Siviliz İteatsiziz Serbest Kıyafetliyiz

Kodla Büyü
+1
19siyaHBeyaz03' Alıntı:
eylemin yapılması tamamen mantıksız.
sivil itaatsizlik edecek arkadaşlar daha önce öğretmenlerin özlük hakları verilmediğinde yada küçümsendiğinde verilmeyen hakların mücadelesinde birçoğu okulundaydı tıpış tıpış okula gittiler (eyleme katılanlara lafım yok tabii)
şimdi serbest kıyafet için eylem yapılaak eğer verilmeyen bir hak varsa eylem yapılmalı mücadele edilmeli buna kimse birşey diyemez.
Ancak hepimiz biliyoruz ki hükümet zaten bu kıyafeti serbestliğini yada başörtüsü özgürlüğünü sağlayacak bunu herkes biliyor bundan dolayı nasıl olsa ceza olmaz hükümet yanımızda mantığı içi boş donkişotluk yapılıyor. Eylem dediğin hükümetin karşı çıktığı vermediği hak için yapılır zaten vereceği hak için değil.
Burda memursen ile akp arasında danışıklı dövüş olayı var. Bunlar göstermelik imza kampayası sonra sivil itiatsizlik diyerek eylem yapacaklar sonra hükümet serbes kıyafet daha doğrusu başörtüsü serbest olacak sonrada bundan memursen eğitimbirsen yani hükümet taraftarı sendika nemalanacak ne ala memleket.
malum sendikanın ek ödeme sözü tutulmadığında yaptığı eylemleri gördük öğle arası derse girmeyeceğiz sabah ilk saat derse girmeyeceği içi boş eylemleri.
Bunları yazım diye Beni yine dinsizlikle suçlayanlar oalcaktır onlarıda ALLAHA havele ediyorum çünkü ben karşı değilim eskiden beri üniversitede kamudada belli çlçülerde serbestlikten yanayım.

Bu oynanan piyese tiyatroya da inananlar inanmaya devam etsin yapacak birşey yok.
(kimseye polemiğe girecek değilim fikirleri okur kendi içimde değerlendiririm)

Ahmet Gündoğdu : " Ek ödeme namusumuzdur" 2012
Bülent Arınç : " Pkk ile görüşen namussuzdur"

:mrgreen:

Kesinlikle samimiyetsiz işler.. Saf duygularla olaya yaklaşan arkadaşlarımız LÜTFEN KULLANDIRTMAYIN BUNLARA KENDİNİZİ. Danışıklı dövüşün alası yapılıyor. Tamamen belediye seçim yatırımı bu hareketler. Ömer Dinçer, RTE öğretmenlere resmen küfür ederken neredeydi bu sendika? Ek ödeme namusumuzdur deyip kapı arkalarında imza atanlar değil mi bunlar? Hala niye güveniyorsunuz bunlara..

Bazı arkadaşlar ya anlamıyor ya da anlamak istemiyor... Açık açık yazalım!

1- Türbana karşı olmakta bir tutumdur ve sizin apoyla görüşmenizden daha kötü değildir! Karşıdır ama karışmıyordur. Ben serbestliğini savunuyorum burayı bir netleştirelim (ki adam gibi okunsa eyleme ve başörtüsü ile alakalı çıkan haberlere kızan karşı duran arkadaşların bir çoğunun da böyle olduğunu göreceksiniz)

2- Milleti salak yerine koymaya gerek yok! Yani amaç Türbana serbestlikse onun mertliğini yapsınlar bundan dolayı sıkıntım var. Yani millete serbest kıyafet deyip yarın başörtüsünü geçirdikten sonra "sizi iyi kullandım ama" moduna kimseyi sokmaya gerek yok

3- Böyle bir eyleme gerek yok! Değiştirilmesi 1 yönetmeliğe bakarken, geniş kitlelere yayılıp siyasi emellere alet edilecek bir olay değildir.

4- Bu temcit pilavımızın eli kanlı sapık apoyla görüşmelere denk gelmesi tesadüfle açıklanabilir mi, ben mi abartıyorum?

Ve bu serbestçi arkadaşlara sormak istediğim bişey var.

Ben (Elhamdülillah Müslümanım) serbest kıyafet olunca yahudiyim ve kipa takacağım sakalımı uzatıp derse gireceğim desem ve bulunduğum yerde beni linç ettiklerinde özgürlük havarisi kesilecekler mi?

