Okul Müdürleri Yönetici Değerlendirme Puanları Açıklandı.

Kodla Büyü
İstanbul Mem de puanlar yayınlanmış ama bütün okullar yok mesela bizim okul yok niye ki?

Enterprise' Alıntı:
İstanbul Mem de puanlar yayınlanmış ama bütün okullar yok mesela bizim okul yok niye ki?
İller sadece 75i geçenleri açıklıyor. Sizin okul yoksa listede "müdürünüze geçmiş olsun" telefonu ediniz.

Kalp krizi geçirip vefat eden müdüre 100 verilmiş. Karabük açıklama yapmış sistem otomatik vermiş diye. diğerlerine neden otomatik 100 vermemiş sistem ? :puhaha:
listeye göre puan verirsen böyle kalırsın ortada!

sametbozkurt' Alıntı:
Kalp krizi geçirip vefat eden müdüre 100 verilmiş. Karabük açıklama yapmış sistem otomatik vermiş diye. diğerlerine neden otomatik 100 vermemiş sistem ? :puhaha:
listeye göre puan verirsen böyle kalırsın ortada!
ölünün arkasından düşük not vermek istememişler:)

amip33' Alıntı:
Enterprise' Alıntı:
İller sadece 75i geçenleri açıklıyor. Sizin okul yoksa listede "müdürünüze geçmiş olsun" telefonu ediniz.

Listede ismi bulunmayan okul müdürlerinin müdürlüğü kesin olarak sona mı erdi arkadaşlar? yoksa yine de başvuru yapabilecekler mi?

bu sistem çok adil diyemeyiz ama eski sistemden daha adil diyebiliriz. Çünkü tecrübem öyle söylüyor.Müdürlük tapulu mal değildir.Bence bu sistemle müdürler müdürlükten çok artık liderlik yapmaya çalışacak.Bunu zamanla hep beraber göreceğiz inşallah.

elbetteki makamlar saltanat olmamamılıdır.burada yapılmak istenen herkesinde çok iyi bildiği sararmış sendikanın üyeleini yönetici yapmak.sanki bunlar saltanatlık yapmayacakmı,en alasıyla yapacaklar.

Giresun tamamı eğitim bir senli. İman`la olmuyor demekki bu işler. Eğitimin içine ettiler.
Önce öğretmenin cebine ellerini soktular. Şimdi de zorlama ile diğer sendikalı müdürleri EBS ye geçirdiler. El insaf...
O değil de bir müdüre 100 puan veren zihniyeti anlamak mümkün değil. Bu müdürün hiç mi hatası yok ya da hiç mi eksiği yok. Kardeşim o kadar hatasız ise bir müdür, onu milli eğitim müdürü yapın, şube müdürü yapın. Onu da geçtim. Ben buradan şunu anlarım. Bir müdüre 100 puan veriyorsa bir zihniyet, o zihniyet ile aynı bilgi birikimine, beceriye sahip demektir bu müdür. E o zaman bu nasıl puanlama? Öğretmenin teftişini de bir başka öğretmen yapsın o zaman!...
Türkiyede bir sendikanın başkanı milli eğitim bakanından daha fazla söz sahibi olursa, yerimizde sayıp dururuz. Kayırmacılık alır başını yürür.
EBS başkanına soruyorum. Yarın devran dönecek işler tersine gidecek. Başka sendika söz sahibi olursa ne yapacaksın, ne yapacak senin atadığın müdürler? Ya da daha içler acısı bir soru sorayım. AKP yarın hükümet kuramayacak bir oy alırsa ne yapacaksınız? Nasıl olsa zihniyetiniz aynı zihniyet. Benden olan kazansın, olmayan zaten bizde değil. Boşver gitsin... Allah bizlere o günleri göstersin.
Onların üyelerine soruyorum şimdi. Çok sevdiğiniz bir müdürünüz, beraber çay içtiğiniz insan. Sırf başka sendikadan diye görevlendirmediyse tepki göstermeyecek misiniz? Tepkisiz kalıyorsanız öğretmen olduğumdan utanırım, aynı mesleği yaptığımızdan... EBS çok değil toplu sözleşme masasında öğretmeni sattı. Şikayet edenler hala onların üyesi. Bu nasıl bir zihniyet o da ayrı konu. Şimdi de sevdiğiniz bir insanın kaleminin kırılmasına müsade edecekseniz daha bir şey söylemiyorum... Allah bu karaktersiz anlayışın çöktüğü günleri göstersin bizlere...

Benim eski müdürüm başka bir okula tayin istemişti o da geçememiş çok çalışkan ve yenilikçi bir insandı. Yeni projeler ve yeni çalışmalarla çok ilgiliydi. Demek ki geçer not alamamış.

aman aman allah korusn bizimkinin şirreti çekilmez :scared:
bir de hangi öğretmenin kaç puan verdiğini öğrenebilirlermi müdürler

hımm biizm müdür beni aradı kaç puan verdin diyede tam söylemedim verdiğim değerlendirmeyi
bu sistemi desteklemiyorum ama bizim müdürenin gitmesi açısından iyi oldu (inşllah gider bi aksilik çıkmazsa)

Değerlendirme objektif olursa kimse itiraz etmez hocam. Ama bu sistemde siyaset var. Sendikacı kayırma var. Dayılar, enişteler var... Hayırlısı olsun.

Dava açan aldığı puanları da görür. Mahkeme meb den talep edecektir. Kim kaç puan verdi diye...

Başarılı müdürlerin sendikal oranı.
Eğitim bir sen: %81
Türk eğitim sen: %9
Eğitimsen:%4
Aktifsen:%1
Eğitimiş:%1
Sendikasız:%4

Sorsan EBS dekiler ehli müslüm, abdestli namazlı kişilerdir . kul hakkı yemeyi helal sanıyolar sanırım. :-1:

oktaycaliskan' Alıntı:
Görevden alınanlar... Alınacaklar tabi... Babalarının tapulu makamı mı? Ömür boyu müdürlük... Ömür boyu müdür yardımcılığı yok artık... Ne güzel işte... İktidarlar adamlarıyla gelir... Halklar beğenmezse adamlarıyla giderler....

Eyvallah başım gözüm üstüne... Demokrasi ne güzel şey. :alkis:

Ama o iktidarlar cahil vatandaşı makarnayla, kömürle (bedeli 300'den fazla şehit olmasına rağmen), bedava geçici parayla kandırıp sürekli kendisini destekletiyorsa, o yetmedi son çare sandık sayımlarına hile hurda karıştırarak kendisini seçtiriyorsa (Ankara, Kastamonu gibi iller) o zaman dürüst adamların DEMOKRASİNİN TAM İŞLEMESİ YÖNÜNDE duruma müdahele etmesi gerekir.

Demokrasiye itiraz eden kimse çıkmaz. Ama yapılanlar gerçekten demokratikse...

ct442002' Alıntı:
Başarılı müdürlerin sendikal oranı.
Eğitim bir sen: %81
Türk eğitim sen: %9
Eğitimsen:%4
Aktifsen:%1
Eğitimiş:%1
Sendikasız:%4

Hocam başarılı demeyelim yanlış anlaşılır. Yandaş sendikanın seçtiği diyelim...

Geri