Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

sevk geri geliyor

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında Yalnız_Kurt tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. refleto

refleto Seçkin Üye Seçkin Üye

Aile hekimine bir kere gittim... (Yalnız haksızlık olsun diye anlatmıyorum... Eşim ve Oğlum ne zaman gitse ilgililer)

Hasta rapor almış yerine hastaneden biri gönderecekler bekliyoruz dediler... Okuldan öğle çıkıp gitmiştim... bu durumda ne olacak o sevk işi merak ediyorum... adamlar 365 gün 24 saat yerinde bulunacak robot değiller... Acile mi gideceğiz... ne yapacaz

2. s_kajmeran

s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

iyide önceden böyle değil miydi bu iş? Yeni düzene geçirdiler başarı oldu, şimdi eski düzene geçiyoruz hadi asıl başarı bu olsun...

Bu hükümete bayılıyorum diyordu internette bir yazar herşeyi süper göstermekte üstüne yok!

İlaç israfı falan olmuş, ee zaten bizler halk olarak keyiften ilaç içerizdoğrudur, hatta bende bile 5-10 çeşit kafa yapıcı ilaç var, başka türlü tahammül edemiyorum bu ortama!

Bence önce mahallelerdeki sahte doktorlara gidelim, lütfederlerse önce bir imama okunalım, olmadı o bizi aile hekimine sevk etsin, eğer fırsat olup ölmezsek oradan hastanelere sevk isteyelim... oldu da ölürsek israfı önlemiş olmanın gururu içinde gebermiş oluruz ki, birilerinin rahat yaşaması için senin-benim ilaç alamamamız, hastane yüzü göremememiz lazım... Vatan sağolsun!

Sanki ilacı babalarının hatrına veriyorlar...

3. seba

seba Site Gezgini

Bu şakşakçıları artık seviyorum :mrgreen: Birşeyi değiştirmek isterler hep beraber evet yanlış değiştirelim derler. Bu olmadı hadi eski düzene dönelim derler bizim tayfa hemen çark eder evet yanlış hadi değiştirelim der :mrgreen: Şakşakçı sonuçta sorgulamaz eskiden neydide şimdi ne oldu diye :)

Konuya dönersek sağlık ocakları dolup taşacak hastahaneye sevk almak için. Gerçektende hasta olanlar bu kuyrukta ölmezse aile hekiminin verdiği sevkle normal hastahaneye gidecek. Kişi başıda sağlık ocağına ve devlete bir miktar para kalacak. Devlette bu paraları duble yollarla millete döşeyecek pardon milletin yoluna :mrgreen:

4. tamer

tamer Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

:puhaha:

5. tamer

Sanki başımız agrıa profesöre gidiyorduk. Sadece 1 defa fakulteye gittim oda hastanede doktor izinde oldugu için.
    Aynı kuyruk saglık ocaklarında olacak.
    Neyse yine değiştiririz sorun değil.
    Olmadı baştan. :D

6. erdcan

erdcan Seçkin Üye Seçkin Üye

bi dakka bi dakka bu aile hekimleri ne zamandır prof oldu lan!

hadi eşim hamile, çocuğum acil ateşi çıktı, benim kemiklerim sızlıyor.. ee bu aile hekimi her halttan anlıyorsa orda iyileştirsin yada bıraksınlar her kişi istediği hastaneye gitsin

tamamen saçmalık, doktor efendiler 9 da değil 8 de o muayehane de olacak, gelen her hastayla uğraşacak hepsini dikkatle inceleyecek ha bide performasnlarını tutturup gereksiz ilaç yazmayacaklar... yok ya olmaz öyle, burası Türkiye