Allah rızası için doğruyu söyleyin, "O gün ben (veya bir başkası) bu eylemden dolayı provokatörmü olacak dinini yaşayan mı?"

Veya kendi çocuklarının dersine bu şekilde girmeme kaçı müsaade edecek?

Demokrasiyi istiyorsak bunlara hazırlıklı olmalıyız, haa değilse başörtüsü serbestliği konusunda, insanlık onuru konusunda aynaya dönüp ben yalancıyım deyin!

Ya serbest kıyafette amaç baş örtüsü.
zaten yazın ceket kravatı atıyoz. bayanlar desen zaten şuanda serbet kıyafet gibi. O kadar yaygara yapılcak ne var?
EBS nin özlük hakları ve maaşlarda tıs kalıp şimdi ortalığı karıştırması ondan yoksa ne öğrtmen ne geçim sıkıntısı adamların umrunda değil
EBS hükümete asist yapıyo aklınca

s_kajmeran' Alıntı:

Ben (Elhamdülillah Müslümanım) serbest kıyafet olunca yahudiyim ve kipa takacağım sakalımı uzatıp derse gireceğim desem ve bulunduğum yerde beni linç ettiklerinde özgürlük havarisi kesilecekler mi?

Allah rızası için doğruyu söyleyin, "O gün ben (veya bir başkası) bu eylemden dolayı provokatörmü olacak dinini yaşayan mı?"

Demokrasiyi istiyorsak bunlara hazırlıklı olmalıyız, haa değilse başörtüsü serbestliği konusunda, insanlık onuru konusunda aynaya dönüp ben yalancıyım deyin!

Hocam farz ile sünneti birbirini karıştırma. Yahudi kipa takabilir. Ama takmazsa kendi dininin emrini çiğnemiş, günaha girmiş olmaz. Müslüman için de namaz takkesi takmazsa bırak dışarda dolaşmayı namazda bile ulemanın büyük çoğunluğunca sıkıntı olmaz. Kısaca günah işlemiş olmaz.

Ama başörtüsü dinin emridir. Gereğidir. Yapmayan dinden çıkmaz ama günah işlemiş olur. İnkar eden gereksizdir diyen Allahın emrine muhalefet edip inkar ettiği için dinden çıkmakla karşı kaşıyadır.

Kısaca olay basit bir takkeye indirilemez bence.

Ayrıca zamanlama konusuna gelinecek olursa bu imza kampanyası dün başlatılmadı arkadaşlar. Aylar önce başladı ve Şubat ayın sonunda imzaların sunulacağı, Martta eyleme dönüşeceği yine aylar öncesinde açıklandı. Eminim eğer şu anda farklı gündemler var diye planlar değiştirilse idi, gündem saptırılıyor diyen arkadaşlar bu sefer de döner: HANİ NE OLDU, NEREDELER derdi.

jb.can' Alıntı:
Ya serbest kıyafette amaç baş örtüsü.
zaten yazın ceket kravatı atıyoz. bayanlar desen zaten şuanda serbet kıyafet gibi. O kadar yaygara yapılcak ne var?
EBS nin özlük hakları ve maaşlarda tıs kalıp şimdi ortalığı karıştırması ondan yoksa ne öğrtmen ne geçim sıkıntısı adamların umrunda değil
EBS hükümete asist yapıyo aklınca
Bende bunu diyorum bu sendikanın hükümetin istemediği bişeyi getirdiğini ben mi görmedim, var mı gerçekten öğrenmek istiyorum...

Hükümet zamanlıyor bu bastonlar ortam oluşturuyor. Yani 12 milyon imza anayasa yapmaktan bahseden partiye yönetmeliği değiştir diye mi? Niye bu konu bu kadar istismar edilir? İmam Hatip Mezunu ben bile sırf bu iğrenç-ikircikli-danışıklı tutumlardan dolayı arkadaş çevremdeki tartışmalarımda "kamuda başörtülü istemiyorum" deyip çıkıyorum!

