Panel İçeriği- İçerik İlk Sayfaya Eklendi.

Kodla Büyü
Re: Panel İçeriği ( Panele katılım:1 kişi 700 TL )

CEBIT ÇALIŞTAYI 'ndan farklı birşey olacağını pek düşünmüyorum....

andariel' Alıntı:

Hocam, düşünmemek yetmiyor. Çaba sarfetmek gerek. Ben de Dünya'nın iyiye gideceğini hiç düşünmüyorum. Oturayım evde. Bekliyeyim sonumu.

Eve hırsız girince, bişey almadan gideceğini düşünmüyorum. En iyisi kapıyı açıp gideyim. Bişey değişmeyecek nasıl olsa!!!

biltek2007' Alıntı:
andariel' Alıntı:

Hocam, düşünmemek yetmiyor. Çaba sarfetmek gerek. Ben de Dünya'nın iyiye gideceğini hiç düşünmüyorum. Oturayım evde. Bekliyeyim sonumu.

Eve hırsız girince, bişey almadan gideceğini düşünmüyorum. En iyisi kapıyı açıp gideyim. Bişey değişmeyecek nasıl olsa!!!

Geçen sene Çalıştay Çalıştay dedik Çalıştay'a katıldık fiyasko oldu, sonra Eylem Eylem dedik eyleme katıldık tamamen fiyasko oldu 10000 BT öğretmeninde 200 tanesi geldi... 200 kişi yetmiyor diğer seyirci olan BT öğretmenlerinin de taşın altına elini sokması lazım ama nerde bizde o anlayış taş düşerse benim elim altında kalmasın diyor hepsi... Panel de Çalıştay gibi göstermelik olacak, gelip 2-3 kelime geveleyip bizi dinlemeden kaçacaklar, biz sorunlarımızı yine kendi kendimize tartışacağız...

Öncelikle bu panel Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin sorunlarının tartışılacağı bir panel değil. Bu sorunlar sadece bir konudur. Panel Fatih projesi üzerine hazırlanmıştır ve böyle bir konu çerçevesinde bo srunlardan bahsedilmesi gerekir; sonucu her ne olursa olsun. Mutlaka değerlendirilmelidir.

Hocam panel de konuşmacı arkadaşlardan ricam şunlardır.
1- Ben önce öğretmenim sonra branşım Bilişim Teknolojileri.
2- Bilişim Teknolojileri Ders içeriğinin güncellenerek haftada 1 saat İlköğretimlerde 6,7,8 ve liselerde 10. sınıflarda zorunlu ders olması.
Ders içeriği;
- İnternet Nedir, İnternet Etiği, Toplum Mühendisliğinde İnternetin Yeri, Blok tasarlama , Sosyal Medya Kullanımı,
Şeklinde olabilir.
3-Ben öğretmenlik yapmak istiyorum, öğrencilerle yorulmak istiyorum, Eğitim at yarışı değil bir süreçtir.

Teşekkürler.
Ayrıca bir eylem yapalım, olmadı bilişim haftasında okulların internet bağlantıları nedense aksayabilir.

Niyazi SARAL' Alıntı:
Öncelikle bu panel Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin sorunlarının tartışılacağı bir panel değil. Bu sorunlar sadece bir konudur. Panel Fatih projesi üzerine hazırlanmıştır ve böyle bir konu çerçevesinde bo srunlardan bahsedilmesi gerekir; sonucu her ne olursa olsun. Mutlaka değerlendirilmelidir.

Artık fatih projesi falan bizi ilgilendirmiyor hocam.

Eğitek genel müdürüne slm soyleyin.

Bir de aşagıdaki linkte verdiğim utanc tablosunun bir çıktısını verin. Birde üstüne para verecekmişiz.

okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/0-ders-saatim-var-cunku-idare-secmedi-okula-ne-zaman-gelinir-t69192.html

Hepimiz norm fazlasıyız.
Çogumuzun dersi yok ve formatorluge mahkum edildik.
Toplumun belli bir zümresi oturduğu yerden proje hazırlıyor, bir bölümü bundan rant elde ediyor. Bizede soru ve sorunları geçiştiren cevaplar veriliyor.

