Milli Eğitim Bakanı değişti...

Kodla Büyü
İnşallah tüm eğitim camiası için hayırlısı olmuştur.bu mübarek gecede. Umarım bizim ders için iyi projeleri var en azından zorunla bir ders olsa çok güzel olur herkes için... hayaırlsıyla İNŞALLAH...

eğitimle oyuncak gibi deneyelim bakalım sonra da nasıl oluş bakarız uygulamasını inş benimsemez. pilot denen uygulamayı gözardı etmeyip sağlam bir ekip kurabilrse ne ala. kimbilir belki de öğretmenlerin 24 Kasımı , 24 Ocak olur. ya da diğer yaşatanların zülümlerinin devamı. herneyse zaman ne gösterecek göreceğiz. hayırlısı olsun hepimiz için

Ağzından çıkanın nereye varacağını bilmeyen birini arayacağımı hiç sanmıyorum. Adamın her demeci sinir katsayımı artırmaya yetiyordu. Eğitim ile ilgili alınacak kararlar tepeden geliyor, onlar hükümet değişmeden değişmez. Ama öğretmenin moralini hiç yoktan bozan birinden kurtulmanın verdiği mutluluğu yaşıyorum şu anda... :sleep:

ömer beyin bozduğu eğitimi düzeltmek için 4 tane milli eğitim bakanı atamaları lazımdı tek başına nasıl toparlasın yeni bakan :)

son yaptığı 4+4+4 , seçmeli kuran dersleri gibi icraatlerini desteklesem de öğretmene karşı tutumundan ötürü pek sevdiğim söylenemez. Hayırlısı olsun. Umarım yeni bakan öğretmeni rencide edici davranışlardna kaçınır da öğretmene biraz sahip çıkar...

Arkadaşlar eğitimde bazı şeylerin değişeceğini düşünüyorsanız boşuna ümitlenmeyin sonuçta eskisi de hükümetin istediğini yapıyordu bu bakanda yapacak. Tek fark üslup farkı olabilir Ömer Dinçere başbakanını baya örnek alıyordu belki bu örnek almaz. Daha kibar olabilir başka da bişey beklemeyin.

boteakif' Alıntı:
Ağzından çıkanın nereye varacağını bilmeyen birini arayacağımı hiç sanmıyorum. Adamın her demeci sinir katsayımı artırmaya yetiyordu. Eğitim ile ilgili alınacak kararlar tepeden geliyor, onlar hükümet değişmeden değişmez. Ama öğretmenin moralini hiç yoktan bozan birinden kurtulmanın verdiği mutluluğu yaşıyorum şu anda... :sleep:
:+1:
Aynen hocam yaa.. en azından dibi gördük neticede daha aşağısı olamaz..

:alkis: Hükümeti tebrik ediyorum muthis bir sosyal muhendislik harikasi faaliyet.

Biz yani en azindan %50' miz bu zokayi bir secim dönemi daha yutariz.

hüseyin çelik zaten otomatiğe bağlamıştı kimin geldiğinin bir önemi yok :) süreç işliyor, bakalım sırada ne var???

umarım bir şeyler değişir uzaktan eğitimle ilgili fln çalışmış belki bizim değerimizi anlar bt rehberliğini kadrolaştırır ve şu norm sorunu biter.

Zihniyet değişmedikçe isim değişse ne olur. Göz boyamaktan başka birşey değil ... Giden itibar geri gelmez kolay kolay.

Ömerden kötü sayılmaz, ben çok iyimser olmamakla birlikte çokta karamsar değilim. En azından Ömer gibi iletişimi bozuk biri değildir

eminim su anda içimizden bir çoğumuz bile sazan rolüne büründük AKP nin politikasını anlayamıyoruzdur ! emin olun ömer hükümetin maşasıysı bu da aynısı ne değişecek diye bekliyorsunuz dün neyse yarında o ...

eski sağlık bakanıda yenisi de tıpçı. bize neden öğretmen kökenli bakan verilmiyor. bu bakandan ümitvarım ama yinede soru işareti var

Bakanın eğitimci olması için önce vekil olması gerek (dışarıdan da olabilir ama istisna) vekil olması için zengin olması gerek, zengin olması için memur olmaması gerek. Yani imkansız

Süreç uygulama olarak aynı ilerleyeceği kesin. Bari söylemlerde değişiklik olsa da " öğretmen arkadaşlarm daha kötüsü de gelse bu adam gitse demese....

aşşağıda yeni bakan hakkında bilgiler var göze çarpanlar...

1-mizah yazıları varmış
2-ilginçtir ODTÜ' lü :)
3-yenişafak ve kanal7 çalışmış..
4-süpriz yımırta gibi bizi 2013 neler bekliyor bakalım, Allah büyük..
5- du bakalım bu bize ne oyunlar oynuyacak ;)

BT öğretmenlerine Rehber öğretmenler gibiöğrenci sayısına göre norm verin desin yeter. Gerisi artık hiiç umrumda değil.

Başbakan sana yeni bir görev versin diye eminönü camiinin önünde bekleyen güvercinler gibi bekleyesin.
gerci adamın yaptığı hiç bir icraatı başbakanın talimaı olmafan kendi insiyatifiyle yapmadığını dşünüyorum. Düşünün ki sezayan ve kürtaj kpnusunu bile sağlık bakanı değil başbakan konuşuyor.

Şu değişikliğe sevinen arkadaşlar var ya şu forumda,inanın aklım almıyor. Hala şunu farkedemeyen meslektaşlarımız var.Bu bakanlar,milletvekilleri sadece birer piyon.Başbakanın emri olmadan nefes bile almaz bunlar. Ömer Dinçer tek bir amaç için getirilmişti,geldi misyonunu tamamladı,başbakanından aferinini aldı gidiyor,ama başbakan her zaman uyguladığı taktikle bakın siz onu beğenmediniz işte değiştirdim diyerek tiribünlere oynuyor.Nimet Çubukçu'nun ardından Ömer Dinçer gelince forumda esen bahar havasını hatırladım da,çoğu arkadaş Ömer Dinçer'i öve öve bitirememişti.Milli Eğitim tarihinin en rezil bakanı olarak tarihe geçti. Yeni bakanın eğitime bakış açısının farklı olduğunu mu düşünüyorsunuz,ayaklar altına alınan itibarımızın bize geri getirileceğini mi düşünüyorsunuz,yazık gerçekten yazık.Başbakandan bakandan o kadar çok hakaret işittik,hala kendini parçalarcasına arka çıkanlar vardı. Onlara hayılı olsun ne diyim,yeni rezilliklere ve bu rezillikleri sindirmeye hemen hazırlamışlar kendilerini...Baştaki zihniyet değişmedikçe hiç bir şey iyi olmayacak...

düşünsenize teknoloji alanında eğitimde bir çok yenilik yapacaksın ya da yaptığını iddia edeceksin, sitenden bakanının değiştiğini bile yayınlamayacaksın... Duy da inanma. helal sanaa meb.gov.tr başka yerden aldık haberi.

hepsi birbirinin aynı önemli olan bakış açısının değişmesi bakış açısı aynı olunca bakan değişmiş ne yazar

Geri