Meb.k12.tr altyapısına geçen Okul Siteleri

Kodla Büyü
Arkadaşlar manşet resmini nasıl ekliyorsunuz. Ben ekleyemedim. Ya da şuan bi sorun var. haber içeriğine resim ekledim ancak anasayfada görünen manşet kısmına resim eklenmiyor.

yeni sistem kötü olmuş...eskisi iyiydi...
durduk yere icat çıkardılar

ferdierdem55' Alıntı:
Arkadaşlar manşet resmini nasıl ekliyorsunuz. Ben ekleyemedim. Ya da şuan bi sorun var. haber içeriğine resim ekledim ancak anasayfada görünen manşet kısmına resim eklenmiyor.

manşet resmi 432*270 formatında olcak daha büyük olmayacak 80 kb geçmeyecek

Tarihçe işini halletim, makale ekleme mantığını kavradım gibi. Yukarıda yardımcı olan arkadaşa teşekkür.
Öğretmenlerin fotolarını-adlarını-branşlarını yazarak tek sayfada nasıl gösterebiliriz?

ysuleyman' Alıntı:
Tarihçe işini halletim, makale ekleme mantığını kavradım gibi. Yukarıda yardımcı olan arkadaşa teşekkür.
Öğretmenlerin fotolarını-adlarını-branşlarını yazarak tek sayfada nasıl gösterebiliriz?

yine içerik ekleyip yapabilirsin

eklediğim personel ve haber resimleri siyah bir hal alıyor ve görünmüyor bunun nedeni nedir arkadaşlar

Menü kısmında 9 başlık var daha fazla başlığı nasıl ekleyebiliriz. Başlıklar altına alt başlık ekleniyo ama ana başlık eklenmiyo şimdilik sanırım..

hhtc' Alıntı:
eklediğim personel ve haber resimleri siyah bir hal alıyor ve görünmüyor bunun nedeni nedir arkadaşlar

resim formatını jpg olarak dene hocam png de sıkıntı çıkarıyor.

Ayrıca manşet resimleri 432x270 formatında 80 kb geçmeyecek şekilde olacak

ferdierdem55' Alıntı:
Menü kısmında 9 başlık var daha fazla başlığı nasıl ekleyebiliriz. Başlıklar altına alt başlık ekleniyo ama ana başlık eklenmiyo şimdilik sanırım..
9 dan fazla ekleyemezsin hocam

farklı ip den giriş yaptığın zaman ip değiştirme istiyor? bunu deneyen var mı? çok sinir bozucu bir durum :verymad: yeniden mail adresinden ip değiştirme için link atıyor :verymad:

okulumuz hakkında ki kısmı düzenlerken silmişim ayarlarını orayı nereye yönlendiriyoruz yardımcı olurmusunuz arkadaşlar.

umus1979' Alıntı:
hoamca' Alıntı:
http://salimucarortaokulu.meb.k12.tr

Zonguldak -Çaycuma
Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu

reşat hocam ben hiç resim yerleştiremiyorum. yardım lütfen...... barbaros kutlutaş....

Resim eklerken piksel değerlerine dikkat hocam. o değerlerden daha düşükse resim eklenmiyor.

macar20' Alıntı:
farklı ip den giriş yaptığın zaman ip değiştirme istiyor? bunu deneyen var mı? çok sinir bozucu bir durum :verymad: yeniden mail adresinden ip değiştirme için link atıyor :verymad:
:+1:

güvenlik açısından böyle bir uygulama yapılmış. ip değişimini kabul edip giriş yapabilirsin. ancak yarın okuldan girmek istersen aynı şeyi tekrar yapman gerek

ama kolaylık olsun diye iki kullanıcı tanımlayıp kullanabilirsiniz. birini evden diğerini okuldan. tabii evdeki modeme sık reset atıyorsanız nasıl olur bilmem.

o yüzden gerek yok artık nasıl olmuş diye sormaya..valla bugün bu olay sinirlerimi hoplatmaya yetti..sene başından beri uğraştım tasarladım, logolarla, bannerlarla uğraştım, elde var sıfır..

Bahadır1980' Alıntı:
http://iskiliplisesi.meb.k12.tr

bahadır hocam sitedeki tarihçe sayfasını oluşturuken o sayfanın dizaynını tabloylamı yaptın? eğer öyleyse içerik sayfalarının tablo genişlikleri maksimum kaç?

ozlem22' Alıntı:
o yüzden gerek yok artık nasıl olmuş diye sormaya..valla bugün bu olay sinirlerimi hoplatmaya yetti..sene başından beri uğraştım tasarladım, logolarla, bannerlarla uğraştım, elde var sıfır..
55.000 okul içinden sizin ve benim gibi uğraşan kaç kişidir bilmiyorum. ben eğiticilikte yapıyorum ve ilçemizde okul sitesi için uğraşan 3 okul var. 65 te 3. onun için aslında bu sistem iyi oldu kalan 62'si için.

Geri