Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
Re: Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı.

İnternet Başvuru Tarihi

01 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012

AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi

01 Ekim 2012 – 16 Ekim 2012

AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi

17 – 18 - 19 Ekim 2012

Arkadaşlar tarihleri hatırlatayım da atlamayalım.

Bu arada ALES başvuruları da var.

arkadaşlar ben fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümüne kayıt yaptırmayı düşünüyorum,oradanda dikey geçişle güzel sanatlar fakültesinde grafik bölümüne geçiş yaparsam belki meslek liselerindeki grafik ve fotoğraf bölümleri için branş değişikliği yaparım :p
allahım ne günlere kaldık nerelerden çözüm üretmeye çalışıyoruz, yaa ne bileyim olur mu acaba çok mu uçuk bir fikir

aslicakir' Alıntı:
arkadaşlar ben fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümüne kayıt yaptırmayı düşünüyorum,oradanda dikey geçişle güzel sanatlar fakültesinde grafik bölümüne geçiş yaparsam belki meslek liselerindeki grafik ve fotoğraf bölümleri için branş değişikliği yaparım :p
allahım ne günlere kaldık nerelerden çözüm üretmeye çalışıyoruz, yaa ne bileyim olur mu acaba çok mu uçuk bir fikir
Hocam bende alternatifler düşünüyorum ama sizin ki baya ilginç miş :eek:

arkadaşlar bende Felsefe okuyup ardından boş boş oturup düşünmek istiyorum bizim meb neyin kafasını yaşıyorda biz bilişimcileri bitirmeye calışıyor :mrgreen:

Arkadaşlar şaka bi yanada bix her seferinde bilişim cagında oldugumuzu herkerse hatırlatıp bilişim şart diyoruz ya ...Şimdi siz kalkıpta bölüm degişikliği yapıp başka mesleklere gecerseniz sonra size sorarlar hocam hani bilişim şarttı neden bıraktınız diye :shock:

Ben şahsım adına ne bölümümü değiştirmekten yanayım ne de bu saatten sonra oturup kagıt kalem sınavdan sınava koşmak peşindeyim...Bölüm değiştirmek ya da farklı dallara gecmek isteyen arkadaşlara da saygı duyar hayırlı olmasını temenni ederim

güzel bir bölüm seçmek önemli.açık öğretim için kitap ve benzeri ücretler için 205 tl alınıyor malesef. bu arada türk dili edebiyatı okuyan birisi şu an öğretmenlik yapan birisinin formasyon göreceğini düşünmüyorum.çünkü o dersler birçok bölüm için ortak sayılır.keza alan değişikliğinde gördük ki yeter ki o alanda biraz eğitim alın istediğiniz yerde görev yapabiliyorsunuz.bence formasyona gerek yok hali hazırda öğretmenlik yapanlar için.

lion26' Alıntı:
güzel bir bölüm seçmek önemli.açık öğretim için kitap ve benzeri ücretler için 205 tl alınıyor malesef. bu arada türk dili edebiyatı okuyan birisi şu an öğretmenlik yapan birisinin formasyon göreceğini düşünmüyorum.çünkü o dersler birçok bölüm için ortak sayılır.keza alan değişikliğinde gördük ki yeter ki o alanda biraz eğitim alın istediğiniz yerde görev yapabiliyorsunuz.bence formasyona gerek yok hali hazırda öğretmenlik yapanlar için.
Sizinle aynı düşüncedeyim, tek bir formasyonla sinif öğretmenlerinin daldan dala atladigini gördük, emsal gösterebiliriz. Kaldı ki ikinci bir bölüm okuyup alan değiştiremeyen bir ornek yok. Ama bazı arkadaslar bu konuda ümit kırıp, tabiri caizse MEB aklına karpuz kabuğu düşürüyorlar.

Sayısalcı biri olarak Türk Dili ve Edebiyatı nasıl okunur ki :(

bilgisayar mühendisliğinde yüksek lisans yapsak Teknik liseye atanabilir miyiz?

grandmasterb' Alıntı:
bilgisayar mühendisliğinde yüksek lisans yapsak Teknik liseye atanabilir miyiz?
Bu sorunun yanıtını ben de merak ediyorum.