Koyun gibi can çekişiyoruz.
Dediğim gibi paneldeki herkese çok slm. Bizden para isteyip panele bilet satmaya calısanlar dahil.

andariel' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:
andariel' Alıntı:

Geçen sene Çalıştay Çalıştay dedik Çalıştay'a katıldık fiyasko oldu, sonra Eylem Eylem dedik eyleme katıldık tamamen fiyasko oldu 10000 BT öğretmeninde 200 tanesi geldi... 200 kişi yetmiyor diğer seyirci olan BT öğretmenlerinin de taşın altına elini sokması lazım ama nerde bizde o anlayış taş düşerse benim elim altında kalmasın diyor hepsi... Panel de Çalıştay gibi göstermelik olacak, gelip 2-3 kelime geveleyip bizi dinlemeden kaçacaklar, biz sorunlarımızı yine kendi kendimize tartışacağız...

Aynen katılıyorum. Profilinizdeki resmide panelin sembolü olarak nitelendiriyorum.
Saygılar...

BT Laboratuvarları Yenilenmiyor!
Yerine Fatih Projesi ikame ediliyor. Fatih Projesinde ise öğrencilere BT kullanılarak ders verilecek fakat öğrencilerin BT kullanım eğitimi almaları gerçekleşmeyecek.
Deniyor ki BT kullanılarak öğrencilere ders verildiği için BT kullanımı da öğrenecekler! Hayır! Çocuk mininbüse binerek bir yere gittiği için minibüs kullanmayı öğrenmez!

Peki önerim nedir?

Madem yeni BT laboratuvarları yapılmayacak. O zaman her okula okuldaki en kalabalık sınıfın mevcudu adedince birer NETBOOK dağıtılsın.

Dilerse okul yönetimi herhangi bir sınıfı BT Sınıfı ilan eder. Ya da tekerlekli bir dolaba tüm netbooklar yerleştirilir ve o katta bulunan sınıflarda ders başında görevli öğrenci tarafından NETBOOK Dolabı götürülür.

Eğer tüm öğrencileri ne işe yaradığı ne kadar verimli olacağı bilinmeyen Tablet Bilgisayarlar yerine kanlı canlı Netbooklar dağıtılırsa sorun zaten ortadan kalkmış olacaktır...

Önermesi benden!

