Siyaset ve her telden dışarı, alan paylaşımları içeri...

Kodla Büyü
the_korsan' Alıntı:
Sayın hocam siyaset, atışma, tartışma, gerilim olmasın çağrısı yapılan bir başlıkta siyaset yapabilecek kişinin tanımını yapmanız manidar gerçekten...

Hiçbirimiz apolitik apolitize değiliz ama burası yeri değil. Hangi konu ve her ne sebeple olursa olsun son 14 te siyaset içeren konu ve mesajlar yok hocam, karar çok net. Başlıkta aslında tam bunu anlatıyordu ama ...
Bende bunu nazikçe anlatayım dedim ama arkadaş anlamadı yada anlamak istemiyor. Kimsenin siyaset yapmasına karışmıyoruz. Sadece buranın yeri olmadığını söylemeye çalışıyoruz.

İnsanlar siyaset yerine daha iyiyi nasıl başarabilirim diye uğraşmış olsalardı şimdi çok daha iyi yerde olurduk. Siyaset yapmak isteyen arkadaşlar lütfen burada bizim zamanımızı boşa harcamasınlar. Herkes taraf tutmak ile uğraşacağına ortak amaç doğrultusunda hareket etmeyi öğrenmelidir. Site Admini bu konuda sonuna kadar destekliyorum. :alkis:

egitim-haberleri-f8/gercekler-aciklandi-t114023.html

bunun neresi siyaset onu anlamadım. eğitim hakkında konuşmanın adı nasıl siyaset oluyor. milli eğitim bakanlığının yaptığı yanlışı söylemenin neresi siyaset oluyor. Benim kendi çocuğum bu sene 1. sınıfta okudu onun verdiği sıkıntıları dile getirmek ve toplumda oluşan problemi söylemek nasıl siyaset oluyor.

mustafatoker' Alıntı:
Ben bilmem büyüklerim bilir diyen insanlar siyaset yapmaz. akıllı insan siyaset yapar. sorgulyan yorumlayan insan siyaset yapar. futbol takımı tutar gibi parti tutmayanlar siyaset yapar. kendisini yönetenleri yönetmek isteyenler siyaset yapar. siyaset her kişin değil, er kişinin yapabileceği iştir.

bilader sen siyaset yapma yeter.

mustafatoker' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/egitim-haberleri-f8/gercekler-aciklandi-t114023.html

bunun neresi siyaset onu anlamadım. eğitim hakkında konuşmanın adı nasıl siyaset oluyor. milli eğitim bakanlığının yaptığı yanlışı söylemenin neresi siyaset oluyor. Benim kendi çocuğum bu sene 1. sınıfta okudu onun verdiği sıkıntıları dile getirmek ve toplumda oluşan problemi söylemek nasıl siyaset oluyor.
Hocam neden anlamak istemiyorsun. Konuyu açtın. Kaynağı gösterdin. Herkes anlayacağını anladı. Yorumlara ne gerek var. Dikkat edersen kimse açtığın konuya değil yorumlara ve üslubuna eleştiri getiriyor. İstediğin yerde istediğin kadar sana göre yorum veya değerlendirme bize göre siyaset yap. Ama burası yeri değil. Adminler gerekli açıklamaları yapıyor niçin anlamak istemiyor ve uzatıyorsun. Şöyle alanınla ilgili şeyler paylaş da herkes faydalansın. Başka yerde de siyasetini yaparsın.

sezgin meriç' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:
Ben bilmem büyüklerim bilir diyen insanlar siyaset yapmaz. akıllı insan siyaset yapar. sorgulyan yorumlayan insan siyaset yapar. futbol takımı tutar gibi parti tutmayanlar siyaset yapar. kendisini yönetenleri yönetmek isteyenler siyaset yapar. siyaset her kişin değil, er kişinin yapabileceği iştir.

bilader sen siyaset yapma yeter.

ben şimdi siyaset mi yaptım arkadaşım niye boş boş konuşuyorsunuz. sizde sıkıntıyıda anlmadım. varsa bir derdiniz özelden yazarsın konuşuruz.

mycomputer' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/egitim-haberleri-f8/gercekler-aciklandi-t114023.html

