Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Okul Logosu

Konu, 'Web Tasarım Dersleri' kısmında ogretmenokan tarafından paylaşıldı.

1. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam şu anki bazı Arapların Türkleri sevmemesinin sebebi ittihat ve terakki üçlüsünden cemal paşanın suriyede araplara yaptığı terbiyesizliklerin önemli etkisi vardır. Buyrun araştırın.

2. impetus23

impetus23 Seçkin Üye Seçkin Üye

Verdiğiniz bağlantının aşağısında da şu yazıyor: "17. yüzyıldan kalma "Divan-ı Mühendis" adlı bir el yazmasında Lutfullah Mühendis el-Lâhûrî, babası Üstad Ahmed'in Tac Mahal'in mimarı olduğundan bahseder. Bu el yazmasının bulunuşundan sonra 1930'larda "Nâdirü'l-asr" Üstad Ahmed'in yapının asıl mimarı olduğu görüşü kabul görmüştür.[7][8] Şah Cihan'ın gözde mimarı Üstad Ahmed"

Görüyorum ki sizin de benim gibi yeterli bir bilginiz yok. Ayrıca arkadaştan özür dilemeniz çok güzel; ama bir cümle özüre ayırıp 10 cümle genel olarak fikirlerinizi belirtmişsiniz. Yani neden konuyla alakası olmayan bir konu oluşturmaya çalışıyorsunuz. Neyse uzatmak istemiyorum...

sahininces bunu beğendi.
  3. yuci81

Konu konuyu açıyor hocam, o yüzden cevap hakkı doğmadıkça ben de uzatmak istemiyorum. Çünkü bir sonuca varılamıyor.

4. hakanotuken

hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hocam senin anlamamakta ısrar ettiğin şu; siyasete sokan sen oldun. Bu konuya da bakabilirsin, sen başlattın.

5. hakanotuken

Enver ve Talat Paşa'yı sevmeyenler Ermenilerdir.
    Araplara biz terbiyesizlik yapmadık, bir terbiyesizlik varsa onu da Araplar yapmıştır. Birinci dünya savaşında sırtımızdan vurdular, Afrin'e girdik diye Arap birliği Suriye Arap toprağıdır Türkler terbiyesizlik yapıyor dedi, Amerika'ya kul olmuş Arap birliği ne Amerika'ya ne Rusya'ya laf edemedi, Kıbrıs konusunda da çok peşinden koştuğunuz Filistin devleti'de şaşırtmadı ve Rumlar'dan yana oldu. Birleşik Arap Emirlikleri senin mi yoksa İsrail'in mi yanında bir bak. Araştırmak dedin de kendin araştır bakalım.
    Talat Paşa'ya laf eden Türk düşmanıdır, sözlerine dikkat et, Nagehan Alçı ve Hilal Kaplan denen .... lardan öğrendikleri burada satma. Talat Paşa'da Enver Paşa'da Türklük için can vermiş şehitlerdir. Öncelikle kararını ver Türk müsün yoksa emperyalistlerin uşağı Arap devletlerinden mi yanasın? Müslüman olmak Arap olmak demek değildir. Din evrenseldir. Türk olup da müslüman olunabiliyor.

Son düzenleme: 1 Mayıs 2021 05:12
    tolgahan0010 bunu beğendi.
  6. eribol

eribol Site Gezgini

Logo işinden Ermeni ve Araplara çok hızlı geçiş olmuş. Maşallah, maşallah.

7. bozo

bozo Seçkin Üye Seçkin Üye

3.logo dışındakiler anca dijital ve kağıt gibi baskılarda kullanılabilir.

3.logo her alanda(forma, baskı, vb..) kullanılabilir.çok amaçlı yani.

hazır vektörler çok çeşitli olabiliyor tabi..

