Milli Eğitim Bakanlığı'nda 15 Bin 200 Personel Açığa Alındı

Kodla Büyü
Mevzuat arkadaşım 2 önceki resimli mesaj inizi kaldırın isterseniz. Belirttiğiniz durumun provokasyon olduğu valiliklerce açıklandı. Ekran görüntüsü alınıp şikayet edilirseniz aşağıdaki mesajinizla da aciklayamazsiniz. Zira yukarıdaki resim ve bir başka resimle halk kışkırtılıyor diye emniyet uyari yaptı.Dahasi Cumhurbaşkanı özellikle dün akşam bu konuyu vurguladı. Selametle.

İnşaallah hak yerini bulacaktır.Zamanında bunların sohbetlerine giden ,dershanelerine kayıt yapan, v.s fakat sonradan vazgeçenlerin suçlanacağını sanmıyorum.Yoksa %60 denilen oran rahatlıkla %90 nında üstüne çıkar.
Bence son dönemler baz alınacaktır.Israrla destekçi olan da elbette cezasını çekecektir...

yıllar önce fetullahçılar cia destekli bir casus bir örgüt dediğimde bana senin beynin yıkanmış,hoca efendi mübarek bir insandır diyen öğretmenler kimin beyninin yıkanmış olduğu anlamışlardı inşallah.Büyük bir okulun teknik servisten, idarecilere ait her işi yapmama rağmen bana bu tür konuşmalarımdan dolayı yatmatör, yata yata para kazanıyon,bilişimciye gerek yok gibi konuşmalarla öğretmenler odası, kantin,toplantı salonlarında bana sataşanları allaha havale etmiştim. Adalet er, geç yerini bulacak...

Ben kendi bölgemdeki listenin bir kısmını gördüm. Çoğunluğu Aktif Eğitim Sen gibi gözükse de üye olup listede omayan, üye olmayıp listede olanlar var.. 2-3 ay içinde soruşturmaları biter diye umyorum.
İnşaallah adil bir şekilde olur.. Katille, milleti dolandıranla bakkaldan ekmek çalanın şuçu bir olmamalı diye düşünüyorum.

Bu yazılar "GİZLİ" sınıfında yazılar olduğu için yayınlanması sıkıntı oluşturabilir.

görevden alınanların senidkalara göre dağılımı;

*Memur Sen-Eğitim Bir Sen:3318

*Türkiye Kamu Sen-Türk Eğitim Sen:1371

*KESK-Eğitim Sen:88

*Aktif Eğitim Sen: Üyelerin tamamı

genel toplam : 21738

srknkkc' Alıntı:
görevden alınanların senidkalara göre dağılımı;

*Memur Sen-Eğitim Bir Sen:3318

*Türkiye Kamu Sen-Türk Eğitim Sen:1371

*KESK-Eğitim Sen:88

*Aktif Eğitim Sen: Üyelerin tamamı

genel toplam : 21738
Kaynak nedir hocam

<<ZenFone2>>

O şu bu hiç önemli değil devlet hiç bir bu.tarz organizasyon,cemaat, vakıf, dernek vs. saatte 1 tanesine bile izin vermemeli.

@srknkkc hocam, eğitim iş sendikasından olan hiç yok sanırım*?

togius' Alıntı:
O şu bu hiç önemli değil devlet hiç bir bu.tarz organizasyon,cemaat, vakıf, dernek vs. saatte 1 tanesine bile izin vermemeli.

valla benim en cok canımı sıkan da o. önümüzde devasa bir örnek var sonucunda insanların hayatlarını calmıs bir örnek var. yıllarca hocadır, namaz kılıyorlar, hizmet ediyorlar vb. şekilde savunularak toz kondurulmadı. artık bunlardan ders alınmalı.

bugün onlarca cemaat, tarikat ortalıkta dolasıyor ve inanın hicbirisi icin devlet kendi cemaatlerinden daha değerli değil. bunların beyinleri kendi halkını bombalayacak kadar uyuştuğu icin laf da anlatamassın.

devlette cemaatlerin isi yok, devlette devlet ve millet adına calısacak insanlara ihtiyac var.

keşke gülen cemaatine zamanında hep birlikte tepki koyabilseydik. alnı secdeye giden terör yapmayacak diye bir kaidemi var? bundan sonra kişilerin görüşlerine bakılmaksızın liyakata dayalı kadrolar verilmelidir. kişiler şahıslardan değil yaslardan güç almalıdır. yoksa bir yapı gider diğeri gelir. onun bunun adamı değil devletin milletin adamı olun. yanlışa hep birlikte yanlış diyelim ki ülkemiz yaralarını bir an önce sarsın

Dinden önce ahlak gelir
İnsan hertürlü kötülüğü dindarlıkla örtebilir

O nedenle önce ahlaklı olmak lazım.

