Okul hayat olsun--- ek ders

Kodla Büyü

titali

Üye
Okul hayat Olsun... bu proje il ealakalı okuluma yazı geldi.. lakin bu konuda öğretmen özlük hakları konusunda bilgi verilmiyor..Hafta sonu geldiğimizde ek ders ücretini alır mıyız?

bingöl de mem geldi.. bugunde çalıştığımız okula yazı gelince.. müdür bildirdi... :idea:

titali' Alıntı:
bingöl de mem geldi.. bugunde çalıştığımız okula yazı gelince.. müdür bildirdi... :idea:
İyide neye göre çalıştıracaklar? İstemiyorum diye dilekçe verin eğer istemiyorsanız :))

Yönetmeliğe uygun olmadığı için size ekstra ödeme yapılmayacaktır hocam. Hata bizlerin ama hakkımızı arayıp mahkemeye gitmiyoruz. İşçiler her çalıştıkları saat başına ücret hakediyorlar bu tatil günlerine gelirse veya bayramlara normal ücretin 4 katı alıyorlar. Bizimde artık ekstra çalışma saatlerine itiraz etme zamanımız gelmiştir diye düşünüyorum. Tüm öğretmenler olarak ensesine vurulup ekmeği elinden alınan insanlara döndük, efendilik bir yere kadar.

Öğretmenin değer kazanması için fedakarlık yapması gerekiyormuş ya. Yakında söylerler "öğretmenler alın size değerli olma fırsatı veriyoruz. Okullar hayat olsun projesinde her hangi bir ek ücret almayacaksınız. Öğretmenler hadi bakem fedakarlık zamanı". Herkes şöyle konşacak sonra "vay be görüyormusun parasız yapıyorlarmış bu işi helal olsun" demedi demeyin.

hiçbir ücret ailemle geçireceğim en güzel akşamların yerini tutamaz

Eyvallah, bu durumu kabul etmeyelim... lakin ben kabul etmeyince,, brüstler bekliyor... gecen eylemde karar aldık katılalım diye ,, meydana okuldan 2 arakadas katıldık.. diğerleri derse girdi.. bizim camia da birlik yok maalesef..
Sendikaları aradım bugun 3 sendikayıda...hiç kimsenin meğer haberi yokmuş.. sanki ilk defa duymuşlar gibi..
adam basbas bağırıyor protokoller imzalandı...Neden O zaman sendikalr ya ne oluyor.. Öğretmenimizin özlük hakları korunacak mı,, ek ders problemi nasıl olacak,, okulların kaynakları bu duruma yeterlş mi??? soru cok.. neden cevap aramadılar..
Yumurta dayanınca,,,tutmaya çalışıyor sendikalarımız orda kalsın yumurta biraz terleyin biz haallederiz diye.. lakin hep hüsra... benim senikal üyeliğim yok... daha dogrusu istifa ettim

Yazıda şöyle diyor :

Bu kapsamda İlimizde projeyi uygulamak isteyen okullarımız Müdürlüğümüz web sayfasında yayınlanmış olan “Okullar Hayat Olsun” projesi Uygulama Protokolü ve Bakanlığımız ilgi yazısı çerçevesinde iş ve işlemlerini yürütmelerini hazırladıkları projeleri uygulamak için öncelikle Müdürlüğümüze başvuruda bulunarak uygulama izni almalarını, il merkezinde ve ilçelerde yapılacak olan protokol imza törenlerine kamu kurum temsilcilerinin ve yerel basının özellikle davet edilmesi hususunda;

isteyen dediğine göre zorunlu değil o zaman.

bir de bingöl mem müdürü,siyah kalemle yazmış,, kütüphanesi yetersiz olan okullar kaynak olarak AB,SODES gibi projeler başvursunlar :p ya bunlar şaka gibi...

şimdiden kimsenin kabul etmemesi lazım, bir iki kişi kabule başladımı üstümüze kalır ihale daha da kurtulamayız.