Yeter Allah rızası için! Kanuna aykırı olarak, halk desteği olmadan imralıdaki o.çğuyla görüşenler, derdi imralıdaki iti dışarı salmak olanlara sorun 10 yıldır niye bir yönetmeliği değiştirmedin! Kanunlara aykırı olduğu halde apoyla görüşmek için bile 10 milyon imza beklemeyenler niye bu konuda imza, ortam ıvır zıvır deyip duruyor lütfen Allah'ın verdiği şu beyni azcık çalıştırın!

Sizin derdinizi apo itini dışarı salmak için kullananlara hesap sorun! Benim başörtüm bir o.çğunu içerden çıkarmayı perdelemekte kullandırtmam deyin!

enestar' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

Hocam farz ile sünneti birbirini karıştırma. Yahudi kipa takabilir. Ama takmazsa kendi dininin emrini çiğnemiş, günaha girmiş olmaz. Müslüman için de namaz takkesi takmazsa bırak dışarda dolaşmayı namazda bile ulemanın büyük çoğunluğunca sıkıntı olmaz. Kısaca günah işlemiş olmaz.

Ama başörtüsü dinin emridir. Gereğidir. Yapmayan dinden çıkmaz ama günah işlemiş olur. İnkar eden gereksizdir diyen Allahın emrine muhalefet edip inkar ettiği için dinden çıkmakla karşı kaşıyadır.

Ayrıca zamanlama konusuna gelinecek olursa bu imza kampanyası dün başlatılmadı arkadaşlar. Aylar önce başladı ve Şubat ayın sonunda imzaların sunulacağı, Martta eyleme dönüşeceği yine aylar öncesinde açıklandı. Eminim eğer şu anda farklı gündemler var diye planlar değiştirilse idi, gündem saptırılıyor diyen arkadaşlar bu sefer de döner: HANİ NE OLDU, NEREDELER derdi.

Hocam sizin farz sınırınızı kim koyuyor, bazı islam alimleri başörtüsünü farz kılıyor dediğiniz ayetleri arap dili terminolojisiyle, kuranın dil yapısıyla "göğüsleri kapatın" olarak yorumluyor?

Ben yahudi olayım ben bu şekildeki bir ayetin varlığından dolayı farklı bir mezhep yapısı diyeyim ona inanıyorum ve bence farz ve böyle girmek istiyorum. Yani farz olan bu tarz absürt bişeyle okula geleyim;

Sorunun amacını çarpıtmadan; bana destek olur musunuz?

"O gün ben (veya bir başkası) bu eylemden dolayı provokatörmü olurum dinini yaşayan mı?"

Veya kendi çocuklarının dersine bu şekilde girmeme müsaade edilecek mi?

Serbest kıyafet olayını hiç samimi bulmuyorum. Tıpkı meslek liselerinin (güya) orta kısımlarını, yani ikinci 4. seviyeyi açmak için 4+4+4'e geçilmesi gibi.

kily' Alıntı:
böyle bir eyleme dahil olmak için ebs üyesi olmanın yada olmamanın durumu nedir?
bu sendikanın kararı olduğuna göre resmi sıkıntı karşılığı üyeliğe göre değişir mi?
eyleme tam destek?

kıvırmaya çalışacak arkadaşlara (yahudi olduğunu idda edenlere falan) da konuda başarılar :lol:

ben dediydim :puhaha:

s_kajmeran' Alıntı:
enestar' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

Hocam sizin farz sınırınızı kim koyuyor, bazı islam alimleri başörtüsünü farz kılıyor dediğiniz ayetleri arap dili terminolojisiyle, kuranın dil yapısıyla "göğüsleri kapatın" olarak yorumluyor?

Ben yahudi olayım ben bu şekildeki bir ayetin varlığından dolayı farklı bir mezhep yapısı diyeyim ona inanıyorum ve bence farz ve böyle girmek istiyorum. Yani farz olan bu tarz absürt bişeyle okula geleyim;

Sorunun amacını çarpıtmadan; bana destek olur musunuz?

"O gün ben (veya bir başkası) bu eylemden dolayı provokatörmü olurum dinini yaşayan mı?"

Veya kendi çocuklarının dersine bu şekilde girmeme müsaade edilecek mi?

http://kuran.diyanet.gov.tr/Kuran.aspx#24:31

Üst sınırını değil alt sınırın minimumunu çizmiş.

