Meb.k12.tr altyapısına geçen Okul Siteleri

Kodla Büyü
hatta bu yıl ilkokul ortaokul ayrımından sonra kurumlar dahil 95 'e çıktı sayı. Dolayısıyla büyük çoğunluk memnun kalır diye düşünüyorum...

Okul Web Sitesi Yönetim Paneli ile ilgili teknik destek almak için Yönetim Panelinde bulunan Destek bölümü kullanılmalıdır. maddesi mevcut aceba deneyen oldumu sorayım bakalım ne cevap gelecek:D

kuyakar' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
o yüzden gerek yok artık nasıl olmuş diye sormaya..valla bugün bu olay sinirlerimi hoplatmaya yetti..sene başından beri uğraştım tasarladım, logolarla, bannerlarla uğraştım, elde var sıfır..
55.000 okul içinden sizin ve benim gibi uğraşan kaç kişidir bilmiyorum. ben eğiticilikte yapıyorum ve ilçemizde okul sitesi için uğraşan 3 okul var. 65 te 3. onun için aslında bu sistem iyi oldu kalan 62'si için.

65 okulun yine 62'si yine bu şablonu aktif hale getirmeyebilir :)

Ben destek için başvurdum 1 gün oldu fakat yanıt yok. Size sormak istiyorum;
Menüye yanlışlıkla yeniden idari kadro diye menü açtım. Açar açmaz o da silinemez ve değiştirelemez oldu. Nasıl kaldırabilirim yada siteyi nasıl sıfırlayabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.

ilçe mem ler yeni sisteme geçiş yaptığında 5-6 destek isteği yapmıştım. hepsine de cevap gelmişti. tabii ilçe ve il memler hadi 1.000 olsun şimdiki sistem 55.000 lik. sanırım yoğunluktan cevap gelmemiştir.
benim de menü ile ilgili bir isteğim olmuştu. sanırım benzer birşeydi. üstüste iki tane "iletişim" eklemiştim. ama sonra düzeltilmesi sağlanmıştı. biraz sabretmek gerekiyor herhalde...

Arkadaşlar.. Sanırım daha stabil çalışan bir kimlik kazanmadı. Ben hala joomla altyapısıyla www.keskineml.k12.tr alan adı üzerinden site yönetmeye devam ediyorum.

meb.k12.tr olan alan adınıda altyapıya uygun yayınladım ancak eksikleri olduğunu düşünüyorum hala..Messela mevcut haliyle ftpden giriş yaptığımda yenilenen altyapıya dair hiçbir dosya göremiyorum. Nedendir acaba?

Saygılar...

Hosta giriş yapabilirsin dosya da atabilirsin ancak bakanlığın oluşturduğu klasöre erişme imkanın yok. Çünkü erişim izni yok. Bakanlık kapatmış.

batuhan1477' Alıntı:
Ben destek için başvurdum 1 gün oldu fakat yanıt yok. Size sormak istiyorum;
Menüye yanlışlıkla yeniden idari kadro diye menü açtım. Açar açmaz o da silinemez ve değiştirelemez oldu. Nasıl kaldırabilirim yada siteyi nasıl sıfırlayabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.

hocam açtığın menüde kalem işaretine tıklayıp düzenlemeyi açacaksın sonra menü ismini silip güncele diyecekin o kendisi silecektir

Selam arkadaşlar. Okulumuz başlığı altında öğretmenleriniz menüsünü oluşturdum. Buraya tıklayınca öğretmenlerin fotoğraflarının gelmesini istiyorum. Bunu nasıl yaptınız? Tüm fotoğrafları bir tane resim dosyası koyup ona bağlantı mı verdiniz? Veya hangi şekillerde yaptınız?

bir sayfa oluşturup "öğretmenler" linkini bu sayfaya bağlayabilirsin. sayfayı da mesela html olarak veya normal sayfa olarak yapabilirsin

