Okul hayat olsun--- ek ders

Kodla Büyü
Olay para olayı değil hocam benım okuluda seçmısler(HATAY) sımdı ben labaratuarı sana bırakırsam (senın zıhnıyetındekı bırısıne) yıl boyu bılgısayarları 20 kere tamır etmem gerekır o nedenle ıstesekte ıstemesekte bılısımcıler ve mudurler okulu bırakamıcaktır. duruyorsak karsılıgınıda alalım dıyor arkadaslar
işinize gelınce tamırcınız oluyoruz ısınıze gelınce bos oturan oluyoruz sımdıde bahsıs verdıgınız kısı olduk helal sıze sızın gıbı dusunenler oldugu surece zaten egıtımde ılerleme sızın sozlerınız de olur

arkadaslar tam bılgısı olan yada projenın uygulandıgı okul var mı suanda bıze resmı yazı gelmedı ama mudur secıldıgımızı soyledı herkezde bır tedırgınlık var ne yapılacak dıye bılgılendırırsenız sevınırım

artık efendice dumaktanda anlamayacaklar ben sadece sukadarını sölüyorum birileri cıkıpta ücret verceklermis diyip kabul ederse bilgisayara öğretmeni olarak işte ozaman klavuzu karaga olanın burnu .... kurtulmaz ..yeter artık herkes kendine gelsin biz su anda okulda bulunan ve bunlunmayı hakeden en donanımlı öğretmenleriz ve yeter artık her ne olursa olsun gerekirse istifa eder yinede artık bu mem in sacmalıklarına boyun eğmem.

biz bilgisayar öğretmeni olacagız diye kazandık okuduk internet kafe işletmecisi olmak icin degil bırakın su ücret verilirmi muhabbetlerini ve herkes artık net olsun birlik olsun ...

suatozt' Alıntı:
mfk' Alıntı:
ne kadar çok borcu olan öğretmen varmış. Madem bu çalışma saatlerine uyabiliyorsunuz size bi teklifim var. Eşim Etlier de lüks bi restaurantın müdürü. 20.00 - 08.00 saatleri arasında çalışacak garsonlar aranıyor. Maaş az ama günde adam başı 100 lira ek ders pardon bahşiş kalıyor. ilgilenenler dm pardon pm atsın.

eşin sana ne kadar gecelik ekders pardon bahşiş veriyor???? :mrgreen: :mrgreen:

suat hocam cidden ayıp etmişsiniz bu son cümlenizle... lütfen forumumuzun tadını kaçırmayın.

marmarabote' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
mfk' Alıntı:
ne kadar çok borcu olan öğretmen varmış. Madem bu çalışma saatlerine uyabiliyorsunuz size bi teklifim var. Eşim Etlier de lüks bi restaurantın müdürü. 20.00 - 08.00 saatleri arasında çalışacak garsonlar aranıyor. Maaş az ama günde adam başı 100 lira ek ders pardon bahşiş kalıyor. ilgilenenler dm pardon pm atsın.

eşin sana ne kadar gecelik ekders pardon bahşiş veriyor???? :mrgreen: :mrgreen:

suat hocam cidden ayıp etmişsiniz bu son cümlenizle... lütfen forumumuzun tadını kaçırmayın.
kesinlikle katılıyorum ayıp ettmiş suat hoca admine duyrulur.Forumumuzda böle şeylere yer olmamalı

titali' Alıntı:
Okul hayat Olsun... bu proje il ealakalı okuluma yazı geldi.. lakin bu konuda öğretmen özlük hakları konusunda bilgi verilmiyor..Hafta sonu geldiğimizde ek ders ücretini alır mıyız?

benim duyumlarıma göre öncelikle maaş karşılığı ders saatini dolduramayan öğretmenler görevlendirilecek, eğer bu tür öğretmen yoksa ek ders karşılığında görev verilecek. unutmayın ki kimseyi angarya çalıştırma hakları da yok

arkadaşlar üzülerek söylüyorum ki bugün Alanya ilçesinde protokol imzalandı. 19 adet okul seçmişler ve bu çalışma başlayacakmış. maalesef bizim okulda bu kapsama dahil olmuş bugün öğrendim. müdür beyciğimizde öğretmenler odasında bir açıklama yapmış ilk olarak müdür ikinci bilişim öğretmeni kalacak saat 21'e kadar diye kendisini göremedik ama istesekte istemesekte durum böyle.gökten elma yağsa hep bilişimcilere her zaman sapı kalıyor şimdiden eşimle nasıl olacak sosyal hayatımız diye konuşmaya başladık görev gelebilme ihtimali olan herkese şimdiden geçmiş olsun

jujum_07' Alıntı:
arkadaşlar üzülerek söylüyorum ki bugün Alanya ilçesinde protokol imzalandı. 19 adet okul seçmişler ve bu çalışma başlayacakmış. maalesef bizim okulda bu kapsama dahil olmuş bugün öğrendim. müdür beyciğimizde öğretmenler odasında bir açıklama yapmış ilk olarak müdür ikinci bilişim öğretmeni kalacak saat 21'e kadar diye kendisini göremedik ama istesekte istemesekte durum böyle.gökten elma yağsa hep bilişimcilere her zaman sapı kalıyor şimdiden eşimle nasıl olacak sosyal hayatımız diye konuşmaya başladık görev gelebilme ihtimali olan herkese şimdiden geçmiş olsun
dönüşümlü değilmi hocam? tüm öğretmenler yapmayacakmı bu işi?

