Opel Astra kullanan var mı?

Kodla Büyü
ben bu aracın dizelini kullanıyorum, kalkışta gerçekten hantal kalıyor, şehir içi için pek uygun değil ama uzun yolda gayet güzel yol tutuşu çok iyi ama sizinki benzinli olduğu için farklıdır muhakkak..

aynenbadi' Alıntı:
evrim0626' Alıntı:
2005 model elegance var bu kasadan manuel. öce artıları söyleyim fiyatına göre güzel bir araç. görünüm tasarım ön panel döşemeleri falan güzel. bana göre en büyük eksisi yalıtımdır. neye göre tabii bende daha önce 2000 model vw bora vardı onu satıp buna binince uzun yolda başım ağrıdı. vw yalıtımla kıyaslanmaz bile. eco motorlar uzun yolda az yakarlar. ş.içi kullanıyorsan tüpe mecbur geçeceksin ben 6 ay benzinli binebildim:D parçası gerçekten pahalı bir araç. otomatik alacaksan iyi baktır masrafı çok çıkabiliyor ev arkadaşımda otomatiği vardı beyin arıza yaptı şanzıman 3500 tl fiyat çektiler çıkmasını 1200 hallettirebildik. benim 30000 binim olsa ben vw düşünürüm evet 1-2 yas daha yaşlı olur aracım ama dayanıklık yalıtım gibi konularda opel geride kalıyor.
evet hocam yalıtım ve süspansion olayından dolayı vazgeçecem sanırım bu araçtan :(

bende hocam dizel astra var içine ses almıyor hiç süspansiyonu sert ama türkiye şartlarında yolların hali ortada dirençli araba lazım ben herşeyiyle dizelini tavsiye ederim meslektaşlarımız parayı kolay kazanmıyor her kuruşunu hak eden bi araba ama benzinlisini bilemem

aysegul86' Alıntı:
ben bu aracın dizelini kullanıyorum, kalkışta gerçekten hantal kalıyor, şehir içi için pek uygun değil ama uzun yolda gayet güzel yol tutuşu çok iyi ama sizinki benzinli olduğu için farklıdır muhakkak..

hocam haklısınız ama devirli kullanınca vites değiştirmeyi öğrenince zamanında resmen uçuyor

ben de de bu aracın 2012 modeli var tavsiye edebilirim ancak arkadaşların dediği gibi benzinli çok yakıyor şehir içi...

aynenbadi' Alıntı:
delikatliyam' Alıntı:
Fiat Bravo 1.6 dizelde tavsiye edilir ;)
fiat reno kesinlikle düşünmüyorum hocam,
wv-ford-opel öncelikli sıram..
denk gelirse toyota-seat -skoda da olabilir
Anladım hocam Fakat şunu söyleyebilirim

Astra 1.3 CDTI
Avensis 2007 1.6 elegance
coralla1.4 d4d
wv jetta 1.6 Fsı
Ford Facus 1.6 ve 1.6 tDCI

Kullanmıs biri olarak söylüyorum bravo 1.6 mjet 120 bg ve 300 nm torka su dökemezler ;)

delikatliyam' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
delikatliyam' Alıntı:

Astra 1.3 CDTI
coralla1.4 d4d
wv jetta 1.6 Fsı

Kullanmıs biri olarak söylüyorum bravo 1.6 mjet 120 bg ve 300 nm torka su dökemezler ;)
ne ile kıyasladığınıza bağlı hocam,bence konfor açısından diğerleri çok önde

Sayın Hocam, 11 yıldır Opel Astra'nın iki kasasını kullanıyorum. 7 yıl Astra 1.4 Classic, son 4 yıldır da sizin linkteki Astra 1.6 Enjoy hb kullanıyorum.
Görüşlerimi yazayım.
1-- Düşündüğünüz kasanın 2007+ üzeri modellerini bakınız. 2007+ modeller makyajlı kasa.
2- En çok tutulan renkleri; Gümüş gri, Metro Mavisi, gri ( Siyah önermem)
3-- Lpg düşünüyorsanız; Landirenzo ya da BRC dışında taktırmayınız.
4- Kasa ve alt takımlar çok sağlam.
5- Tek eksi yanı radyo çalar.
6- Lastik takacaksanız kesinlikle Michaelin'den şaşmayın.
7- Serviste, Twinport motor değilse korkmayın demişlerdi.
7- Motor şase no kodu 16ZXER ile başlayanlar lpg için tavsiye ediliyor.