Bakan İsmet Yılmaz, lisansı iptal olan öğretmenlerin yerine 20 binin üzerinde öğretmen alımı yapılacağını söyledi.

Daha once de gordum boşalan kadrolara diğer cemaatler büyük bir iştahla bakıyor. Sağlıkta şu an ne olduğu ortada. Umarım kritik yerlere yine birileri seçilip getirilmez..

Tarih :15 Haziran 2012
Türkçe olimpiyatları yüzünden söylediğim laflardan dolayı beni formdan attılar. o gün yazdığım yazıdan alıntı yapmak istiyorum.

"Allah(cc.) izniyle yakında herkesin gerçek yüzü ortaya çıkacak. benim farklı isimle yazmamın sebebi de bu formda beni devam atıyorlar. atanın canı sağ olsun. beni bu formdan atmakla gerçekleri örtemezssiniz. ülkede öyle bir oyun oynanıyor ki zaman geçtikçe siz bile o oyuna ayak uyduruyorsunuz."
o günlerde cemaati savunup bana saldıran kardeşlerim şimdi mutlumusunuz bakın ne hale geldik. o günlerde beni ciddiye almadınız ama ülkenin bu günlere geleceği o günden belliydi. bana söylediğiniz laflar umurumda değil ben ülkemi düşünürüm. ülkem sizin gibiler yüzünden bu hale düşüyor.
onun bunun adamı değil devletin milletin adamı olun. hala müdür olmak için kapı kapı gezen arkadaşlar siz o koltuğu kimin için yöneteceksiniz

Kürşat_58' Alıntı:
Türkçe olimpiyatları yüzünden söylediğim laflardan dolayı beni formdan attılar. o gün yazdığım yazıdan alıntı yapmak istiyorum.

"Allah(cc.) izniyle yakında herkesin gerçek yüzü ortaya çıkacak. benim farklı isimle yazmamın sebebi de bu formda beni devam atıyorlar. atanın canı sağ olsun. beni bu formdan atmakla gerçekleri örtemezssiniz. ülkede öyle bir oyun oynanıyor ki zaman geçtikçe siz bile o oyuna ayak uyduruyorsunuz."
o günlerde cemaati savunup bana saldıran kardeşlerim şimdi mutlumusunuz bakın ne hale geldik. o günlerde beni ciddiye almadınız ama ülkenin bu günlere geleceği o günden belliydi. bana söylediğiniz laflar umurumda değil ben ülkemi düşünürüm. ülkem sizin gibiler yüzünden bu hale düşüyor.
onun bunun adamı değil devletin milletin adamı olun. hala müdür olmak için kapı kapı gezen arkadaşlar siz o koltuğu kimin için yöneteceksiniz
o olimpiyatlara oldum olası kıl olmuşumdur,millet akın akın gösterilerine gidiyordu, yapmayın etmeyin dedim ama nafileee

Kürşat_58' Alıntı:

Sizin forumdan atılma sebebiniz Türkçe olimpiyatlarına laf ettiğinizden filan değil, sürekli ve sürekli bu foruma siyaset sokmanızdır, burada algı oluşturmaya çalışma...
Çok şükür yerimiz belli, duruşumuz belli, fikrimiz, zikrimiz belli... Geçen birkaç gün öncede bbnet'in duruşu nedir diye yazılıp çiziliyordu...
Çok meraklı o arkadaş için rahmetli Erbakan neyi savunduysa, 40 yıldır neleri anlattıysa bende o yerdeyim. Çok boş lafa da gerek yok, Türkiye sevgisi imandandır... NOKTA.

4 yılda neler değişti. Bir ülkenin geleceğini siyaset belirler. siz geleceğinize yön vermezseniz birileri sizin için bir gelecek yazar. Ben asla algı oluşturmam buna ihtiyacımda yok. dün ne dediysem bugünde aynısı derim. keşke herkes diye bilse.

