Okul web sayfaları standart hale gelmiştir.

Kodla Büyü
Bende yeni siteye başlamıştım hatta sorumlu kodunu aldım filan host bile aldım geçen hafta :verymad:
Şimdi de kuzey kore misali bütün siteler iğrenç meb bakanlık sitesi gibi olacaksa vay halimize vallahi yazık.
illa bu şablona geçmek zorundamıyız. Hiç şansımız yok mu?

sdh' Alıntı:
sdh' Alıntı:
arkadaşlar ben bi türlü paneli göremiyorum,aşağıdaki gibi mesaj veriyor,eski kurum kodu ile ve ftp şifremle giriyorum,arkada hoşgeldin yazısı oluyor asllında ama sonra daaan diye bu mesaj,nedendir acaba?

böyle bi sorunla karşılaşan yok mu arkadaşlar ?

hocam tarayıcı değiştirerek deneyin bir de ,
JS yada başka bir şey kapalıdır belki Explorer da

turboaga' Alıntı:
sdh' Alıntı:
sdh' Alıntı:
arkadaşlar ben bi türlü paneli göremiyorum,aşağıdaki gibi mesaj veriyor,eski kurum kodu ile ve ftp şifremle giriyorum,arkada hoşgeldin yazısı oluyor asllında ama sonra daaan diye bu mesaj,nedendir acaba?

böyle bi sorunla karşılaşan yok mu arkadaşlar ?
Yeni kurum koduyla ve şifreyle girmeyi dene.
onunla hiç açılmıyor hocam yanlış şifre veya mail filan diyor.

arkadaşlar benyenialan alıcam ama alamıyorum. formu doldurundiyor ama forum nerede bulamadım. lütfen yardım edermisiniz

evet artık herkes burdan oluşturacak sitesini. daha doğrusu sadece gerekli alanları tamamlayıp bütün okulların sitesi aynı görünecek artık. bence çok da iyi olmadı yani çeşitlilik daha güzel olurdu diye düşünüyorum ama bunda da vardır bir bildikleri diyorum. bu arada eski ftp ye girerken kullandığımız kurumkodu@meb.k12.tr ve ftp şifresiyle giriş yapıyoruz soran arkadaşlara duyurulur.

arkadaşlar ben yenialan alıcam ama alamıyorum. formu doldurundiyor ama forum nerede bulamadım. lütfen yardım edermisiniz

şu bakanlığın malum şablonu işte sadece sol tarafta bizim okulumuzla ilgili bilgiler mevcut. o da kısıtlı. ben bu sisteme giriş yapıp yayınla dedikten sonra kendi hazırladığım site gitti :( işte okul bilgilri iletişim idari kadro fotoğraf galerisi falan şimdilik bunları ekledim.

büyük ihtimal sorunlar çıkacak bakanlık bizi atana kadar beklemekte yarar var bence... hazır siteyi bozmayalım şimdi.. herkes yapmaya başlasın onlardan tecrübe ediniriz artık :D

ben şunu sormak istiyorum ilk defa mebden site açacaklar için kurum koduyla almak şart mı yazıda öyle bir şey görmedim acaba isim vererek de alabilir miyiz? mesela simavihl gibi

arkadaşlar ben de yeni giriş yaptım ancak ıp bağlantısını değiştir diye bi uyarı geliyor mail adresine bildirilecektir ama okulun maili açıyorum öyle bi mail gelmemiş bu olayla karşılaşan var mı,?

Misal, Konya'da bulunan bir okulun sitesine giriyorum. Sağ üstten iletişim bölümüne bakıyorum. Herhangi birine tıklıyorum. Hooopp beni bakanlığın sitesine atıyor. Neyse geri geliyorum, birkaç haber okuyorum. Anasayfaya dönmek için sitenin logosuna tıklıyorum. Hoooop yine bakanlığın sayfasındayım.

Bakanlığın sayfasına gitmek istesem zaten bakanlığın sayfasına girerim. Sol menü hariç tüm linklerin sonunun bakanlığa çıkması çok garip. Zaten sol menüye 3-5 menü koyduğunuzda sitenin görünümü bozuluyor. Çok saçma birşey, emin olun 6 aya kalmadan değişir bu saçma sistem.

Bizim okul ek alan alıp siteyi bir tasarım firmasına yaptırıyordu, ee ne olacak şimdi o site tamamen iptal mi olacak.Ben geldiğimde hazırdı ordan güncellemeleri yaptım şimdiye kadar.Anlaşılan yine bize iş çıktı:((

evet yalnızca sol taraftaki menü bize ait diğer herşey bakanlığın sitesine yönlendiriyor. yani ne gerek vardı anlamıyorum zaten biz güzel güzel sitelerimizi meb server larını kullanarak yayınlıyorduk yani...

arkadaşlar bizim okulun adı halen ilköğretim okulu olarak çıkıyor ya bunun düzenlenebileceği bir alan varmı benmi göremedim acaba

birde fotoğraf galerisinde en başta koyduğunuz resimler en sonra çıkıyor bilginize yani ters ısradan koymak lazım mesela ben önce okulun genel resimlerini sonra birimlerin ayrıntılı resimlerini koymuştum en sona eklediklerim en başta çıktı...