Size tavsiyem bunları göz önünde bulundurmanız. Hakkınızda hayırlısı.

bende 2011 model bir astra kullanıcısı olarak süspansiyondan pek memnun kalmadım. Daha önce focus kullanmıştım. Onun rahatı bu araçta yok.

aynenbadi' Alıntı:
delikatliyam' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
delikatliyam' Alıntı:

Astra 1.3 CDTI
coralla1.4 d4d
wv jetta 1.6 Fsı

ne ile kıyasladığınıza bağlı hocam,bence konfor açısından diğerleri çok önde

Hocam marka fanatikliği ile bakmamak lazım Bravoya deneme amaçlı bir binin derim çok farklı bir araç zaten fiatın avrupa için ürettiği bir araba türkiye şartları için üretilen diğer arabalarıyla kıyaslamamak lazım.

Mazda 3
volvo s 40
ford focus aynı aşağı yukarı aynı insanların markaları bakış açısı türkiyede çok farklı satış o0ranblarınından da belli aslında. Volvo s 40 premium derler mazda 3 tutulmaz derler ama hepsi aynı arabadır. Parçalarına kadar.

Şimdi de astra ile cruze yi sunsan insanlara astra derler ama aynı araba işte bakıs açımız bu ;) Biraz karısık oldu ama konuları bilen biri ne demek istediğimi anlayabilir ;)

kasım 2013 te 41 bin tlye konfor paket easytronic hb aldım...araba tam bir alman tankı sağlam biraz sert...lpg ile 180 krş yakıyor...tam bir fiyat/donanım aracı....arabada her türlü sensör var...performansı biraz daha iyi olsa tek geçerim ama yokuşlarda bayılıyor sport mod haricinde...bence tam bir memur arabası parçası bol,sağlam ve tutulan bir araç.

lpg konusunda arkadaşlar yazmışlar tamamen doğrudur...biraz risk var ama bence çok da takmayın sıkıntı olursa değiştirirsiniz subapları.geçenlerde satışa çıkardım 43250 tl ye anlaştım.ev işi olmadığından vazgeçtim satmaktan

aynenbadi' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
ibiza ile cordoba B segmentinde değil mi? kıyaslamak yanlış
şehirdışını hesapladım 100 km'de 6.7 litreydi. motor açıldıktan sonra 6 olmuştur sanırım. şehiriçi tahminen 8-9 olur.
biliyorum hocam ama o fiyatlrda osegmentg da dikkatimi çekti kullananlarda memnunlar,o yüzden kararsızım

Opel astralarin fiyati çok artmis arkadasin dediği gibi 25binlik arabalara 30 35 bin arasi istiyorlar H kasa neyse yine özellik var adamlar G kasasina bile 25 bin civari istiyor lar.22 25 bin arası full fonanimli dizel cordoba alınabilir yada benzin LPG Toledo D segmentg C4 dizel de düşünebilirsiniz full donanim

bence bu fiyat aralığında en iyi fiyat/performans aracı.

hocam bir komşumuz megane 2 aldı çok memnunum diyor daha alalı 2 hafta oldu ama benzinli manuel aldı
önceki arabası fiorinaydı bunu aldı 50000 de araba rahat bir araç ve bagajına yayla kurabilirsiniz :++: :++:

Hocam merhaba
2005 model astram var benim de.
Elegance modeli otomatik LPG'li(Zavoli marka) 138bin kmde

Benzim fiyatları malum hocam LPG ile çok rahat ettim.
Sahibinden.com a ilan verecektim. Burada görünce ilandan önce yazayım dedim. 29000TL yazmayı düşünüyorum ilana pazarlık payı bırakıp.
Direk 28.000 den satabilirim hocam buradan bir öğretmen arkadaş alacaksa.

Düşünürseniz haberleşiriz hocam İstanbulda bir şekilde buluşup aracı görebilirsin.

makinist99' Alıntı:
Hocam merhaba
2005 model astram var benim de.
Elegance modeli otomatik LPG'li(Zavoli marka) 138bin kmde

Benzim fiyatları malum hocam LPG ile çok rahat ettim.
Sahibinden.com a ilan verecektim. Burada görünce ilandan önce yazayım dedim. 29000TL yazmayı düşünüyorum ilana pazarlık payı bırakıp.
Direk 28.000 den satabilirim hocam buradan bir öğretmen arkadaş alacaksa.