özgür hocam çabalarınız için teşekkürler..ben şunları merak ediyorum;
1- bilişim teknolojileri öğretmenleri tekrar üniversite sınavına girip bölüm değiştirmeye başladılar. bu durumdan bakanlığımız haberdar mı ve bu durumun önüne geçebilmek için bir planları var mı?
2- şu an proje devreye girmediğinden ve derslerimiz kaldırıldığı için hepimiz mağdur durumdayız. proje uygulamaya başlandığında her okula bir norm kadro verileceği söyleniyor. projenin ömrü ne kadar? proje bittiğinde bizim durumumuz ne olacak?olası hükümet ve bakanlık değişimi neticesinde projenin rafa kalkma durumu var mı
bende bunları merak ediyorum ve konuşma sırasına bakılırsa eğitek genel müdürü konuşması bitince çıkacak özgür hocamın konuşması dinlenmemiş olacak
Bilişim teknolojisi öğretmenlerinin küstürülmüş olduğu mutlaka dile getirilmeli.
1) Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenlerini çalışma saatleri diğer hiç bir branş öğretmenine dayatılmayan şekilde 08:00-17:00 saatleri arasındadır. Bu konuda Rehberlik Öğretmenlerinin çalışma saatleri örnek alınarak 09:00-15:00 saatleri uygulanmalıdır.
2) BT Formatör öğretmenlerinin görev tanımlarını çok açık şekilde belirtilip yayınlanması. Farklı illerde farklı uygulamaların yapılmasının öneüne geçilmesi gerekir.
BT Formatörleri Bilişim Müstahdemi olarak görülmektedir. Ellerinde tornavidalar, şarjlı matkaplar ve bilgisayar kasalarıyla gezmektedir. BT Formatör öğretmenin görevinin bilgisayarları tamir etmek olmadığı bu bilgisayarların alım, kullanım ve yazılımsal-donanımsal problemlerine çözüm üretmede rehberlik edeceği açıkça yöneteliklerle belirlenmelidir.
3) Her okula bir BT Formatör Öğretmeni kadrosu atanmalı, kalabalık okullara öğrenci sayısına göre Rehberlik Öğretmenleri örneğine göre bir den fazla formatör öğretmen görevlendirilebilmelidir. Formatör kadrosu BT dersi ve ders saatlerinden bağımsız olarak öğrenci sayısına göre belirlenmelidir.
4) BT Formatör Öğretmen görevlendirilmesi zorunlu olmaktan çıkarılmalı, Formatör olmak isteyen öğretmenler online ortamda başvurularını yapabilmelidir.
5) BT Formatör öğretmenlerin Şubat ve Yaz Tatili hakları gasp edilmemeli. Görevlendirme tarihleri tatil günlerini içermemelidir.
6) BT Formatör öğretmenlerine okullarında birer oda ve bilgisayar tahsis edilmelidir.
7) Yapımına başlanan fakat bitirilmeyen okullardaki BT LAboratuvarları derhal bitirilmeli, eskiyen laboratuvarlar yenilenmelidir.
Fatih projesi kapsamında verilecek donanımın korunmasının ve etkin şekilde kullanılmasının küstürülmüş bilişim öğretmenleri ile sağlanamayacağı anlatılmalı.
Her öğrencinin kendi hızında öğrenebileceği materyalleri hazırlayabilecek kitlenin bilişim teknolojileri öğretmenlerinden oluştuğunun altı çizilmeli. Bu potansiyelin yıllardır boşa harcandığı vurgulanmalı.
Okulların web sitelerinin bilişim teknolojileri öğretmenler olmadan birer eğitim portalına dönüşemeyeceği açıklanmalı.

burda yazılanlara bakacak olursak panelde Bt öğretmenlerinin sıkıntıları falan pek öenmli değil sadece fatih projesi ve projenin neler getireceğinden bahsedilecek allanacak pullanacak alkışlanacak bu kadar bu panelin Bt öğretmenlerinin sıkıntılarını dile getirebileceğini sanmıyorum

Ya ne biçim okuyorsunuz. 1 bu panel olacak elli defa dedik. iki katılım ücretli filan değil.
Özgür hocam 2 . fili istemezsen adam değilsin :)

technolog' Alıntı:
Niyazi SARAL' Alıntı:

Artık fatih projesi falan bizi ilgilendirmiyor hocam.

Eğitek genel müdürüne slm soyleyin.

Bir de aşagıdaki linkte verdiğim utanc tablosunun bir çıktısını verin. Birde üstüne para verecekmişiz.

okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/0-ders-saatim-var-cunku-idare-secmedi-okula-ne-zaman-gelinir-t69192.html

Hepimiz norm fazlasıyız.
Çogumuzun dersi yok ve formatorluge mahkum edildik.
Toplumun belli bir zümresi oturduğu yerden proje hazırlıyor, bir bölümü bundan rant elde ediyor. Bizede soru ve sorunları geçiştiren cevaplar veriliyor.

Koyun gibi can çekişiyoruz.
Dediğim gibi paneldeki herkese çok slm. Bizden para isteyip panele bilet satmaya calısanlar dahil.

Hocama katılıyorum, Biz can derdindeyiz, Kasaplar toplanmış hangi bıçağı kullansak diye tartışıyorlar...
Zaten bütün sorun şu Fatih Projesinden çıkıyor... Ben kesinlikle kalıbımı basarım Panel de Çalıştay gibi göstermelik olacak, gelip Fatih Projesini şişirip şişirip gidecekler... Bizim sorunlarımızı yine umursamayacaklar... Biz bu kadar sorunun içinde can çekişirken BT Öğretmenlerinin sorunlarının konuşulmadığı 1 değil 100 tane panel olsa ne yazar...
Tamamen göstermelik işler bunlar...

