Megane hakkında bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar?

Kodla Büyü

jolly

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2008-2010 arası dizel, otomatik vites megane arıyorum arkadaşlar, fakat megane modelleri hakkında bilgim yok. authentique, dynamic, privilege, expression gibi modelleri var bunların farkları nelerdir hangisini önerirsiniz arkadaşlar?

Hocam 3 tane megane almış satmış biri olarak sana tavsiyem. alacaksan expression yada paran çoksa privilege modelini al . Ama asla sıkıntı yaşamayacağın bir araba megane.

sirius2006' Alıntı:
Hocam 3 tane megane almış satmış biri olarak sana tavsiyem. alacaksan expression yada paran çoksa privilege modelini al . Ama asla sıkıntı yaşamayacağın bir araba megane.
bu modellerin avantajları neler hocam?

authentique: en düşük en boş model.. örneğin sadece ön camlar otomatik..
dynamic: orta model.. genelde kliması dijital olur.
privilege: en üst model.. sunroof dahil yok yok bu modelde..
expression modelini bilmiyorum ama özel seri gibi bişey olabilir.

**autantic-Expression-Dynamique-Privilage** diye donanım özellikleri yükseliyor ama tabiki bunların ek paketleri de var örneğin expressiom donanımı dinamik ten düşüktür ama Konfor ve güvenlik paketli ise hemen hemen dinamik ayarında özelliğe sahip olabiliyorsunuz.
Genelde Dinamik en çok istek gören fiyat /performans oranı en yüksek seviye diye biliyorum.

Hocam Megane için hem dizel hemde otomatik olacaksa km sine ve motorun temiz kullanılmışlığına dikkat et derim

bilisimci_009' Alıntı:
Hocam Megane için hem dizel hemde otomatik olacaksa km sine ve motorun temiz kullanılmışlığına dikkat et derim

2008-09 düşünüyorum sizce km üst sınırı kaç olmalı?

jolly' Alıntı:
bilisimci_009' Alıntı:

2008-09 düşünüyorum sizce km üst sınırı kaç olmalı?
2008-2009 derken eski kasa sedan mı düşünüyorsunuz.Yeni kasa 2009 da çıktı
2009 da hem eski kasa HB ve sedan var , Hemde yeni kasa.Zaten Yeni kasanın Sedanı yok.

Kardeşim de dynamic 2 versiyonu var konfor, yakıt,özellik herşey yerli yerinde binilecek araç yani. Kardeşimin aracı dizel yaklaşık 300 binde motor yüzünden rutin bakımları dışında sanayiye gittiğini görmedim.

megane 2 bende kullandım çok konforlu güzel araba alana kadar beğenmezdim aldıktan sonra çok memnun kaldım

megane 2 bende kullandım çok konforlu güzel araba alana kadar beğenmezdim aldıktan sonra çok memnun kaldım

Dizel otomatik olduğu için sizce km tavsiyesi var mı, max kaç bin km kadar tercih etmeliyim?

jolly' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:
megane alma derim
neden hocam sorunlu bir model mi sizce?
hocam şuan babamda var ve 5-6 yıldır kullanmış birisi olarak megane2 alma derim..zamanla aracın beyni bozulabiliyor,şuana kadar yaptığı masraflarla bi megane daha alırdı öle diyim:)
bazı arkadaşlar aracın rahatlığından falan bahsetmiş bu kişiler hiç alman araçlarına binmemiş sanırım..
ayrıca illa megane alıcaksan megane 1 ler daha çok tutuyor blginize.

km'si düşük, hasarsız, parça değişimsiz bir araç bulmak bu kadar mı zor arkadaşlar baktığım araçlarda 2009-08 aralığında, megane bulma umudum azalmakta.

jolly' Alıntı:
km'si düşük, hasarsız, parça değişimsiz bir araç bulmak bu kadar mı zor arkadaşlar baktığım araçlarda 2009-08 aralığında, megane bulma umudum azalmakta.

sana illa dizel mi lazım hocam

2007 FORD FOCUS GHİA 1.6 DİZEL OTOMATİK 63BİN KM 31bin TL
sizce bu araç nasıl arkadaşlar megane ararken bunu buldum sizce fiyat özellik bakımından megane ile nasıl bir kıyaslama yapabilirz?

Authentik: En boş versiyon.
Expresyon: Authentik'in bir üst versiyonu.
Dynamik ve Privilege: Donanım olarak fark yok. Dynamik'in iç döşemesi siyah, privilege'nin iç döşemesi bej.

Ayrıca opsiyonlar var: Cam tavan, navigasyon, xenon far gibi...

Ben 2004 Model HB kasa dynamik full kullandım. 7 Sene kullandık ve 5 ay önce sattık. 173.000 KM'deydi. Ne kadar bakarsan bak, km arttıkça arıza da artıyor. Alacaksan az km'li araba al.

jolly' Alıntı:
2007 FORD FOCUS GHİA 1.6 DİZEL OTOMATİK 63BİN KM 31bin TL
sizce bu araç nasıl arkadaşlar megane ararken bunu buldum sizce fiyat özellik bakımından megane ile nasıl bir kıyaslama yapabilirz?
arac ilanına bi bakabilir miyim

2010 fiat bravo
otomatik
dizel
42 bin km
çok temiz.
35.500 TL

düşünürseniz mesaj atın.

Geri