7. hipopotam

hipopotam Seçkin Üye Seçkin Üye

hani dahada özgürleşecektik hani dahada demokratikleşecektik ne oldu enayiler..... buda kapak olsun daha bu bişey değil (bir kaç gün öncede aynı türden 2. uzman dr ye gidene katkı+5 Tl yi getirmişlerdi artı yazılan her ilaç için artı 1 TL ... bir kaç gün sonrada bu geldi buda demek oluyorki kriz gittikçe derinleşiyor halkın cebindekini seve seve böyle alacaklar) yapılanlar yapılacakların teminatıdır ayrıca bugüne kadar böyle saçmalıkları çıkaramamalarının tek nedeni sosyalistlerin (ben sosyalist değilim baştan söyleyim sadece toplumsal iyi bir gözlemciyim diyebilirim) solcuların, gerçek demokratların tepkilerinden çekindiklerindendi ama artık onlarda tepki vermiyorlar iş nereye varacaksa varsın moduna geçmişler anlayacağınız taraf tutan herkes tuttuğu meşhur tarafıca hemde kendi tercihi olduğu için bertaraf olacak ama birileri dur demese ama halk uyanmasa ...

8. hipopotam

emin olun millet tek fikir edinmiş gibi bıçak gibi hastanelere gitmeyi bir hafta kesse emin olun bunlar gelir getirecek başka şeylerde bulurlar tuvalette ossurma vergisi bile alırlar gerekirse o kadar durum vahimki milletin sağlığına göz diktiler, parandan ol sağlığından olma diyorlar yani.
    neyse hani hekim seçme hakkı vardı hani isteyen istedği yerde mıyane olabilecekti. tıııııııııııııırTT mı oldu.

9. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

Madem düşünceler böyle işin aslını en iyi işin içindeki bir doktordan dinleyelim, ne nedir anlayalım. İlla aile hekiminden sevk olayına takılmayın sorun bu değil.

10. surgent

surgent Üye

Arkadaşlar okudum okudum okudum yorumlarınızı..Bu işin içinde bir çalışan olarak sadece bir örnek vermek istiyorum.Üçüncü basamak bir hastanedeyim Meme hastalıkları polkliniğinde randevu alan hastaların hemen tamamı normal meme muaynesine geliyor.Kanserden şüphelendiğimiz bir hastaya neden kitleyi farkedince gelmedin hemen dediğimizde 2 aydır randevu alamıyorum diyen var.Bu hasta icin USG yada MR istediğimizde cok ileri tarihe gün veriliyor ve her hasta için rica ediyoruz nerdeyse yalvarıyoruz bakın bu hasta ciddi erken olması lazım diye çunku radyolojide bunalmış kitlenmiş durumda.Bunun yerine normal muayne birinci basamakta yapılsa usg yada mamografi ikinci basamakta yapılsa ve uçuncu basamağa sadece kanserli veya kanser süpheli hasta gelse kimse bir iki ay gecikmemiş olacak.Her türlü tahlil görüntüleme istediğimiz anda yapılmış olacak.Bu kimse dediğim birimizin çok yakını olabilir..Bu durum yoğunbakım yatağında gripli sadece kırgınlığı olan bir hastanın yatmasına benziyor..Hepimizin bir gün o yoğun bakım yatağına ihtiyacı olabilir...Saygılar

11. tamer

182 den hemen her hastaneden randevu aldım. En fazla 1-2 gun sonrasına verdiler. Hiç sorun olmadı. Ama emar benzeri bir film cektirecektim 4-5 ay sonrasına gun verdiler. Gittim ozelde cektirdim. İşim yurudu ama imkanı olmayan için evet sıkıntı olabilir. Elbetteki işin içindeki olan daha iyi bilir sorunları. Eğer önüne gecebileceksek iyi olmuş diyelim.

Devlet hastahanesinde çocugunu başka doktora sevk eden doktora imkanım yok gidemem diyen babayı ve 4-5 ay sonraya film için randevu verildiğini gordukten sonra . Ben bu işin tıkandığına inanırım.

Allah fakir fukaraya, imkanı olmayana güç versin.

12. alpozturk2002

alpozturk2002 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam, siz yurt dışında hiç hastaneye gittiniz mi?