Günlük bir gazetede yayınlayan köşe yazısı gibi okuyunuz.

Bir konu o kadar çok ayyuka çıkmışsa artık konu hakkında ne bir şey yazmak, ne o konu hakkında çözüm üretmek çok keyif vermez bir köşe yazarına. Ama bazı konular da vardır ki artık yazmasan olmaz. Türkiye Bilişim Teknolojileri dersi, öğretmenleri ve bu konuyu etkileyen her ne ise yıllardır güzel ülkemde çözülemeyen bir hal aldı. Aslında çözülemeyişinin temel nedenlerinde her ilde farklı uygulamalar olması kanımca.

Sorun 1 Formatörlük: Küçük bir okulda zorunlu da olsa verilen formatörlük görevi birçok arkadaşımızı rahatsız etmiyor. Neden zaten okulda 8:00-17:00 durmak zorunda değiller. Okul 15:00 da kapandıktan sonra onlarda okullarından ayrılabiliyorlar. Onlar için formatörlük hem çalışma şartları hemde maddi anlamda olumlu görülüyor. Eğer ki yarın dense ki formatörler 8:00-17:00 çalışacak, ek dersleri verilmeyecek yada bundan sonra formatör öğretmenlik görevlendirmesi yapılmayacak dense eylem yada panel için çok kişi bulunabilir. Bu kanıya panel başlığı 15 günde 5. sayfaya gelmişken “formatörlere gelecek ay dan itibaren ekders kaldırılıyor mu” başlığı 7 saatte 4 sayfaya ulaşmasından kestiriyorum. Demek ki panele yada eyleme katılımın sağlanma şartının birincisi formatörlerinin ek dersinin kesilmesi. Bir kısım harekete geçmek için bunu bekliyor. “Hele bir kessinler ek dersimizi o zaman görürler..” modundalar. Bazı okullar var ki 40 derslikli 50 derslikli her derslikte bilgisayar projeksiyon ve 100lerce öğretmen bu okulda formatör olanın zaten vay haline. Müdür 3de çık dese de 5den önce çıkamaz heralde bu arkadaşlar. İşte gelir adaletsizliği yada formatörlük adaletsizliği dedikleri bu olsa gerek…

Sorun 2 Bilişim Teknolojileri Dersinin Kaldırılması: Bu aslında sadece formatörlük istemeyen için bir sorun hatta formatörlüğü kabul eden ve yukarıda bahsettiğim gibi çok da sıkı kurallara bağlı olmayan arkadaşlar zaten dersin hiç olmamasından yana. Zaten birçok ilde ve okulda “Hocam sen zaten formatörsün, senin dersi seçmeyelim” fikri olumlu karşılanıyor. Yada müdür sormadan kaldırıyor gitsin dersleri zaten herkes biliyor. Herkes ne biliyorsa artık!

Bu okullarda hiç derse girmeden yalnızca formatörlük yapan arkadaşlarımız var. Derse girmeleri ile girmemeleri arasında bir fark olmadığından, belki dersin çok da anlamlı olmayışından, belki de büyük bir okulda ise sorunlardan fırsat bulamadığı için derslerin kaldırılması onları çok da ilgilendirmiyor. Bazı okullarda da durum farklı eğer ki ders saati 20nin üzerinde ise bu arkadaşlarımız da formatörlükten köşe bucak kaçıyor. Bazı başlıklar “benim ilimde beni formatör yapmıyorlar nasıl formatör olabilirim” ken bazı başlıklar “beni formatör yapıyorlar bu işten nasıl kurtulabilirim” havasında geçiyor. Herkes bu işin ne olacağı değil benim işim ne olacak derdinde! Burada bir dipnot açmak istiyorum ben kimseyi eleştirmiyorum ancak kimse sorun kendi kapısına gelinceye kadar sesini çıkarmıyor. Bana dokunmayanlar bin yaşasın modundalar.

