Olası Aşı veya PCR Zorunluluğuna Karşı Verilecek Hukuki Mücadele

Kodla Büyü
Söylediklerinin neyi yalan ,he??? iftiracısın, öbür tarafta (inanıyorsan eğer) elimiz yakanızda.
Pcr 30 döngüde negatif, 60 döngüde pozitif çıkıyor, bilgine. Güvenirliği %3. Bunu bulan eleman(Kary Mullis) diyor ki, neyi bulmak isterseniz onu bulursunuz bu testte.
bu doğrudur ! Test sıkıntılıdır ayrıca burundan verilecek test 2-3 veya sonrasındaki teste beyin zarınızın iltihaplanmasına sebep olabilir. test dayatmasının sebebide aşı olmayanlar itaatsizdir ölsün gebersin anlayışıdır belkide

Çok güzel bir başlık oldu bu..

Öğretmen camiası içindeki zorbaları da gördük, iyi niyetiyle fikrini paylaşanları da. Ötekileştirenleri de gördük biz bir bütünün parçasıyız diyenleri de. Saygısızları da gördük, yarım yamalak bilgisiyle akıl vermeye çalışanları da. Sözde vergisiyle PCR testimizi karşılayan kuruş hesabı yapanları da gördük, bilimin dinamiklerini bilmeden bilimi savunanları da.

Biz onlar için tedirgin iken, biz ölsek mutlu olacakları gördük..

Kimin canlı, kimin insan olduğunu ortaya çıkaran çok güzel bir başlık oldu teşekkürler..

Son düzenleme:
Son düzenleme:

O yıllarını vermiş uzmanlar Dünya Sağlık Örgütü ne derse onu yapıyor onu bende yaparım uzmanlığa gereke yok :)

Uzman olarak dünya sağlık örgütü dışında ne söylediler ne yaptılar ?

Sıtma ilacını favipriaviri leblebi yer gibi hastalara içirirlerken ( Günde 16 hap) uzmanlıklarını göremedik. Bir yıl sonra dünya sağlık örgütü pardon bunlar işe yaramıyormuş kullanmayın dediklerinde uzmanlarınız bir özür dahi dilemediler. Acaba bu süreçte kaç kişi organ yetmezliğinden öldü ?

O sizin uzmanlarınız doğruluğu bütün dünyaca tartışılan PCR testinde neden bu kadar ısrar ediyor ? Çünkü DSÖ söylüyor :)

Bu sizin uzamanlar genç yaşta 30-45 yaş arasında artan kalp krizine bağlı ölümleri bir araştırsalar ? ( 2 ayda sadece kendi etrafımda bu yaşıma kadar bu kadar sık duymadığım kadar sapasağlam genceecik insanlar kalp krizinden vefat etti.)

Son olarak diğer aşılara değil sadece Covid Aşı adayına karşı olanda çok uzman var ancak medya da göremediğiniz için yok sayıyorsunuz. Bu uzmanlara tabibpler odası dava açıyor. Açığa alınıyorlar vs.

Aşı olana da olmayana da hak verin.Bırakın herkes kendi için en iyisini seçsin. Zamanında çift maskesiz kapıyı açmıyordum. Okula çift maske ile gidiyordum. Ve aşı o ilk zamanlar çıkmış olsaydı ben o korku ile aşı olacaktım belki de. Ben aşı olsaydım bilim aşığı mı olmuş olurdum? Peki aşı olsaydım ve sonrasında fikrim değişseydi, sorgulamaya başlasaydım bişeyleri ( hiç bir yan etkisi olmasa bile aşının) cahil mi olacaktım? Aşı oldum bilime inandım, aşı vücudumda dolaşırken sorguladım cahil oldum. Hangisi olurdum?

Tamamını okuyamadım yazılanların 3.sayfada bıraktım, midem almadı daha fazlasını. Bilişim öğretmenlerinin olduğu bir platformda kullanılan argümanlar ekşi sözlükte söylenenlerin neredeyse birebir aynısı. Ki orası ipini kopartanın girdiği bir platform, burası bilişim öğretmenlerinin bilgi alış-verişi yaptığı bir yer. Bilgiye ulaşmayı, doğru bilgiyi komplolardan ayırt etmeyi öğrencilerine öğretmesi gereken "Bilişim Öğretmenlerinin" hali buysa yazık bizim geleceğimize.