Hocam neden anlamak istemiyorsun. Konuyu açtın. Kaynağı gösterdin. Herkes anlayacağını anladı. Yorumlara ne gerek var. Dikkat edersen kimse açtığın konuya değil yorumlara ve üslubuna eleştiri getiriyor. İstediğin yerde istediğin kadar sana göre yorum veya değerlendirme bize göre siyaset yap. Ama burası yeri değil. Adminler gerekli açıklamaları yapıyor niçin anlamak istemiyor ve uzatıyorsun. Şöyle alanınla ilgili şeyler paylaş da herkes faydalansın. Başka yerde de siyasetini yaparsın.

arkadaşım uslubumu sen mi öğreteceksin ben siyasi olmayan bir başlık açtım. sen o başlığı niye proveke ediyorsun. amacın ney onuda bilelim.

mustafatoker' Alıntı:
mycomputer' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

arkadaşım uslubumu sen mi öğreteceksin ben siyasi olmayan bir başlık açtım. sen o başlığı niye proveke ediyorsun. amacın ney onuda bilelim.

Hocam başlığa kimsenin dediği bir şey yok zaten. Biz başlıktan sonrasına itiraz ediyoruz. İstediğin kadar siyaset yap, söv, say, yerin dibine sok. Ne yaparsan yap ama burası yeri değil diyoruz. Bunun için farklı forumlar var. Siyasetini git orada yap.

Amacıma gelince bu forum bilişim alanı ile ilgili paylaşımların yapıldığı yer. Paylaşımın yada katkın varsa yap.

Herhalde derdimi anlatabildim.

mycomputer' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:
mycomputer' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

Hocam başlığa kimsenin dediği bir şey yok zaten. Biz başlıktan sonrasına itiraz ediyoruz. İstediğin kadar siyaset yap, söv, say, yerin dibine sok. Ne yaparsan yap ama burası yeri değil diyoruz. Bunun için farklı forumlar var. Siyasetini git orada yap.

Amacıma gelince bu forum bilişim alanı ile ilgili paylaşımların yapıldığı yer. Paylaşımın yada katkın varsa yap.

Herhalde derdimi anlatabildim.
tamam arkadaşım sen kafanı böyle şeylere yorma hallederiz

:+1: Tebrikler Admin.. İsabetli karar olmuş.. Ben de çok rahatsız oluyordum.. Hatta forumdan soğumuştum.. Bazıları özelini dahi paylaşır olmuştu...

TR'de nereye gitsem bbnet her pc de en az 1 kere ziyaret edilmiş. bence bbnet in editör ve admin lere ihtiyacı var. mesajlar çok fazla olunca takibini yapmak zorlaşıyor. ayrıca birçok forumda sabite alınmış konular güncelliğini kaybetmiş örneğin joomla forumunda joomla 3.1 çıkmışken joomla 1.5 kurulumu sabitte. bunun gibi birçok örnek verebilirim size.

k.cokol' Alıntı:
TR'de nereye gitsem bbnet her pc de en az 1 kere ziyaret edilmiş. bence bbnet in editör ve admin lere ihtiyacı var. mesajlar çok fazla olunca takibini yapmak zorlaşıyor. ayrıca birçok forumda sabite alınmış konular güncelliğini kaybetmiş örneğin joomla forumunda joomla 3.1 çıkmışken joomla 1.5 kurulumu sabitte. bunun gibi birçok örnek verebilirim size.
..
+1

bence bilgisayarla ilgili konuların dışında kalan TÜM KONULAR son konular altında gösterilmesin.

the_korsan;
Senden ricam şu olacak. Özellikle yorumlarda PARTİ isimi verenler bi şekilde cezalandırılsa çok süper olacak...

alican44' Alıntı:
the_korsan;
Senden ricam şu olacak. Özellikle yorumlarda PARTİ isimi verenler bi şekilde cezalandırılsa çok süper olacak...
..
tv kanalları da reklama girmesin diye prada yerine pırasa, nike yerine mayk diyorlardı. diyorsun ki burda da ceza almamak için ak yerine beyaz deyin:)

bencede tam yerinde bir karar olmuş
siteye bi giriyorum acaba millet şu dersi nasıl işliyor neler yapıyorlar diye ama her telden kısmından başka bişey göremiyorum...

sorun sadece siyaset mi?