Hocam din ile ilgili ben kimseye bişi anlatamam. Arayın diyaneti sorun sonra konuşalım. Yok benim dinim başka derseniz yine, o zaman zaten abese iştigal konumundasınız.

amip33' Alıntı:
Bülent Arınç : " Pkk ile görüşen namussuzdur"

:mrgreen:

Kesinlikle samimiyetsiz işler.. Saf duygularla olaya yaklaşan arkadaşlarımız LÜTFEN KULLANDIRTMAYIN BUNLARA KENDİNİZİ. Danışıklı dövüşün alası yapılıyor. Tamamen belediye seçim yatırımı bu hareketler. Ömer Dinçer, RTE öğretmenlere resmen küfür ederken neredeydi bu sendika? Ek ödeme namusumuzdur deyip kapı arkalarında imza atanlar değil mi bunlar? Hala niye güveniyorsunuz bunlara..

:+1: :+1:

EBS neden "Ek Ödeme Namusumuzdur" diye imza kampanyası başlatmadı? Neden ek ödeme ile ilgili itaatsizlik yapmıyor? Ek ödeme namusumuzdur ne demek? Alamazsak namussuzuz demek mi yoksa yandaşçılık yapmak mı? Sizce hangisi?

@kily hocam (yine de söyleceklerimden dolayı özür dileyerek ama gerçeği haykırmayı prensip edindiğimden) tutumunuz 28 şubat tutumu... O zamanda bizler "ama bu insanın hakkı, dini böyle emrediyor, hatta siz boşverin dini farzedin aksesuar olarak kullanıyor" diye savunurduk "HAKKI HUKUKU" ve karşımızda benzer susturma taktikleri bulurduk... Din diyecek olanlara, bu işin aslını bilmeyenlere selam olsun derlerdi!

Ayrıca ben birisi "dedi" veya "benim yerime düşündü" diye düşünmekten HAKKI ARAMAKTAN uzak duramıyorum kusura bakmayın!

@enestar Hocam tamda dediğiniz yerde sıkıntı var. Kuran baş kelimesini ve başa örtülen örtü kelimesini (bazı islam alimlerine dayanarak söylüyorum) bir çok yerde buradakinden farklı kullanıyor diyorlar. Hatta ararsanız Yaşar Nuri'ninde benzer açıklamaları mevcut.

Burada kullanılan örtü daha çok giysi olarak kullanılan kelime olarak kullanmışlar diyorlar. Ve ayaklar yere vurulduğunda sallanan ziynetler olarakta "göğüsleri" belirtip bu iddialarına destek sunuyorlar.

Ki ben olmasa da başörtüsünün ve dahi yukarda belirttiğim diğer örtü-giysi-aksesuar ne varsa serbestliğini savunabilirim sıkıntım bunla değil. Benim sıkıntım 10 yıldır iktidarda olanların 1 yönetmeliği değiştirmeyip, her işleri düştüğünde bizleri olayları perdelemek için kullanmaları....

Şuna bile inanıyorum; ele geçirdikleri adalet kurumlarıyla bu konuda anlaşıp yeniden bu mağduriyeti devam ettirecekler... İptal kararında gerekçeler belliydi, anayasanın bilmem kaçıncı maddesi demişti ona aykırı. İşte git onu düzenle sonra değiştir o yönetmeliği bitsin, bu siyasete alet edilecek, burdan bir mazlum edebiyatı daha çıkar mı diye düşünülecek bir konu değil diye düşünüyorum...

Hep derdik yıl olmuş 2000 biz hala kılla saçla uğraşıyoruz, yıl oldu 2013 ve güya bu davanın adamlarını seçtiler halen aynı şeyle uğraşıyoruz.

Bunların yaptıkları sadece göz boyama kandırmaca. bu oyuna gelmeyin. bunun için eyleme gerek yok insanları kandırmaya hiç gerek yok.. Ben de kıyafet serbestliğiniistiyorum ama bu eyleme kesinlikle KATILMAYACAĞIM..

kamuda serbest kıyafet kanun teklifini 550 millet vekilinden herhangi biri vermeye ve mecliste oylamaya sunmaya yetkilidir. yani bu kanunu neden yapmıyorlar diye sadecce hükümeti suçlamak cahilliktir. geçmişte akp ve mhp millet vekilleri beraber bir kanun teklifinde bulundular. 411 oy ile kabul edilen kanun anayasa mahkemesince iptal edildi. basit bir yönetmelik değişimiyle olacak iş değildir.