8. yuci81

Önce müslüman sonra Türk'üm.
    Sayın hocam dediğiniz yazarları okumam, dolayısıyla onlardan öğrendiğim bir şey yok, ki okuyup okumamam kimseyi ilgilendirmez. İttihat terakkinin müslümanlara gram faydası olmamıştır, şu anki BAE, arap birliği hakkında dediklerinize aynen katılıyorum. Talat paşa, Enver paşa yani ittihat ve terakki gerek balkanlarda gerekse anadolu'de beceriksiz yönetimleriyle türklere diğer müslümanlara olduğu gibi faydası hiç olmamıştır. Enver paşanın doğu cephesinde diğer askerlerin ikazına rağmen o kadar askerin şehit olmasının günahı yeter de artar bile. Hee, rusların da kayıpları yani donarak ölen askerleri var, o da ayrı bir durum.
    Şimdi kürtlerin bir kısmı pkkya destek veriyor diye hepsi pkklı, vatan millet düşmanı mı oluyor. Siz de, arapların bir kısmı emperyalist ülkelere uşaklık yaptığı için hepsini kötülüyorsunuz.

9. conem

conem Aktif Üye

Keşke herkes kendi işini yapsa.
    Başlığı açan arkadaş logosu hakkında fikirler sormuş ama gelen mesajlara bak.
    Bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın. Tarihle de tarihçiler ilgilensin.
    Rahat bırakın artık şu başlıkları.

Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.
  10. hakanotuken

Hocam ben daha uzatsam yazsam konu ırkçılığa girer. Ama son şunu diyeceğim; İttihat ve Terakki islama hizmet için kurulmuş değildir, çok ön yargılısın. Arapların bir kısmı demişsin de güzel bir Arap ülkesi örneği verebilir misin? Konu saçma yere kaydı, logo nere Araplar nere :)

11. ogretmenokan

ogretmenokan Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar öneriler çok güzeldi. Tekrar teşekkür ederim. Ama tartışmadan dolayı konuyu silmek istedim ama sil butonunu göremedim. Farklı düşünmek zenginliğimiz. Bu sebeple affınıza sığınarak konu harici yazmamanızı istirham ediyorum. Biz birlikte Türkiye'yiz. Herkese hayırlı ramazanlar.

12. yuci81

3 Mayıs Türkçülük gününü kutlarım hocam. Cevap hakkı doğmadıkça şimdilik yazmıyorum, zira arkadaşların dediği gibi, konu amacından çıktı.

13. yuci81

Tarihle niye tarihçiler ilgilensin sayın hocam, biz tarihi araştırıp ibret, ders almayalım mı, yoksa sadece tarihçilerin yazdığı tarihle mi yetinelim. Mesela şu an salgındaki dünyada olan biteni 20 yıl sonra medyada bir Allah'ın kulu bile yazmasa, zararlı aşılardan yani yan etkisi olan aşılardan bahsetmese biz bahsetmeyelim mi?

14. yuci81

Sayın hocam konunuzu tartışma ortamına taşıdığım için özür dilerim.

15. conem

conem Aktif Üye

İlgilenin tabiki hocam. Ama bu başlıkta ilgilenmeyin. Konuyu açan arkadaşın amacı çok belli. Bir logo tasarlamış ve diğer arkadaşlardan fikir almak istemiş. Di mi. Siz hala mesajlarınızda farklı şeylerden bahsediyorsunuz. Mesela şu an da da covid e el attınız :) bi 10-20 mesajda covid hakkında tartışırsınız şimdi.
    Kolay gelsin sizlere.

16. ceylanim2598

ceylanim2598 Üye

Hilal islam'ın simgesi

17. yuci81

cevap yazacaktım ama yazmıyorum (temel fıkrası gibi oldu ama neyse), yani konu konuyu açıyor, farkındaysanız hep alıntı yapıp cevap veriyorum, yoksa sazı elime alıp kendim çalıp kendim oynamıyorum, neyse konuyu bu kadar sabote ettiğimiz yeter.

18. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Peki hocam

Son düzenleme: 3 Mayıs 2021 21:02
  19. burhaneren

burhaneren Seçkin Üye Seçkin Üye

Örnek olsun diye bikaç tane atıyorum. Onun dışında biraz daha sade ve biraz daha yuvarlak formdan uzaklaşırsanız daha hoş şeyler çıkabilir ortaya. Bazı özel okulların logoları çok modern mesela.

Ekli Dosyalar:

20. ogretmenokan

ogretmenokan Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam şahin4 png logosunun ortasında tek göz var sanki oda farklı manalara geliyor. Öneri için teşekkür ederim ama ben logomu oluşturdum. İlçemizdeki tarihi minareyi dönüştürüp logomun tam ortasına yerleştirip son şeklini verdim. Tekrar teşekkürler.

burhaneren bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal