Mouse'un Mucidi Öldü

Kodla Büyü

eemree

Süper Üye
Süper Üye
Bilgisayarların yaygınlaşmasında ve kullanımının kolaylığında büyük katkısı olan, bilgisayarların vazgeçilmezleri arasında yer alan “Mouse”u icat eden Doug Engelbart, 88 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Hemen hemen herkesin ağzına dolanmış olan “tıklama” kelimesinin isim babası Doug Engelbart sadece bu icadı ile yetinmeyip e-posta ve telekonferans konusunda ilk fikri ortaya atanlar arasında yer alıyor.

Doug Engelbart’ın bir diğer unutulmayacak özelliği de bir modem yardımı ile ilk telekonferans görüşmesini gerçekleştiren kişi olması.

Kim bilir belki de çok yakında aynı Steve Jobs’ın ölümünün ardından hazırlanan ve biyografi özelliğini taşıyan filmin benzeri mouse’un mucidi Doug Engelbart için de çekilir ve tüm dünyanın onu daha yakından tanınması sağlanır.

Ekli dosyalar

• mouse-un-mucidi-doug-engelbart-hayatini-kaybetti--3427221.Jpeg
    mouse-un-mucidi-doug-engelbart-hayatini-kaybetti--3427221.Jpeg
    39.6 KB · Görüntüleme: 1,507
eemree' Alıntı:
Kim bilir belki de çok yakında aynı Steve Jobs’ın ölümünün ardından hazırlanan ve biyografi özelliğini taşıyan filmin benzeri mouse’un mucidi Doug Engelbart için de çekilir ve tüm dünyanın onu daha yakından tanınması sağlanır.

hiç sanmam, yapılsaydı Dennis Ritchie için yapılırdı...

benim iddam farenin kullanım kolaylığını başka bir şeyle alt edemeyecekler

asıl filim onu cehennemde bekliyor...Öyle otla çöple dünya hayatını geçirmek yok.

masadan eksiliyor birer birer dostlar.. rahmetlik sağ olaydıda görseydi dersin zorunlu olduğunu aah ah.. ilham gelir, bi mucidlik daha yapardı.

Allah rahmet eylesin.kazandigimiz paralari bu adama borcluyuz.pasaportum var para oldugunda jobs ile bu amcamin mezarina gidip 3 ihlas 1 fatiha okuyacagim.

Allahin sanati ve tahti sadece otta copte balikta elma cekirdeginde degil be aciz kul...
3dsmaxi programlatip binalari cizdiren, fizik kurallariyla roket yaptiran, gorunmez datalari cihazlarimiza yukleten yine O...

adına cenaze türeninde "40 adet mouse sol click" yapılması gereken adamdır kendisi

Bana niye kızdınız yahu ayette mi okumazsınız be hey gafiller..

Beyyine/6
Şüphesiz, inkâr eden kitap ehli ile Allah’a ortak koşanlar, içinde ebedî kalmak üzere cehennem ateşindedirler. İşte onlar yaratıkların en kötüsüdürler.

Adam sadece basit bir tıkırtıl tekerrürü (mouse ) icat etti diye bazı komikler mezarına gidip ihlas okucakmış.
bbneeeett sen merdivene ters bindin milleti ters bindiremezsiiinnn

dunya icin iyi bir miras birakti.lg televizyonun kumandasina 100tl vermeyip fare kullaniyorsam ya rabbi bu kulunu peygamberin komsusu eyle.

Bu sene bilisim haftasini ozellikle alip helva gunu yapacagim amcama yasin okutacam.obamaya taziye mektubu yollayacagim.mezarina da tespih,takke,takunya,muslumboard koydurcam

hbasdereli' Alıntı:
Başlık çok ilginç bir hal almış :)

öyle oldu forumda elinde cennetlik ve cehennemliklerin tam listesi olan biri varmış
onuda öğrenmiş olduk.
sorsak biz nereye gidiyormuşuz söyler mi acaba
gerçi millete gafil falan demiş.
sanırım söylemez

duyu80' Alıntı:
Beyyine/6
Şüphesiz, inkâr eden kitap ehli ile Allah’a ortak koşanlar, içinde ebedî kalmak üzere cehennem ateşindedirler. İşte onlar yaratıkların en kötüsüdürler.
Adam sadece basit bir tıkırtıl tekerrürü (mouse ) icat etti diye bazı komikler mezarına gidip ihlas okucakmış.
Alkol mü aldınız hocam?
Mouse deyince cehennem aklınıza geliyorsa; ya çok günahkarsınız cehennem aklınızdan çıkmıyor, ya da alkol almışsınızdır. Benim fikrim..

belki yandı ama hala yalnız yazmasını biliyorum :mrgreen:

fırat benim sana sözüm yok ama o mandalinalar portakalların çocukları değil..

duyu80' Alıntı:

Beyyine/6

:+1:

Geri