Seçim Sonucu 2015

Kodla Büyü

ernestososa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Açılan Sandık Oranı: 83,7

Vekil Sayıları
Ak Parti 266
Chp 126
Mhp 83
Hdp 75

Bağımsız kazanan göüzkmüyor

Vatana millete hayırlısı olsun, hakkımızda hayırlısı

Her ne kadar tek parti hükümeti ekonomi için daha iyi olsada hukuk tanimazlik almış başını gitmisti

Ekonomik olarak tek başına iktidar isterim, ak partinin ilk 2 dönemindeki gibi demokrat ve liberal tavrını alkışladım oy verdim ama 3. dönemindeki hoyratlığını kabul etmedim. Sonuçta herkes benim gibi düşünüyormuş. Okul müdür yardımcısına kadar kadrolaşmaya çalışıp hilal bıyıklı adama düşman olursan sonun böyle hüsran olur.

secım sonucundan memnun olanlar kımler bızı ne beklıyor kualısyon ne sonuc verır çok bılınmeyenlı denklem

Bir koalisyon çıkmayacaktır. 1 ay sonra yeni seçime hazır olmak lazım...

Müstahak hani yaptılarının karşılığını misliyle görüyor AKP şu an haşmetli padişahın yüzünün rengini görmek isterdim. :verymad:
:puhaha:

Ev araba falan almayın. Maaş bile alamayacağınız günler uzak değil. O arabayı ödeyemezsiniz. Altın alın. Fırlayınca satar geçiminizi sağlarsınız.

Bundan sonrası için öngörülerim şunlar:
Uzlaşı sağlanamaz. Erken seçime gidilir. Gül cephesi eski vekilleri ve büyük topları toplayıp yeni bayrak açarsa %50 bandını zorlayacak gibi olur ama mevcut AKP bundan memnun olmaz. Bir çatışma yaşanır diye düşünüyorum. Oluşacak bir siyasi boşlukta ise ergenekon cephesinin intikam yeminleri ile hazırda beklediğini de unutmamak lazım.

Chp MHP HDP koalisyon yaparsa kılıçdaroğlu başbakan bahçeli yardımcısı Demirtaş da Milli Savunma Bakanı olur :puhaha:

AKP düşmanlığı teröriste oy verecek kadar kuvvetli demekki

mhp, hdp ile ittifak falan yapmaz rüya görmeyin..
mhp kapıyı kaparya camileri ahır yaptı dediğiniz din düşmanı dediğiniz chp nin yada hdpnin kucağına oturacaksınız onu düşünün :mrgreen:

oo hoş geldin troll kardeş ama sana yemiş atan olmadı :mrgreen: ama yaran varki sancılanmışsın..
neyse senin olduğun başlık beni bozar :puhaha:

big_way' Alıntı:
Chp MHP HDP koalisyon yaparsa kılıçdaroğlu başbakan bahçeli yardımcısı Demirtaş da Milli Savunma Bakanı olur :puhaha:

doguyu sattınız dıyenler oy verdı yarında açılım derler Vatanıma hayırlı olsun

bırakın azınlık hükümeti olarak devam ettirsinler ama daha demokratik olsunlar, çıraklık dönemimdeki ak partiyi istiyorum

hakanotuken' Alıntı:
bırakın azınlık hükümeti olarak devam ettirsinler ama daha demokratik olsunlar, çıraklık dönemimdeki ak partiyi istiyorum

+1

koalısyon her zmn sıkıntı olmustur

Yalakaların madara olmasına seviniyorum. Tuğçe kazaz, joleli yiğit bulut, mehmet barlas, ertem şener ve saz arkadaşlarının gemiyi terketmesini bekliyorum. Yalakasız bir ak parti istiyorum.

hakanotuken' Alıntı:
Yalakaların madara olmasına seviniyorum. Tuğçe kazaz, joleli yiğit bulut, mehmet barlas, ertem şener ve saz arkadaşlarının gemiyi terketmesini bekliyorum. Yalakasız bir ak parti istiyorum.