Siyaset ve her telden dışarı, alan paylaşımları iç
www.parklastik.com- Uygun Fiyat ve Ödeme Seçenekleri
Müjde ...Dersler zorunlu oluyor.
2013 yer değiştirme sonuçları
Elektrik kontrol ünitesi arızası..2200 tl..megane2
Özür Durumu Onay İşlemleri Hâla Açılmadı.
ÖZÜR DURUMU KONYA İSTEYECEK ARKADAŞLAR..
[3500 Bilişim Videosu Seyret] www.habibocak.com
toyota corolla ---jetta...
eş durumu linki
en iyi bildiğiniz fiyat karşılaştırma sitesi
Başörtüsü ile görev yapan memura ilk vize
60 lt benzinle 900 km..
Radara yakalandım itiraz nasıl ederim?
kahramanmaraş eş durumu isteyecekler
mersin eş durumu isteyecekler...
2013 Antalya Özür Grubu isteyecekler...
2013 Ağustos Özür Durumu ANKARA isteyecekler?

yukarıdakiler aktif konu başlıkları ....
Ben zaten 2-3 haftada bir göz atıyorum bazen siteye... çoğu arkadaşta bu siteyi uzun zaman önce bıraktı. şu site yöneticilerinin emeğine yazık. hortumdur musluktur araba tekerleği dir derken rezil oldu site.

blue123' Alıntı:
yasakçı zihniyetle nereye kadar :-1:
..
en kötü düzen düzensizlikten iyidir
..
ayrıca burdaki durum yasaklama değil.
- kasapta perde satıır mı?
- satılmaması için bir neden yok peki niye satılmıyor
- çünkü yeri değil.

o zaman bilişim öğretmenleri forumunda neden bilişimden ve eğitimden çok farklı konular tartışılıyor ?

Bazı şahsiyetlerin her konuya siyaset karıştırabilmek için izni mi var? Nedense bu şahıslar görmezden geliniyor, istedikleri gibi konuşuyorlar ve hala da konuşmaya devam ediyorlar...

Konu: Atatürk'ün 15 yılda kurduğu fabrikalar

easytr' Alıntı:
ak parti gelmiş geçmiş en iyi iktidar partisidir. Tayyip Erdoğan dünya lideridir. 3 seçimde oy oranı artan ve kendi hazırladığı tüzükle 4. kez milletvekili olmanın önüne geçende yine dünya lideri Tayyip Erdoğandır. Bunu siz cehapede göremezsiniz. Onlar darbeyle iktidar olup koltuğu bırakmamak için her yolu denerken dünya lideri erdoğan kendi liderliğini yine kendisi sonlandırır. İşte büyüklüğün farkı budur.Ergenekoncular başbakan olmasın diye hapse bile attılar adamı. Ey gidi ey.siz neden bahsediyorsunuz. kime ne anlatacaksınız, bu büyük millet sizin ne olduğunuzu çok iyi biliyor.sığınmışlar Atatürk'ün arkasına, Atatürk şunu yaptı bunu yaptı. Evet yaptıda siz ne yaptınız? Mezardan kalksa ilk sizin ve cehape yöneticilerinin yüzüne tükürecektir emin olun. Milli Tank, helikopter bunları yapan Erdoğan'a Atatürk madalya takacaktır madalya. Ey gidi ey.

Konu: Atatürk'ü anlamayanlara

easytr' Alıntı:
seçimlerden önce özellikle cehape'nin bu tür dini içerikli söylemleri artar. bunlar herşeyi işlerine geldiği zaman-kadar kullanırlar. yoksa dinle diyanetle ilgileri olmadığı gibi aksine düşmandırlarda. normal zamanlarda ak partinin dini kullandığından dem vurup siyaset yaparlar, seçimler yaklaşıncada suçladıkları bu saçma iddiayı kendileri kullanırlar, sahte hadiste yazarlar, oruç tutmayıp iftara katılırlar v.s. v.s.(bakınız youtube)

yıllar önce yaşar nuriyi vekil yapıp seçimlerden sonrada "Yaşar Nuri Hoca seçim taktiğimizdi" diye beyinlerindeki solucanları döktüler.bunların seçim taktiğinde neler var neler. yalancının mumu hesabı

http://www.habervitrini.com/haber/yasar ... ak-177387/

Arkadaşlar şöyle yapalım o zaman, herkes rahatsız olduğu üyeyi söylesin onu silelim böyle yapsak olur mu?

