Meb ajanda doğrulama kodu

Kodla Büyü
Merhaba arkadaşlar. Meb panele girerken meb ajanda doğrulama kodu istiyor. Önceki girişlerimde böyle bir kod istemiyordu. MEB ajanda uygulamasını daha önce kullanıyordum ama sonradan kaldırmıştım. Kod istediği için tekrar indirdim. Kodu girdiğim halde her seferinde beni tekrar mebbis kullanıcı şifre sayfasına yönlendiriyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Kodu mebbisten almanız gerekiyor. Alıp kurulum sırasında girdiniz mi uygulama şifresini.

Eğer sorun devam ederse meb ajandayı kaldırın. Mebbise girip kişisel bilgiler modülün altında uygulama şifreleri var. O şifreyi kopyalayın ve meb ajandayı tekrar kurun. Çalıştırınca kimlik numarası ve uygulama şifresini ister. Bilgileri girin işlem tamam.

Ben bu şekilde yaptım hiç sorunsuz çalışıyor.

DÜZELTME : şimdi bende de öyle oluyor. Belki güncelleme vs yapılıyordur. Düzelecektir.

Son düzenleme:
Dys ye girmek istedim

SRVE0255E: A WebGroup/Virtual Host to handle /index.xhtml has not been defined.​

SRVE0255E: A WebGroup/Virtual Host to handle dysweb.meb.gov.tr:443 has not been defined.​

Yazdı. Var birşeyler. Düzelir zaar.

Kodu mebbisten almanız gerekiyor. Alıp kurulum sırasında girdiniz mi uygulama şifresini.

Eğer sorun devam ederse meb ajandayı kaldırın. Mebbise girip kişisel bilgiler modülün altında uygulama şifreleri var. O şifreyi kopyalayın ve meb ajandayı tekrar kurun. Çalıştırınca kimlik numarası ve uygulama şifresini ister. Bilgileri girin işlem tamam.

Ben bu şekilde yaptım hiç sorunsuz çalışıyor.

DÜZELTME : şimdi bende de öyle oluyor. Belki güncelleme vs yapılıyordur. Düzelecektir.
Evet bunları yapmıştım. Muhtemelen dediğiniz gibi genel bir sorun vardır. Teşekkür ederim

Bugün Genel bir sorun vardı arkadaşlar. Çözülmüş olabilir

okul web sayfası paneline girebilen oldu mu? bu meb ajanda saçmalığı devam ediyor ve ben bu sorunu çözemedim.
1.telefona gelen meb ajanda doğrulama kodunu bilgisayardan açtığımbölüme giriyorum beni tekrar mebbis giriş sayfasına atıyor
2 bilgisayara da meb ajanda kurmalımıyım çünkü kuramadım

dünden beri giremeyince Meb ajanda ayarını değiştireyim dedim ve doğrulama kodu sorulmasını aktif yaptım. Mebbis girişinde direkt soruyor kodu ve telefondaki kodu girince doğrulama gerçekleşmedi diyor. Teldeki kodu kabul etmiyor sanırım ondan giremiyoruz.

Sorun hala devam etmekte. Giriş yapılmıyor. Aşağıdaki kodu giriyorum. Beni sayfadan atıyor.

Screenshot_20230223_094640.jpg

Yazmayım diyorum ama dayanamıyorum. Bu MEB'in okul web siteleri kadar saçma sapan bir uygulama olabilir mi Allah aşkına?

Yedekleme yok, resim ekleme kısmı berbat, tamamen saçma sapan bir uygulama. Şimdi MEB ajanda ile işi daha da sıkıntılı hale getirmişler.

BT öğretmeni olarak benim okulda bilgisayarım yok, herkesin kullandığı öğetmenler odasındaki bilgisayardan Web sitesine duyuru giriyorum, kendi bilgisayarı olan müdür yardımcısı ancak şu duyuruyu gir diye emrediyor. Güvenlik sağlayacaksanız web sitesine duyuru girme işini önünde bilgisayarı olan müdür yardımcılarına verin.

meb ajandayı indirin ve giriş yapın. giriş yaptıktan sonra ayarlardan mebbis tek şifre girişinde doğrulama kodu sorulsun mu ya sorsun deyin ekranın sağ üst tarafında ki kdun yazın panele giriş olacaktır

meb ajandayı indirin ve giriş yapın. giriş yaptıktan sonra ayarlardan mebbis tek şifre girişinde doğrulama kodu sorulsun mu ya sorsun deyin ekranın sağ üst tarafında ki kdun yazın panele giriş olacaktır
Girmiyor, sürekli atıyor MEBBİS giriş sayfasına.

• Beğen
Tepkiler: bt^
Bu yöntem ile giriş yapabildim. Ama işlem yapamadım. Şimdi ise okul sitesi bile acılmıyor.

Benim telefona meb ajanda indirilemiyor. "bu uygulama androidin eski bir sürümü için üretildiğinden cihazınızda kullanamazsınız." diyor.

Ben de meb ajanda üzerinden Dys'ye giremiyorum. hata veriyor sürekli.

Şu ajanda işini görünce yükleyip girmek için diretmedim. Şimdi eskisi gibi ajanda olmadan rahat giriyorum.

Bilsa programı meb ajanda kodundan sonra öğrencileri çekemiyor. Başına gelip çözebilen oldu mu?

MEBBİS’e girebilmek için bütün kullanıcıların 30.10.2023 tarihi itibari ile MEB Ajanda uygulamasına gelen bildirimi onaylayarak veya MEB Ajanda uygulamasında her 30 saniyede bir kişiye özel olarak üretilen 6 haneli doğrulama kodunu yazmaları gerekecek. MEB Ajanda uygulamasını kurmamış veya herhangi bir sebeple kullanamayanlar E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapabileceklerdir.

Ekli dosyalar

• IMG_4705.jpeg
    IMG_4705.jpeg
    113.4 KB · Görüntüleme: 129
  • IMG_4702.jpeg
    IMG_4702.jpeg
    65 KB · Görüntüleme: 117
  • IMG_4703.jpeg
    IMG_4703.jpeg
    78.9 KB · Görüntüleme: 108
  • IMG_4706.jpeg
    IMG_4706.jpeg
    124.2 KB · Görüntüleme: 124
MEBBİS’e girebilmek için bütün kullanıcıların 30.10.2023 tarihi itibari ile MEB Ajanda uygulamasına gelen bildirimi onaylayarak veya MEB Ajanda uygulamasında her 30 saniyede bir kişiye özel olarak üretilen 6 haneli doğrulama kodunu yazmaları gerekecek. MEB Ajanda uygulamasını kurmamış veya herhangi bir sebeple kullanamayanlar E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapabileceklerdir.
sabah beri ugrasiyorum kod gelmiyor verdikleri link ve mebbiste

Verdim de sıkıntı mwbajanda sitesine edevlet girmeme ragmen herhangi bir kod gelmiyor

Belki yoğunluktan olabilir hocam veya sistemi değiştirmişler sanki, İki üç gün önceki sistemle aynı değil giriş kısmı.

Evet onu fark ettimde bu dayattiklari seyin ne olduğunu merak ettim o da çalışmadı

Amaç ikili doğrulama kullanarak güvenliği arttırmak
Başkasının şifresini kullanarak işlem yapmayı engellemek de amaçlanıyor sanırım

Geri