Opel Astra kullanan var mı?

Kodla Büyü
linkteki aracta guzelmis.. kardesimde var bundan fena degil gayet memnun hocam..

Mr.Spermata' Alıntı:
opel iyidir de otomatik vitesi tutulmuyor hocam 4 ileri vites çok yakıyor

Eski Easytronic ler tutulmuyor, ancak yeni kasa otomatikler sorunsuz. Da hocamın söylediği paralara bulunmaz...

buda güzelde bundan sonra çıkan astra turbo lar var enfes gözüküyor gerçekten uzay mekiği gibi yapmışlar

bu astra hakkında çok araştırma yapan birisi olarak yukarda da arkadaşların bahsettiği gibi EASYTRONIC ten uzak tur. En kötü şanzımandır başına iş açma ihtimalin %70 lerde haberin olsun. Otomatik alacaksan da Tam otomatiğini ara oda 2000-2002 arası sanırsam onlara bak 4 ileri dir. tüp attırsın binersin.

Kolay gelsin.

easytronic tutmuyor diyorsunuz ama piyasada fazlasıyla var. ben 2012 model easytronic kullanıyorum, hiç bir sıkıntı yaşamadım henüz. yaşayan da pek duymadım ama sizin gibi yorumlayanlar da var ....
ayrıca easytronic manuellerden daha az yakıyor, 5 ileri vites
vites geçişlerini hissettiriyor ama beni rahatsız etmiyor.

manuelde olabilir önemli değil örnek olarak koydum bunu..bu kasalardan düşünüyorm,yakıt konfor nasıl aceba...toyota sol lardan yada seat cordoba ıbızalardan iyimidir?

ibiza ile cordoba B segmentinde değil mi? kıyaslamak yanlış
şehirdışını hesapladım 100 km'de 6.7 litreydi. motor açıldıktan sonra 6 olmuştur sanırım. şehiriçi tahminen 8-9 olur.

Aynı araçtan kullanıyorum. Fiyatlar müthiş artmış durumda. Bir buçuk yıl önce benzinli 2007 model astra hb njoy sport modelini 61000 kmde hiç kazasız boyasız 26750 TL ye almıştım.
Ben arabadan memnun sayılırım. Eksileri de var ama suspansiyonu çok sert mesela kasislerde gümbür gümbür ses gelir. Kalkışlarda çok zayıf kalır ama devrini aldıktan sonra idare eder. Uzun yol tüketimi hayret verici derecede düşük ama şehir içinde istanbul trafiği 8 litre civarı yakar. Hanım 9 yaktırıyor sürüşe bağlı tabi :) Ben lpg taktırdım lpg olmazsa şehir içinde yakıtı biraz üzebilir. Ama lpg taktırırken de şunu bilmek lazım piyasadaki lpg uyumu en kötü araçlardan biridir.
Ayrıca easytronic şanzıman hakkında biraz bilmeden konuşuyor arkadaşlar. Easytronik şanzuman manuel şanzumanla mekanik olarak bire bir aynıdır sadece debriyaja sizin yerinize araç basar. Manuel viteslerdeki gibi baskı balata mevcuttur. Ben arabamı aldıktan sonra 35000 km yaptım easytronic şanzuman konusunda hiçbir probem yaşamadım. Sadece baskı balatayı değiştirdim bittiği için o da normal zaten manuel de alsan 80 bin km civarında değiştiriyorsun.
Sonuç olarak arabayı bu dediğim eksileri de göz önünde bulundurmanı söyleyerek tavsiye edebilirim arkadaşım.

Edit: Easytronic şanzuman vites geçişlerini hissettirir arkadaşlar. Yukarıda dediğim gibi çalışma sistemi olarak manuel vitesten farkı olmadığı için manuel viteste vites geçişini nasıl hissediyorsanız easytronicde de aynen hissedersiniz.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
easytronic tutmuyor diyorsunuz ama piyasada fazlasıyla var. ben 2012 model easytronic kullanıyorum, hiç bir sıkıntı yaşamadım henüz. yaşayan da pek duymadım ama sizin gibi yorumlayanlar da var ....

İnşallah öyle devam eder hocam, bnde kullandım daha az yaktığını biliyorum ama vites geçişleri çok kötü. Zaten kendileri savunsalardı bu şanzımanı üretimden kaldırmazlardı...

Ben bu arabanın yeni kasa sedanını kullanıyorum ama motoru aynı diye biliyorum...
Motor konusunda gayet memnunum kalkışlarda özellikle yokuş kalkışlarında biraz yavaştır ama devrini alırsa hiç sıkıntı yaşamadan her yokuştan canavar gibi çıkar...
Sağlamlığı konusunda 9 aydır kullanıyorum maşallah bir tek sıkıntısı bile olmadı...

altintepebilisim' Alıntı:
Aynı araçtan kullanıyorum. Fiyatlar müthiş artmış durumda. Bir buçuk yıl önce benzinli 2007 model astra hb njoy sport modelini 61000 kmde hiç kazasız boyasız 26750 TL ye almıştım.
Ben arabadan memnun sayılırım. Eksileri de var ama suspansiyonu çok sert mesela kasislerde gümbür gümbür ses gelir. Kalkışlarda çok zayıf kalır ama devrini aldıktan sonra idare eder. Uzun yol tüketimi hayret verici derecede düşük ama şehir içinde istanbul trafiği 8 litre civarı yakar. Hanım 9 yaktırıyor sürüşe bağlı tabi :) Ben lpg taktırdım lpg olmazsa şehir içinde yakıtı biraz üzebilir. Ama lpg taktırırken de şunu bilmek lazım piyasadaki lpg uyumu en kötü araçlardan biridir.
Ayrıca easytronic şanzıman hakkında biraz bilmeden konuşuyor arkadaşlar. Easytronik şanzuman manuel şanzumanla mekanik olarak bire bir aynıdır sadece debriyaja sizin yerinize araç basar. Manuel viteslerdeki gibi baskı balata mevcuttur. Ben arabamı aldıktan sonra 35000 km yaptım easytronic şanzuman konusunda hiçbir probem yaşamadım. Sadece baskı balatayı değiştirdim bittiği için o da normal zaten manuel de alsan 80 bin km civarında değiştiriyorsun.
Sonuç olarak arabayı bu dediğim eksileri de göz önünde bulundurmanı söyleyerek tavsiye edebilirim arkadaşım.

Edit: Easytronic şanzuman vites geçişlerini hissettirir arkadaşlar. Yukarıda dediğim gibi çalışma sistemi olarak manuel vitesten farkı olmadığı için manuel viteste vites geçişini nasıl hissediyorsanız easytronicde de aynen hissedersiniz.
bilgi için teşekkürler hocam..aracın süspansionları sert olması şimdi düşündürdü beni,uzun yol sıklıkla yapacağım için aracın birazda rahat olmasını istiyorum :?

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
ibiza ile cordoba B segmentinde değil mi? kıyaslamak yanlış
şehirdışını hesapladım 100 km'de 6.7 litreydi. motor açıldıktan sonra 6 olmuştur sanırım. şehiriçi tahminen 8-9 olur.
biliyorum hocam ama o fiyatlrda o araçlarda dikkatimi çekti kullananlarda memnunlar,o yüzden kararsızım

aynenbadi' Alıntı:
altintepebilisim' Alıntı:

bilgi için teşekkürler hocam..aracın süspansionları sert olması şimdi düşündürdü beni,uzun yol sıklıkla yapacağım için aracın birazda rahat olmasını istiyorum :?
Süspansiyonun sert olması uzun yolda daha iyidir aksine şehir içinde rahatsız eder hocam !

ppll' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:

İnşallah öyle devam eder hocam, bnde kullandım daha az yaktığını biliyorum ama vites geçişleri çok kötü. Zaten kendileri savunsalardı bu şanzımanı üretimden kaldırmazlardı...
Sayın hocam,
Bende easytronic araç kullanıyorum. Vites geçişlerini 1'den 2 ye geçerken çok hissedersin. Diğerlerinde pek fazla hissetmezsin. Bir de vites geçişleri yolun durumuna değişir. Yol eğer yokuşsa çok geç geçer. Zaten sen istersen gerektiğinde müdahale edip, kendinde vitesi geçirebiliyorsun. Yol düzse ya da çok yokuş değilse vites geçişlerini çok hissetmezsin bile. Ben bu araçtan yakıt haricinde herşeyinden memnunum. Aslında bakılırsa yarı otomatik araçlar hangi marka olursa olsun kolaylıkla arıza verebilir. Tam otomatikler kolay kolay arıza vermez. O yüzden yarı otomatikleri kullanırken biraz dikkatli kullanmak gerekir. Fiyatına göre vermiş olduğu konfor ve sağlamlığı on numara araçtır. Ama yakıtı fazladır. Tüp taktırıp taktırmamakta kararsız kaldım. Bir arkadaşımda da aynı araç vardı. Onunla beraber araştırma yaptık. Opel euro 5 a16xer motorların uyumlu olmadığını bir müddet sonra magnezyum alaşımlı sübaplarının eriyeceğini söylediler. Onu da çelik sübaplarla 1500-2000 tl civarında değişiyorlar. Ondan sonra bir sorun çıkmayacağını söylediler. Araştırdıklarım arasında kafama yatan tüp markaları Landirenzo, brc ve prince oldu. Landirenzo 1650 tl civarında söylediler. Yağlamalı sistemmiş ve enjektörlerinin çok sesli çalıştığını söylediler. Brc 1950 tl dediler. Ama brcde yağlamalı sistem yokmuş. Motorun içinde kurum yaptığından dolayı brc yağlamalı yapmıyormuş. Prince 2200 tl dediler. Ama valvecare sistemini takmadıktan sonra brcden farkı olmayacağını söylediler. Valvecare sistemiyle beraber 2800 tl civarında olduğunu söylediler. Brc deki usta prince'in enjektörlerinin benzin enjektörüne en yakın olduğunu söyledi. Ama sonuç olarak üçünde de sübapların yanacağını söyledi. Ayrıca brc deki usta sübapların benzinli kullanımda 150000 km de değişmesi gerektiğini belirtirken, eğer arabayı tüple kullanırsanız en geç 70-80000 km de değişmeniz gerektiğini söyledi. Ben brc ye servisinden ve fiyat/ kalite oranından doayı daha yakın oldum. Ama halen daha kararsızım :( . Tabi şunuda unutmamak gerekir, en önemli şey tüpü takan ustadır. Bu yüzden biraz da brc ye yaptırmayı düşünüyorum.

Bunları belki araçlarına tüp taktırmak isteyen arkadaşlarla bilgilerimi paylaşmak amacıyla yazdım.

motor lpg uyumsuz, yedek parça pahalı. yakıt eşdeğerlerinden fazla. olumsuz...

Değerli hocam. Easytronic astra almadan önce, sizin okuduğunuz olumsuz yorumları bende zamanında çok okumuştum. Ancak aldıktan sonra şunu gördüm. Easytronic vites öyle milletin anlattığı gibi sorunlu, arıza veren bir vites değil. Kulaktan dolma bilgi çok. Önemli olan araçtan ne beklediğinizdir. Yakıt konusunda manuelden kesinlikle daha az yakıyor. Benzinde uzun yolda 5,5 - 6 litre, şehir içi 9 litre civarı bir yakıt tüketimi var. Bana göre benzinde çok makul değerler. Tüp konusunda uyumsuz olduğu doğru. Magnezyum sübaplardan dolayı 70-80 bin kmden sonra çelik sübaplarla değişmesi gerektiğini bende duydum. Kalkışta araç biraz yığılıyor. Yani seri değil. Vites geçişlerini sadece 1. ve 2. viteste hissedersin. Sağlam ve yol tutuşu çok iyi bir araç.

