Sövmeme yardımcı olun - resen atama

Kodla Büyü
Hocam seni gayet iyi anlıyorum, aynı şeylerin hepsi geçen sene benim de başıma geldi çünkü. Askerden geldim, pat diye norm fazlası atamalarından merkezden ilçenin bir beldesine atandım. 60-70 km. MEM'e dilekçeler verdik gittik görüştük ama adamların hiç umrunda değildi. Akıllarında yönetmeliği uyguluyorlar. 4+4+4 sisteminden dolayı atamalar çok geç de olsa iptal oldu ve yerimizde kaldık. Bu sene yine birşey yapacaklar diye diken üstündeyiz sürekli. Geçmiş olsun hocam, mahkemeye verin ama illa ki orada göreve başlarsınız ve düzeniniz bozulur. Umarım hayırlı bir sonuç alırsınız.

haftalık ders çizelgesi için 3 saat verirlerse, sendikalara da sıcak bakmıyorsan hocam;

benden çam sakızı çoban armağanı avukat parasına destek var! bizim dernekteki arkadaşlardan da sanırım destek olacaklar çıkar, açın davayı...

yetkili sendika hangisi ise ilinizde onun başkanı atama komisyonunun içindedir. önce ona sorum sonra hangi sndika yetkili olan sendikadan hazetmiyor ise o sendika aracılığı ile dava açtırın. yok sadece sövmeme yardımcı olun dava açmam derseniz sövme işi kolay.

dava açarken illaki aile bütünlüğünü mü gözöünne getirmek gerek yoksa başka şartlarıda mesela ders saati sayısı falan filan

yadigartbaykal' Alıntı:
osmaniye resen atamaları yaptı arkadaşlar. merkezde yer kalmayınca beni 60 km ötedeki okula gönderdiler.
İşin ilginç tarafı benim okulumda 9 saat gittiğim okulda 3 saat ders var. artık en az bir dönem eşimden çocuğumdan ayrı kalacağım.
Yani anlayacağınız Milli Eğitim sadece 3 saat için 60 km öteye aile bütünlüğünü hiçe sayarak atama yaptı.
Emeği geçen herkese Allah rızası için bir beddua!

Sabrın sonuna geldik hocam artık, allah yardımcınız olsun.. Ben de norm fazlasıyım ve her an üzülerek sizin durumunuza düşmeyi bekler halde yaşamaya çalışıyorum.

Yine de padişahım çok yaşa :-1:

Hocam bu aşamada sendikalardan yardım isteyeceksiniz gibi görünüyor. Çünkü bireysel olarak maalesef sesinizi duyan olmaz.

Burada da hükümete yandaş sendikalardan uzak durun derim. Çünkü zaten bu tür acayip işlerin gerçekleşmesinde kendilerinin parmağı oluyor. Üst mesajlarda bir hocamızın da söylediği gibi sizin şu an görev yaptığınız okul gözde (tercih edilen) bir okuldur ve o okula kendi adamlarını getireceklerdir. Sizi de bir şekilde oradan uzaklaştırmak gerekli olduğu için böyle bir sonuç. Tabii bunu yaparken arkalarının sağlamlığına da güveniyorlar yoksa böylesine saçma sapan bir iş her babayiğidin harcı değil. Arkasında sağlam abileri (dayıları demiyorum abileri) olduğundan böyle bir şey yapabiliyorlar kimse de bunlara hesap soramıyor.

Siz gidin önce diğer taraftan sendikalarla görüşün, üye olmanıza gerek yok gidin şubelerine yardım isteyin. Eğer bu işle ilgileneceklerine ikna olursanız daha sonra üye de olursunuz. Zaten onlar da hükümeti ve yandaş sendikayı sıkıştırabilmek için can atıyorlar. Yani sizin davanız üzerinden hem sizin işiniz çözüme kavuşur umarım, hem sendika sonuna kadar haklı olunan bir konuda hükümetin-MEB'in yanlışını ortaya çıkarmış ve bu olumsuz işi iptal ettirmiş olur.

Gerçekten çok kötü bir durum, Allah yardımcınız olsun hocam. Ama bu forumu takip eden hükümet adamları varsa bilsinler ki "Bu devran böyle gitmez" Öyle bir çatlak verecek ki hepsi o çatlağın içine gömülecek.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=225305914188945

ya benim derdim seninkinden büyük, haline şükret gidiş geliş yapabiliyorsan yap, ailenden uzak kalma hocam, senden daha fazla yol yapıyorum hemde kendi aracımla ve 2 gün 2 saat ders için gidiyorum...

