Okul Dergisi; Bitti... Ben de bittim :)

Kodla Büyü
Arkadaşlar okul dergisi hazırlama sürecine giriyorum şuan itibariyle ve yanlış başlamak istemiyorum, baskıya vericez ve e-dergi şeklinde olacak dergimiz, baskı için çözünürlük degerleri ne olmalı veya cilt payları ne kadar olmalı bu konularda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

ozgurgitarim öğretmenim,
emeğinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Çok güzel olmuş, emeğinize sağlık.Evden dökümanı indirip kaydedeceğim.

Harikasınız hocam. Elinize sağlık bu bir yana neden yaptığınızı merak etmekteyim. Çok ağır bir iş olduğunu biliyorum ve sizde söylüyorsunuz. (Bırakın yapsınlar diyeceksin aslında ) Herkes bilgisayar kullanmayı biliyor nede olsa. İşin ciddiyetini anlamalarını sağlamalıyız.

berserk' Alıntı:
Harikasınız hocam. Elinize sağlık bu bir yana neden yaptığınızı merak etmekteyim. Çok ağır bir iş olduğunu biliyorum ve sizde söylüyorsunuz. (Bırakın yapsınlar diyeceksin aslında ) Herkes bilgisayar kullanmayı biliyor nede olsa. İşin ciddiyetini anlamalarını sağlamalıyız.

hocam en iyi terapi yöntemi çalışmaktır. daha doğrusu ben öyle düşünüyorum.

yoruluyorum, ama sevdiğim işi yapıyorum, cevabım bu sanırım...
çocuklarda çok şey öğrendiler, paylaştık, çalıştık birlikte....

ayrıca en iyi yaparken öğreniyor insan...indesign programını ve dergi tasarım-basım aşamalarını en iyi bu yöntemle öğrenebilirdim, öyle oldu...

elinde portable indesign programı olan var mı arkadaşlar? bende okul dergisi çıkartmak istiyorum bu programa ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

Okul dergisi için edebiyatçılar egzersiz alıyorlar normalde

bluemax35' Alıntı:
Arkadaşlar okul dergisi hazırlama sürecine giriyorum şuan itibariyle ve yanlış başlamak istemiyorum, baskıya vericez ve e-dergi şeklinde olacak dergimiz, baskı için çözünürlük degerleri ne olmalı veya cilt payları ne kadar olmalı bu konularda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

hocam cilt paylarını varsayılan değerlerde bırakabilirsiniz, ancak çözünürlük konusu oldukça önemli...

en az 300 olsun çözünürlük...aşağısı sorun çıkarıyor resimlerde....

baskı işi de bitti arkadaşlar, birazdan 2000 adet getirecekler, merakla bekliyorum :)
deneyimleri paylaşırım yine...

ozgurgitarim' Alıntı:
baskı işi de bitti arkadaşlar, birazdan 2000 adet getirecekler, merakla bekliyorum :)

Elinize sağlık Özgür Hocam, çok güzel bir dergi olmuş. Biz de geçen hafta 64 sayfalık dergimizi tamamlayıp 3500 tane bastırdık. Sizin geçtiğiniz yollardan geçtik:)

E-dergiden sonra farklı bir deneyim oldu benim için. Baskı ile ilgili ayrıntıları öğrendikten sonra gerisi kolay. Ama ilkinde acaba problemsiz olur mu telaşı oluyor.

Tekrar tebrik ederim.

ozgurgitarim' Alıntı:

tebrik ederim. inşallah biz de görürüz dergimizi. bizimki baskıda sanırım haftaya gelecek okula. ben de çok heyecanlıyım.

Hocam emeğine sağlık güzel çalışma olmuş..dergi vesilesiyle indisign, illustrator geliştirmiş olman da ayrı bi güzellik.. :+1:

yeni gördük bu güzel çalışmayı ayıp olmuş:) bizimle de paylaştığınız için ayrıca teşekkürler..

Geri