Milli Eğitim Bakanı değişti...

Kodla Büyü
İşte sahte Twitter hesabından
atılan ilginç twitler..
- 2. Dönemden itibaren
öğrencilere karne verirken
yanında velilerinin eski
karnelerinin fotokopisini de
vereceğiz. Karne baskısı son
bulacak.
- Bugün karne günü! Veliler,
çocukların üzerine gitmeyin.
Sizin de ne olduğunuzu
biliyoruz. Hepsinin kaydı
bakanlıkta var.
- Günaydın. Bütün gece
uyuyamadım. Ama heyecandan
değil. Gece 1 de tebrik
telefonu açan Milletvekili
arkadaşlar var. El insaf!
- Sabah tarhana alıyordum
pazardan akşamına bakan
oldum. Türkiye'miz fırsatlar
ülkesi, umutsuz olmayın

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
jazemin' Alıntı:
Şu değişikliğe sevinen arkadaşlar var ya şu forumda,inanın aklım almıyor. Hala şunu farkedemeyen meslektaşlarımız var.Bu bakanlar,milletvekilleri sadece birer piyon.Başbakanın emri olmadan nefes bile almaz bunlar. Ömer Dinçer tek bir amaç için getirilmişti,geldi misyonunu tamamladı,başbakanından aferinini aldı gidiyor,ama başbakan her zaman uyguladığı taktikle bakın siz onu beğenmediniz işte değiştirdim diyerek tiribünlere oynuyor.Nimet Çubukçu'nun ardından Ömer Dinçer gelince forumda esen bahar havasını hatırladım da,çoğu arkadaş Ömer Dinçer'i öve öve bitirememişti.Milli Eğitim tarihinin en rezil bakanı olarak tarihe geçti. Yeni bakanın eğitime bakış açısının farklı olduğunu mu düşünüyorsunuz,ayaklar altına alınan itibarımızın bize geri getirileceğini mi düşünüyorsunuz,yazık gerçekten yazık.Başbakandan bakandan o kadar çok hakaret işittik,hala kendini parçalarcasına arka çıkanlar vardı. Onlara hayılı olsun ne diyim,yeni rezilliklere ve bu rezillikleri sindirmeye hemen hazırlamışlar kendilerini...Baştaki zihniyet değişmedikçe hiç bir şey iyi olmayacak...
Bu değişikliğe sevinmek yanlıştır tabi ki. Semerci hikayesini okumalarını tavsiye ederim.
Sevinmek yerine en azından bazı küçük beklentilere girmek daha mantıklı olabilir.
Bildiğimiz gibi sonuçta kim gelirse gelsin son sözü başbakan söyleyecektir. Ancak bilinmelidir ki, başbakan tek başına eğitimle ilgili her şeyi düşünemez ve planlayamaz. Buna ne vakti olur ne de bilgisi. Milli Eğitim Bakanı çözümler üretir önüne koyarsa tabiki etkilenecektir. Yeni bakanı hiç tanımıyorum ama sonuçta çözümler üretirse mutlaka bazılarını başbakan kabul edecektir.
Çubukçu yu danışmanları bo bol yanlış bilgilendirip iyice kullanmışlardı. Her önüne getirileni imzalıyordu.
Dinçer in yakın çalışma arkadaşları eğitimle alakası olmayan işletme zihniyetinde kişilerdi.
Yeni bakanın icraatları çalışma arkadaşlarını kimlerden seçeceğine göre az miktarda değişir. 8 yıllık zorunlu eğitim çıktıktan sonra devlet okullarında bir saat bile ders anlatmamış insanlar eğitimi yönetemez.
Yeni bakanımız 60 yaşında, istese bile bu saatten sonra meb i ne kadar düzeltebilir. Bari saz arkadaşları arasında gerçekten öğretmenlik yapmış bir kaç kişiye yer verse.

ben bu hükümetten milli eğitime iyi işler yapacak bir bakan geleceğine artık inanmıyorum. kaç dönem geçti hep daha kötüye gitti.
okul müdürümün deyimiyle "tezeğin bir yarısını alıp diğer yarısını yerine koydular"

ömer'in biraz daha yaşlanmış hali gibi mi sanki??

19028721.jpg

akp'nin eğitim politikası taaa ilk zamandan beri belli.. yeni bakandan iyi şeyler beklemenin bir anlamı yok..

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Bildiğimiz gibi sonuçta kim gelirse gelsin son sözü başbakan söyleyecektir. Ancak bilinmelidir ki, başbakan tek başına eğitimle ilgili her şeyi düşünemez ve planlayamaz. Buna ne vakti olur ne de bilgisi. Milli Eğitim Bakanı çözümler üretir önüne koyarsa tabiki etkilenecektir. Yeni bakanı hiç tanımıyorum ama sonuçta çözümler üretirse mutlaka bazılarını başbakan kabul edecektir.

doğru dedin hocam deniz aşırı ülke ne güne duruyor. planları aldı ordan zaten. eğitimi özelleştirmek ve bitirmek. bu yeni bakanında gidenlerden fazlası olacak eksiği olmayacak bundan adım gibi eminim. beni yanıltmalarını canı gönülden isterdem ama yanıltmayacaklar. bahsettiğin üretecekleri çözümlerinde eğitimin hayrına olacağını düşünmüyorum

Facebook profilime girdim eski paylaşımlara bakarken 2009 da hüseyin Çelik bakanlıktan alındığı zaman neler yazdığıma nasıl sevindiğime baktım, tıpkı Ömer den sonraki durumuma yazdığım gibi. Sanırım Nabi avcı içinde aynısını yazacağım :))

veliozkan' Alıntı:
rock' Alıntı:
bilgisayarcıyım' Alıntı:
Ben de şuna takıldım:
Sayın başbakan haftalar önce türlü türlü demeçler verdiği "böyle hoca mı olur böyle üniversite mi olur" dediği ODTÜ üniversitesinden mezun birini MİLLİ EĞİTİM BAKANI yaptı.
Şimdi adama demezler mi: BU NE YAMAN ÇELİŞKİ AGA?
Hocam senin yorum da hiç olmmış kusura bakma. Tamam yanlış bir cümle kurmuşda ne olacakdı bütün otü ve odtülüleri tü kaka mı ilan etseydi.

zaten öyle ilan etti. hocam da bu celişkiye dikkat çekmiş.

İşin garibi üniversiteye girmiş, 18 yaşında bir gence üniversitedeki hoca, üniversite ne kadar etkili olabilir de başbakan çıktı böyle bir açıklama yaptı?

Yahu adamın siyasi görüşü belli, hoca ne yapsın üniversite ne yapsın?

Zaten o gurupların içindekilerin çoğu lise çağlarında siyasi görüşü belli olan kişiler.

Ve hatta üniversitede %5 bile değildir. Üniversiteyi ve hocaları suçlaması çok haksızdı. %95'i görme, %5'e takıl. Her üniversitede var böyle.

Geri