Kimsenin umurunda değilsiniz, nasılsa ihtiyaçları olduğunda bize birşekilde yaptırıyorlar, hatta isminizin olduğu kağıdı bir kez bakmışlardır belki branşınıza bir kez bırakmışlardır ve bizi unutmuşlardır bile 1 dakika sonra... çünkü biz B.Eğitimciler, Tek.Tasarımcılar, resimciler gibi değiliz, herhangi bir harekete de gerek yok, bir dönem sıkıp formatörlüğü kabul etmemek res'en yapsalar bile çok büyük bir farkındalık demektir, res'en görevlendirme olsa bile mahkemeye verirsin olur biter...

farkındamısınız bilmiyorum ama gelecek sene 1 saat olan dersimizde gidiyor, bundan sonrası hoppp müdürün kollarındayız, kardeşim senin dersi seçmiyorum derse yada 2 sınıf açıcam sınıflarda 50 kişi olacak derse, daha yeni başlıyoruz..

Amannn neyse herkes bir türkü tutturmuş benimki de böyle...

Anlaşılan BT Öğretmenlerini gözden çıkarmışlar. Bize ne kadar değer veriliyorsa biz de onun kadar değer vermeliyiz. BT öğretmenlerinin Fatih projesinde de değeri anlaşılmadı. Söylenecek fazla bir söz yok sadece olumsuz duygular var. Bizleri bu hale getirenleri Allah'a havale ediyorum :(

insanın değerinin olmadığı bir ülke , ben yaptım oldularla devam eden bir zihniyet

hocam bizim bir arkadaşa da aynısı oldu. komiktir bizim okuldaki dersi yeni atandığı yerdeki ders saatinden daha fazlaydı ve şimdiden yeni gittiği okulda norm fazlası oldu.. bu işler yapılırken planlanırken millet sarhoş mu oluyor acaba??? hesap kitap bilinmiyor mu??? Hocam Allah yardımcınız olsun.. Rabbim çocuğunuzun hatırına bu işi inşallah bozar...

Bizim okula bir yazı geldi. Değişmesini istediğiniz yönetmelik ve gerekçesini yazınız diye. Her okula gitti mi acaba?
Böyle saçmalık olamaz. Sadece gerekçe olarak bunu yazsak bile yeter.

esenordelarthe' Alıntı:
haftalık ders çizelgesi için 3 saat verirlerse, sendikalara da sıcak bakmıyorsan hocam;

benden çam sakızı çoban armağanı avukat parasına destek var! bizim dernekteki arkadaşlardan da sanırım destek olacaklar çıkar, açın davayı...

şimdi birkaç kişi daha eklendi davaya çam sakızı çoban armağanı katkı sağlamaya. açalım bari birilerin önlerine bir şeyler gitsin. kaybedeceğimiz anca para olur eee onu da toplarız aramızda :)

esenordelarthe hocama katılıyorum dernek üyesi olarak ben de maddi manevi anlamda destek çıkmaya hazırım hocam. hiç durma aç davanı...

3 saat hatalı ek ders korkusundan tir tir titreyen adamlar, 3 saat derse norm açarlar kimse de n'oluyo orda demez.. Kimbilir ne şartlarda geleceğini umursamayıp ders olmayan okuluna norm açıp öğretmen isteyenlere de gelsin o beddualar ve sevgiler, sövgüler.. O idarecilere taa burdan kafa göz dalasım geldi.. (argo ifadelerim için kusura bakmayın arkadaşlar, öfke yaptım)

davayı sadece eş durumundan dolayımı açabiliyoruz mesela eşi çalışmayan bilişimciler dava açamayacaklarmı???

bu nasıl bir mantık?
3 saat için bir öğretmeni okulundan ve kurulu düzeninden edebiliyorlar?
yarın bir gün de tekrar norm fazlası oldun diye tekrar resen atarlar.
artık iyice işin tadı kaçmaya başladı.

mutlaka hakkınızı arayın hocam, dernek ile iletişime geçerseniz mümkün olduğunca bir bütçe ayrılacaktır.

allah yardımcınız olsun hocam.. bunları da ıslah etsin.. bıktırdılar iyice.. şu bölümü yazdığım güne lanet okuyorum her seferinde..

hocam aynısı benim eşimin başına da geldi sakaryada . şimdi biz de mahkemeye dava açmaya hazırlanıyoruz. yarın gidip avukat ile görüşeceğim.

Arkadaşlar bir araya gelip Bakanlığın önünü inletmemiz lazım yoksa onlar bizleri inim inim inletecekler. Ben norm fazlası değilim ama bu düzende kimin ne olacağı belli olmaz bencil davranmamak lazım...

yadigartbaykal' Alıntı:
findik100' Alıntı:
Sumbas lisesine atandınız sanırım hocam.Orada ne BT dersi ne de BT sınıfı var. Nedense her atama döneminde bilişim teknolojileri açık gösteriyor.Sumbas osmaniye arası gidiş geliş yapanlar var diye biliyorum.

evet maalesef
ayrıyyeten şu sumbasın ilçe olmasına takıldım ben yıllardır

Zümreme yardımcı olmayacağızda kime olacağız.İki senedir her okula geldiğimde sövüyorum zaten senin adınada söverim sorun yok:D

Geri