MEBWeb Hesabı Resim ve Videolar

Kodla Büyü
=mebbis kullanıcı adı
=şifre

giriş yapıldıkatan sonra e-mail adresine ftp şifresi geliyor yanlış mı? e-mail adresimizi nerden biliyor sistem?
o kısmı anlamadım...

oziie' Alıntı:
Hocam videolar için teşekkürler - inceledim fakat pek hoşuma gitmedi..

Sizlerden veya üyelerimizden biri şu işi baştan aşşa bir videoya çekse - takılacağımız yerleri, dikkat edilmesi gereken yerleri videoda anlatsa süper olurdu - herkes faydalanırdı.

Panel yardımıyla sıfırdan site oluşturma
Video paylaşan arkadaşlara teşekkürler ama, oziie hocamın dediği gibi sıfırdan site oluşturmayı analatbilir misiniz?
Emek verecek arkadaşlara şimdiden teekkürler

Öğretmen Kadrosunu oluşturmak için ne yapmalıyız ? İçerikten yeni kategori açtım ama orada da her öğretmeni eklemek için yeni içerik mi açmam gerek ?

erden60' Alıntı:
=mebbis kullanıcı adı
=şifre

giriş yapıldıkatan sonra e-mail adresine ftp şifresi geliyor yanlış mı? e-mail adresimizi nerden biliyor sistem?
o kısmı anlamadım...
hocam mebbis kullanıcı adınız aynı zamanda kurum kodunuzdur. sistemde otomatik olarak kurumkodu@meb.k12.tr'ye mail gönderiyor

Lütfen bilen birisi "personel" sayfasının nasıl yapılacağını anlatabilir mi? En azından bir fikir versin. Bir kaç arkadaşın anlatımına baktım ama bana pek mantıklı gelmedi. Mesela birinde nerdeyse tüm öğretmenlere birer tane menü atanmış. Tek bir sayfada göstermek istiyorum ben personeli.

manga_' Alıntı:
Lütfen bilen birisi "personel" sayfasının nasıl yapılacağını anlatabilir mi? En azından bir fikir versin. Bir kaç arkadaşın anlatımına baktım ama bana pek mantıklı gelmedi. Mesela birinde nerdeyse tüm öğretmenlere birer tane menü atanmış. Tek bir sayfada göstermek istiyorum ben personeli.
Kendi soruma kendim cevap yazıyım. Sonunda personel sayfasını yapmanın bir yolunu buldum. Şöyle yaptım:
- "İçerik" bölümünde "Personelimiz" adında yeni bir kategori ekledim.
- Oluşturduğum yeni kategori içerisine girip "içerik ekle" seçeneğiyle yeni içerik oluşturdum. (En başta "Manşet Resim" seçeneği işaretli olmayacak)
- Editör içerisinde bulunan "Yeni Tablo Ekle" seçeneğiyle oluşturduğum tablolar sayesinde personel resimlerini ve isimlerini ekledim.
- Daha sonra "Menü" bölümünde oluşturduğum "Personelimiz" menüsüne "Menü Bağlantısı Ekle" diyerek "Personelimiz" kategorisinden ilgili içeriğe bağlantı verdim.
Hepsi bu kadar. Aklınıza takılan olursa yardımcı olmaya hazırım.
Son hali bu şekilde:
http://elbistanimamhatiportaokulu.meb.k12.tr/

alan adını girdikten sonra aç diye tıkladığımda şifremi unuttum diye bir sayfa geliyor oysa ftp şifremi biliyorum ben

Çağrı1' Alıntı:
alan adını girdikten sonra aç diye tıkladığımda şifremi unuttum diye bir sayfa geliyor oysa ftp şifremi biliyorum ben
hocam sıfremı unuttum lınkıne tıklayın o sızı yonlendırcek emaıl adresınızı bır lınk gonderıcek ordan tekrar sıfre belırleyıp halledebılırsınız
aynı soruyu burdada sormusunuz hocam :wink:

Çağrı1' Alıntı:

hocam bilgilerinizi biliyorsanız takmayın o sayfayı, kapatın gitsin...

hocam ben sisteme girdim menüler çıktı ama ekleyecek hiçbir buton gelmiyor ekleme yapılacak yerlere tıklıyorum sayfa boş kalıyor anlamadım :shock:

ya idareci remi eklemek istiyorum ama habire şu uyarıyı veriyor Ana Sayfa Manşet Haber Fotoğrafı boyutu veya İdareci Fotoğrafı en az 432x270 pixel boyutunda olmalıdır...!!! boyutu değiştirdim ama yinede aynı uyarıyı veriyor

ya arkadaşlar galeride sorun yok ama idareciler kısmına resim ekleyemiyorum boyutu değiştiriyorum almıyor yinede anlamadım gitti dosya formatınıda değiştirdim olmadı bilen varmı lütfen yardım

ip olayında okulun özel iinternet hattı bulunmakta.bu yüzden her defasında ip değişiyor.bu yüzden dolayı da aynı bilgisayarda her seferinde ip kayıt işlemleri ile uğraşıyorum.yok mu bunun çözümü.

eses' Alıntı:
ip olayında okulun özel iinternet hattı bulunmakta.bu yüzden her defasında ip değişiyor.bu yüzden dolayı da aynı bilgisayarda her seferinde ip kayıt işlemleri ile uğraşıyorum.yok mu bunun çözümü.
hakkaten napcaz bu ip sorununu?.. bu konuda çok uğraşcaz herhalde...

bogrt' Alıntı:
eses' Alıntı:
hakkaten napcaz bu ip sorununu?.. bu konuda çok uğraşcaz herhalde...

Arkadaşlar siteyi ilk defa yayına hazırlarken belki giriş çıkışlar sık oluyor (gerçi sistemin session'larını uzun tutmuşlar bu da güzel) ama içeriği tamamladıktan sonra haftada 2-3 kere işiniz olacak, ip sorununa bence çok takılmayın, kendinize bir hesap tanımlayın gmail'den filan daha kolay girip çıkmak için yeter..

the_korsan' Alıntı:
ip sorununa bence çok takılmayın, kendinize bir hesap tanımlayın gmail'den filan daha kolay girip çıkmak için yeter..
peki the_korsan hocam,
kendimize yeni bir kullanıcı hesabı daha açınca(yönetici modunda) ve gmail gibi kendi mail adresimizi yazınca artık "ip'yi farklı yerden girdiniz" diye uyarı vermiyor mu? yoksa verse de doğrulama maili bizim gmailimize geldiğinden sorun oluşturmuyor da ordan bakarsınız mı diyorsunuz?
[bir de o doğrulama(ip değiştirme) maili geç mi geliyor ne, ip değişsin dedim(sanırım kurumkodu@meb.k12.tr li maile gelecek)maili idareye sordum saatler geçmesine rağmen ip değiştirme maili gelmemiş]

Geri