Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
Re: Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı.

Arkadaşlar ben de Türk Dil. ve Edeb. ile Tarih arasında kararsız kaldım. Tarihe daha fazla ilgim var fakat normu TDE ın yarısı kadar nerdeyse. Sizlerin bu konudaki düşünceleriniz nedir?

arkadaşlar formasyon almadan nasıl geçiş yapıcaz sonuçta fen edebiyat fakültesi_? daha önce eğitim fak bitirmiş olmamız etkili olurmu ??

kelebeketkisi' Alıntı:
Arkadaşlar ben de Türk Dil. ve Edeb. ile Tarih arasında kararsız kaldım. Tarihe daha fazla ilgim var fakat normu TDE ın yarısı kadar nerdeyse. Sizlerin bu konudaki düşünceleriniz nedir?

Türk Dili de biz sayısalcılar için biraz ağır gelmezmi hocam???

arkadaşlar, fen edebiyat mezunu olunca alan değişikliği yapabiliyor muyuz? bu konuda kesin bilgi sahibi olan var mı? milli eğitimdeki memurlara sordum hepsi farklı bi şey söylüyor.

branş değişikliği yapabiliyoruz ben sordum....yeter ki diploman olsun...adamlar kıçı kırık yan alan belgesiyle alan değiştiriyorlar biz 4 sene okuyacağız alan değiştiremeyeceğiz...olur mu öyle şey? ;)
bu arada ben tarih seçtim...hayırlı olsun bana :)

only61' Alıntı:
branş değişikliği yapabiliyoruz ben sordum....yeter ki diploman olsun...adamlar kıçı kırık yan alan belgesiyle alan değiştiriyorlar biz 4 sene okuyacağız alan değiştiremeyeceğiz...olur mu öyle şey? ;)
bu arada ben tarih seçtim...hayırlı olsun bana :)
:+1:

Diplomanın Onaylı Fotokopisi:Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan adaylar, diplomalarının onaylı fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.

Arkadaşlar noter onayını mı kastediyor? Anlamadım.

daha karar veremedim bölüm için.adalat mi desem türk dili edebiyat mı.okuyabilir miyim acaba.artık bıkkınlık geldi okumaktan.bu kadar olumsuz şey yaşadıktan sonra

kelebeketkisi' Alıntı:
Diplomanın Onaylı Fotokopisi:Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan adaylar, diplomalarının onaylı fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.

Aslı gibidir yeterli hocam. Okul müdürünüze onaylatmanız yeterli.

biltek2007' Alıntı:
kelebeketkisi' Alıntı:

Aslı gibidir yeterli hocam. Okul müdürünüze onaylatmanız yeterli.
Teşekkür ederim hocam.

arkadaşlar alan değişikliği her sene olan bir şey mi?

ymanav' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
adalet için önbaşvuruyu yaptım , çıktıyı en yakın zamanda onaylatırım:) haydi herkese hayırlı eğitimler...

Adaletten, Dgs ile Hukuk geçişi mi düşünüyorsunuz hocam?

aynen, ne devamsızlık sorunu olacak ne de bitirdiğimde yeniden öğretmenlik olacak, en azından alternatif bir meslek olsun, değerlendirmeyi ondan sonra yaparız, yoksa branş değiştirmek bana hiç mantıklı gelmiyor açıkcası...

bende ilahiyat düşünüyorum. zaten Arapçayı falan öğrenmek istiyodum. Ama sonra dgs ile 3. ve 4. sınıf açıköğretim yok herhalde ikinci öğretim (örgün) olarak mı devam ederiz? bilgisi olan var mı arkadaşlar

bitefo_ilbasi' Alıntı:
bende ilahiyat düşünüyorum. zaten Arapçayı falan öğrenmek istiyodum. Ama sonra dgs ile 3. ve 4. sınıf açıköğretim yok herhalde ikinci öğretim (örgün) olarak mı devam ederiz? bilgisi olan var mı arkadaşlar
hocam uzaktan eğitimle bir çok üni.de ilahiyat devam etmek için başvurabilirsiniz
misal: http://uzaktanegitim.istanbul.edu.tr/
sanırım sakaryada da olması lazım,

ben başvurdum arkadaşlar...bi tane form çıktı karşıma..
garip bir duygu başka bir bölüm okumak...insan kendini normal hissediyor :mrgreen:
diğer türlü ne olduğumu ben de bilmiyordum...bilgisayarcı olmak böyle bir şey :)
yeniden öğrenci olduk şaka maka :)

ikinci üniversiteye başvursam alese girip yüksek yapabilirmiyim bir de?