13. hipopotam

bunun tek çözümü vatandaşın işine burnunu sokmadan doktora ilaç yazmayı yasaklayacaksın her önüne gelen saçma sapan hepsi birbirinin benzeri olan ilaçları yazıyorlar 1 kaç sene evvel işim düştü doktorun tekine gittim adam masasından kalkmadan yaraya bakmadan ellemeden teşhisi koydu ilacı yazdı bende teşekür edip çıktım ilacı eczacıya sordum neye yarar diye böcek ısırmalarında kullanılır başka işe yararmı dedim yok bu böcek ısımalarından doğan alerjik reaksiyonlar içindir dedi halbuki benimkisi azcık yaraydı ucundan kenarından bile tuttturamamıştı doktorumuz. :D

14. KeRASuS_28

KeRASuS_28 Seçkin Üye Seçkin Üye

projeler geliştiriliyor yenilikler yapılıyor ancak bu yenilikler yapılırken gerekli planlama ve risk haritaları çıkartılıyor mu tartışılır işte. tüm yapılan yenilikler bir yıl sonra açıkları çıkıyor ve değiştiriliyor ve hepsinde de zarar büyüdükten sonra oluyor. bu arada olan vatandaşa oluyor oluşan zarar vergilere yükelniyor. yenilikler yapılsın ama iyi planlansın artık.

15. hipopotam

yapılan yenilikler vatandaş için olsa zaten kırk kere düşünülür kırk kere planlanır fizibilittesi en az 100 kere 100 farklı uzmana çıkartılır 100 farklı uzmanca incelettirilirdi. ama ypılan yenilikler yandaşları osuruklamak için anladınız onu olduğu yandaş osuruğunuz aldıktan sonra ayy pardon zarar ettik kısmı filmin reklamlar kısmıdır tabi salaklar anlayamaz ondan sonra hurrra eski sisteme geri dön hatta onunda içine baya baya ederek geri dön ki vatandaş bi kerede vay biz devlete çok yüklenmişiz suçlu psikolojisine bürünsün anlayacağınız bunlrdan aslında vatandaşa ekmekte yokta o kadarını daha yapamıyoruz diyorlar.

16. Accipiter

Accipiter Seçkin Üye Seçkin Üye

sordunuz cevap vereyim, evet defalarca Almanya'da hastaneye gittim..

17. alpozturk2002

alpozturk2002 Seçkin Üye Seçkin Üye

Biraz bahseder misiniz oradaki sistemi, biz de karşılaştırma yapabilelim.

18. by_rebel

by_rebel Seçkin Üye Seçkin Üye

:alkis: :++:

19. cagdas

cagdas Seçkin Üye Seçkin Üye

acaba özel hastanelere giderkende aile hekiminden sevk mi alacağız :?:
    hükümetin en iyi yanı dediğim sağlık politikası da çöktü. eskiden bir farkı kalmadı. daha dün çocuk hastalandı diye acile götürdüm, önce kayıt yapıldı bu arada kimse yok sekreterden başka kayıt yaptıktan sonra sağlıkçıyı çağırdı kadın (yahu ben gelir gelmez çağırsana şu adamı) sağlıkçı şipidik terliklerle rahvan rahvan geldi, deftere de aynı uyuşuklukla kayıt yaptıktan sonra nihayet doktoru uyandırdı (doktor uyuyordu, yine işlemler bitene kadar rahatsız edilmedi). doktorda aynı şekilde esneye esneye aynı rahatlıkla çocuğa baktı ve tedaviye alındı nihayet. çocuk bu arada hastalık ayrı hastane korkusu ayrı ağlayıp, bağırmaktan başka bir hastalığa tutulacak. tabi bende dayanamayıp açtım ağzımı gerisi malum hastane tartışması. bu anlattığım olay adı üstünde acilde yaşanıyor, acil hasta getirdik arkadaş hemde bebek biraz hareket istemem yanlış değil galiba.
    öğretmen olarak bize bu kadar yüklenen hükümet, birazda sağlık personeline haksızda olsa hastaya hak veririm dese keşke. ya da bizim bakanı bunlara göndermek lazım. ama doktorlar daha teşkilatlı ve haklarını arıyor. bizde ise her uygulamada akp yaptıysa haklıdır zihniyetinde olduğu için, olayı eleştirmekten bile korkan ya da kraldan kralcı çok öğretmen var maalesef.

20. serkanozen1

serkanozen1 Seçkin Üye Seçkin Üye

:+1:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal