Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
Re: Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı.

ben acıkcası osmanlıcadan korkuyorum o yuzden cesaret edemiyorum o bölümleri okumaya

İngilizce öğretmenliği sinavla alıyordu ki zaten kapatıldı.

elf.krc' Alıntı:
arkadaşlar üniversite mezunu herkes başvurabiliyor mu buna yani başka bi şart yok mu

yok hocam başvurabilirsiniz.

matematik olmadığı sürece kendimi yormak istemiyorum. bu sene sınava girip, uzaktan eğitim matematik tutturmayı planlıyorum. o da olmazsa öyle deneyeceğim edebiyat ı.

Mellifica' Alıntı:
matematik olmadığı sürece kendimi yormak istemiyorum. bu sene sınava girip, uzaktan eğitim matematik tutturmayı planlıyorum. o da olmazsa öyle deneyeceğim edebiyat ı.
Uzaktan egitim matematik nerde var ki hocam?

ben de 2 sene önce sınavsız 2. üniversiteden yararlandım. sosyoloji 3. sınıftayım ama yeni gelen kredili sistem sayesinde üstten aldığım derslerle bu sene bitiriyorum inşallah. ama bölümün dezavantajı yeni bir bölüm olması. tüm dersleri ilk gören benim. bu yüzden ek kaynak ya da çıkmış sorular gibi şeyler yok. buna rağmen 3 yılda ve 3,5 ortalamayla bitirmiş olacağım inşallah. yani işletme, kamu yönetimi,... bölümleri bu açıdan bakınca kek gibi görünüyor. çıkmış soruları var 5-10 yıllık ve her sene en fazla 3-4 yeni soru çıkıyor gerisi aynı ( kendi aldığım AİİT dersinden biliyorum ) muafiyet yok. bilgisayar dersini bile yeniden alıyorsunuz.

SoNMeZ' Alıntı:
ben de 2 sene önce sınavsız 2. üniversiteden yararlandım. sosyoloji 3. sınıftayım ama yeni gelen kredili sistem sayesinde üstten aldığım derslerle bu sene bitiriyorum inşallah. ama bölümün dezavantajı yeni bir bölüm olması. tüm dersleri ilk gören benim. bu yüzden ek kaynak ya da çıkmış sorular gibi şeyler yok. buna rağmen 3 yılda ve 3,5 ortalamayla bitirmiş olacağım inşallah. yani işletme, kamu yönetimi,... bölümleri bu açıdan bakınca kek gibi görünüyor. çıkmış soruları var 5-10 yıllık ve her sene en fazla 3-4 yeni soru çıkıyor gerisi aynı ( kendi aldığım AİİT dersinden biliyorum ) muafiyet yok. bilgisayar dersini bile yeniden alıyorsunuz.

hocam sınavlar nasıl oluyor il demi yoksa ilçede de olabiliyor mu?

okul müdürü arkadaşımla birlikte sosyoloji okumak istiyoruz. İstanbul üniversiteside açık öğretim fakültesi açmış. anadolu üniversitesinde harç 205 istanbul üniversitesinde harç 370 lira diyor. acaba istanbul üniversitesi 2 dönemi birden mi alıyor bilginiz varmı acaba.

Sosyoloji okumak bana kendimi gelistirmek adina cok cazip geliyor. Peki okuyan ve okumayi dusunen arkadaslarin amaci nedir acaba? Ne amacla sosyoloji dusundunuz?

rehberliğe geçmek için ön basamak olabilir mi :)

biz kendimizi geliştirmek vede ilerde hadi olur ya işimize yarar diye okumayı düşünüyoruz.

ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİM, İLETİM VE DAĞITIMI
*Bu programa alınacak öğrenciler staj, klavye sınavı ve uygulama derslerini almak zorundadırlar.

Var mı bu bölümü düşünen, acaba bu yıldız sorun çıkarır mı bize?

Şimdi Osmanlıca kitabı elimde 2. Üniteye göz atıyorum. İyi gidiyor, bu branşta her gün stres çekmektense dört yıl ders çalısmayı tercih ederim.

ne yapsak ne yapsak 8)

arkadaşlar gelin siz beni dinleyin bu fırsatı kaçırmayın...2.üniversiteden bi bölüm seçin...
ne olur ne olmaz...bizim branşın hali ortada....olaki ilerde bişey olur biz de direk branş değiştiririz...
zaten sınavlar test şeklinde.hem kendinizi geliştirmiş olursunuz...

ya sayısalcı olunca bunlar gözümü korkuttu açıkçası :shock: 6-7 ders hepsi sözel, zor gibi geldi bana ne yapsak hakkaten :?

arkadaş tamam bölümler açıldı!!! başlık gidiyo, biri bişey yazıyo hoppaaa tekrar geri :)

Osmanlica nasil ogrenilir ki?

only61' Alıntı:
arkadaşlar gelin siz beni dinleyin bu fırsatı kaçırmayın...2.üniversiteden bi bölüm seçin...
ne olur ne olmaz...bizim branşın hali ortada....olaki ilerde bişey olur biz de direk branş değiştiririz...
zaten sınavlar test şeklinde.hem kendinizi geliştirmiş olursunuz...

son başvuru ne zaman hocam?

