Okuldan e-okula giremiyoruz.

Kodla Büyü
Genel merkezi o yüzden aramayın dedim banada öyle dediler ildeki bir görevliyle hallettik. Statik ip mizi değiştirdi problem çözüldü. Dediğim gibi e-okul ip lerin bazılarını engelledi sanırım...

Yapabiliyorsa tel görevliye statik ip nizi değiştirmesini söyleyin, ısrar edin 2-3 dakika içinde zaten belli oluyor problemin çözülüp çözülmediğini.

ilginç bir sorun meb yakında kendisini de engelleyecek diyorduk gerçek oldu :?

hocam bu ip statik ip değişimini sadece ttnet müşteri hizmetlerinden yapabiliyoruz?

Bizde de durum tam tersi, okulda 2 hat var. Meb hattı sorunsuz giriyor. Diğer engelsiz olan hat giremiyor.

Sabah hiç açılmıyordu e okul, şimdi giriş yapılıyor ama işlem yapılamıyor, dial up bağlantı gibi çok yavaş

bir okulun (kadromun olduğu değil) 3-4 gündür hiç bağlanamıyormuş, okula bugün çağırıldım.
Açılsa da veri giriş ve rapor ekranlarına ulaşamıyoruz.

İlk modem Airties Air5440 ikincisi ZyXEL P-660N

ttnet arandı, internet problemi olmadığı söylendi.

internet ayarları sertifikalar, güvenli sitelere ekli, antivirüs güncel, yeni formatlanmış, bilgisayar olmasına rağmen gene de açılmıyor.

Aynı modemi kendi okulumda denedim açılıyor.

Şimdi son çare TTNET aranıp, statik İP'nin değiştirilmesini istemesini söyledim müdüre
bakalım ne olacak.

Biz giriyoruz ancak rapor alamıyoruz.Java ayarlarını yaptım daha önce giriyorduk şimdi sistemsel bir problem mi var anlamadım .

bravehard2010' Alıntı:
Biz giriyoruz ancak rapor alamıyoruz.Java ayarlarını yaptım daha önce giriyorduk şimdi sistemsel bir problem mi var anlamadım .

Aynen bizde de aynı sıkıntı var hocam. Rapor alamıyorum ve sistem çok yavaş.

bugün de sıkıntı devam ediyor. e okul açılmıyor, nasıl iş anlamadım

ttnet sabit ip yi değiştirmedi, geçici çözüm olarak vpn ile girdik. Büyük ihtimal sorun ip adresinde.

Ttnet çağrı merkezi , ip değiştirmek için Telekom ofisine gidilip 15 TL yatırılmasını ve imza istemiş.

Biz statik ipyi ücretsiz değiştirdik. Resmi yazıyla idareniz telekomdan değiştirsin. Sıkıntı yok. Demekki statik ip de şişme olmuş. E-okul sistemi de engellemiş, Başka bir sebep göremiyorum.

dun turktelekom la gorustum simdi giris yapiliyor.. kendiliginden mi duzeldi ip mi degisti bilemiyorum sorun devam eden yer var mi?

Geri