Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
Re: Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı.

ilahiyat 4 yıllık olsydı keşke. önlisansmış.
en iyisi edebiyat okuyayım. en işe yarar bölüm lisans olanlardan

zilal' Alıntı:
ilahiyat 4 yıllık olsydı keşke. önlisansmış.
en iyisi edebiyat okuyayım. en işe yarar bölüm lisans olanlardan

Hocam ben ilahiyat okuyacağım inşaAllah. Dikey geçiş sınavı ile ilitam (ilahiyat uzaktan eğitim) bölümüne geçmek kolay. Sayısalcı olduğumuz için sözelcilere nispeten daha rahat kazanırız. Heyecanla bu bölümü okumayı istiyorum. İnşaAllah muvaffak oluruz.

Ben edebiyat mezunuyum kaç yıldır Türkçe alanına geçmek için alan değişikliklerini takip ediyorum.Almanca, Fransızca öğretmenleri Türkçe öğretmenliğine geçiyor biz edebiyat bölüm mezunları geçemiyoruz.Demekki onlar kadar Türkçeden anlamıyoruz.Devletimiz haklıdır.

Peki arkadaşlar atanamayan öğretmenler için nasıl bir yol tavsiye edersiniz?

bilisimci_009' Alıntı:
muzy2007' Alıntı:
harçlar ne kadar?

kalktı harç yok artık

Bu gün yapılan bakanlar kurulu sonrası açıklama yapan başbakan yardımcısı Bülent Arınç, üniversite harç ucretlerinin birinci örgün öğretim ve acikogretim icin kaldırıldığını duyurdu.

Yapılan aciklamaya Açıklamaya göre Katkı payı ve harçlar kalktı. Öğrenim ücreti ise aynen devam edecek. Yani Açıköğretimde öğrencilerinden her dönem alınan katkı payı 45 TL, öğrenim gideri 205 Tl’dir. Bu durumda sadece 45 TL’lik katkı payı kısımi kalkmış bulunmaktadır.

2. üniversite okuyanların normal öğretim harçlarının alınmaya devam edeceğini duydum arkadaşlar bu konuda net bi bilgisi olan var mı?

yüksek lisans yapan birisi açıköğretime de kayıt yaptırabilir mi?
arkadaşım şuan hali hazırda yüksek lisans öğrencisi sınavsız açıköğretimi de düşünüyor...bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim....

merve_eagle' Alıntı:
yüksek lisans yapan birisi açıköğretime de kayıt yaptırabilir mi?
arkadaşım şuan hali hazırda yüksek lisans öğrencisi sınavsız açıköğretimi de düşünüyor...bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim....
yaptırabilir, hatta ikinci bir yüksek lisans bile yapabilir.

arkadaşlar lisans mezunları sınavsız açıköğretime yazılamıyor dedi ankarada bir büro.lgs ye girmek şartmış

demet demet' Alıntı:
arkadaşlar lisans mezunları sınavsız açıköğretime yazılamıyor dedi ankarada bir büro.lgs ye girmek şartmış

sallamış kimse o

hocam internetten kayıt yaptırabiliyorsunuz.orada anlaşılır zaten...

Arkadaşlar bölüm değiştirmek niyetiyle ikinci üniversite okumaya niyetleniyor iseniz şuradaki habere, özellikle 3. maddeye bakın derim. Kısa kısa göz attım ama sanırım kurum içi yeniden atama için de KPSS puanına bakılacak artık :
http://www.memurlar.net/haber/277833/

unknownrealmman' Alıntı:
Arkadaşlar bölüm değiştirmek niyetiyle ikinci üniversite okumaya niyetleniyor iseniz şuradaki habere, özellikle 3. maddeye bakın derim. Kısa kısa göz attım ama sanırım kurum içi yeniden atama için de KPSS puanına bakılacak artık :

o iş de arap saçına döndü

unknownrealmman' Alıntı:

Oku oku oku ,sonra yine KPSS'ye çalış öyle mi..
Seneler sonra aklımda ne kalır benim,zaten zar zor kazandık..

Kurum içi atama derken meb de çalışan fakat öğretmenlik dışındaki memurların öğretmenlik atamalarını kasdediyor şeklinde anladım. Öğretmenlik hakkı kazanmış birinin farklı branştaki atamasının nasıl olacağı ayrıca sorulmalı. Zaten kpss puanına göre atanmış birinin tekrar kpss ye girmesi gerçekten çok saçma olur. Fakat tüm atama şekilleri diye genelleme yapması düşündürücü olmuş.
Türk Dili ve edebiyatı okumaya niyetlenmişken bu haber iyi olmadı

Sadece internetten kayıt yeterli oluyormu yoksa büroya gitmekte gerekecekmi?

bas_kan' Alıntı:
Sadece internetten kayıt yeterli oluyormu yoksa büroya gitmekte gerekecekmi?
internetten kayıt bir nevi rezervasyon, daha sonra aöf şubesine gidip kayıt tamamlamanız gerekiyor.

---------------
...
Yukarıdaki koşullara uyan lisans veya ön lisans mezunu veya kayıtlı öğrenciler İkinci Üniversite kayıt türünden yararlanabilirler. Adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı yapılmaktadır.

...

İnternet Başvuru Tarihi 01 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012

AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 01 Ekim 2012 – 16 Ekim 2012

AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi 17 – 18 - 19 Ekim 2012

İnternet sitesinden başvuru yapmak, yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ücreti yatırmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz, Öğrenci Bilgi Formunu onaylatarak geri almanız gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılmaz.

http://www.anadolu.edu.tr/ogrenci_isler ... rsite.aspx

para işi devam ...hani açık öğretimde harç kaldırılmıştı

Bir onlisans 300tl.iyi para toplayacaklar ben vazgectim para biriktirir ankarada 3d efekt kursuna gideriw yaz tatilinde.

2 yıllıklardan kpss ile memurluk atamasında aktif olan bölümler hangileri bilgisi olan varmı?

burdan 2 yıllık bitirince önlisans kpssye girebiliyormuyuz acaba.?

bas_kan' Alıntı:
burdan 2 yıllık bitirince önlisans kpssye girebiliyormuyuz acaba.?
ben başkası için sordum.alt öğrenm düzeyinden kpss ye g.iremeyiz.eğer girilebilseydi boşta gezen ünv. mezunları lise mezunu olarak kpss ye girer atanırdı

karinca_52' Alıntı:
para işi devam ...hani açık öğretimde harç kaldırılmıştı
devletin aldığı katkı payı kalktı ama anadolu ünv.tesinin aldığı materyal hazırlama payı kalkmadı. Yıllardır aynı kitaplar var ama habire o parayı alıp duruyorlar. Bu sene basılı kitap olmayacak ekitaplar olacak deniliyor. Bekleyelim görelim. Anadolu üniversitesinde çark sağlam dönüyor yıllardır.

İkinci üniversite yazan var mı bu sene, :?:

ekim'de sosyoloji'ye başvurmayı düşünüyorum ben.

dgs ile bilgisayar mühendisliğine geçilebilecek bölüm var mı acaba içlerinde :idea:

Geri