Düşünürseniz haberleşiriz hocam İstanbulda bir şekilde buluşup aracı görebilirsin.
km biraz fazla geldi hocam,bi de sanırım aracınız fuul değil,hız sabitleme falan 2005 yılından sonrakilerde var elegance larda.

olumsuz yorumları okuyorum ilginç... 4 vites diyen var çok yakıyo diyen orası burası...

2013 yarı otomatik hb confor paket benim araç. lpg landirenzo evo tüp var! 25krş yakıyo. uyum mükemmel benzinden bile iyi diyebilirim sessiz sorunsuz. öyleki +200 tl landirenzo gold sigorta ile 2 yıl motor garantisi 3 yıla çıkarıldı. motor derken siboplar sessörler ıvır zıvır hepsi içinde. 5 zamanlı (otomatikte vites olmaz) yarı otomatik ayrı bir keyif. ister manuel ister otomatik. yerine göre müdahale edebilirsiniz. vites geçişlerini gaz vererek ayarlarsanız daha bi keyifli. tipik alman işi gösterişli bir ön panel yok ama gerekli tüm donanım mevcut diyebilirim. tek diyeceğim "çok dik" yokuşlarda geç vites düşürdüğü için bir asılma söz konusu ama zamanla siz gerekli zamanı sezip manuel vites küçültüp devam ediyorsunuz oda geçmiş oluyor.

Ben de Astra J 1.6 var hocam. Sanıyorum aynı motor var bunlarda. Atmosferik opelin en çok ürettiği motor tipi. Ben memnunum ancak şehiriçi 9.5 lt den aşağıya düşmüyor ki burası düzlük bir memleket. Ancak uzun yolda gerçekten 5.6 - 6 arasında bir değerle son derece konforlu bir yolculuk yapabiliyorsunuz. Bu mutlu ediyor insanı. :) Uzun yol yapan bir adam olmadığım halde mutlu ediyor.

Ayrıca LPG olayını çok araştırdım, ne yazık ki Euro 5 motorların hiçbirine LPG önermiyor bu otomobili üretenler. Bizim ülkemizde "LPG de problem çıkarır mı" sorusunu LPG montajını yapanlara soruyoruz, tabiki cevap malum, "Birşey olmaz hocam çok taktık biz bişey olmadı" oluyor. Şahsen ben arabaya çok binen biri olmadığım içinmidir bilmem hiç yaklaşmadım LPG montajı yapan servislere.

2005 astra h 1.6 elegans easytronic kullanıyorum. vites geçişlerini hissediyorsunuz sadece. aşırı agresif kullanıma pek uygun değil. aracım 150bin de herhangi bir sorunu yok şanzıman kaynaklı. ayrıca 4 değil 5 vites. ki agresif kullanmak istersen sport modu var. alırsın sport moduna devir 6500 ü görmeden vites değiştirmez. kar modu var, soğuk ve karlı havalarda 2. viteste kalkar. diyolar duydum gibi şeylere gerek yok. opel bu. parçası pahalı. fiat la aynı mı olaydı. sadece lpg işine gireceksen landirenzo brc gibi bişey olsun. fabrikası galiba landirenzo kullanıyor.

2004 Astra G Gümüş gri Full + Full. Kaza Bela yok. Fabrikadan çıkış faturasından Servis faturalarına kadar bütün belgeleri var.

2004 Elegansları araştır özelliklerine şaşıracaksın....
Fiyat 30 Bin. 96 binde

skydive707' Alıntı:
2004 Astra G Gümüş gri Full + Full. Kaza Bela yok. Fabrikadan çıkış faturasından Servis faturalarına kadar bütün belgeleri var.

2004 Elegansları araştır özelliklerine şaşıracaksın....
Fiyat 30 Bin. 96 binde
fiyat pahalı geldi hocam

ppll' Alıntı:
bu astra hakkında çok araştırma yapan birisi olarak yukarda da arkadaşların bahsettiği gibi EASYTRONIC ten uzak tur. En kötü şanzımandır başına iş açma ihtimalin %70 lerde haberin olsun. Otomatik alacaksan da Tam otomatiğini ara oda 2000-2002 arası sanırsam onlara bak 4 ileri dir. tüp attırsın binersin.