alfa-turk' Alıntı:
jujum_07' Alıntı:
dönüşümlü değilmi hocam? tüm öğretmenler yapmayacakmı bu işi?
vallahi hocam henüz kesin bilgimiz yok yarın müdür bey açıklar çünkü net bir açıklama yapan olmadı diğer öğretmenler dönüşümlü olarak nöbet tutcak diye konuşuluyor tabiki bunlar hepsi birer söylenti

Arkadaslar yazı bize de geldi bi kac gün once, telefondan yazdığım İcin ekleyemiyorum. Görevlendirilecek öğretmenler öncelikle norm fazlası ve ders saatini doldurmayanlar yazıyordu. :cry:

sırasıyla norm fazlası yoksa maaş karşılığını dolduramayanlar oda yoksa ek ders karşılığı oda yoksa ücretli öğretmen tutulur diyor. ancak bir çelişki var. ek ders karılığında kaç saate kadar ek ders verilir belli değil?

Müdürle oturup labların açılmasını konuştuk.Zaten şuan ekders ücreti nasıl verileceği belli değil bakanlığa görüş yazısı yazıldı cevap gelsin bekleyelim dedi.Eğer ekders tatmin edici olursa nöbetleşe yaparız İdarecilere ekders verilemiyor sanırım dedi yoksa aramızda yapardık nöbetleri dedi.şimdi fen tek hocası var din kül. hocası var gönüllü hergün açmayız sırayla birer gün durursunuz bi iki ay yaparız eğer sizide sararsa devam ederiz sarmassa güvenlik önlemi yetersiz falan diye uygun olmadığını belirtir kapatırız dedi.Okul bahçesinin fotolarını çekip arge ye yolladık sanırım oyun alanı olarak kullanıla bilecek her mahallede bir okul sanırım bahçe düzenlemesi olacak.

jujum_07' Alıntı:
hocam 21'e kadar tutacaksa sizin en erken 14-15 gibi gelmeniz lazım okula. eğer sabah gel akşam da dur derse ve siz sesinizi çıkarmadan kabul ederseniz, kendi kendinize yapmış olursunuz. bu durumda herkesin ilk sıralar müdürü ile yaşayacağı bir sorun olacak işler oturana kadar. şimdiden tavır koymak lazım.

ne çabuk herşeyi kabullenmişsiniz. şahsen ben bbüyük konuşmuyorum ama beni hiçbir kuvvet okulda tutamaz. ne yapacak memuriyetten mi atacak. angarya olarak okulda zaten duruyoruz 5 e kadar. bence bunu düşünmesi gereken asıl diğer norm fazlası öğretmenler olsun.

proje kapsamında bütün okullar belirlendi mi? meslek liseleri de dahil mi projeye.. bilgisi olan var mı?

sadece şu anda öğrenciler iel velilere anket yolladık başka biir hareketlilik yok bizim okulda

amasyada haftaya başlıyor arkadaşlar akşam 17-21 arası bilişim sınıfları halkın hizmetine açılıyor.Bizim okulun btsini bugün düzenledik kitaplık koyduk bende birazda mecburen (baktım heryer silinip düzenleniyo) bilgisayarları kontrol ettim.günlük 4 saat ekders yazılacakmış gönüllü öğretmenler var birgünde bana kaldı. :? :?

vedat' Alıntı:
amasyada haftaya başlıyor arkadaşlar akşam 17-21 arası bilişim sınıfları halkın hizmetine açılıyor.Bizim okulun btsini bugün düzenledik kitaplık koyduk bende birazda mecburen (baktım heryer silinip düzenleniyo) bilgisayarları kontrol ettim.günlük 4 saat ekders yazılacakmış gönüllü öğretmenler var birgünde bana kaldı. :? :?

haftada 20 saat yapar nasıl verecekler bunu. gece ücretinden mi ödeyecekler.. ek ders yönetmeliğine uymuyor.

haftada 20 saat değil hocam haftasonuda var hafta sonları da açık olcakmış 4 saat biz 10-12 ile 13-16 civarı 4-5 saat açık kalcak ama kimse hafta sonu istemiyor onu konuşuruz toplantı yapcaz bunun için dedi müdür bey.Ben istekli değilim ama bir gün aldım ister istemez.Hocam hep olmaz yönetmeliğe falan aykırı diyoruz hep ama iki üç senedir amasya da yılsonu etkinlik yapıyor stant kuruyoruz ve gece onikilere kadar o stant başında bekliyoruz ve hepsi bir valinin emriyle yapılıyor kimsede bie diyemiyor.olmaz diyoruz yönetmeliğe aykırı diyoruz ama oluyor malesef :cry:

bu ne arkadaş ya.elinden gelseler bundan sonra hep okulda kal diyecekler.yiboya dönecek sanki okullar.

Geri