16 ekim son tarih...19 ekim de son mazaretli tarih...
ben 4 sene imam hatip okudum...kur'an ı kerim bilen osmanlıcayı basitçe halleder. o yönden korkum yok...

edacomü' Alıntı:
SoNMeZ' Alıntı:

hocam sınavlar nasıl oluyor il demi yoksa ilçede de olabiliyor mu?

ben il merkezindeyim hocam, o yüzden ilçeyi bilmiyorum

Peace' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:
formasyn için şöyle bir ibare var:

Açıköğretim Fakültesinde lisans eğitimi alarak mezun olan ve öğretmenliğe kaynak olarak gösterilen bölümler şunlardır:

Felsefe Lisans Programı (Formasyon belgesi ve belli sayıda ders kredisi gerekli)
İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı (Formasyon belgesi gerekmeden öğretmen olurlar)
Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı (Formasyon belgesi gerekmeden öğretmen olurlar)
Sosyoloji Lisans Programı (Formasyon belgesi ve belli sayıda ders kredisi gerekli)
Tarih Lisans Programı (Formasyon belgesi gereklidir)
Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı (Formasyon belgesi gereklidir)

kaynak: http://pedagojikformasyon.net/2012/02/a ... itimi.html
formasyon belgesi gerekli: türk dili ve edebiyatı için: Peki biz eğitim fakültesi ççıkışlı değil miyiz? yani formasyona gerek varmı :shock:

Coğrafya bölümü için formasyon geçerli olmuyor mu acaba bilen var mı? Ben coğrafya seçmek istiyorum ist. ünv. de. ama öğretmenliğini yapmak için istiyorum yukarıdaki yazıya göre coğrafya öğretmenliği yapamayacak mıyım. Bilen bilgilendirsin lütfen.

Bir de karar veremedim Edebiyat mı Coğrafya mı fikri olan paylaşsın karar vermekte zorlanıyoruz.
coğrafya bölümü yok ki hocam, ben mi göremedim :/

only61' Alıntı:
16 ekim son tarih...19 ekim de son mazaretli tarih...
ben 4 sene imam hatip okudum...kur'an ı kerim bilen osmanlıcayı basitçe halleder. o yönden korkum yok...
teşekkürler hocam.

dönemliktir hocam ...sanırım

Bügün gittim İzmir Konaktaki başvuru bürosuna yaw arkadaş gittim gideceğime pişman oldum...Bütün bu açıköğretim dershaneleri orada bir pazar meydanı kurmuş gelen öğrencileri ablukaya alıyor biri broşür veriyor biri kitapçık veriyor gelin size kredili sistemi anlatalım.Evraklarınızı biz kontrol edelim...biz sırada bekleriz siz içerde dersleriniz hakkında bilgi versinler telefon numaraları havada uçuşuyor zaten...birde malesef yine genç kızlar cinsel obje olarak kullanılmaya çalışılmış...Bir kuyruk vardı çok şaşırdım...tabi bunların çok azı ikinci üni için ama baya kalabalıktı birde üzerine sistem kapandı mı..bende bıraktım çıktım hafta içi biraz erken gidip kayıt yaptıracam...

sağol hocam üni deki durumu düşününce mantıklı tabi

yuca' Alıntı:
sağol hocam üni deki durumu düşününce mantıklı tabi

ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ

Kayıt yaptıracak aday öğrenciler iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan Öğretim Gideri, ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Öğrenim Ücretidir. Ödemenizi 01 Ekim 2012 - 19 Ekim 2012 tarihleri arasında, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız. Şehitlerin Eş ve Çocukları, Maluller, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları ile Özürlü öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır.

https://kayit.anadolu.edu.tr/BasvuruYen ... rsite.aspx

bu bilgi var hocam burda

Biz de yaptırdık bakalım... Gidecek arkadaşlar diplomanın aslını mutlaka yanlarında götürsünler.
Aslını görmeden kayıt yapmıyorlar çünkü... Herkes için hayırlısı olsun...

Geri