Kolay gelsin.

internette iki sayfa forum okuyarak mı böyle bir yargıya varıyorsunuz. Opel salak tı demi easytronik vitesin bozulma ihtimali %70 miş. Böyle bir durumda hala üretim yapıyor. iki yıldır kullanıyorum sorunsuz şanzımandır. En kötü 1000-2000 e kapatırsın. Tam otomatikte ve çift kavramalı şanzumanlarda en az 5000 den başlar (DSG de bu rakam çok uçuk )

Buraya yazmadan önce vites türlerini araştırın derim. Manuele en yakın en basit parçalardan oluşan ve maliyeti de en düşük olan şanzumanlar yarı otomatiklerdir. (easytronic, multitronic, speedgear v.s. )

fatihpc' Alıntı:
ppll' Alıntı:
bu astra hakkında çok araştırma yapan birisi olarak yukarda da arkadaşların bahsettiği gibi EASYTRONIC ten uzak tur. En kötü şanzımandır başına iş açma ihtimalin %70 lerde haberin olsun. Otomatik alacaksan da Tam otomatiğini ara oda 2000-2002 arası sanırsam onlara bak 4 ileri dir. tüp attırsın binersin.

Kolay gelsin.

internette iki sayfa forum okuyarak mı böyle bir yargıya varıyorsunuz. Opel salak tı demi easytronik vitesin bozulma ihtimali %70 miş. Böyle bir durumda hala üretim yapıyor. iki yıldır kullanıyorum sorunsuz şanzımandır. En kötü 1000-2000 e kapatırsın. Tam otomatikte ve çift kavramalı şanzumanlarda en az 5000 den başlar (DSG de bu rakam çok uçuk )

Buraya yazmadan önce vites türlerini araştırın derim. Manuele en yakın en basit parçalardan oluşan ve maliyeti de en düşük olan şanzumanlar yarı otomatiklerdir. (easytronic, multitronic, speedgear v.s. )

Aracı kullandım kullanılmayan araç hakkında yorum yapmam easytronic araç kullanırken şofor koltuğundaki rahatsızlığı ben başka bir araçta görmedim sen kendini şanzıman ustası olarak mı görüyosun anlamadım ama , opel dışında başka araç kullanmadıysan sana opel makam arabası olarak görünür o ayrı mesele, astra nın easytroniğini 2 yıl bende kullandım ama kendi aracı mı alacağım zaman easytroniğin yanına bile yaklaşmam sen beğenirsin o ayrı mesele ama bi de dsg kullan şanzıman nasıl yapılırmış bi gör derim.....opelin yeni modellerinde tam otomatiğe geçmesinin sebebini bir de kendine sor belki vardır bir sıkıntı ...

ppll' Alıntı:
fatihpc' Alıntı:
ppll' Alıntı:

Kolay gelsin.

Aracı kullandım kullanılmayan araç hakkında yorum yapmam easytronic araç kullanırken şofor koltuğundaki rahatsızlığı ben başka bir araçta görmedim sen kendini şanzıman ustası olarak mı görüyosun anlamadım ama , opel dışında başka araç kullanmadıysan sana opel makam arabası olarak görünür o ayrı mesele, astra nın easytroniğini 2 yıl bende kullandım ama kendi aracı mı alacağım zaman easytroniğin yanına bile yaklaşmam sen beğenirsin o ayrı mesele ama bi de dsg kullan şanzıman nasıl yapılırmış bi gör derim.....opelin yeni modellerinde tam otomatiğe geçmesinin sebebini bir de kendine sor belki vardır bir sıkıntı ...
ben zaten manuel düşünüyorum hocam,bu aracın manuelini önerirmisiniz:)

aynenbadi' Alıntı:
ppll' Alıntı:
fatihpc' Alıntı:
ppll' Alıntı:

Kolay gelsin.

ben zaten manuel düşünüyorum hocam,bu aracın manuelini önerirmisiniz:)

Opelle ilgili yorum yapmıyorum yarı otomatikler ile ilgili yorum yapıyorum. DSG ile yarı otomatikleri kıyaslaman bile hatadır. Teknolojileri ve çalışma prensibleri farklıdır. Ve riskli şanzumanlardır ama çok konforludurlar. Manualde yaşadığın vites geçişlerini easytronikte ve diğer yarı otomatiklerde de hissedersin. Çünkü zaten aynı şeyler. Sadece senin yerine debriyaja basan basit bir motor vardır. Bakış açısı birazda aslında. Aracı alırken 1500-2000 lira farkla yarı otomatik almak vardır birde 10000 lira verip DSG almak vardır. Biri sorun çıkarsa 500 lira en fazla harcyacağın meblağdır. Diğerinde ise servise muhtaç olduğun için (Çift kavramalı şanzuman için teknik eleman yetersiz) en az 10000 liradır. Son olarak ise ikinci elde DSG EDC türü şanzumanlı otomobiller almamayı tercih ederim.

Geri