Sorun 3 Norm kadro sorunu: Belki fark ediyorsunuzdur forumda düzenli olarak 10 günde bir norm kadrosu oldum ne yapacağım diye taze başlıklar açılıyor. Forumun arama kısmını aratsanız belki norm fazlası olma ile ilgili en az 100 başlığa erişebilirsiniz. Yan okulumdaki arkadaş yada forumdaki bir arkadaş norm fazlası iken bir şey yazmayan ben kendim norm fazlası olunca forumu, ortalığı ayağa kaldırabiliyorum. Bir gün bu norm kadro sorunu bana da uğrar diyemiyorum.

Benim gördüklerim bunlar bence çözümden öte önce sorunları ortaya koymalıyız. Konuştuğum her Bilişim Teknolojileri öğretmenine şu soruyu soruyorum. Bütün yetki sende ne yaparsın. Kimisi diyor formatörlük kadrosu kimisi diyor ders saati kimisi bir şey diyemiyor. Maalesef ki öyle kıyıda köşede sıkıştık ki kaldık ki ne istediğimizi bile bilmiyoruz…

Diline , kalemine sağlık Hakan Hocam çok güzel ifade etmişsin .

Panel yine bir fırsat bence. Bu panelde sesimizi duyurmaya çalışmak güzel olacak. Burada klavye efeliği yapıp bundan da birşey çıkmaz diyen arkadaşlar kaçınız yapılan eyleme katıldınız. (Katıldıysanız sözüm size değil). Branşımız için hiçbir çaba sarfetmeyip gelip burda asan kesen arkadaşlar taşın altına ellerini koymayı denesinler. Mail atalım diye başlık açıyoruz emin olun okuyanların yarısı mail bile atmıyor. Zümre bu halde maalesef. Panele mümkün olduğunca katılmaya çalışalım. Bu bir fırsattır değerlendirmeye çalışalım.

Kolemans' Alıntı:
Panel yine bir fırsat bence. Bu panelde sesimizi duyurmaya çalışmak güzel olacak. Burada klavye efeliği yapıp bundan da birşey çıkmaz diyen arkadaşlar kaçınız yapılan eyleme katıldınız. (Katıldıysanız sözüm size değil). Branşımız için hiçbir çaba sarfetmeyip gelip burda asan kesen arkadaşlar taşın altına ellerini koymayı denesinler. Mail atalım diye başlık açıyoruz emin olun okuyanların yarısı mail bile atmıyor. Zümre bu halde maalesef. Panele mümkün olduğunca katılmaya çalışalım. Bu bir fırsattır değerlendirmeye çalışalım.

Hocam bir mail atmaya bile üşenen BT Öğretmenleri ne zaman uyanacak biliyormusun herkes norm fazlası olsun, hepsinin düzeni, huzuru bozulsun işte o zaman. Hani şu yumurta meselesi var ya.... Ama bunlar olduktan sonrada iş işten geçmiş olacak, giden haklarımı geri filan alamayacağız, şimdikinden daha kötü şartlara razı olacağız...

poet' Alıntı:

Bir konu o kadar çok ayyuka çıkmışsa artık konu hakkında ne bir şey yazmak, ne o konu hakkında çözüm üretmek çok keyif vermez bir köşe yazarına. Ama bazı konular da vardır ki artık yazmasan olmaz. Türkiye Bilişim Teknolojileri dersi, öğretmenleri ve bu konuyu etkileyen her ne ise yıllardır güzel ülkemde çözülemeyen bir hal aldı. Aslında çözülemeyişinin temel nedenlerinde her ilde farklı uygulamalar olması kanımca.