Aşı olana da olmayana da hak verin.Bırakın herkes kendi için en iyisini seçsin. Zamanında çift maskesiz kapıyı açmıyordum. Okula çift maske ile gidiyordum. Ve aşı o ilk zamanlar çıkmış olsaydı ben o korku ile aşı olacaktım belki de. Ben aşı olsaydım bilim aşığı mı olmuş olurdum? Peki aşı olsaydım ve sonrasında fikrim değişseydi, sorgulamaya başlasaydım bişeyleri ( hiç bir yan etkisi olmasa bile aşının) cahil mi olacaktım? Aşı oldum bilime inandım, aşı vücudumda dolaşırken sorguladım cahil oldum. Hangisi olurdum?
mem den ekiple geçen gün bir okula evrak-kıvır zıvır götürme işi için gittik okuldaki müdür yardımcısı aşı olmadığımızı öğrenince hepimize dönerek ," ben enayimiyim aşı oldum tabiki sizde aşı olmak zorundasınız ben olduysam sizde olacaksınız, herkes te olacak olmak zorunda diye kaba saba konuşmaya bağladı" aynen değiştirmeden yazdım ifadesini arkadaşlar az kalsın kavga edeceklerdi bu nasıl bir üsluptur diye
bugün ben yada biz sizler tetanoz-bcg-difteri menenjit kabakulak ve adını hatırlayamadığım bir sürü aşı var bunları olduk diye olmayanlara diretme gibi bir hakkımız var mı?
Ya da biz olduk enayimiydik sizde olmak zorundasınız olmasanız ölün geberin deme hakkımız var mı?

mem den ekiple geçen gün bir okula evrak-kıvır zıvır götürme işi için gittik okuldaki müdür yardımcısı aşı olmadığımızı öğrenince hepimize dönerek ," ben enayimiyim aşı oldum tabiki sizde aşı olmak zorundasınız ben olduysam sizde olacaksınız, herkes te olacak olmak zorunda diye kaba saba konuşmaya bağladı" aynen değiştirmeden yazdım ifadesini arkadaşlar az kalsın kavga edeceklerdi bu nasıl bir üsluptur diye
bugün ben yada biz sizler tetanoz-bcg-difteri menenjit kabakulak ve adını hatırlayamadığım bir sürü aşı var bunları olduk diye olmayanlara diretme gibi bir hakkımız var mı?
Ya da biz olduk enayimiydik sizde olmak zorundasınız olmasanız ölün geberin deme hakkımız var mı?
Tabiki yok. Hatta o çocukluk dönemi aşılarını yaptırmayanları tanıyorum. Çocukları için öyle uygun görmüşler. Ha bu bir salgın ama derlerse o zaman da yine grip diyorum, domuz gribi diyorum. Bunlar da bulaşıcı, bunlardan da insanlar ölüyor, bunların da aşısı var. Haydi herkes bunların aşısını da olsun öyleyse. Bunu mantığım almıyor. Çünkü bazı insanların bağışıklığı iyi ve atlattılar, bazılarının hastalıkları var, ya vefat etti ya da ağır atlattı. Ve aşılı da aşısız da bulaştırıyor. Yani her durumda herkesin kendi vereceği bir karar olmalı kısacası. Bunun bilime inanmayla veya cahillikle ilgisi yok. Bu etiketlemeler gereksiz.

https://shiftdelete.net/genis-kapsamli-bir-covid-19-calismasinin-bulgulari-endise-verici

Pfizer-BioNTech aşısının ilk dozundan sonraki 28 gün içinde, her 10 milyonda 143 kişinin iskemik felç (inme) nedeniyle hastaneye yatması ya da ölmesi tahmin edilirken, COVID-19 hastalarında bu sayı bin 699 kişi çıktı.

Çalışmayı Oxford Üniversitesi, Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu ve birkaç İngiliz üniversite ve hastanesinden araştırmacılar gerçekleştirdi. Bulgularını British Medical Journal‘da yayımladılar. Bu arada çalışma yazarları, AstraZeneca aşı çalışmasına katılan bilim insanlarından bağımsızdı.

https://shiftdelete.net/genis-kapsamli-bir-covid-19-calismasinin-bulgulari-endise-verici

Pfizer-BioNTech aşısının ilk dozundan sonraki 28 gün içinde, her 10 milyonda 143 kişinin iskemik felç (inme) nedeniyle hastaneye yatması ya da ölmesi tahmin edilirken, COVID-19 hastalarında bu sayı bin 699 kişi çıktı.

