MK.EkDers.v2012 - KBS EkDers Çizelgesi-Güncelleme :21.12.202

Kodla Büyü
hocam ilden ile farkettiği gibi ilçeden ilçeye de farkediyor. bizde tam hafta bitmediği zaman diğer aya bırakılıyor. ayın son 4 günü ptesi,salı,çarşamba,perşembe ve diğer ayın 1'i cuma olsa bile o 4 gün bir sonraki aya bırakılıyor. sadece bu ay yıl sonu olması nedeniyle 31'ini aralığa dahil ettiler.
hocam senin hazırladığın program gerçekten çok güzel. bir sonraki versiyon dediğin için naçizane tavsiyem hafta bütünlüğüne uygun seçenek eklersen tam ay alanlar kendi seçeneğine göre, hafta bütünlüğüne göre ayın sonundaki artık günleri alamayanlar kendi durumlarına göre seçerek evrakları ve kbs dosyasını oluşturabilirler.
ellerine ve emeğine sağlık. kolay gelsin.

mygold' Alıntı:
hocam ilden ile farkettiği gibi ilçeden ilçeye de farkediyor. bizde tam hafta bitmediği zaman diğer aya bırakılıyor. ayın son 4 günü ptesi,salı,çarşamba,perşembe ve diğer ayın 1'i cuma olsa bile o 4 gün bir sonraki aya bırakılıyor. sadece bu ay yıl sonu olması nedeniyle 31'ini aralığa dahil ettiler.
hocam senin hazırladığın program gerçekten çok güzel. bir sonraki versiyon dediğin için naçizane tavsiyem hafta bütünlüğüne uygun seçenek eklersen tam ay alanlar kendi seçeneğine göre, hafta bütünlüğüne göre ayın sonundaki artık günleri alamayanlar kendi durumlarına göre seçerek evrakları ve kbs dosyasını oluşturabilirler.
ellerine ve emeğine sağlık. kolay gelsin.

merhaba.. v3 te senin de bahsettiğin yenilikler olacak.. isteyen 1-31 arası şeklinde isteyen de hafta bütünlüğü şeklinde oluşturabilecek..

Emeğine sağlık hocam. Eğer bilişim teknolojileri öğretmeni isen, bizi hep itip kakan bu milli eğitim camiasının günlük işlerini kolaylaştırıcı program yapmak ve yayınlayacak kadar iyi kalpli biri olduğun için sana imreniyorum.

Kunteper' Alıntı:
Emeğine sağlık hocam. Eğer bilişim teknolojileri öğretmeni isen, bizi hep itip kakan bu milli eğitim camiasının günlük işlerini kolaylaştırıcı program yapmak ve yayınlayacak kadar iyi kalpli biri olduğun için sana imreniyorum.

evet bt öğretmeniyim.. branşım bilişim teknolojileri.. bu programı insanlardan bir karşılık bekleyerek yapmadım zaten.. sadece Allah razı olsun denmesi yeterli benim için.. bilgi paylaştıkça çoğalır diye düşünüyorum.. o yüzden de bildiklerimi bu program aracılığıyla başkaları ile de paylaşmak istedim.. Yaptıklarımın işe yaradığını görmek mutlu ediyor beni.. Allah herkesin kalbine göre versin..

Re: MK.EkDers.v2012 - KBS Otomatik EkDers Çizelgesi Programı

prentice' Alıntı:
alpi' Alıntı:
hata bu sayın hocam
aynı hata bende de oldu hocam. Gönderdiğiniz kodu denedim ama olmadı kodda hata oldu.

ne hatasından bahsettiğinizi tam olarak anlamadım. biraz daha açıklayabilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

eğer win8 kullanıp hata alıyorsanız açıkçası win8 ile denemediğimi daha önce de yazmıştım.. testlerimde win xp, win vista ve win 7 de sorunsuz olarak çalıştı.. aslında biraz vba biliyorsanız debug ederek hatanın nedenini çözebilirsiniz. benim win8 ile deneme şansım yok açıkçası..

dostum sen bide bize bunun dönemli haftalık bütünlüğüne uygun olarak ayarlarsan süper olur.
allah şimdiden kılavya tuttan ellerine dert vermesin

Güzel hazırlanmış bir program. Hazırlayan arkadaşa teşekkür ediyorum. Yalnız hesaplama şöyle yapılabilir mi? diye nacizane belirtmek istedim.
Ekders çizelgesinde hafta bütünlüğü söz konusu.Bu kesin.
Bir sınıf öğretmeni 1 haftada:
Maaş karşılığı:18 saat
Ekders karşılığı: 12 saat ders+ 3 saat Hazırlak ve Planlama= 15 saat ekders alır.
Burda önemli nokta:
1.Sınıf öğretmeni haftanın 1 günü izinli veya raporlu veya resmi tatil vb..... olduğu zaman;
Ekders karşılığı: 6 saat ders + 2 saat hazırlık ve planlama = 8 saat ekders alır.
2.Sınıf Öğretmeni haftanın 2 günü izinli veya raporlu veya resmi tatil vb..... olduğu zaman;
Ekders karşılığı: 0 saat ders + 1 saat hazırlık ve planlama = 1 saat ekders alır.
3.Sınıf öğretmeni 2 günden fazla 3,4,5 gün izinli veya raporlu veya resmi tatil vb..... olduğu zaman;
Ekders karşılığı: 0 saat ders + 0 saat hazırlık ve planlama = 0 ekders alamaz. Bu sadece o hafta için geçerlidir.
Bu program bu şekilde düzenlenebilirse çok daha kullanışlı bir program olur. Çok teşekkür ediyorum emeği geçenlere.....

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j ... GE&cad=rja

Burada sınıf ve branş öğretmenlerinin haftalık ekderslerinin hesaplanma şekli vardır.

Re: MK.EkDers.v2012 - KBS Otomatik EkDers Çizelgesi Programı

mkdeveloper' Alıntı:
alpi' Alıntı:
hata bu sayın hocam

Alt + F11 tuşlarına basıp makrolar içerisinde Sayfa3 te
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:= _
masaustu & "\MKKBSYuklemeDosyasi.xls", _
FileFormat:=xlNormal, Password:="", WriteResPassword:="", _
ReadOnlyRecommended:=False, CreateBackup:=False

satırını (Sayfa3 te MKANASAYFA da..)

"C:\MKKBSYuklemeDosyasi.xls", _

olarak değiştirip kaydedip tekrar açın.
KBS dosyasını C:\MKKBSYuklemeDosyasi.xls konumuna oluşturuyor mu bir bakalım.
bu arada önemli bir hatırlatma:
MKKBSYuklemeDosyasi.xls dosyası açık iken tekrar KBS dosyası oluşturuyorsanız yine bu hatayı almanız olası..
yazdıklarımı bir deneyin isterseniz..
sonucu bildirirseniz sevinirim.

yine olmazsa özelden dosyanızı yollayın bir de ben kendi bilgisayarımda deneyeyim.
kolay gelsin.

C sürücüsü değil de D: sürücüsü yapınca kabul etti sanırım sorun güvenlikte...
"D:\MKKBSYuklemeDosyasi.xls", _

Geri