Passat alacağım

Kodla Büyü
fatsan' Alıntı:
arabanın 0-100 Hızlanması (KM) 12,2 sn bence 70.000 tl lik arabaya göre çok yavaş.
konfora, karizmaya diyecek yok.

1570 kg araba.. 2.0 motorundan almak gerek.. 95.000 miş o da..

bu kadar param olsa 60 bine büyük bir jeep alırım 3.0 motoru olur. 25 bin farkınada 20 yıllık benzin farkı veririm. artık yoldan gitmem dağların üzerinden falan giderim herhalde.

:) aman hayalimde bile çok para kazanınca hemen yolumu şaşırdım! Allah şaşırtmasın.

benim de almak istediğim bir araba darısı başıma hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüşler (kıskananlar çatlasın) :++:

ş(s)ehven' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:
passatı pazartesi alıyorum
dosta düşmana karşı
salı günü araba ile okula gittiğimde anlayacağım kim dost kim değil
bir çoğunun dost olmadığını adi ikiyüzlü olduğunu öğreneceksin hocam.
Bende BMW 5.20id aldığım zaman arkadaşların suratları sanki tükürülmüş gibi akıyordu. + adam gibi hayırlı olsun güle güle kullan bile diyemediler
sadece enayimisin dediler aldıktan sonra denecek laf buysa almadan önce onlara iyiki danışmamşım dedim.
bir ay sonra bu araba ne yakar kaskosu kaç para parçaları nasıl sıkıntı oluyor mu kalite ne falan filan ondan sonra denemek isteyenler hiçbirine taviz vermemeni tavsiye ederim parası olan biner almak isteyen gider krediyi çeker biner gerisi kafa eğlendirir hiç birini bu konuda kaale bile alma.

Öğretmen milleti hasettir biraz ve sonradan görme olanları da çokça var tabi...ki "passat alacağım" başlığı da çok yavan geliyor bana..

ş(s)ehven' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:
passatı pazartesi alıyorum
dosta düşmana karşı
salı günü araba ile okula gittiğimde anlayacağım kim dost kim değil
bir çoğunun dost olmadığını adi ikiyüzlü olduğunu öğreneceksin hocam.
Bende BMW 5.20id aldığım zaman arkadaşların suratları sanki tükürülmüş gibi akıyordu. + adam gibi hayırlı olsun güle güle kullan bile diyemediler
sadece enayimisin dediler aldıktan sonra denecek laf buysa almadan önce onlara iyiki danışmamşım dedim.
bir ay sonra bu araba ne yakar kaskosu kaç para parçaları nasıl sıkıntı oluyor mu kalite ne falan filan ondan sonra denemek isteyenler hiçbirine taviz vermemeni tavsiye ederim parası olan biner almak isteyen gider krediyi çeker biner gerisi kafa eğlendirir hiç birini bu konuda kaale bile alma.

Doğan görünümlü şahine, kartala binenelerle BMW'ye bineneler hep aklımda hep aynı yerdeler. İki tip de trafikte hız yaparlar, arka tekerleri kaydırır, lastik yakarlar, kendilerini yarış pistinde sanarlar, kimseye yol vermezler bütün yollar onalar için yapılmıştır.

BMW'yi alanlar 2 kere seviniyorlarmış.

1-Aldıkları zaman
2-Sattıkları zaman(!)

yeni jetta yada yeni c-max hergün rüyama giriyorlar birgün alacam olum ikisinden birisini alacam :)

imkan vars alınımasınmda ne sakınca olabilirki. ne gerek var diyenler imkanları olmadığı için haklılar belki ama imkanı olan için yanlış bir cümle. herkes kendi bütçesine göre hareket etmeli. Alabilen birine de hayırlı olsun demek gerekiyor. niye aldın ne gerek var, israf, aptal mısın gibi gereksiz cümlelerle ortalığı bulandırmamak lazım.

imkanı olan müslümanın da iyi şeyler almak ve kullanmak hakkı değilmi.

Hocam hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

xodeda' Alıntı:
imkan vars alınımasınmda ne sakınca olabilirki. ne gerek var diyenler imkanları olmadığı için haklılar belki ama imkanı olan için yanlış bir cümle. herkes kendi bütçesine göre hareket etmeli. Alabilen birine de hayırlı olsun demek gerekiyor. niye aldın ne gerek var, israf, aptal mısın gibi gereksiz cümlelerle ortalığı bulandırmamak lazım.

Passata binenin g*tü bizden daha mı değerli yakışır bt öğretmenlerine :)

Araca göre meslek belirleme var bir de.Sevise gidiyorsun öğretmen misiniz..!
Hiçbir meslek grubunu rakip olarak görmüyorum.
Haftanın altı günü (Açık Lise dahil) çalışıyorum.
Tabiki de bineceğiz.
Yakışır tüm öğretmenlerimize...

:+1:
Fender' Alıntı:
Araca göre meslek belirleme var bir de.Sevise gidiyorsun öğretmen misiniz..!
Hiçbir meslek grubunu rakip olarak görmüyorum.
Haftanın altı günü (Açık Lise dahil) çalışıyorum.
Tabiki de bineceğiz.
Yakışır tüm öğretmenlerimize...

hocam evin yoksa önce ev al...
Evin varsa al tepe tepe kazasız belasız bin...

Hocam ogretmensiniz degilmi ? Eger bu paraya araba alabiliyorsaniz helal olsun derim...Alin gule gule kullanin... ben bir ogretmen ancak 20-30 bin civari arac kullanir zannederdim yanilmisim...

ozcanikli' Alıntı:
öğretmenim ama bu parayı öğretmenlikten değil farklı kazandım.

hocam aldın mı aracı. kaça anlaştın. birde kilometreye aldanıp temiz sanma aracı. iyice soruştur. geçengün bir arkadaş arabasını satıyordu kendiside bir tanıdıktan hemen hemen 0 ken almış. satmak için anlaştı birisiyle baktılarki raç neredeyse perte yakın.

inşallah tertemiz çıkar. Güle güle kullan.

atakom' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:
öğretmenim ama bu parayı öğretmenlikten değil farklı kazandım.
sayısal mı çıktı hocam?

Niye sayısal çıksın ki?

Bugün hemen hemen her öğretmenin 150-200 bin tl lik dairesi var, bir çoğunuun da hem evi hem arabası var.
Araba olunca insanlar farklı bakıyor, ev olunca normal karşılıyor.
Al güle güle kullan hocam bence, ben olsam ben de alırdım aynı durumda fakat önceki mesajımda dediğim gibi sıfırını beklerdim

Ek gelirleri olabilir insanın bizim okulda birisinin 2000 tane elma fidanı var adam hafta sonları çalışıyor ilgileniyor parasını da kazanıyor niye takılıyorsunuz bu kadar?

Sanki hocam fotoğraf makineleri vb. şeyler satıyor diye hatırlıyorum.

xodeda' Alıntı:

yok hocam herşeyin bir sınırı var. tabi passat sınır değil.. altın kaplama zümrüt elmas işleme arabayı alıyor ya bazı arap şeyhleri bu bence islama uygun değil.

hbasdereli' Alıntı:
Ek gelirleri olabilir insanın bizim okulda birisinin 2000 tane elma fidanı var adam hafta sonları çalışıyor ilgileniyor parasını da kazanıyor niye takılıyorsunuz bu kadar?

doğru; yılda 200 bin fazladan geliri olur. maaşla olacak iş değil zenginlik zaten başka iş yapmak lazım.

Konu Passat ' tan çıkıp. Zenginin malı züğürdün çenesine gelmiş..

Geri