arkadaslar hangi bolume basvurdunuz şimdi yıllık 205 x 2 410 tl masarafı oluyormu baska

Son gün ne zamanmış hocam?

esariaslan' Alıntı:
arkadaslar hangi bolume basvurdunuz şimdi yıllık 205 x 2 410 tl masarafı oluyormu baska
aynen
mmercan' Alıntı:
Son gün ne zamanmış hocam?
bunun ve çoğunun cevabı başvuru sayfasında mevcut, 16ekim son diyor mazaretli 19ekim...

ya ben hala karar veremedim??? yeniden öğrenci olmak bir yandan güzel bir yandan da yorucu... başarabilirmiyiz acaba???

bnde ,Türk dili ve Edebiyatına basvurudmbakalım okuyabilrmiyiz
oosmanlıcadan korkuyom ama hanım türkceci belki yardım eder

spring' Alıntı:
ya ben hala karar veremedim??? yeniden öğrenci olmak bir yandan güzel bir yandan da yorucu... başarabilirmiyiz acaba???

boş zamanlarında roman, hikaye, kitap okuyacağıma pdf notlarının çıktılarını alır onları okurum, en azından elimde bir bölüm olur, bir b, bir c planı :) velev ki olmadı canımız sağolsun ölüm yok ya sonunda zaten işimiz elimizde...

EynelMefer' Alıntı:
spring' Alıntı:

boş zamanlarında roman, hikaye, kitap okuyacağıma pdf notlarının çıktılarını alır onları okurum, en azından elimde bir bölüm olur, bir b, bir c planı :) velev ki olmadı canımız sağolsun ölüm yok ya sonunda zaten işimiz elimizde...

haklısınız hocam moral oldu banada.. bir daha inceleyeyim ben Tarih ile Türk dili arasında kaldım çünkü??

klebsiella' Alıntı:
formasyn için şöyle bir ibare var:

Açıköğretim Fakültesinde lisans eğitimi alarak mezun olan ve öğretmenliğe kaynak olarak gösterilen bölümler şunlardır:

Felsefe Lisans Programı (Formasyon belgesi ve belli sayıda ders kredisi gerekli)
İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı (Formasyon belgesi gerekmeden öğretmen olurlar)
Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı (Formasyon belgesi gerekmeden öğretmen olurlar)
Sosyoloji Lisans Programı (Formasyon belgesi ve belli sayıda ders kredisi gerekli)
Tarih Lisans Programı (Formasyon belgesi gereklidir)
Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı (Formasyon belgesi gereklidir)

kaynak: http://pedagojikformasyon.net/2012/02/a ... itimi.html
formasyon belgesi gerekli: türk dili ve edebiyatı için: Peki biz eğitim fakültesi ççıkışlı değil miyiz? yani formasyona gerek varmı :shock:

Coğrafya bölümü için formasyon geçerli olmuyor mu acaba bilen var mı? Ben coğrafya seçmek istiyorum ist. ünv. de. ama öğretmenliğini yapmak için istiyorum yukarıdaki yazıya göre coğrafya öğretmenliği yapamayacak mıyım. Bilen bilgilendirsin lütfen.

Bir de karar veremedim Edebiyat mı Coğrafya mı fikri olan paylaşsın karar vermekte zorlanıyoruz.

ingilizce öğretmenliği varmı ????

arkadaşlar üniversite mezunu herkes başvurabiliyor mu buna yani başka bi şart yok mu

Peace' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:
formasyn için şöyle bir ibare var:

Açıköğretim Fakültesinde lisans eğitimi alarak mezun olan ve öğretmenliğe kaynak olarak gösterilen bölümler şunlardır:

Felsefe Lisans Programı (Formasyon belgesi ve belli sayıda ders kredisi gerekli)
İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı (Formasyon belgesi gerekmeden öğretmen olurlar)
Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı (Formasyon belgesi gerekmeden öğretmen olurlar)
Sosyoloji Lisans Programı (Formasyon belgesi ve belli sayıda ders kredisi gerekli)
Tarih Lisans Programı (Formasyon belgesi gereklidir)
Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı (Formasyon belgesi gereklidir)

kaynak: http://pedagojikformasyon.net/2012/02/a ... itimi.html
formasyon belgesi gerekli: türk dili ve edebiyatı için: Peki biz eğitim fakültesi ççıkışlı değil miyiz? yani formasyona gerek varmı :shock:

bu bölümlerin hepsi yok ama
sosyoloji
edebiyat
tarih ve felsefe lisansta var diye biliyom birde işletme ve bölümleri

Geri