Sorun 1 Formatörlük: Küçük bir okulda zorunlu da olsa verilen formatörlük görevi birçok arkadaşımızı rahatsız etmiyor. Neden zaten okulda 8:00-17:00 durmak zorunda değiller. Okul 15:00 da kapandıktan sonra onlarda okullarından ayrılabiliyorlar. Onlar için formatörlük hem çalışma şartları hemde maddi anlamda olumlu görülüyor. Eğer ki yarın dense ki formatörler 8:00-17:00 çalışacak, ek dersleri verilmeyecek yada bundan sonra formatör öğretmenlik görevlendirmesi yapılmayacak dense eylem yada panel için çok kişi bulunabilir. Bu kanıya panel başlığı 15 günde 5. sayfaya gelmişken “formatörlere gelecek ay dan itibaren ekders kaldırılıyor mu” başlığı 7 saatte 4 sayfaya ulaşmasından kestiriyorum. Demek ki panele yada eyleme katılımın sağlanma şartının birincisi formatörlerinin ek dersinin kesilmesi. Bir kısım harekete geçmek için bunu bekliyor. “Hele bir kessinler ek dersimizi o zaman görürler..” modundalar. Bazı okullar var ki 40 derslikli 50 derslikli her derslikte bilgisayar projeksiyon ve 100lerce öğretmen bu okulda formatör olanın zaten vay haline. Müdür 3de çık dese de 5den önce çıkamaz heralde bu arkadaşlar. İşte gelir adaletsizliği yada formatörlük adaletsizliği dedikleri bu olsa gerek…

Sorun 2 Bilişim Teknolojileri Dersinin Kaldırılması: Bu aslında sadece formatörlük istemeyen için bir sorun hatta formatörlüğü kabul eden ve yukarıda bahsettiğim gibi çok da sıkı kurallara bağlı olmayan arkadaşlar zaten dersin hiç olmamasından yana. Zaten birçok ilde ve okulda “Hocam sen zaten formatörsün, senin dersi seçmeyelim” fikri olumlu karşılanıyor. Yada müdür sormadan kaldırıyor gitsin dersleri zaten herkes biliyor. Herkes ne biliyorsa artık!

Bu okullarda hiç derse girmeden yalnızca formatörlük yapan arkadaşlarımız var. Derse girmeleri ile girmemeleri arasında bir fark olmadığından, belki dersin çok da anlamlı olmayışından, belki de büyük bir okulda ise sorunlardan fırsat bulamadığı için derslerin kaldırılması onları çok da ilgilendirmiyor. Bazı okullarda da durum farklı eğer ki ders saati 20nin üzerinde ise bu arkadaşlarımız da formatörlükten köşe bucak kaçıyor. Bazı başlıklar “benim ilimde beni formatör yapmıyorlar nasıl formatör olabilirim” ken bazı başlıklar “beni formatör yapıyorlar bu işten nasıl kurtulabilirim” havasında geçiyor. Herkes bu işin ne olacağı değil benim işim ne olacak derdinde! Burada bir dipnot açmak istiyorum ben kimseyi eleştirmiyorum ancak kimse sorun kendi kapısına gelinceye kadar sesini çıkarmıyor. Bana dokunmayanlar bin yaşasın modundalar.

Sorun 3 Norm kadro sorunu: Belki fark ediyorsunuzdur forumda düzenli olarak 10 günde bir norm kadrosu oldum ne yapacağım diye taze başlıklar açılıyor. Forumun arama kısmını aratsanız belki norm fazlası olma ile ilgili en az 100 başlığa erişebilirsiniz. Yan okulumdaki arkadaş yada forumdaki bir arkadaş norm fazlası iken bir şey yazmayan ben kendim norm fazlası olunca forumu, ortalığı ayağa kaldırabiliyorum. Bir gün bu norm kadro sorunu bana da uğrar diyemiyorum.

Benim gördüklerim bunlar bence çözümden öte önce sorunları ortaya koymalıyız. Konuştuğum her Bilişim Teknolojileri öğretmenine şu soruyu soruyorum. Bütün yetki sende ne yaparsın. Kimisi diyor formatörlük kadrosu kimisi diyor ders saati kimisi bir şey diyemiyor. Maalesef ki öyle kıyıda köşede sıkıştık ki kaldık ki ne istediğimizi bile bilmiyoruz…
:alkis: :alkis:
Herkes burayı okusa keşke. Başı sıkışınca bir yerde derdini anlatanlara forum kuralı olsun.Mesela yukarıda yazılanlarla ilgili bir derdin varsa şimdimi acıttı diyip banlamak.