tayinci42' Alıntı:
kamuda serbest kıyafet kanun teklifini 550 millet vekilinden herhangi biri vermeye ve mecliste oylamaya sunmaya yetkilidir. yani bu kanunu neden yapmıyorlar diye sadecce hükümeti suçlamak cahilliktir. geçmişte akp ve mhp millet vekilleri beraber bir kanun teklifinde bulundular. 411 oy ile kabul edilen kanun anayasa mahkemesince iptal edildi. basit bir yönetmelik değişimiyle olacak iş değildir.
Eee anayasa mahkemesi de artık hükümetin elinde olduğuna göre sorun ne? :mrgreen: 12 Eylül referandurumunda neden koymadılar maddelerin arasına? :mrgreen:

Sen gerçekten de o kadar yasayı 1 gecede geçirenlerin bunu geçiremeyeceğine mi inanıyorsun.. C.başkanı- mahkemeler- meclis aynı adamların elinde değil mi? :mrgreen:

Yıllardan beri üniversitelerde aynı hikayeyi anlattılar. Yok başörtüye özgürlük, yok imam hatiplilere katsayı.. Kimse sormadı bu üniversiteler neden kalitesiz, neden ilk 500'de bir üniversitemiz yok, neden üniversite mezunları vasıfsız oluyor? Noldu? Başörtü serbestliği geldi, imam hatip katsayı sorunu çözüldü? Ne oldu? Bir b.k olmadı.. Üniversitelerimiz yine ilk 500'e girmiyor, üniversitelerden vasıfsız mezunlar çıkıyor, kampüsler süper binalar içleri boş insanlar oldu. Şimdi Meb'de aynı muhabbet, sadece insanları oyalamak. Bunun da en güzel yolu dini duyguları kullanmak tabiki.

Başörtülü öğretmen okuldan atılmışmışmış... 28 Şubat devam ediyormuşmuşmuş... Haberin detayına iniyoruz, öğretmen ücretli. Zaten atılmasının nedeni ücretli olması.Kimse demiyorki bu ücretli öğretmenliğe karşı eylem yapalım, aaa pardon ona karşı eylem yapanlar koministti, yok ya ergenekoncuydu, pardon pardon son zamanlarda pkk'lı olmuşlardı unutmuşum. İnsanlık dışı ücretli olarak çalıştıran Meb öğretmeni görevine geri vermiş. Demokrasi insanlık namına yapmış bunu. Birazcık mantığı olan insan buradaki komikliği görür zaten.

Boş bir nesil yetişiyor, sözde dindar nesil yetiştiriyoruz yalanının altında ne yaptığını bilmeyen, kural tanımayan bir nesil yetişiyor. Bunu sorgulayan yok, eğitim sisteminde öğretmenin yeri nedir, öğretmenin maddi olarak yeri nedir sorgulayan yok, neymiş efendim 12 milyon imza... O namusumuz dediğiniz ek ödemede nerdeydi o imza atanlar.. İşin dini boyutu hiç yok bu işte. İnanmıyorum arkadaş, bu hükümet ve yandaşlarının saf ve samimi dini görüşte olduklarına inanmıyorum. Dün kardeşim kardeşim dediği Esad'a Amerikadan gelen emirle düşman ilan eden, halkları karşı karşıya getiren adamın arkasından gitmem kardeşim. Ben müslümanım ve müslümanlara zulüm yapanlarla işbirliği içinde olanların samimiyetine güvenmiyorum.

@tayinci42 hocam gerekçeli kararda yazmıyor mu anayasanın şu maddesine aykırı diye (hatta yarın bulup eklerim o kararı) anayasada Türklüğü bile tartışmaya açanlar o ilgili maddeyi değiştirip, ellerinde oyuncak ettikleri yargıyla bu düzenlemeyi yapamazlar mı?

