Okuldan e-okula giremiyoruz.

Kodla Büyü
Farklı bilgisayardan giriş yaptınız mı? Yani bilgisayardan mı yoksa internetten mi kaynaklanıyor?

Bilgisayarın tarihi-saati yanlış olduğu için sertifika hatası veriyor olabilir.

hocam hiç bir bilgisayardan giremiyoruz.Öğretmenler odası ve idare dahil...

Sadece E-Okul mu yoksa Mebbis vb. Bakanlık siteleri mi açılmıyor? Böyle bir durum varsa Telekom ile görüşüp IP'nizi kontrol ettirin.

Birde https://eokul1.meb.gov.tr/ adresini deneyin.

Komut isteminde aşağıdaki kodu çalıştırarak çıktısını buraya eklerseniz daha çok yardımcı olabiliriz.
Kod:
ping eokul.meb.gov.tr
Kod:
tracert eokul.meb.gov.tr

Hocam bizim okulda da bugün aynı sorun vardı, internet var başka sayfalara giriyor fakat e okula girmiyor. Modemi resetledim ayarlariyla oynadim farklı tarayicidan, farklı bilgisayarlardan denedim sorun devam ediyor, umarım yarın sorun çözülür.

Bizde de dur aynıydı bugün. Fakat cep telefonu ndan girilebiliyordu. WiFi değil int paketi olanlar girebildi

hocam ping attığımda istk zaman aşımına uğradı şeklinde mesaj alıyoruz...

Sayın Hocalarım,

Ben İl MEM'deyim ve sorunsuz giriş yapabiliyorum.

Bazı çözüm yolları;

1. Aşağıdaki DNS'leri girip deneyin.

195.175.39.39
195.175.39.40

2. Modeme sadece bir PC takıp deneyin.

3. Modemi kapatıp açın.

4. Modeme reset atın.

5. Farklı bir modem deneyin.

6. Telekom ile görüşün.

İyi çalışmalar.

Sorunumuz devam ediyor halen çözülemedi.. Farklı bilgisayarlardan da, farklı tarayıcılardan da giremiyoruz...

Çözüm?

aynı sorun bizde de var. modemi resetledik, telekomla görüştük, çözülmedi. 2 gündür eokul yok.

bizde de hala girilmiyor arkadaslar...sorunu çözebilen var mı acaba???

sabah girdim not girişi de yaptım şimdi bizde yok. Çalışma var büyük ihitmalle.

bizde giremiyoruz modemleriniz ne marka bizimki tp-link belki modemden kaymaklanıyordur

Kesim çözüm:

DNS ler, farklı tarayıcılar, modem resetleme çözüm olmuyorsa yapılacak iş;
TTnet i arayarak bağlantının "statik ip" sini değiştirmelerini istemeniz gerekiyor. Büyük ihtimalle e-okul tarafından bağlantınızın ip si engellenmiş durumda.
Biz böyle çözdük.

TTnet genel merkezinden ziyade bulunduğunuz ilde ulaşabileceğiniz kişiler varsa daha çabuk çözüme ulaşırsınız. :+1:

telekomu da aradık bi problem olmadığını söylediler.Kendilerinden kaynaklı olmadığını siteden kaynaklı olacaını belittiler....

bugün bizde de girmiyordu. Simdi açıldı ama çok yavaş
Sanırım genelde bir problem var. Meb hattı olmayan internet hattından sıkıntısız çalışıyor. Meb her yeri engelliyor, e okulu da engellemeye çalışıyor galiba.

Geri