Polis Virüsünü Kaldırma!

Kodla Büyü
Re: Emniyet Bilgisayarımı Kilitledi

Buzkırıcı' Alıntı:
Boyle bir virus bana ogretmenler odasinda lazim nasil bulastirabilirim
kendi ibanınıda yazmayı unutma hocam. :mrgreen:

Okuldaki bir bilgisayarda başıma geldi. düzelttim
bilgisayar güvenli modda açılmıyor ve sistem geri yükleme silinmiş
çözüm:
Önce combofix indirin
Flash belleğe kayıt edin
bilgisayarı komut sistemi ile güvenli modda başlatın
cd.. yazarak kök dizene kadar gelin
sonra flash dizini bulun (f: enter gibi)
combofix.exe yazıp enter yapıyoruz
taramadan sonra sorun çözülüyor
bu da olmazsa 11820 nolu teli arabilirsinizi egm destek hattı

hocam benim okuldaki öğrenci pclerinde de oluyo bazen ama deepfree yüklü olduğu için kapatıp açınca normale dönüyor :D

ilk defa duydum ya adamlar ne yaratıcı takdir ettim

Dün akşam sınıflardaki bilgisayarların birindede olmuş öğretmen koştura koştura geliyo. Bende pazarlıkla 50 Euroya hallederiz dedim. PC Güvenli modda açılmıyor yeniden başlıyor. Güvenli komut istemini denemedim. Okula gidince tekrar deneyim. Yada son çare format

ben de kendi çözüm yolumu yazayım :)

hires's boot cd içerisindeki windows parola sıfırlama programlarını kullanarak bilgisayarda yeni bir kullanıcı oluşturuyorum ve yeni kullanıcıda pc normal olarak çalışıyor :) bu noktadan sonra virüsü silmek şart değil ama;
virüsü silmek için combofix ve malwarebytes anti-malware gibi programlar kullanıyorum. regeditten bir shell kaydını bulup siliyor sorun tamamen çözülüyor.

formata gerek yok ;)

Bu virüsün bulaştığı bilgisayarlarda virüs programı kurulu muydu arkdaşlar? Şimdiye kadar denk gelmedim. Kaspersky IS 2013, Microsoft Essential ve Norton Internet Security 2013 yüklü kullandığım bilgisayarlarda.

ttnet in verdiği mcafe yuklu bir bilgisayara bulaştı ;) başka bir pc ye de bulaşmıştı ama sanırım onda av yoktu

karinca52' Alıntı:
çözüm:
Önce combofix indirin
Flash belleğe kayıt edin
:alkis:
sorun güvenli modda açılmaması

hires's boot cd içerisindeki windows parola sıfırlama programlarını kullanarak bilgisayarda yeni bir kullanıcı oluşturuyorum ve yeni kullanıcıda pc normal olarak çalışıyor

istbilg34' Alıntı:
Snotra hocamın yazısına da bir ilave ben yapayım.Bu virüs sistem geri yüklemeyi kapatıyor.Sistem geri yüklemeye girmek için şu yolu izleyebiliriz.
Açılışta F8 ile komut istemi ile güvenli mod'u seçin ve explorer.exe yazıp enter a basın. sistem bu sayede güvenli modda açılır.Sistem geri yükleme yaparak virüsten kurtulabilirsiniz.Ben böyle kurtulmuştum.İlla format derseniz de en azından önemli bilgilerinizin yedeğini alabilirsiniz.

ben de aynı yöntemi kullandım. :+1:

bu arada virüs çok popüler 1 haftadır gidip hemen idarein bilgisayarlarını yedekleyim. :wink:

Arkadaşlar bende dün bi devlet dairesinde düzelltim böyle bi sorunu. Güvenli modda açılıyor. bişeyler yapmaya çalışıncaada 1 dakika sonra kapanıyor. Bende güveli modda kapanmadan yeni bi oturum oluşturdum. Bilgisayar açılınca da arka planda çalışan programları görev yöneticisle kapattım. sonra Combofix ve Hijackthis kurdum tarattım. Sorun çözüldü...

dndd' Alıntı:
karinca52' Alıntı:
çözüm:
Önce combofix indirin
Flash belleğe kayıt edin
:alkis:
sorun güvenli modda açılmaması
Allah düşman başına vermesin..
bir arkadaşın başına gelmiş.. ödüm b..ma karıştı diyor.. :D

hocam kesinlikle inanma. şuan sivasta da aynı durum var. face bir sayfa açıyorlar ve senin resminle ve ip numaranla seni kandırmaya öalışıyorlar. 72 saat te süre veriyorlar :)

Şu aletin ekran görüntüsü olan varsa yükleyebilir mi? Sahiden çok merak ettim, her ne kadar amaç kötü olsa da bu zekaya saygı duymak geliyor insanın içinden.