:alkis:

yüz binlerce liralık saat almayan, bakanlarının hakim karşısına çıkmasını engellemeyen, rıza sarraf gibi ne idüğü belirsizleri sorgulayan, kendinden olmayanı ezmeye çalışmayan, kadrolaşmak için liyakati göz ardı etmeyen bir akp istiyorum.

giryan' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

:alkis:

yüz binlerce liralık saat almayan, bakanlarının hakim karşısına çıkmasını engellemeyen, rıza sarraf gibi ne idüğü belirsizleri sorgulayan, kendinden olmayanı ezmeye çalışmayan, kadrolaşmak için liyakati göz ardı etmeyen bir akp istiyorum.

yarın daha özgür biat etmeyen bir türkiyeye uyanalım ... hukuk istiyorum tez zamanda ve iç işleri ile meb i mhp ye versinler bu iş düzelir birileride derhal yücedivana naş naşşş

oy veren vermeyen birçoğumuz adalet ve kalkınma diyoruz, ama hepimizin şüphesi adalet noktasında değil mi?
Peki vermiyor muydu millet, kadrolaşma vs yapmasalardı yine veriyordu millet, Adalet kısmını niye kaldırdı, ne hesaplar yapıyorlar bilinmez ve bu adamlar attıkları her adımı bilinçli attılar, göz göre göre oy kaybettiler. Başkanlık kokusu çıkar mı ardından bilmem. hakkımızda hayırlısı.

big_way' Alıntı:

bi trol dahaaa
okumadan araştırmadan bakan düşünmeden konuşan bir beyin nasıl oluyor anlamıyorum
2011 genel seçimi ile 2015 karşılaştırdım
Akp'de 21 milyondan 18 milyona yani = 3 milyon oy kayıp
Chp'de 11 milyon oy her iki seçimde de = değişme yok
Mhp'se 5.5 milyondan 7.5 milyon'a = 2 milyon yükselmiş.
hdpde ise 2.8 milyondan 5.8 milyona = 3 milyon yükselmiş

eeee durum şudur akp'nin kayıp 3 milyon oyu hdpye gitmişşşş
halaa konuşuyorlarrr tövbee tövbeeeeeeeee

ya arkadaşlar nasıl bir terazi... Ülkenin %60ı sağ %40ı sol
550 millet vekili seç, 300 tanesi ülkeyi yönetsin.
koalisyon olmazmış. Peki herkesi aynı kalıba nasıl sokacaksın.
Ana muhalefetmiş, biz onları oraya muhalefet etsinler diye mi gönderiyoruz?
oturup anlaşsınlar diye. bence en az 3 parti koalisyon kurmalı.
iki sağ parti alsan, sola oy verenler bu ülkenin vatandaşı değil mi?
Bilmiyorum, ya da ben çok geniş düşünüyorum ya da git gide yozlaşıyoruz, anlamadım gitti.

mse' Alıntı:
ya arkadaşlar nasıl bir terazi... Ülkenin %60ı sağ %40ı sol
550 millet vekili seç, 300 tanesi ülkeyi yönetsin.
koalisyon olmazmış. Peki herkesi aynı kalıba nasıl sokacaksın.
Ana muhalefetmiş, biz onları oraya muhalefet etsinler diye mi gönderiyoruz?
oturup anlaşsınlar diye. bence en az 3 parti koalisyon kurmalı.
iki sağ parti alsan, sola oy verenler bu ülkenin vatandaşı değil mi?
Bilmiyorum, ya da ben çok geniş düşünüyorum ya da git gide yozlaşıyoruz, anlamadım gitti.
Sorun demokrasi sorunu kim güçlüyse diğerini ezmeye çalışıyor. Kimsenin derdi hak hukuk değil. Eğer temele bunlar alınırsa zaten dediğiniz kendiliğinden gerçekleşecekti.

kgunduz' Alıntı:
2011 genel seçimi ile 2015 karşılaştırdım
Akp'de 21 milyondan 18 milyona yani = 3 milyon oy kayıp
Chp'de 11 milyon oy her iki seçimde de = değişme yok
Mhp'se 5.5 milyondan 7.5 milyon'a = 2 milyon yükselmiş.
hdpde ise 2.8 milyondan 5.8 milyona = 3 milyon yükselmiş

eeee durum şudur akp'nin kayıp 3 milyon oyu hdpye gitmişşşş
halaa konuşuyorlarrr tövbee tövbeeeeeeeee

2011'de seçmen sayısı 52.806.000 kişi (yurt dışı dahil)
2015'de seçmen sayısı 56.632.000 kişi (yurt dışı dahil)
fark 3.826.000 kişi
Değişen pek bişey yok aslında, sadece seçmen sayısı artmış
Bu artış Mhp ve Hdp yönüne olmuş.

