Sıfır araç kampanyaları

Kodla Büyü
en azından hayatımda bir kezde olsun sıfır araç kullanmanın tatmak isterim. Her zaman için cep telefonu bilgisayar gibi araçaların ikinci elinden uzak durdum. Tecrübe ile sabit oldu ki ikşnci elde daima kafanda soru işareti kalıyor. Arkadaşın meşur bir sözü var "kimse iyi malını satmaz." İnşallah sıfır alıp uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Herkesin tavsiyesi için teşekkürler

Hocam sıfır araç insanın içine siniyor gerçekten. Ancak 5 yıllık veya daha ilerisi için planlama yapılarak alınmalı sıfır araç. Aracı aldığımızda çocuğum yoktu. O sebeple ilk zamanlar bir sorun yaşamadık. Ama çocuktan sonra araca sığma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Bu sebeple biraz daha idare edip aracı değiştirmek istiyorum. Söylemek istediğim şu, araç alırken az yakması veya görüntüsü dışında ailenin içine sorunsuz bir şekilde sığması da önemlidir. Araç araştırırken en az 5 yıllık planlama yapılarak alınmalı. Ben yapabildim mi, hayır tabii ki de :mrgreen: Bundan sonra yapabilecek miyim, bilmiyorum tabii ki de :puhaha:

2. el araba fiyatları uçtu.. arab alamıyacağız bu gidişle

tzcn' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
hocam 60 bin lira arabaya gömülür mü 15 bin liraya al bitane getz albea falan 45 bini de dolara yatır : )
:++:

sizin gibiler yaşamaktan bi habersiziniz :) bankada biriken rakamlara bakmak sizi teselli ediyor. o parayı alalımda rahat yaşayalım demezsiniz. bende geçen sene 0 araba aldım söylemesi ayıp d sınıfı markasını yazmayayım. sizin gibi bir kaç arkadaş yok o para verilirmi yok altın alsaydın yok dolar yapsaydın. hepsini susturtum şükür. genç yaşımda bu duyguları hisleri yaşamayacaksam ne yapayım parayı.

:+1:
xodeda' Alıntı:
tzcn' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
hocam 60 bin lira arabaya gömülür mü 15 bin liraya al bitane getz albea falan 45 bini de dolara yatır : )

sizin gibiler yaşamaktan bi habersiziniz :) bankada biriken rakamlara bakmak sizi teselli ediyor. o parayı alalımda rahat yaşayalım demezsiniz. bende geçen sene 0 araba aldım söylemesi ayıp d sınıfı markasını yazmayayım. sizin gibi bir kaç arkadaş yok o para verilirmi yok altın alsaydın yok dolar yapsaydın. hepsini susturtum şükür. genç yaşımda bu duyguları hisleri yaşamayacaksam ne yapayım parayı.

xodeda' Alıntı:
tzcn' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:

Hocam herkes elbette istediği gibi yaşar hayattan beklediği zevkler farklıdır. Başka bir ihtiyacı yoktur istediğini alır satar. Hatta mesleğinin başındadır ilk maaş bordrosuyla sıfır araba da alır. Okulda kirada olup 90 bine qashqai alan arkadaşa helal olsun dedik. Düğünümüzü kendi imkanlarımızla yaptık, o kadar borcun içinde ne sıfır araba ne de bankada dolar altın hayali kuramam. Forumda 300-350 binlik öğretmenden satılık ilanlar da tartışıldı. Arkadaşın cümlesine gülüp gündeme uygun dediysek suç mu işledik, böyle düşünüyor olanların da fikrine katılmasanız da saygı gösterirsiniz, susturmakta neyin nesi? Borcumuzu bitirince her erkeğin hayali gibi elbette kendimize göre hayallerimiz vardır.
Sıfır ya da ikinci el kim araç aldıysa Allah sevdikleriyle kazasız belasız binmek nasip etsin.

xodeda' Alıntı:
tzcn' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:

biz d sınıfı araca binmediğimiz için yaşamak nedir bilmeyiz hocam, bi tur versende hayattan keyif almak nasıl bir şeymiş bizde görsek : )

karikatur-deli-ve-araba-sevdasi-3065-I4.jpg

xodeda' Alıntı:
:+1: aynen

bilbil1920' Alıntı:
xodeda' Alıntı:
:+1: aynen
benim kafadansın hocam.Aynı muhabbeti bana yaptılar.50 bin kusura 2013 araç aldım.alınırmı edilirmi dediler.bende siz şuana kadar para biriktirdinizde ne oldu dedim.ben bu hayat yaşamaya geldim.para biriktirmeye değil.sizde anca böle bakarsınız dedim.lafımıda hiç esirgemem...

araba almakta bir nevi yatırımdır, 50-60 bin neden verilmesin? adam o kadar biriktirdiyse arabaya yatırım yapabilir..5 yıl sonra satsa bile en fazla 3-4 zarar eder,sonra parasını gene istediği gibi değerlendirebilir..parasını altına dolara yatıranların 4-5 yıl sonra zarar etmeyecekleri garanti mi? yastık altı yapsan paranın çalınmayacağı garanti mi?
30 bin tl birikimim vardı gittim param kadar araba aldım,hala biriktirmeye devam ediyorum,arabamın olması birikimime engel olmuyor:)
gönlünüzde ne var ise alın binin hocamm

arkadaşlar ben birşeyi merak ediyorum yapılan sıfır faizli taksitli kampanyalar gerçekten sıfır faizli mi? mesela hyundai i20 için 20.000 tl / 20 ay taksit kampanyası var. alttaki açıklamada 325 tl kredi tahsis ücreti alınır diyor. ne anladım ki ben bu işten 5 tl de olsa faiz işte. gerçekten sıfır faizli taksitli kampanyalar oluyor mu?

buyey' Alıntı:
arkadaşlar ben birşeyi merak ediyorum yapılan sıfır faizli taksitli kampanyalar gerçekten sıfır faizli mi? mesela hyundai i20 için 20.000 tl / 20 ay taksit kampanyası var. alttaki açıklamada 325 tl kredi tahsis ücreti alınır diyor. ne anladım ki ben bu işten 5 tl de olsa faiz işte. gerçekten sıfır faizli taksitli kampanyalar oluyor mu?
0 faiz ama fiyat artıyor peşin fiyatına değil 3 4 bin artıyor yani kredi çekmiş gibi oluyorsun

Bildiğim kadarıyla 20.000 tl için ödemesi 21000 tl . Ödemesi de yine banka ile

2. elden çok çeken birisi olarak bende 0 aldım ama uzun vadeli olarak düşündüğüm için çok fazla araştırma yaptım nerdeyse tüm bayilere gidip araç testi yaptım hocam içime honda-civic sindi aile aracı tek kelime ile uşak falan varsa düşün derim fabrikasyon lpgli dizel gibi birşey yakıyor 5-6 yılda garantisi var alacağın aracı mutlaka kendin kullan bakarak araç alınmıyor. dışı ile içi çok farklı arabaların....

Geri