Çalışmayı Oxford Üniversitesi, Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu ve birkaç İngiliz üniversite ve hastanesinden araştırmacılar gerçekleştirdi. Bulgularını British Medical Journal‘da yayımladılar. Bu arada çalışma yazarları, AstraZeneca aşı çalışmasına katılan bilim insanlarından bağımsızdı.
Aynı yazıdan alıntı...
Pfizer-BioNTech aşısının ilk dozundan sonraki aynı zaman diliminde, beyne giden kısıtlı kan akışının neden olduğu kan pıhtılaşması ve felç riskinin arttığı da görüldü. Ancak bu riskler, COVID-19 enfeksiyonunun ortaya çıkardığı risklerden önemli ölçüde daha düşüktü.

Değerli zümrelerim(aşı olan ya da olmayan) gelin vazgeçin. Başlığı kirletmekten... Vicdanlarınızı bir birinize haklı olduğunuzu kanıtlayarak rahatlatamazsınız. Aşı olan da olmayan da sorumluluğunu kendisi alarak bir tercihte bulundu. Karşıdakine kendi tercihinizin daha doğru olduğunu kanıtlayarak(ki şu bilgi kirliliğinde ve bilinmezlikte yapabileceğinizi düşünmüyorum) içten içe kendinize en doğru tercihi seçtiğinizi kanıtlamaya çalışmayın lütfen. Ha sıkıldık, sayfalar dolusu yazışacağız birbirimizi de bol bol inciteceğiz diyorsanız yine de karar sizin.

Şu konuda bile düzgün tartışamıyoruz. Ben aşımı oldum gidip körü körüne de olmadım araştırdım artılarını eksileri tarttım ve 2 dozumuda oldum. kimse bana gelip de safmısın, deneksin gibi aşağılayıcı laf edemez ki ben de gidip aşı olmayanlara etmem. aşı oldum ama ülkemizdeki uygulamaya karşıyım aşı olan ile olmayanı birbirine düşürecek birinin özel yaşam alanına müdahale edilen tüm uygulamalara karşıyım. aşı dayatması ve pcr testi anlamsız. dayatmayla hiçbirşeyin yapılamayacağını eninde sonunda anlayacaklar.

Son düzenleme:
Aynı yazıdan alıntı...
Pfizer-BioNTech aşısının ilk dozundan sonraki aynı zaman diliminde, beyne giden kısıtlı kan akışının neden olduğu kan pıhtılaşması ve felç riskinin arttığı da görüldü. Ancak bu riskler, COVID-19 enfeksiyonunun ortaya çıkardığı risklerden önemli ölçüde daha düşüktü.

Değerli zümrelerim(aşı olan ya da olmayan) gelin vazgeçin. Başlığı kirletmekten... Vicdanlarınızı bir birinize haklı olduğunuzu kanıtlayarak rahatlatamazsınız. Aşı olan da olmayan da sorumluluğunu kendisi alarak bir tercihte bulundu. Karşıdakine kendi tercihinizin daha doğru olduğunu kanıtlayarak(ki şu bilgi kirliliğinde ve bilinmezlikte yapabileceğinizi düşünmüyorum) içten içe kendinize en doğru tercihi seçtiğinizi kanıtlamaya çalışmayın lütfen. Ha sıkıldık, sayfalar dolusu yazışacağız birbirimizi de bol bol inciteceğiz diyorsanız yine de karar sizin.

Değerli hocam beni kastettiyseniz hiç öyle bir amacım yok yazının bir kısmından aldığım yer de zaten sizin de alıntıladığınız kısmın istatistikleri var. Bu makaleyi paylaşmamın nedeni aşı da öldürüyor ! masum değil demek içindi. Bu makaleden daha çok anlam çıkar ama uzatmaya gerek yok. Biz söyleyince Bilim den daha mı iyi biliyorsunuz bilimsel konuşun deniyor buyrun bilim. Ama aşı olanlar daha az ölüyormuş demeyin! Sonuçta öldürüyormuymuş evet. Bura da s..dik yarışı yapmayalım evet haklısınız. Ancak insanları rahat bıraksınlar isteyen aşısını olsun isteyen olmasın kimse kimseye baskı kurmaya çalışmasın. Herkes birbirine saygı duysun. Aşı olmayan aşı olana denek demesin, aşı olan da aşı olmayana cahil ! komplo teorilerin peşinden gidiyor demesin ! Herkesin kendi bedeni kendi kararı.