Direk bil.muh. bitirirsek alan degistirip teknik lise garanti mi

Matematik bölümü okuduğumda lise mata mı yoksa ilk mata mı alan değişikliğim olur, olursa eğer?

Gök_Tuğ' Alıntı:
Matematik bölümü okuduğumda lise mata mı yoksa ilk mata mı alan değişikliğim olur, olursa eğer?
hocam fen edebiyat matematik liseye yöneliktir, eğer olursa liseye olur...

Şu aöf'de matematik olsaydı başvurudum gerçekten ama hangi bölümü okusak ki bize faydası olsa :?

klebsiella' Alıntı:
Şu aöf'de matematik olsaydı başvurudum gerçekten ama hangi bölümü okusak ki bize faydası olsa :?

Hocam ben Türk dili veya Kamu yönetimi okuyacağım. 4 yıl sonra mezun olunca, ya Kitap yazacağım, ya da idareci olacağım Bakanlığa.

biltek2007' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:

Hocam ben Türk dili veya Kamu yönetimi okuyacağım. 4 yıl sonra mezun olunca, ya Kitap yazacağım, ya da idareci olacağım Bakanlığa.

Bir ömür bu bölümde yaşanmaz hocam,
Önümüzde ki seçenekleri değerlendirmek gerek siz seçiminizi yapmışsınız en azından :)

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
Gök_Tuğ' Alıntı:
hocam fen edebiyat matematik liseye yöneliktir, eğer olursa liseye olur...
21-26 Eylül 2012 tarihleri arasında alınan öğretmenlerin alan değişikliği başvurularında, sınıf öğretmenlerinden diplomalarında yan alanları “Türk Dili” ve “Matematik” yazılı olanların hangi alana geçebilecekleri hususunda Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığından alınan 26/09/2012 tarihli ve 5357 sayılı yazıda;
Sınıf öğretmenlerinden diplomalarında;
1- Yan alanı “Türk Dili” yazılı olanların “Türkçe”,
2- Yan alanı “Matematik” yazılı olanların “İlköğretim Matematik”
Hocam bu maddeye göre matematik okuduğumda ilk mata geçemez miyim?

adalet için önbaşvuruyu yaptım , çıktıyı en yakın zamanda onaylatırım:) haydi herkese hayırlı eğitimler...

EynelMefer' Alıntı:
adalet için önbaşvuruyu yaptım , çıktıyı en yakın zamanda onaylatırım:) haydi herkese hayırlı eğitimler...

Adaletten, Dgs ile Hukuk geçişi mi düşünüyorsunuz hocam?

Kayıt için gerekli belgeler:
* 4 adet 4.5x6 cm. Fotoğraf
* Fotoğraflı-İmzalı Form
* Internet Başvuru Belgesi
* Öğrenci Bilgi Formu
* Öğrenim Belgesi

şu koyu yazdıklarım nedir tam olarak?

EDIT:
Tamam kayıttan sonra veriyormuş zaten sistem o belgeleri.

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası

Belki Borsacı olur da kurtuluruz bu zulümden :)

arkadaslar felsefe okusak rehber öğretmenliğe geçis hakkımız olur mu?
artık ne yapacağımızı şaşırdık?

ingilizce okuyabiliyo muyuz?
dersleri de göremiyorum neden ki?
neyse bunun örgün kısmı da var sanırım olmaz bu bana :(

açıköğretimden ingilizce öğretmenliğini kaldırdılar.bildiğim kadarı ile yok.

elifinannesi' Alıntı:

burda görünüyor ama hocam :/

elifinannesi' Alıntı:

ingilizce yok hocam malesef.bildiğim kadarıyla okul önceside kaldırıldı.

Türk dili ve edebiyatı okuyunca branş değişikliği hakkımız olacak mı acaba,Türk dili ve edebiyatı bölüm okumuş olacağız,eğitim dersleri yok.önceden aldığımız dersler geçerli olacak mı?

Geri