pc bilgimin bittiği an

Kodla Büyü

yildiray75

Süper Üye
Süper Üye
kendime pc konusunda güvenirim ama bu sorun beni aştı sanırım.

vestel 2005 Öğretmen Pc arızalandı. imaj ile yükleyim dedim. imajı sorunsuz attı. pc açılıyor windows logosu gözüküyor hdd kırmızı yanması duruyor sonra pc siyah ekranda kalıyor. yaptığım işlemler şunlar.
1- 3 defa imaj attım olmadı
2- biosu default veya optimized yaptım olmadı.
3- netten SATA entegreli Hirenli içinde herşey olan http://www.ulkucuderlerbize.com/forum/arsiv-konu-6501.0-perfect-xp-sp3-full-dvd-versiyon.html modifiye xp indirdim onu taktım kura geçerken gene siyah ekranda kalıyor.

arkadaşlar sorun ya biosta ya da hdd de bi türlü halledemedim ders te işlenmesi zorlaşıyo . Nedir bunun çözümü

Hocam idda ediyorum Güvenlik kartından...
1. Öncelikle güvenlik kartını devre dışı bırakıp sistemi yeniden kurmayı deneyin
2. Eğer yine olmazsa güvenilik kartını ana karta zarar verdemen dikkatli bir şekide söküp sistem kurmayı deneyin
3. Yine olmazsa dvd okuyucuyu değiştirip başka bir dvd okuyucu ile deneyin
4. yine de olmazsa Harddiskte veya sata yada ide kablolarında olabilir.

Kolay gelsin

dokmeefrail' Alıntı:
bios tan sata yı kapat

on-chip primary pci ide ....... enabled
on-chip secondary pci ide....enabled
on-chip Sata mode.............disabled
burası pasif kalın yazıyorum
pata ide set to ..............ch.0 master/slave
sata port0/2 set to.............disable
sata port1/3 set to.............disable

onboard h/w gigaraid..........enabled
gigaraid function.................raid

aykutgultekin' Alıntı:
Hocam idda ediyorum Güvenlik kartından...
1. Öncelikle güvenlik kartını devre dışı bırakıp sistemi yeniden kurmayı deneyin
2. Eğer yine olmazsa güvenilik kartını ana karta zarar verdemen dikkatli bir şekide söküp sistem kurmayı deneyin
3. Yine olmazsa dvd okuyucuyu değiştirip başka bir dvd okuyucu ile deneyin
4. yine de olmazsa Harddiskte veya sata yada ide kablolarında olabilir.

Kolay gelsin
güvenlik kartı yok hocam ana pc de.
şimdi ekran kartını sökücem

o zaman tek bir şey kasayı aç iyice bi tozunu temizle sonra dene
olmazsa bana formatör deme!

öğrenci bilgisayarından disk çıkarttım onu taktım pc hdd den açılmadı kurulum dvd sinden başlattım kur dedi sonra gene siyah ekran

Hocam anakarttaki kondansatörlere bi bak şişen var mı? Büyük ihtimal senin anakarttaki devre elemanlarında problem var.

tüm kasayı dağıt tozunu al tekrar birleştir hocam...bende de sürekli vardı bu sorun ve bu şekilde düzeldi bir daha da başıma gelmedi. :++:

öğrenci hddsi bağlıyken öğretmen imajı atayım dedim ghost invalid destination drive dedi.
kasadaa etherneti ve tv kartını söktüm.

hdd yi başka pc de deneyin açılıyorsa sorun anakartta ya da ekran kartında olabilir..bence sorun hdd de gibi

windows yüklemeye başlayınca siyah ekrana geçiyorsa bir donanım devreye girdiğinden olabilir. Onboard olmayan bir kart varsa bir söküp deneyin. Yada onboard ses - lan varsa disable yapıp bir deneyin

öğrenci hddsi bağlıyken dvd den xp atayım dedim gene siyah ekran. şimdi öğretmen hdd sini başka pc ye takıcam.

ramleri çıkarttım sildim aynı
yalnız pc açılırken İDE Channel 0 Master Disk HDD S.M.A.R.T. capbility....Disabled yazıyor

öğrenciye bağladım hdd yi. diskten açayım dedim
Caution : This hdd may be infected virus! yazdı

öğrenciye bağladım hdd yi cd den açtım şimdi kurulum başladı mavi bir ekranda bar var ilerliyo

o bar dolunca ilk resette ana pc ye tekrar götürüp bağlarsam normal bir pc de devam ediyormuydu

Geri