Mbot'a hareket ezberletmek

Kodla Büyü

sert_hard

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar iyi günler. Kafamdaki bir proje için Mbot'a renk sensöründen gelen değere göre hareket ezberletmek ve sonrasında ezberlediği hareketleri otomatik yaptırmak istiyorum.(kırmızı ileri, mavi sağ, yeşil sol, siyah dur gibi mesela, önce sırayla renkleri okuyacak, kaç renk okuduysa sırasıyla ilgili hareketleri kendisi yapacak) Liste ve değişken oluşturarak yapmayı denedim fakat programı Mbot'a yüklenerek çalıştıracağım için normal liste komutları desteklenmiyor.
Farklı bir mantık ve yöntem olarak nasıl yapabilirim. Fikri olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Hocam rgb sensörü Mbot a program yüklenmeden çalışmıyor. Mbot'a program yüklenirken liste özelliği desteklemiyor. Renkleri okutup karşılığı hareketleri listeye kaydediyorum. Sonrasında listedeki hareketleri otonom yapmasını istiyorum ama olmuyor

Arkadaşlar biraz araştırma yaptım özellikle yabancı sitelerden, özel taş bölümünden fonksiyon tanımlama yoluyla yapılabilir gibi bir sonuca vardım. Fakat nasıl bir yol yöntem izlemeli pek kafamda canlandiramadim

Projede yapmak istediğim mantığım şu şekilde
Robot 1. Rengi okuyacak, ya rengi yada karşılığı olan hareketi hafızada tutacak, biraz ilerleyip 2. Rengi okuyacak aynı şekilde hafızada tutacak, 3,4,5 aynı şekilde
Sonra görev alanına gelince okuduğu ve hafızaya aldığı renklere göre kendisi hareket edecek, 2 adım ileri, 1 sola, 1adim ileri, 1saga gibi

Geri