Arkadaşlar, ben daha sisteme girmeyenlerdenim. Sene başına kadar vaktimiz var nasıl olsa acele etmenin anlamı yok. :mrgreen:
Çok da önemli değil zaten bana göre ne bileyim yaa iyice sallamış durumdayım.
Olursa olur olmazsa olmaz sanki hangi iş dört dörtlük oluyo da bunu sorunsuz halledicez.
Kasmaya gerek yok. Meb deki çilemiz bitmedi bakalım daha neler gelecek başımıza.
55.000 okulun aynı şablonu kullanması bana hiç hayra alamet gibi gelmiyor.
Bu tekdüzelik ve sıradanlıktan başka bişey değil bence.
Zaten herşey sınırlı kısıtlı bari böyle özgür bir platformu sınırlamasaydınız diye isyan ediyorum

arkadaşlar okul sitenizden burada ne yazıyor bakabilirmisiniz ben silmişim herhalde arayıp duruyorum.

sayın hocalarım ben giriş yaptım sisteme ftp falan sorun olmadı ama solda menüler var orta panel boş çıkıyor. hiç bir şey yok. Sadece yardım videoları çalışıyor. neden olabilir acaba bilgisi olan var mı? anlık bir problem mi?

arkadaşlar en fazla 9 yan menü mü oluşturabiliyoruz. ben bi kaç menü daha eklemek istiyorum nerden ekleyebilirim, bi bilgisi olan var mı?

şu google earth ayarını nasıl yaptınız arkadaşlar. Bende hala ankara görünüyo bişey de açılmıo ayarlamak için.

gezegen10' Alıntı:
şu google earth ayarını nasıl yaptınız arkadaşlar. Bende hala ankara görünüyo bişey de açılmıo ayarlamak için.
Bende de aynı sorun var, bir de eklediğim fotoğraflar görünmüyor.

enginozdil' Alıntı:
http://mustafaozdalo.meb.k12.tr/

arkadaşlar eksikleriyle birlikte site şuan bu şekilde. güncellemeye devam ediyorum.

hocam merhaba persoelimiz kısmını nasıl yaptınız kısaca anlatabilir misiniz? öğretmen listesi resimleri vs.

pin_eses' Alıntı:
inblue' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:
Bende de aynı sorun var, bir de eklediğim fotoğraflar görünmüyor.
kırmızı yer işaretini haritada okulunuzun üzerine bırakıp güncellemiyo musunuz?
Firefoxda harita açılıyor diğerlerinde harita bile görünmüyor. Haritanın kırmızı işareti ortada yok kaybolmuş sanki sistem biraz sıkıntılı neyse ki acelesi yok yılbaşına kadar düzeltirler heralde.

saçma sapan bir iys daha önce joomlayla birçok site yaptım bukadar saçma çalışan bir iys ilk defa gördüm
sorunum şu çözemedim:
tarihçe adında bir link var yeni bir içerik oluşturdum tarihçeye bağladım anasayfadayken tarihçeye tıkladığımda (yeni--> tarih) nerde olduğunu gösteren (joomladaki you are here) ile birlikte sayfam açılıyor tabi ana sayfadayken okulumuz hakkında da çalışıyor. Tarihçe linkine tıkladığımda tarihçe sayfası açılıyor ama oradayken Okulumuz hakkında'ya tıklayınca sayfa başka bir adrese gidiyor sorunu görseniz şaşarsınız http://karssaikoybo.meb.k12.tr/ nasıl düzeltebilirm

pin_eses' Alıntı:
arkadaşlar en fazla 9 yan menü mü oluşturabiliyoruz. ben bi kaç menü daha eklemek istiyorum nerden ekleyebilirim, bi bilgisi olan var mı?

Ana menü 9 taneyle sınırlı hocam, alt menü şeklinde işinizi halledebilirsiniz ancak, birde soruları bu başlıktan değil diğer ana başlıklardan sorarsanız bu başık amacına ulaşır.

Geri