Pardus Etap v5 2019

Kodla Büyü
https://drive.google.com/drive/folders/1nP1lg8VQ0gV-MeImFD5VLiOyKsFAiHf8 hocam bu linkten güncellenmiş nisan sürümü ntfs olarak gpt yazdırır mısın. bir de flash belleğin mümkünse usb 3.0 olsun
Hocam 1 tb lık harici diski formatlıyorum,
sonra bu Nisan V5.5 i iso olarak rufusla gpt ve ntfs seçip imajı yazdırıyorum,
Faz2 tahtada diski UEFI ile boot ediyorum,
karşıma şöyle bir ekran geliyor;
siyah bir ekranda

GNU GRUB 2.02
Minimal BASH-like.............(diye başlayan uzun bir yazı)
Grub>_

konsol mudur nedir bilmiyorum.
nedir bu neyi yanlış yapıyorum?

hocam bugün indirip ben de deneyeceğim bakayım neymiş derdi...yazarım sana buradan.

hocam GPT olarak seçtim kurdu...flashının usb 3.0 olması lazım bir de kurarken f7 ile başlattığında uefi olarak flashı seçmen gerek

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    147.5 KB · Görüntüleme: 55
  • 2.jpg
    2.jpg
    162.1 KB · Görüntüleme: 53
Hocam benim okulda faz1 ve faz 2 tahtalar var ikisindede aynı flash belllek çalışır değil mi.Yoksa faz 1 ve faz 2 için ayrı ayrı flash mı kullanılır

hocam GPT olarak seçtim kurdu...flashının usb 3.0 olması lazım bir de kurarken f7 ile başlattığında uefi olarak flashı seçmen gerek

hocam iyice emin olmak için soruyorum,
1TB lık diski NTFS olarak formatlıycam, (bu diskin GPT ve MBR ayrımı var mı NTFS formatlamak için bilmiyorm)
sonra bu Nisan V5.5 i iso olarak rufusla gpt ve ntfs seçip imajı yazdırıcam,
Faz2 tahtada diski UEFI boot seçerek boot edicem,

Doğru mudur?

hocam iyice emin olmak için soruyorum,
1TB lık diski NTFS olarak formatlıycam, (bu diskin GPT ve MBR ayrımı var mı NTFS formatlamak için bilmiyorm)
sonra bu Nisan V5.5 i iso olarak rufusla gpt ve ntfs seçip imajı yazdırıcam,
Faz2 tahtada diski UEFI boot seçerek boot edicem,

Doğru mudur?
Hocam uefi için fat32 şarttır.sen rufusu açacaksın iso yu seçtikten sonra gpt ve fat32 olarak düzenleyeceksin ve flasha yazacaksın.bu kadar :)

Arkadaşlar v5'te mause klavye sorununu çözen var mı... şikayetler gelmeye başladı mause kullanamıyorum diye..

Hocam uefi için fat32 şarttır.sen rufusu açacaksın iso yu seçtikten sonra gpt ve fat32 olarak düzenleyeceksin ve flasha yazacaksın.bu kadar :)
Hocam sen bu en son v5.5 isoyu denedin mi bu şekilde çalışıyor mu?
çünki ben üzerinde envai çeşit hata mesajı olan siyah bir ekran alıyorum sürekli.

Hocam sen bu en son v5.5 isoyu denedin mi bu şekilde çalışıyor mu?
çünki ben üzerinde envai çeşit hata mesajı olan siyah bir ekran alıyorum sürekli.
hocam ben sana bu mesajı

5.5 imajını kurduğum tahtadan resim çektim de attım.ve anlattığım şekilde yaptım.flash değiştirerek deneyebilirsin.

https://drive.google.com/drive/folders/1nP1lg8VQ0gV-MeImFD5VLiOyKsFAiHf8 hocam bu linkten güncellenmiş nisan sürümü ntfs olarak gpt yazdırır mısın. bir de flash belleğin mümkünse usb 3.0 olsun

Hocam bir NTFS demişsin bir FAT32...
ben şimdi hangisini uygulayayım? gerçi her ikisinde de hata alıyorum en son bırakıcam ben bunu yükleme işini sanırım, imajı yayınlayanlarda bir bakıp da cevap vermiyor veya adım adım yükleme rehberi yazmıyorlar şuraya.

Pardus Etap v5 2019

Yenilikler/Düzeltmeler/Geliştirmeler;
- Hızlı açılış
- Yepyeni bir arayüz
- Opsiyonel Eta panel
- Pardus Kalem 2019
- Google Earth yazılımı
- mBlock yazılımı
- Scratch yazılımı ve diğerleri için..