Değerli hocam beni kastettiyseniz hiç öyle bir amacım yok yazının bir kısmından aldığım yer de zaten sizin de alıntıladığınız kısmın istatistikleri var. Bu makaleyi paylaşmamın nedeni aşı da öldürüyor ! masum değil demek içindi. Bu makaleden daha çok anlam çıkar ama uzatmaya gerek yok. Biz söyleyince Bilim den daha mı iyi biliyorsunuz bilimsel konuşun deniyor buyrun bilim. Ama aşı olanlar daha az ölüyormuş demeyin! (Ama paylaştığınız yazıya göre daha az ölüyor!) Sonuçta öldürüyormuymuş evet. Bura da s..dik yarışı yapmayalım evet haklısınız. Ancak insanları rahat bıraksınlar isteyen aşısını olsun isteyen olmasın kimse kimseye baskı kurmaya çalışmasın. Herkes birbirine saygı duysun. Aşı olmayan aşı olana denek demesin, aşı olan da aşı olmayana cahil ! komplo teorilerin peşinden gidiyor demesin ! Herkesin kendi bedeni kendi kararı.
Hocam, sözüm genele... Mesajımdan da bunun net anlaşıldığını düşünüyorum! Hala araya benim mesajımın sadece ortadaki durumu tespit ettiği halde bir psikolojik savunma ve bahsettiğiniz yarış hali... Mesajınızda kalın yaptığım yerin sadece bir amacı var... Ortadaki anlamsızlığı tekrar göstermek... Ortada bu kadar bilinmezlik varken bu ve bunun gibi vurgularla sayfalarca devam edilse de sonuç kocaman bir sıfır olacak! Altını çizmeye çalıştığım sadece buydu! Bu başlığa son mesajım. Sizler kimin içi rahatlayacak diye devam edebilirsiniz. Allah kolaylık versin!

Şu konuda bile düzgün tartışamıyoruz. Ben aşımı oldum gidip körü körüne de olmadım araştırdım artılarını eksileri tarttım ve 2 dozumuda oldum. kimse bana gelip de safmısın, deneksin gibi aşağılayıcı laf edemez ki ben de gidip aşı olmayanlara etmem. aşı oldum ama ülkemizdeki uygulamaya karşıyım aşı olan ile olmayanı birbirine düşürecek birinin özel yaşam alanına müdahale edilen tüm uygulamalara karşıyım. aşı dayatması ve pcr testi anlamsız. dayatmayla hiçbirşeyin yapılamayacağını eninde sonunda anlayacaklar.
helal olsun hocam siz insansınız.

Kızımı bir proje okulu olarak açılan ana okuluna geçen seneden yazdırdım. Bir kaç gün once ogrendimki 20 olan kontenjanı bir kaç torpillinin çocuğuna kontenjan kalmadı diyerek 25 e çıkarıp sınıfları 27 kişi ile doldurmuslar. Ve hatta müdür ve müdür yardımcısı ile konuştuğumda hocam ilk önce geldiler kontenjan doldu dedik biz gerekli yerlerle konuşuruz dediler öbür gün il milli eğitim aradı kontenjan artırın emri verdi ve bu şahısların kayıtlarını yapın dedi diyor. Kendi okulumda 30 olan kontenjanı sınıf varmi acaba diye düşünülmeden 45 a cekiliyor. Hertarafa yapistirdiklari A4 kağıtlar dışında 1 tane tedbir yok ama aşını ol olmaz isen test yaptır. Ben aşılarimi oldum bu arada. İnfial olur diye okulda 1 hafta covidli geleni bizden saklayanlar meslektaşımın asisina karışamaz karismamali. Kimsede ben vuruldum sende vurunacaksin diye zorlanamaz. Ben denek olmayı göze alarak aşımı oldum ama sonuçları muamma olan bir asiyada benden vaka sayılarını aylarca saklayan bir bakanın ve sadece istenileni gösteren bir medyanın ifadeleri ile meslektaşımın zorlanması bana adaletli gelmiyor. Sonunda aşı sadece beni korur koruyacaksa ben de vurulmayanda taşıyıcı olabiliriz.