MHp ve CHP yapmıyorsa bile bu konuyu gündeme getirip mazlum edebiyatı yapmıyor diye çatılmıyor onlara... Yoksa al birini vur ötekine hiçbirinin savunulacak yanını görmüyorum...

tayinci42' Alıntı:

Sen hiç merak etme basit bir yönetmelik değişikliği bu. Basit olmayan ne biliyor musun? hükümetin bu kozu harcamak istememesi. yoksa halkımızı nasıl kandıracak? Nasıl onlara mazlum olmuş ezilmiş görüntüsü verecek? Dimi..

amip33' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
Eee anayasa mahkemesi de artık hükümetin elinde olduğuna göre sorun ne? :mrgreen: 12 Eylül referandurumunda neden koymadılar maddelerin arasına? :mrgreen:

Sen gerçekten de o kadar yasayı 1 gecede geçirenlerin bunu geçiremeyeceğine mi inanıyorsun.. C.başkanı- mahkemeler- meclis aynı adamların elinde değil mi? :mrgreen:

Yıllardan beri üniversitelerde aynı hikayeyi anlattılar. Yok başörtüye özgürlük, yok imam hatiplilere katsayı.. Kimse sormadı bu üniversiteler neden kalitesiz, neden ilk 500'de bir üniversitemiz yok, neden üniversite mezunları vasıfsız oluyor? Noldu? Başörtü serbestliği geldi, imam hatip katsayı sorunu çözüldü? Ne oldu? Bir b.k olmadı.. Üniversitelerimiz yine ilk 500'e girmiyor, üniversitelerden vasıfsız mezunlar çıkıyor, kampüsler süper binalar içleri boş insanlar oldu. Şimdi Meb'de aynı muhabbet, sadece insanları oyalamak. Bunun da en güzel yolu dini duyguları kullanmak tabiki.

Başörtülü öğretmen okuldan atılmışmışmış... 28 Şubat devam ediyormuşmuşmuş... Haberin detayına iniyoruz, öğretmen ücretli. Zaten atılmasının nedeni ücretli olması.Kimse demiyorki bu ücretli öğretmenliğe karşı eylem yapalım, aaa pardon ona karşı eylem yapanlar koministti, yok ya ergenekoncuydu, pardon pardon son zamanlarda pkk'lı olmuşlardı unutmuşum. İnsanlık dışı ücretli olarak çalıştıran Meb öğretmeni görevine geri vermiş. Demokrasi insanlık namına yapmış bunu. Birazcık mantığı olan insan buradaki komikliği görür zaten.

Boş bir nesil yetişiyor, sözde dindar nesil yetiştiriyoruz yalanının altında ne yaptığını bilmeyen, kural tanımayan bir nesil yetişiyor. Bunu sorgulayan yok, eğitim sisteminde öğretmenin yeri nedir, öğretmenin maddi olarak yeri nedir sorgulayan yok, neymiş efendim 12 milyon imza... O namusumuz dediğiniz ek ödemede nerdeydi o imza atanlar.. İşin dini boyutu hiç yok bu işte. İnanmıyorum arkadaş, bu hükümet ve yandaşlarının saf ve samimi dini görüşte olduklarına inanmıyorum. Dün kardeşim kardeşim dediği Esad'a Amerikadan gelen emirle düşman ilan eden, halkları karşı karşıya getiren adamın arkasından gitmem kardeşim. Ben müslümanım ve müslümanlara zulüm yapanlarla işbirliği içinde olanların samimiyetine güvenmiyorum.

:alkis:

Ben ek ödeme namusumuzdur diyenlerin namuslu mu namussuz mu olduklarını merak ediyorum.. İnsanın en önemli değeri onuru ve namusudur.. Biz böyle öğrendik..

amip33' Alıntı:

Onurlu hiç bir insan para namusumdur demez, Ahmet Gündoğdu'nun böyle bir şey söylediği yoktur. Eğer bunu diyorsak ne zaman söylediğini de söylemek, kanıtlamak lazım..

mmcs' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Onurlu hiç bir insan para namusumdur demez, Ahmet Gündoğdu'nun böyle bir şey söylediği yoktur. Eğer bunu diyorsak ne zaman söylediğini de söylemek, kanıtlamak lazım..

Tamam Ahmet Gündoğdu haklı. :mrgreen: Önden bu tür onlarca haber çıkarken sesini çıkarma, sonra masada memurunu satınca ben böyle birşey söylemedim.. Ben de yedim, sen yemişsin belli afiyet olsun hocam.

amip33' Alıntı:
mmcs' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Tamam Ahmet Gündoğdu haklı. :mrgreen: Önden bu tür onlarca haber çıkarken sesini çıkarma, sonra masada memurunu satınca ben böyle birşey söylemedim.. Ben de yedim, sen yemişsin belli afiyet olsun hocam.