Manzaraya bakınca öngörüm şu yönde.
Koalisyon çıkmaz bunlardan.Herkesin öncelikleri çok farklı.Özellikle boğazına kadar çamura batmış bir AKP kanunları kendine yol yaptığı için nereyi kime versin. O torba yasadaki kanunlar şimdi aleyhine işleyecek.Teslim ettiği bakanlıktaki pis işler ortaya çıkınca neler yapacağını düşüneniyorum.
Erken seçim görünüyor. Bu daha da kötü AKP için. Neden? Halk bu akşamdan itibaren AKP'nin vazgeçilmez bir parti olmadığını görmüş oldu.Günler geçtikçe bu algı daha da oturacak. Eleştirilecek,nerelerde hata yapıldığı konuşulacak,alttan alttan bir kazan kaynayacak yani. Hele pislikler birbir ortaya çıkınca seyreyle sen gümbürtüyü,kaçan kaçana, öten ötene.
A.gül bu süreçte 2002'deki gibi yeni ruhla farklı bir parti kurarsa AKP'yi ortadan böler.Bu şekilde erken seçime girerse AKP'ye "bay bay" der vatandaş.

hdp den başka bu seçimde kazanan yok. en büyük kaybedende saraylı oldu. ancak düşünsenize elin teröristinin milletvekili sayısı 79. mhpnin 81. he yurt genelinde 2 milyon fazla oy almış mhp ama rezilliğe bak. geçen seçimde akp nin %47 aldığını şimdi bu seçimde %41 aldığını düşünürsek hdp deki %6-7 lik artışın nereden geldiği belli oluyor. çözüm süreci denilen safsatanın akpyi daha da erittiği ortada. aslına bakarsanız %41 lik bir akp oyu var. bence bu bir başarısızlık değildir. ancak akp kendi içindeki çürükleri, yolsuzlukları temizleyememesinden ve de saraylının tamamen kontrolünde olmasından dolayı giderek eriyor. sadece bir kişinin egosu yüzünden geldiğimiz nokta ortada. chp de de zafer çıklıkları atılıyor. aymazlar farkedemediler ama bebek ve asker katilleri sayın diye diye Atatürk' ün kurduğu meclise girdiler.

akp erken seçime gidemez. giderse daha da eriyeceği kesin. hdp ve chp akp ile koalisyon yapmayacağını açıkladı. akp nin yapması gereken
1. saraylının biran önce boyunduruğundan çıkıp yolsuzlukların üzerine gideceği.
2. hukuka olan müdahalelerinden vazgeçeceği.
3. başkanlık safsatasını ve söylemlerini tamamen ortadan kaldıracağı.
4. göstermelik paralel yapı mücadelesini bırakacağı.
5. devlet içerisindeki israfı önleyeceği
6. çözüm süreci adı altındaki çözülme sürecini durduracağını söz verip mhp ile koalisyon kurmaya gitmesi gerekir.

yoksa yeniden yapılacak bir seçimde hdp taş çatlasın %1-2 oy düşer. chp ve mhp oyları en az bu kadar olur. olan iyice ekonomiye olur.

Uhud yolunda ayrılan 300 münafık, müslümanların yenilmesine sevindi fakat Mekke'nin fethedilip Cahiliyye'nin silinmesine engel olamadı.

Köyün birinde hasattan sonra buğdaylar her zaman çalınıyormuş.Muhtar ,çalan kişileri biliyor fakat elinde bir delil olmadığı için bi şey yapamıyormuş. Bunu bir bilgeye danışmış. Bilgenin dediğini yapmış ve hırsızları buğdayların başına nöbetçi dikmiş. Bir gün iki gün beş gün bir ay... sonra hırsızın biri diğerine boşu boşuna neden bekliyoruz ki buğdayları çalan zaten bizdik, boşu boşuna beklemenin bi manası yok deyip bırakıp gitmişler... inşallah böyle olur

tilki aklıma geliyor...
Tilkinin birini ciddiye almışlar ve yaptığı iş başvurusu neticesinde mülakata çağırmışlar...
Çağıran firma bir tavuk çiftliği...
Çağrıldığı pozisyon "Güvenlik Amirliği"
Her konu ciddi ciddi konuşulur...
Sonra sorulur:
Peki ne maaş düşünürsün?
Tilki cevap vermeye çalışır:
Gülmekten konuşamıyorum

Geri