Kızımı bir proje okulu olarak açılan ana okuluna geçen seneden yazdırdım. Bir kaç gün once ogrendimki 20 olan kontenjanı bir kaç torpillinin çocuğuna kontenjan kalmadı diyerek 25 e çıkarıp sınıfları 27 kişi ile doldurmuslar. Ve hatta müdür ve müdür yardımcısı ile konuştuğumda hocam ilk önce geldiler kontenjan doldu dedik biz gerekli yerlerle konuşuruz dediler öbür gün il milli eğitim aradı kontenjan artırın emri verdi ve bu şahısların kayıtlarını yapın dedi diyor. Kendi okulumda 30 olan kontenjanı sınıf varmi acaba diye düşünülmeden 45 a cekiliyor. Hertarafa yapistirdiklari A4 kağıtlar dışında 1 tane tedbir yok ama aşını ol olmaz isen test yaptır. Ben aşılarimi oldum bu arada. İnfial olur diye okulda 1 hafta covidli geleni bizden saklayanlar meslektaşımın asisina karışamaz karismamali. Kimsede ben vuruldum sende vurunacaksin diye zorlanamaz. Ben denek olmayı göze alarak aşımı oldum ama sonuçları muamma olan bir asiyada benden vaka sayılarını aylarca saklayan bir bakanın ve sadece istenileni gösteren bir medyanın ifadeleri ile meslektaşımın zorlanması bana adaletli gelmiyor. Sonunda aşı sadece beni korur koruyacaksa ben de vurulmayanda taşıyıcı olabiliriz.
senide aklı selim ve tamamen ahlak ilim terbiye kokan yorumundan dolayı tebrik ederim.

Hocam, sözüm genele... Mesajımdan da bunun net anlaşıldığını düşünüyorum! Hala araya benim mesajımın sadece ortadaki durumu tespit ettiği halde bir psikolojik savunma ve bahsettiğiniz yarış hali... Mesajınızda kalın yaptığım yerin sadece bir amacı var... Ortadaki anlamsızlığı tekrar göstermek... Ortada bu kadar bilinmezlik varken bu ve bunun gibi vurgularla sayfalarca devam edilse de sonuç kocaman bir sıfır olacak! Altını çizmeye çalıştığım sadece buydu! Bu başlığa son mesajım. Sizler kimin içi rahatlayacak diye devam edebilirsiniz. Allah kolaylık versin!

Haklısınız hocam dediğiniz gibi bu bilgi kirliliğinde ve bilinmezlikte burada ne yazsak boş bu konu ile ilgili benimde son mesajım.
Herkese sağlıklı bir ömür dilerim rabbim herkesin hakkında hayırlısını nasip etsin.

"Mesele Covid değil, mesele sağlık da değil, sen hala anlamadın mı?"
Anonim.
plandemi.jpg

Son düzenleme:
Maalesef yeni bakan, Ziya hocayı aratacak , Ziya Selçuk en azından öğretmenleri rahatsız etmiyor kısmende sempatik bulunuyordu , yeni bakanda öyle bir tarzda yok, dakika 1 gol 1 yayınlanan covid önlemleri genelgesinde öğretmenler için aşı ve test önerilir denmesine rağmen Bakan öğretmenler test olacak diyor , hukuken zaten böyle bir zorlama olmazken bu işin tek sorumlusunu öğretmenler Gibi gösterecek açıklama çok talihsiz ve yersiz oldu

Bir sendikanın üyelerine gönderdiği PCR zorunluluğuna karşı önlem dilekçesi.

Ekli dosyalar

• PCR dilekçe.rar
    13.4 KB · Görüntüleme: 310
İlluminaticiler komplocular doluşmuş buraya, bilime inanmayıp uydurmalara inananlar aşı karşıtlığı yapıyor. Arkadaşlar dünya düzdür diyenle aranızda bir fark görmüyorum yazık; eğitimli & bilim öğretmesi gereken insanlara bak...

İşte bir cahil daha hem de Öğretmen. Ne biliminden bahsediyorsun. İki günde bir karar değiştiren ilaç şirketlerinin kölesi olmuş bilimden mi? Sen istiyorsan denek ol. Olmak istemeyenlere saygı duymak zorundasın. Aşı olmayanların eğer iddia edildiği gibi aşı koruyucuysa kendilerinden başkasına zararları olmaz. Sen madem aşı oldun telaşlanmana gerek yok.