Memursen, Ek ödeme verilmezse toplu sözleşmeyi vermezse imzalamayacaz dedi ve nitekim diğer kurumlar çok şey almalarına rağmen sadece 1 iş kolu hariç memursen 100 tl ek ödeme teklifine rağmen kabul etmedi ve imzalamadı, son dakikada tekrar görüşme başladığında diğer konfedarsyonlar; memursen hükümetle anlaşır ve toplu sözleşmeden onlar karlı çıkar diye apar topar masaya koştular niye koştular geri dönmeseydiler masaya, ve nihayetinde resmi gazetede belli herkes şerh koyarak imzaladılar. Hükümet hepsini parmağının üzerinde oynattı bu doğrudur. Grev hakkımız olsaydı oynatamazlardı ama bu bir süreçtir, umarız grev hakkımız da bir gün akazanılır. Ancak eğitim-bir-sen üzerine düşen görevi yaptı ve kararlığını korudu ve hala koruyor bu konuda, sendikal süreçte şimdiye kadar yapmadığı eylemler yaptı ve hala yapıyor 18 mart pazartesi yapacağı serbest kıyafet eylemi gibi... Sonuçta sendikaların ortak noktası özlük haklarımız v.s.
İyiki ek ödemeyi vermemiş hükümet, umarım üzerine bir bardağ soğuk içmişsindir hocam.

Birçok yerde kadının sesinin nikah düşen bir erkeğe haram olduğu yazılır, söylenir. Saçı kapattınız, sesi ne yapacaksınız? Bu konudaki fikirler nedir acaba?

mmcs' Alıntı:
amip33' Alıntı:

"ek ödemeyi alamazsak ayağıma sıkarım" diyen il başkanı oldu geçen sene....

tek günahın kadının saçının açık olmasını zannedenler cuma namazına denk gelen saatlerde dersi bitirmeden camiye de koşuyorlardır kesin...ya da bir sonraki derse geç geliyorlardır...

siz şimdi korsan yazılım da kullanmışsınızdır :lol:

Ben öğretmenlerin kendilerini üvey evlat diye düşündükleri,eğitim-öğretim başarısızlığını sadece öğretmenlere yükleyen devletimizin, bu konuda da sadece öğretmenlerin isteklerinin yapılmaması için bu isteğe muhalefet olacağını düşünüyorum.
Senin bir ton üniversite mezunun sokaklarda,kahvehanelerde gezerken ,aileler eğitim-öğretime gereken önemi verebilir mi ?
Elektrik mühendisleri,bir sürü öğretmen ,iktisat işletme vb. gibi bir sürü mezun o kadar eğitim almalarına rağmen iş bulamıyorlarsa ,benim güzel halkım "okusan da ne oluyorlar sanki" söylemini söyledikten sonra ben öğretmen olarak ne yapacağım ? Ne cevap vereceğim ?
Bu söylediğimden lütfen kimse alınmasın.
Üniversite sınavında barajı zoraki geçmiş insanlar 2 yıl eğitim alıp, polis astsubay olup kendini bir çok üniversite okumuş,geliştirmiş insandan üstün görüyorsa burada bir ters durum yok mudur ? Bu anlattığım gerçek.Tanıdığımız var adam 1.yılında kazanamadı 2.yılında zoraki barajı geçip polis oldu.Şu an iyi ki üniversite okumamışım diyor.Baksana üniversite okusam ne olacak diyor ? Buradaki çelişki yok mu ? Bana diyor ki o kadar puan aldın okudun aldığın paraya bak diyor ?
Her neyse biz öğretmenler (görevini yapmayan ,üvey evlatlar,3 ay tatil yapanlar,Evine iş götürmeyenler,Akşamdan dersine çalışmayanlar) bu kadar değersiz halini almışken bizim düşünüp mantıklı olanı istemeye hakkımız olmayacaktır.
Hep "sen sus git işini adam gibi yap ,sonra ödülünü iste" tavrı ile muhatap olacaktır.Bu yüzden fazla zorlamayalım diyorum.Bu gibi şeyleri lütfen gündeme getirip yok yere tartışmayın,saygılar.

sendikacilar luks arabalara binip 5 yildizli otellerde keyif yapiyor bana ek odeme lazim gerisi hikaye

Geri