Başta MEB olmak üzere, çöreklendikleri her kurumda sonuna kadar takibatlarının yapılıp, temizlenmeleri hatta kazınmaları gereklidir.Senelerdir, haksız yere (soru çalarak, torpille...vs) onca insanın, gencin hakkını yediler.Malumunuz nice öğretmen adayı arkadaşımız intihar etti..Nicesi sokaklarda seyyar satıcılık yapmakta...Bunca günahsızın vebalinin bu dünyada yanlarına kalmaması lazım. (P)aralel (İ)hanet (Ç)etesiyle ilişkisi olanların ve bunlar tarafından makam-mevki sahibi olanların derhal kamu sektörlerinden atılması lazımdır.

cronos23' Alıntı:
Başta MEB olmak üzere, çöreklendikleri her kurumda sonuna kadar takibatlarının yapılıp, temizlenmeleri hatta kazınmaları gereklidir.Senelerdir, haksız yere (soru çalarak, torpille...vs) onca insanın, gencin hakkını yediler.Malumunuz nice öğretmen adayı arkadaşımız intihar etti..Nicesi sokaklarda seyyar satıcılık yapmakta...Bunca günahsızın vebalinin bu dünyada yanlarına kalmaması lazım. (P)aralel (İ)hanet (Ç)etesiyle ilişkisi olanların ve bunlar tarafından makam-mevki sahibi olanların derhal kamu sektörlerinden atılması lazımdır.
Çok doğru gecesini gündüzüne katıp sınavlara çalışan ama bunların yüzünden sınavlarda alt sıralara düşen yakinen tanıdıklarım var hatta kafayı yiyecek duruma gelenler var Allah(c.c) hakkı korusun.nokta

geçmişte bu formda balyoz, Ergenekon, 12 eylül referandumu, rahmetli yazcıoğlunun öldürülmesi, şike operasyonu ve Türkçe olimiptaları ağırlıklı olmak üzere siyaset yapıldı. Bunların hepsi aslında olacak darbenin ayak sesleriydi. keşke ben haksız çıksaydım.

Duydum ve üzüldüm;
Açığa alınan öğretmenlerden biri, FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ mezunu, Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak atanıyor. Ama bilin bakalım hangi branşa;
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak... Asıl büyük bomba BÖTE mezunlarının bile atanamadığı MESLEK LİSESİNDE, Bilişim teknolojileri öğretmeni...

dorian' Alıntı:
Duydum ve üzüldüm;
Açığa alınan öğretmenlerden biri, FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ mezunu, Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak atanıyor. Ama bilin bakalım hangi branşa;
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak... Asıl büyük bomba BÖTE mezunlarının bile atanamadığı MESLEK LİSESİNDE, Bilişim teknolojileri öğretmeni...
Haber paylaşırken kaynak link verirseniz asparagas mı değil mi anlarız.

<<ZenFone2>>

bidene' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/guncel-haberler-f6/eski-genelkurmay-baskani-ilker-basbug-tutuklandi-t77891.html
Bu başlıktaki mesajların dikkatli incelenmesi gerekir. Zamanında kimler orduya düşmanmış. İlker Başbuğ nasıl hain ilan edilmiş. Mesajlar silinmeden incelenmeli :D
o günleri neydi... hele o gün birisi vardı diyordu ki paşalar yargılamayacak diye bir kaidemi var. suçsuz ortaya çıkar diyordu. adamlar 5 yıl yattı ve suçsuz olarak çıktılar. onun 5 yılını geri verebilirmisin. yada ailesini yada kaybettiklerini.

kim kimin günahını almış o zaman, hepsi mesajlarda yazıyor.
daha beterlerini yazmışlar. iddianameleri okumadan neyin ne olduğunu bilmeden düşene bir tekme atmışlar. ergenekonun kasası dedikleri adamın cenazesini belediye kaldırdı.
işin ilginç yanı bu gün vatan haini mezarlığından bahsediliyor.
e muhtırayı veren ödüllendirildi.
28 şubat aktörleri dışarıda
12 eylül darbesi yapanın cenazesi devlet töreni ile kaldırıldı.
madem darbe yapan yapmaya kalkan en ağır şekilde cezalandırılıyor bunlar neden senelerdir görmezden geliniyor.

Geri