Bizim müdürün bilgisayarına da bulaşmıştı (sanırım birileri müstehcen sitelere girmiş :mrgreen: kim olduğunu biliyorum ama neyse) sistem geri yükleme ve combofix hallediyor ... Zekice düşünülmüş bir virüs, ödeme sistemi de paypal securepay falan kullanıyorlar eski telefonumla ekranın resmini çekip müdürün çağırdığı polislere göstermiştim şimdi olsa buraya yüklerdim merak edenler için... ha bir de 118 li bazı hatlar olaya el atmış arayın yardımcı olalım diyorlar ve telefon faturanızı 5-6 tl kadar kabartıyorlar. Tabii vatandaş denize düşünce kime sarılacağını şaşırıyor.

ekran görüntüsü alabilen yiğit varsa helal olsun. ama fotoğrafı çekilebilir. :mrgreen:

Kameradan o anki fotoğrafı çekilen :shock: arkadaşlara sesleniyorum;
Allah aşkına Fotoğrafınızı bi yükleyin şuraya da gülek biraz.... :puhaha:

Bizim rehber öğretmenimiz notebook u almış emniyete giderken yoldan çevirmişler :) hele bi adem hocaya soralım nedir bu demiş biri :)

mesajım bulunsun. çok yakın zamanda öğretmenlerin birinin başına gelir.

bugün internet cafede gördüm çocugun biri ugrasıyodu bilgisayarı acmak için :D sonra reset atmak geldi aklına deepfreeze li makine ;)

ekran görüntüsü :)
bakıyorlar naptık biz falan diye :mrgreen:

http://www.somut.net/864/haber/emniyet- ... html#yorum

bu arada akşam akşam gittim bi arkadaşın bilgisayarında düzelttim.
kullanıcı girişi yapıldıktan sonra ekran beyaz olarak güvenli modda ise siyah olarak geliyor. sistem onarma ve geri yükleme işe yaramadı
görev yöneticisini falan çalıştırmıyor. yani windowsta müdahale edemiyorsunuz.
önceki yorumlarda bir arkadaşın dediği gibi komut ile güvenli modda açtım. falsh bellekten combofix i çalıştırdım.
combofix virüsü temizledi ama combofixi de antivirüs programı temizledi :mrgreen:
gücü anca bunlara yeter antivürüs programlarının da :x

sözde emniyetten gelen uyarı(virüs)

meraba arkadaşlar
bugün bilgisayarıma sözde emniyetten uyarı mesajı geldi ve bilgisayarı kilitledi. güya para yatırmazsak hapis cezası gelecekmiş falan filan. virüs olduğu kesin ama çözüm ne bilmiyorum. bu sorunla daha önce karşılaşan var mı acaba?

Re: sözde emniyetten gelen uyarı(virüs)

Forumda epey bahsedildi hocam, aratın isterseniz. Sistem geri yükleme çözüm oluyor.

güzel çalışma... crl+alt+del , güvenli mod vs işe yaramıyor. en azından ben bulamadım. format çekince gidiyor.

İşin geyik tarafı adamlar parayı euro € olarak istiyor. keklenecek de tam kek olur. TL isteselerde daha etliki olabilirlerdi....
.. Allah kimsenin başına vermesi böyle gıcık virüsleri...

Resim tanıdık geldi mi?

Ekli dosyalar

• 2013_03_004.jpg
    2013_03_004.jpg
    376.5 KB · Görüntüleme: 2,239

tıpkısının aynısından bizim bi okul müdürünün bilgisayarına gelmiş formattan başka yöntem işlemedi.

Geri