yavuz hoca takdir ettiğim kanser üzerine çok doğru konuşan bir doktor fakat bu yazacaklarımdan dolayı linç edebilirsiniz ama aşı bence kendimizi ve çevremizi korumak için şart para ilaç şirketleri herzaman gücü elinde tutmak isteyen şirketlerdir bu doğru ilaçların hem iyileştirici hemde zarar verici etkileri olduğunu herkes biliyor bir orta kulak iltihabı geçirdiğinde ben antibiyotik almayıyım vücüdumum diğer taraflarına zarar veriyor diyen var mı yok yada kanser ilaçları herkes biliyor kortizonlu ilaçların neler yaptığını adamlar üretimi kestiği an hastalar perişan yaşadım bu olayı en az 6 ildeki eczanelere bir ilaç sordum yok adamlar eylül gibi üretim yapacaklar deniyor ilacın alternetifide yok ne yapacağız bence pcr testi velilerede zorunlu olmalı zaten bizler kendimizi korumaya çalışıyoruz ama çocuklar pek öyle değiş iç içeler 30 saat dersimiz olduğunda ve sınıfların 40 kişilik olduğunu düşünürseniz 1200 ayrı kişi ile muattap olacağız ayrıca 30 40 tanede öğretmen arkadaş be bunların aileleri düşünülürse günde yaklaşık 1500 2000 kişi ile irtibatta olacağız daha okula giden çocuğu olanları saymıyorum bile bence çevreni kendini korumanın tek alternatifi aşı başka yol yok bu işten para kazanan şirketler elbette olacak her sektörde böyle içki sigara zararlı oyunlar ilaçlar falan filan örnekler çoğaltılabilir bunları bilerek yada bilmeyerek kullanıyoruz ama kimsenin sesi çıkmıyor aşıya gelince herkes konuşuyor ama o zaman ÇARE BULUN ONU KULLANALIM şimdilik çıkış yolu bence bu herkesin fikrine saygı gösteririm ama aşısız bir kişiden bana yada aileme birşey bulaştığında yada zarar görüp öldüğünde da bu dünyada yapacak birşey yok fakat öbür tarafta hakkımı isteyeceğim

yavuz hoca takdir ettiğim kanser üzerine çok doğru konuşan bir doktor fakat bu yazacaklarımdan dolayı linç edebilirsiniz ama aşı bence kendimizi ve çevremizi korumak için şart para ilaç şirketleri herzaman gücü elinde tutmak isteyen şirketlerdir bu doğru ilaçların hem iyileştirici hemde zarar verici etkileri olduğunu herkes biliyor bir orta kulak iltihabı geçirdiğinde ben antibiyotik almayıyım vücüdumum diğer taraflarına zarar veriyor diyen var mı yok yada kanser ilaçları herkes biliyor kortizonlu ilaçların neler yaptığını adamlar üretimi kestiği an hastalar perişan yaşadım bu olayı en az 6 ildeki eczanelere bir ilaç sordum yok adamlar eylül gibi üretim yapacaklar deniyor ilacın alternetifide yok ne yapacağız bence pcr testi velilerede zorunlu olmalı zaten bizler kendimizi korumaya çalışıyoruz ama çocuklar pek öyle değiş iç içeler 30 saat dersimiz olduğunda ve sınıfların 40 kişilik olduğunu düşünürseniz 1200 ayrı kişi ile muattap olacağız ayrıca 30 40 tanede öğretmen arkadaş be bunların aileleri düşünülürse günde yaklaşık 1500 2000 kişi ile irtibatta olacağız daha okula giden çocuğu olanları saymıyorum bile bence çevreni kendini korumanın tek alternatifi aşı başka yol yok bu işten para kazanan şirketler elbette olacak her sektörde böyle içki sigara zararlı oyunlar ilaçlar falan filan örnekler çoğaltılabilir bunları bilerek yada bilmeyerek kullanıyoruz ama kimsenin sesi çıkmıyor aşıya gelince herkes konuşuyor ama o zaman ÇARE BULUN ONU KULLANALIM şimdilik çıkış yolu bence bu herkesin fikrine saygı gösteririm ama aşısız bir kişiden bana yada aileme birşey bulaştığında yada zarar görüp öldüğünde da bu dünyada yapacak birşey yok fakat öbür tarafta hakkımı isteyeceğim

Hocam asi beni korur ya da korumaz. sizi ilgilendiren bir durum değil benim aşı olmamam. Hak olayına girmez. Asil bizi zorlamak hak ve vebaldir. Aşılı olan korana olmazsa ve bulastirmazsa haklisiniz diyebiliriz. Böyle bir durum söz konusu değil . Bebek emziriyorum. Bebeğe zarar verirse yan etkisi kim bunun izahını yapabilir ki . Herkes elini vicdanına koysun.

Pandemide ikinci yılı bitireceğiz hala sadece aşısızdan bulaşacağını düşünenler var ne açıklayıp ne konuşasın ki..

Geri