Okul yönetim panelinden mi hazırlıyoruz yoksa html editörü ile mi düzenleyeceğiz şablon siteyi? Şu şablon site linki ortalıkta yok. O zaman meb yönetim panelinden hazırlayacağız sanırım. CPanel gibi html dosyalarını bu panel üzerinden mi düzenleyeceğiz anlamadım arkadaşlar. Bir aydınlatırsanız sevinirim.

evet sistem şu an itibariyle çökmüştür hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar. mebpanel açılmıyorrr....

vex_alex' Alıntı:
Okul yönetim panelinden mi hazırlıyoruz yoksa html editörü ile mi düzenleyeceğiz şablon siteyi? Şu şablon site linki ortalıkta yok. O zaman meb yönetim panelinden hazırlayacağız sanırım. CPanel gibi html dosyalarını bu panel üzerinden mi düzenleyeceğiz anlamadım arkadaşlar. Bir aydınlatırsanız sevinirim.

Dosyalarla, yani kısacası FTP ile hiç işiniz yok. Panele giriyorsunuz, bir kere yayınla dediğinizde sistem otomatik olarak eski dosyaları siliyor, yerine şablonu yüklüyor. Size sadece yönetim panelini kullanarak menü, içerik, fotoğraf girmek düşüyor.

vex_alex' Alıntı:

Sitenin tamamını meb panel üzerinden düzenleyeceğiz hocam. Başka bir yere link vermek isterseniz de panel içinde ilgili yere link verme bölümü var, oradan ekleyebilirsiniz.

Teşekkürler arkadaşlarım! Sanırım çökme yaşanıyor meb kanallarında. Bir daha ki sefere girdiğimizde tecrübelerinizi ben de denerim. Paylaşımlarınız için tekrar teşekkürler.

nalan33' Alıntı:
arkadaşlar ben de yeni giriş yaptım ancak ıp bağlantısını değiştir diye bi uyarı geliyor mail adresine bildirilecektir ama okulun maili açıyorum öyle bi mail gelmemiş bu olayla karşılaşan var mı,?

Hocam ilk girişinizde mi bu uyarıyı veriyor? Ben dün okuldan giriş yapmıştım, mebpanel açılmıştı. Akşam evden giriş yapmak isteyince farklı ip olduğu için uyarıyı vermişti. İsterseniz he deyin geçin, kurum mailine girip değişikliği onaylarsınız. Ben akşam uğraşmadım onla ve şimdi okulun bağlantısından tekrar giriş yapabiliyorum.

Hocalarım biz daha önce meb.k12.tr adresini hiç kullanmadık. yeni kayıt olurken de mail adresinin kurum mailinden farklı bir mail girmişiz yanlışlıkla. bu yanlışlığı düzeltmek için nereye başvurmam gerekir. telefon numarası bilen var mı? yada bir mail adresi. ankarayı aradım 413 11 90 numarasını verdiler. açan yok.

teion' Alıntı:
http://bozkircelalyavuzortaokulu.meb.k12.tr/

şablon bu hocam

yemin ediyorum bakan gibi renksiz tatsız tuzsuz içi bomboş bi şablon...suratsız bi şablon..lan ilkokul sitesi bölemi olur? bi tane Allahın kulu yokmu şu bakanlıkta bi gurup kurup nefis şablonlar çıkartamayacak??? bu kadar içi boş ruhsuz neyi nereye tıklayıp bakacağını bilemediğin bişey yapılırmı yaaa.Allah aşkına şu şablonun bi sıfatına bakın yaa..bak bak çay demle çayı sinirden geri dök yeminlen! :x

o kadar harkulade sitelere emek verdi bi sürü bilgisayar öğretmeni! madem bakanlıkta bu işi yapacak adam yok bari elindeki elemanları değerlendir! Fatih projesine dahil etmiyon anladıkta bari bildiğimiz bi işide bize bırak!!!

gerçekten içim yanıyo şu şablona baktıkça arkadaş.İçeriğe girip zerre miskal düzenleme yapasım yok inan

bahhele' Alıntı:
teion' Alıntı:
http://bozkircelalyavuzortaokulu.meb.k12.tr/

şablon bu hocam

yemin ediyorum bakan gibi renksiz tatsız tuzsuz içi bomboş bi şablon...suratsız bi şablon..lan ilkokul sitesi bölemi olur? bi tane Allahın kulu yokmu şu bakanlıkta bi gurup kurup nefis şablonlar çıkartamayacak??? bu kadar içi boş ruhsuz neyi nereye tıklayıp bakacağını bilemediğin bişey yapılırmı yaaa.Allah aşkına şu şablonun bi sıfatına bakın yaa..bak bak çay demle çayı sinirden geri dök yeminlen! :x

o kadar harkulade sitelere emek verdi bi sürü bilgisayar öğretmeni! madem bakanlıkta bu işi yapacak adam yok bari elindeki elemanları değerlendir! Fatih projesine dahil etmiyon anladıkta bari bildiğimiz bi işide bize bırak!!!

gerçekten içim yanıyo şu şablona baktıkça arkadaş.İçeriğe girip zerre miskal düzenleme yapasım yok inan
:+1:

Geri