Removable Drive Virüsü

Kodla Büyü
Bende aynı virüsle uğraşıyordum birkaç gündür. "malwarebytes ve avira 2015 premiere" ikilisi ile kurtuldum. :++:

hocam kolay yolu:

1. klasör seçeneklerinden gizli klasörleri görünür hale getirin.
2. Gizli klasörleri gösterdiğiniz menünün alyında korunan işletim sistemi dosyalarını gizle(önerilen) yazan madddenin Tİk işaretini kaldırın, uygula/tamam ve karşınızda isimsisz harddisk gibi flaş belleğin içinde olacaktır. bizim okulda yaptığım sistem:)

ne yaptıysam silemedim geri geldi her defasında. çözümüm şu: takın flash bellekleri combofix leyin. almanız gerekenleri yedekleyin sonra "ntfs drive protection" ile korumaya alın.

cmd
diskpart
list disk
select disk 1 (Dikkat!!! Flash disk olacak zaten boyutundan belli olur.)
attribute disk clear readonly
exit
exit

yaparsan flsah diski fabrika ayarlarına getirirsin. Bu beladan kurtulursun kolay gelsin....

ma_arslan' Alıntı:
cmd
diskpart
list disk
select disk 1 (Dikkat!!! Flash disk olacak zaten boyutundan belli olur.)
attribute disk clear readonly
exit
exit

yaparsan flsah diski fabrika ayarlarına getirirsin. Bu beladan kurtulursun kolay gelsin....

burada önemli olan flash belleği fabrika ayarlarına döndürmek değil ki, bu virüsün bulaştığı flash belleği virüs taramasıyla kurtarmak, flash bellekteki dosyaları yedekleyip flash bellekleri biçimlendirmekten yoruldum. bugün temizliyorsun yarın yine bir başka bilgisayara takıp getiriyorlar kapıyorlar virüsü.
Ntfs formatına çevirmek güzel ama bu seferde direk flash belleklere dosya atımı yapılamıyor öğretmenlerde buna alışık değil ve mac pc lerde ntfs kullanılamıyor maalesef.

msiexec.exe olan bu virüs (Win32/Bundpil.cs solucan türevi) Eset Nod32 ile sürümü güncelleştirmeden dahi temizleniyor.

nod32 indirip sistem taraması yaptırın, sorun çözülüyor.

Daha önce burada anlatılmıştır hatırlıyorum
arkadaşlar bu virüs flash belleğin kök klasörüne bulaşıyor

o yüzden kök dizini yazmaya karşı kilitlerseniz sorun biter (en azından bu virüs için)
ben okulumda öğretmen ve öğrenciler için adım adım ne yapacaklarını anlatan bir pdf yayınlamıştım

isterseniz siz de böyle bir pdf hazırlayın ve okulunuz sitesinde yayınlayın
ben bilişim teknolojileri ve yazılım sayfası açtım okulun sitesinde.Burada öğrencilere vereceğim e-kitapları , sınav öncesi çalışma sorularını ve bu tip bilgilendirici yayınları paylaşıyorum sayfada

öğrenci ve öğretmenler kısa sürede bu sayfayı takip etmeye başladılar

hem "bilgisayarcı şı benim flashı halletsene" laflarından kibarca kurtulursunuz.okulun sitesinde ne yapacağınızı anlattım dersiniz:)

hocam bu virüs kök dizini korumalı yapsakda bulaşıyor.bende 2 gündür uğraşıyorum:(çok fena

flash belleği öncelikle bir anti-virüs le taratın . ben baidu ile yapıyorum . tüm klasör exe leri buluyor ve siliyor ve ücretsiz

yapılacakları anlatan bir pdf ekliyorum isterseniz adım adım uygulayın
ben yaptım gayet rahatım artık

Ekli dosyalar

• 24122515_virszm.rar
    785.3 KB · Görüntüleme: 239
Hocam bu yöntemden epey memnunum fakat geçenlerde izin verdiğim klasöre folder.exe virüsü bulaşmış :)
Bendemi sorun var yoksa bu normal mi ?

Geri