Kurulum için usb3.0 flash disk kullanınız..
http://manavgat.meb.gov.tr/www/pardus-etap-v5-2019-yeni-yuzuyle-yayinda/icerik/778

Ekli dosyayı görüntüle 62262

Rufus hangi versiyonunu kullancağız,
adım adım hangi ayarları uygulayacağız,
diksin biçimlendirmesi ile ilgili önemli bir ayrıntı var mıdır,
bunları rehber şeklinde tek tek yazar mısınız Hocam?
ben envai çeşit şeyler denedim herbirinde envai çeşit hata alıyorum, nerede hata yaptığımı da anlayamıyorum.

Bu Windows da değil ki girip internette sorunumuza cevap arayalım...
çok ayrıntılı bir rehbere ihtiyacımız var hocam ardımcı olursanız sevinirim.

jrerkan hocam rufusun istediğin versiyonunu kullan. Farketmiyor. Sadece Pardus'un 5 ve üzeri versiyonlarında dosya sistemini Fat32 seçmek gerekiyor. UEFİ çalışması için. İso seçerek yazdırıyorsunuz. Faz 2 tahta kullanıyorsanız UEFİ kurulum yapıyorsunuz.

Hocam bir NTFS demişsin bir FAT32...
ben şimdi hangisini uygulayayım? gerçi her ikisinde de hata alıyorum en son bırakıcam ben bunu yükleme işini sanırım, imajı yayınlayanlarda bir bakıp da cevap vermiyor veya adım adım yükleme rehberi yazmıyorlar şuraya.
hocam sen benim yaptığımı soruyorsan, ben fat32 biçimlendirip gpt olarak yazdırdım çalıştı.daha da olmuyorsa diyecek birşeyim yok... imaj sorunlu değil çünkü defalarca kurdum...flashı değiştirebilirsin , usb 3.0 kullanmadıysan usb 3.0 kullanabilirsin. çünkü 5 ve 5.5 usb 3.0 ile çalıştı bende. ama 3.5 olanı istediğin flashla kullanabilirsin.

Sayın hocalarım, bugün 4 tane faz 1 etkileşimli tahtaya Antalya v5.5 şifresiz imajını kurdum. Rufus ile yazdırdım USB 3.0 flash belleğe. Rufusta fat32 ve mbr olarak seçiliydi, sıkıntı yaşamadım kurarken.
Tek eksik dyned programı yüklü değildi. Wine ile hem dyned hem de quicktime kurulumu yaptım, guncelledim sorunsuz çalıştı.
Sadece 1 tahtada imaj attıktan sonra kendi yeniden başlatma yapmadı, kendim kapat aç yaptım. Başka bir sorunla karşılaşmadım.
Çok güzel bir sistem olmuş, kuracak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim

Kendi içinde scratch, Mblock, geogebra, antropi teach, periyodik cetvel, Google earth, Fatih kalem, vlc player, Firefox, Chrome, libreoffice kurulu geliyor. Sadece dyned eksikti, wine ile kurdum onu da. Biraz kurcaladim sağını solunu çok stabil çalışıyor. Sınıfları günlere ayırdim sırayla 34 tahtayı da Pardus v5.5 şifresiz ile imajlayacagim

Kendi içinde scratch, Mblock, geogebra, antropi teach, periyodik cetvel, Google earth, Fatih kalem, vlc player, Firefox, Chrome, libreoffice kurulu geliyor. Sadece dyned eksikti, wine ile kurdum onu da. Biraz kurcaladim sağını solunu çok stabil çalışıyor. Sınıfları günlere ayırdim sırayla 34 tahtayı da Pardus v5.5 şifresiz ile imajlayacagim
EBADAKİ SÜRÜKLE BIRAK UYGULAMALARINDA SIKINTI YAPIYOR HOCAM ACELE ETME :) eğer öğretmenler morpadan ebadan sürükle bırak işlemleri yapıyorlarsa v 3.5 olanı kurman yararına olur

Buraya mı yazmalıyım bilmiyorum ama rufus ile bootable bir kurulum usb si oluşturdum, işim bittikten sonra usb belleği normal günlük kullanıma geçmek için formatlamak istiyorum ama bir türlü formatlyamadım sürekli hata veriyor,

Hp usb format tool u denedim
Tabii ki windows üzerinden denedim
pardus üzerinden denedim
cmd den denedim
rufusla formatlamayı denedim ama hepsi nafile

ne yaptıysam rufus un oluşturduğu ekstra çok küçük boyutlu bir bölüm var ve onu yok edemiyorum.

çözümü bilen var mı?

Geri