Mehcan ekilit mobil hk.

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
mehcan ekiliti mobil olarak kullanan arkadaşlar, 80 ogretmeni tek tek tanitmak yerine 1 kullanici adi ve kodu tanimlasam bütün ogretmenler bu kodu kullanarak telefona kursa sorun olur mu?

Öğretmen sayımız az ben tanıttım ama bir dahaki sefere bende aynısını yapmayı düşünüyorum öğretmen adı soyadı kısmına daha genel birşey yazarım heralde okul adı vb. yeni gelen öğretmenlerimiz oldu kendi bilgilerimi verdim. Yeni gelenler için güncelleme yapma sorunuda olmaz

Teşekkürler hocam. Bende tek tanımlayacam 80 öğretmen zor olacak yoksa.

mehcan ekiliti mobil olarak kullanan arkadaşlar, 80 ogretmeni tek tek tanitmak yerine 1 kullanici adi ve kodu tanimlasam bütün ogretmenler bu kodu kullanarak telefona kursa sorun olur mu?
Tahtalara kurulum yaptıktan sonra usbden anahtar verdiğinde güncelleme yapmana gerek yok. Ama her yeni mobil anahtar verdiğinde tahtalarda ki programı güncellemen gerek. Bu nedenle ben yıllardır bir tane mobil kullanıcı oluştururum sonra tahtalara kurulum yaparım. Gelen her öğretmene de aynı mobil anahtarı veririm.

Mobil anahtarlarlardan yolu kopyalıyıp öğretmen grubunda paylaştım herkes karekotla telefonundan giriyor

Ben de android ve ios olmak üzere iki kullanıcı belirlemiştim 3 sene önce. Bu şekilde çok rahat oldu. Her yeni öğretmen geldiğinde rahatlıkla kullanıcı ekleyebiliyorsun güncelleme sorunu olmadan.

Ben bu şekilde yapıyorum hocam her gelen öğretmen için yeniden tahta gezmek zoruma gidiyor 😁 bu yüzden üç dört tane sallamasyon kullanıcısı oluşturdum bunların kodlarını yeni gelenlere veriyorum...

kilit programındaki ayar simgesine tıkla.kurum kodu kısmına kurum kodunu,şifreye kilit giriş şifresi,öğetmen adına yazdığınız öğretmen adı ve kod kısmına verilen kodu girin kaydedin.

Bir tane mobil anahtar yapacagim, kayıtlı anahtarlar sekmesinden anahtar adresi gibi bir sey yaziyordu oradan bir baglanti adresi veriyor. Tıklayınca tarayicida acacak ve tarayıcı seçeneğinden "ana ekrana ekle" secenegi. İos gibi hocam android yapabilirsiniz

Ben dersleri tanımladım. Hangi branşın öğretmeni gelirse o dersin tanımlamasını yüklüyorum.

Benimde başka bir sorum var. Bir öğretmen 2 ayrı okulda derse giriyorsa ve 2 okulda da e-kilit varsa nasıl tanımlama yapabiliriz?

Mobil kilit açmada denemelerim sonucunda sadece şifreyi kontrol ettiğini gördüm. Diğer bilgilerin bir önemi yok. Deneyebilirsiniz.

Ben dersleri tanımladım. Hangi branşın öğretmeni gelirse o dersin tanımlamasını yüklüyorum.

Benimde başka bir sorum var. Bir öğretmen 2 ayrı okulda derse giriyorsa ve 2 okulda da e-kilit varsa nasıl tanımlama yapabiliriz?
Link ile girebilir. İkiz uygulama destekliyor ise telefon ikiz uygulama yapılabilir.

Web anahtar yapılacak iki okul için iki link hangi okuldaysa o linki kullanacak

Bir okulda APK mobil anahtar diğer okulda web anahtar da olabilir...

Iphone kullananlar için ayarlama yapıyorum. Belli bir süre kullanıyorlar. sonra nedense giriş bilgileri siliniyor. Tekrar ayarlıyoruz. Kalıcı bir çözüm öneriniz var mı?

blur.jpg

Programın tam sürümünü kullanıyorum.
Bütün öğretmenler için hem USB hem mobil anahtar oluşturuyorum. Anında tüm tahtaları güncelliyorum.

İmkanı olan tüm öğretmen arkadaşlarımın da okul idarelerine söyleyerek programın lisansını satın almalarını tavsiye ediyorum.

Geri