Aynlız çoooook çoooooooooooook enteresan olanı bu projenin nasıl uygulanacağına dair ben birşey görmedim. Yani nasıl olacak kim kalacak 21:00 e kadar, zorunlumu olacak, 21:00 e kadar kalanlara ücret verilecekmi, kalmak istemeyen ne olacak, en önemlisi güvenlik nasıl sağlanacak. Yoksa bunlar umurlarında değilmi.

Kabul eden süper zeki insanların çıkmaması dileğiyle... :roll:

Evet kabul konusu bize kalsa tamam.. Performansa dayalı müdürler koltuklarını korumak için.. kabul etmeme lüksü var mı?
Alta kalanın canı çıksın der... Sonuçta İşe kara verme gönüllükten cıkıyor...

ozharput' Alıntı:
http://elazig.meb.gov.tr/haberler.php?haberid=751

hocam bu linke baktım isteyen okullar diyiyor.
bunu kimse istemezse nolacak.

b) Bilgi Teknolojisi Sınıfları ve Kütüphane
1) Bilgi teknolojisi sınıfları okulun giriş katına konumlandırılarak öğrencilerin ve velilerin hizmetine sunulabilir. Bu sınıfların duvarları temel eserlerden oluşan bir kütüphane ile donatılmalı, orta mekâna yeterli sayıda bilgisayar konularak öğrencilere internete erişim ve ödevlerini hazırlayıp çıkış alma imkânı sunulmalıdır. Bu sayede öğrencilerin ve gençlerin güvenli ortamlarda internete erişmeleri ve ödünç verme hizmetleri ile mahallelinin kitap okuma alışkanlığının güçlendirilmesi sağlanabilecektir. Veliler çocuklarını internet salonlarına göndermek yerine yerel özelliklere göre okul saatleri dışında gece 20.00 – 21.00’e kadar açık olacak bu mekânlardan yararlanmayı tercih edeceklerdir. Okul saatlerinde öğrencilerin yararlanmasına açık olacak bu sınıflarda yetişkinler ve öğrenciler için bilgisayar ve dil kursları açılabilir.

saat 8 den 9a kadar kim kalacak.
zorlamı olacak

ofkar' Alıntı:
hiçbir ücret ailemle geçireceğim en güzel akşamların yerini tutamaz
:+1:

Öğretmenlerin birbirini koruma zamanı çoktaaaaan gelmişti... artık kenetlenmeye beşlar herkes... :roll:

benim eşimde bilişim öğretmeni valla kadın başına saat 21:00 a kadar beklemesini istemem ve de göndermem.. ekderside mesaiside onların olsun ben bu işe karşıyım arkadaş sokakta ne kadar serseri sapık varsa okula dolduracaklar.. bu işi akıl edenler kendi eşlerini kızlarını bi göndersinler de nöbet tuttursunlar okulda ben sonra göreyim onları..

bakanlığın projesinde belediyelerle işbirliği yapılarak uygulanacaktır yazıyordu.
Bilgisayar öğretmeni bu işi yapacak diye bişey göremedim ben.

alperre' Alıntı:
bakanlığın projesinde belediyelerle işbirliği yapılarak uygulanacaktır yazıyordu.
Bilgisayar öğretmeni bu işi yapacak diye bişey göremedim ben.

Peki kim görev yapacak o halde... ??
Belediye çalışanları mı?

valla arkadaşlar çalışma saatlerimiz belli bunun üzerinde kimse zorunlu görevlendirmeye maruz bırakılmaz dava açsanız kazanırsınız sıkıntı yapmayın bence bu kadar bu işte diğerleri gibi reklam kokan hareketler kimse okuldaki nete gelmez zaten. ben açıkcası telaşlanmıyorum ha bu iş oldu varsayalım en az benim kadar türkçeci sınıfcı arkadaşta yanar. çünkü nöbetleşe olur o zaman da oh olsun derim çok şükür çok şükür diye diye bizi bu hale getirdiler çeksinler birazda.
not: gerçek anlamda şükür etmeye karşı değilim. kızgınlığım kraldan çok kralcı olanlara.

arkadaşlar bence içeriği okumalısınız.burada şartlar var.ücretli öğretmen görevlendirilmesi vs... bahsediyor.halkeğitim tarafından görevlendirilmesi gibi maddeler var.

Geri