fark var okadar uzunluk olarakta iki araç arasında 1 karış uzunluk farkı var. Hackbackler içerisinde focusun 2011 kasalarını tek geçerim. Skoda larda sadece octavialara özel sedan görünümlü hackback olabilme var buda bagajı ister sedanlar gibi yarım açma isterse hackbackler gibi bagaj kapağını arka cam ile beraber tam açma özelliği çok hoşuma gidiyor.
donanım olarakta dijital klima ve hız sabitleyici olmazsa olmazın olsun sonradan pişman olursun bak şimdiden uyarayım. Ya hız sabitleyiciyi nerde kullanacaksın derler arkadaşım ben şehiriiçinde bile kullanıyorum boşluğu göreyim yeter 30 km hız da devreye giriyor zaten şehir içinde tıklıyorum araç kendi gidiyor. Dijital klima mantığınıda biliyorsundur diye onun için ayrıca bişeyler yazmayaçağım sadece yolculuk esnasında çocuklar arka koltukta uyuyorlarsa araç içerisi senin istediğin ısı veya serinlik değerinde oluyor bu kadar yeterli sanırım. Araçın rengini de kendi sevdiğin renkte al araçtan soğumazsın

Performans deyince ilk aklıma gelen Focus..
Bende 2008 Tdci 110 hp modeli var. Daha hafta sonu 1000 km yol yaptım, otobanda özellikler rampada ne arabalar solladım :roll: Güçlü araba yokuşta belli olur hocam, düz yolda hepsi gider..
Bu paraya titanyumu alınır, tek kötü tarafı ses alıyor içeriye..
Dizel istiyorsan Ford ve VW den şaşma derim..

motor sesini duymak iyidir, arabada giderken motor sesi müzük sesinden daha çok keyif veriyor desem yalan olmaz :)
bugün yarın poloyu satlığa çıkarıyorum sonrasında temiz bir araç bulmak için baya kafa ağrıtacağım gibi..

oziie' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2011-hatasiz-kazasiz-boyasiz-110-bg-titanium-1.6tdci-124880552/detay?showViewPreferences=false#

Hocam bu ilana bak istersen.

hocam araç sizin mi?

Geri