Panele katılan özgür hocam. Konuşmanıza
"Milli eğitime bakanımıza buradan teşekkür ediyorum.
Şu an ben norm fazlasıyım rahatlıkla görev yerim değişebiliyor.
Şu an ben tamirciyim eğitim fakültesi mezunu
Şu an ben dersi gereksiz görüldüğü için kaldırılan ve dersi olmaya bir öğretmenim
Şu an ben öğrenci ile alakası olmayan bir öğretmenim
Şu an ben sabahtan akşama kadar okulda hem müdür yardımcısının işlerini yapmakla hem derse girip öğretmen görevi yapmakla hem tamirci olup bilgisayarları tamir etmekle hem nöbetçi olup düzeni korumakla görevli olan bir .....(Siz bulun)
Şu an ben Fatih projesi adına Feda edilmiş bir Fatihim" diye başlayabilirmisiniz (ups süre bitti galiba)

slm arkadaşlar.bu panele katılıcam,davetiyeleri nerden alıcaz yoksa 700 tl mi ödeyeceğiz?

sesimizi duyurmak için bi panele 700 TL mi vermemizi bekliyorsun bizden?

Re: Bilişim Zirvesi-Panel İçerik Tartışması

hagi' Alıntı:
özgür hocam çabalarınız için teşekkürler..ben şunları merak ediyorum;
1- bilişim teknolojileri öğretmenleri tekrar üniversite sınavına girip bölüm değiştirmeye başladılar. bu durumdan bakanlığımız haberdar mı ve bu durumun önüne geçebilmek için bir planları var mı?
2- şu an proje devreye girmediğinden ve derslerimiz kaldırıldığı için hepimiz mağdur durumdayız. proje uygulamaya başlandığında her okula bir norm kadro verileceği söyleniyor. projenin ömrü ne kadar? proje bittiğinde bizim durumumuz ne olacak?olası hükümet ve bakanlık değişimi neticesinde projenin rafa kalkma durumu var mı?
:+1: Nasıl ki Bilişim Sınıfları 10 yılda çöplüğe dönüştü. Bu seferki teknoloji sevdası acaba ne kadar sürecek. Bittikten sonra bizde yine geri dönüşüm kutusuna mı atılacağız....

berserk' Alıntı:
poet' Alıntı:

:alkis: :alkis:
Aynennn

Re: Panel : Ücretsiz Kayıtlar Başladı.

Niyazi SARAL' Alıntı:
Farklı düşüncede olanların panele veya mesleğinize "küfür" eder gibi yazmayı bir an önce bırakmasını rica ederim. İnanmayan, faydasız bulan, absür olduğunu düşünen kişiler lütfen panele katımasınlar ama sussunlar. Yok bir nebze yararı olacağına inananlar da mutlaka bizi orada desteklesinler.

insanların emeklerini çalmak ne kadarda kolay .... 4 yıl oku didin ...biri gelsin derslerinizi aldık .... :verymad:

Medya okur yazarlığı dersi ile ilgili geçen ben Ankarada iken Başkent Öğretmenevinde RTÜK tarafından bir çalıştay yapıldı. RTÜK başkanı bu dersin zorunlu olması gerektiğini söyledi. Çozuklar Tv başında geöirdikleri zamanı doğru değerlendirmeliymiş. Ama birileri şunu anlatmalı çocuklar tv başında geçirdikleri zamandan daha fazlasını pc başında geçiriyor o zaman BT dersi zorunlu olmalı. Ama içeriği güncellenmiş....

Cemal TANER' Alıntı:
Medya okur yazarlığı dersi ile ilgili geçen ben Ankarada iken Başkent Öğretmenevinde RTÜK tarafından bir çalıştay yapıldı. RTÜK başkanı bu dersin zorunlu olması gerektiğini söyledi. Çozuklar Tv başında geöirdikleri zamanı doğru değerlendirmeliymiş. Ama birileri şunu anlatmalı çocuklar tv başında geçirdikleri zamandan daha fazlasını pc başında geçiriyor o zaman BT dersi zorunlu olmalı. Ama içeriği güncellenmiş....
:alkis:

Geri