Süspansiyonları çok sert olduğu için konforu çok zayıf. Şehir içi tümseklerde araba hopluyor. Ancak sert süspansiyon çok iyi yol tutuşu anlamına da geliyor. Tercih meselesi yani. Ben de 2011 easytronic astra vardı. Hiç bir zaman beni yarı yolda bırakmadı. Daha önce tam otomatik focus kullandığım için astraya alışamadım ve onu satıp tekrar focus aldım. Eğer yakıtı kafaya takan biri değilseniz tam otomatik olan focusu da düşünmenizi tavsiye ederim.

2005 model elegance var bu kasadan manuel. öce artıları söyleyim fiyatına göre güzel bir araç. görünüm tasarım ön panel döşemeleri falan güzel. bana göre en büyük eksisi yalıtımdır. neye göre tabii bende daha önce 2000 model vw bora vardı onu satıp buna binince uzun yolda başım ağrıdı. vw yalıtımla kıyaslanmaz bile. eco motorlar uzun yolda az yakarlar. ş.içi kullanıyorsan tüpe mecbur geçeceksin ben 6 ay benzinli binebildim:D parçası gerçekten pahalı bir araç. otomatik alacaksan iyi baktır masrafı çok çıkabiliyor ev arkadaşımda otomatiği vardı beyin arıza yaptı şanzıman 3500 tl fiyat çektiler çıkmasını 1200 hallettirebildik. benim 30000 binim olsa ben vw düşünürüm evet 1-2 yas daha yaşlı olur aracım ama dayanıklık yalıtım gibi konularda opel geride kalıyor.

evrim0626' Alıntı:
2005 model elegance var bu kasadan manuel. öce artıları söyleyim fiyatına göre güzel bir araç. görünüm tasarım ön panel döşemeleri falan güzel. bana göre en büyük eksisi yalıtımdır. neye göre tabii bende daha önce 2000 model vw bora vardı onu satıp buna binince uzun yolda başım ağrıdı. vw yalıtımla kıyaslanmaz bile. eco motorlar uzun yolda az yakarlar. ş.içi kullanıyorsan tüpe mecbur geçeceksin ben 6 ay benzinli binebildim:D parçası gerçekten pahalı bir araç. otomatik alacaksan iyi baktır masrafı çok çıkabiliyor ev arkadaşımda otomatiği vardı beyin arıza yaptı şanzıman 3500 tl fiyat çektiler çıkmasını 1200 hallettirebildik. benim 30000 binim olsa ben vw düşünürüm evet 1-2 yas daha yaşlı olur aracım ama dayanıklık yalıtım gibi konularda opel geride kalıyor.
evet hocam yalıtım ve süspansion olayından dolayı vazgeçecem sanırım bu araçtan :(

Linkteki araba fiyatı çok fazla bence 2006 model 31 bin uçuk geldi bana... 2 sene opel astra kullandım memnundum ihtiyaçtan sattım. 2005 model 75 bin km de 26,5 00 e sattım. bu araba bence en fazla 27 eder

aynenbadi' Alıntı:
arkadaşlar 25-32 arasında yaz ın araç almayı düşünüyorum,şimdiden araştırmaya başladım,bu aralar astrala(özellikle linkteki kasa)hoşuma gitmeye başladı,kullanan varsa eksileri artıları hakkında bilgi verebilir mi?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 8153/detay

hocam 2012 den beridir 2006 cdti kullanıyorum harika bi araba 6 vites yakıtı iyi kaportası sağlam dökülme deformasyon olmaz. fakat benzinli modellerinde lpg ye uyumu biraz sorunlu, iki tane akrabamda 2005 model astra ya lpg uygulaması yapıldı pek tat vermedi. dizel tavsiye ederim. ben kullanıyorum gayet memnunum

Geri