Arkadaşlar bayağıdır kimsenin kimseye dokunduğu yok, tatil hali zaten ilgilenecek fazla zaman da yok ama kılıcı bir çeksen hocam @easytr isimli arkadaş değil ucu çok kişiye değiyor o zamanda özgürlük yok yasakçı zihniyet vs vs of offf... Siyasi yazıları olan sadece o arkadaş değil, belki sizin düşüncelere uymadığı için dikkatinizi çekiyor bilemem ama uyarılmıştı da, belki o arkadaşta bizden şikayetçidir beni uyarırken diğerlerine neden dokunmuyorsunuz diye bilemiyorum, derse de haklıdır ama sadece 1 tarafa çalışmamızı da beklemesin kimse... Mesela sizle pm ile daha öncede farklı bir kullanıcı adınızla bu tür bir konuyu konuşmuştuk...

Geneli ilgilendirmeyen konuları konu dışı, son konuda çıkmayacak şekilde şutlayıp idare edilecek kadar etmeye çalışıyor herkes, nadiren de istisnalar çıkıyor...

Mesela bazen haftalık, 2 haftalık, aylık yasaklamalar oluyor ama bunun farkına varmıyor olabilirsiniz..

@eskisehir hocam torpil nasıl yapılmış, karşılığında ne alınmış, kim yapmış, tanıyan kimmiş detay verinde payımıza düşeni alalım arkadaşlardan, yolumuzu bulalım.

hayırlı cumalar diye konu açılıyor arkadaş bu nedir ya
altına cevap veriliyor -sanada hayırlı cumalar w
bu konunun kaç kişiye ne faydası var şimdi
ha dersen okuma geç git eyvallah ama o zaman siyasi yada gündem konularıda açılsın sen istemezsen okuma git

bence bu tür konular açılmalı ve herkes konuşabilmeli istemeyen okumaz geçer gider
mesela mı

benzin 5 lira oldu dolar 2 lira oldu konuları
açılmasın mı arkadaş
bence açılsın ha bir anda siyaset meydanına çevirenler gelip sanki o zamdan kendileri olumsuz etkilenmiyormuş gibi hemde eleştiren herkes chp liymiş gibi -kemal gelse araba bile alamazdınız- diyor mesela
e böyle olunca ortalık kaynıyor arkadaş

Sanki dört dörtlük bir ülkede yaşıyormuş gibi yapıyorsunuz. Bu yasak özgürlüğü kısıtlayıcı bir yasaktır , ben yanlış buluyorum. Bizler öğretmen olduğumuz kadar insanızda,içinde bulunduğumuz gündem tabikide bu forumdada belirleyici olacaktır. Mesleki sorunlar yoğunlaştığında onu konuşursun, sorun yok iken kendini geliştirme kaygısı güden paylaşımlar yaparsın, formatörlük zamanı onunla ilgili. Sizin bu tavrınız yaşamdan kaç demek. Gündem eğer 30 Ağustos ise bununla ilgili paylaşımdan daha doğal ne olabilir. Toplu Sözleşme zamanı yapılan haksızlıkları paylaşmak siyaset ise evet siyaset yaşamın ta kendisi o zaman. Bile bile hiçbirşey olmamış gibi yapmanın ne manası var. Benim içinde en güzel paylaşım ortamı BBNET. Burdan öğrendiğim o kadar çok şey varki. Örneğin yarın dersimiz zorunlu olduğu için içeriklerle ilgili paylaşımlar yoğunlaşacak. Özetle ben bu yapılanı saçma buluyorum, insanların özgürlük alanlarını daraltırsanız eğer bu ters teper diye düşünüyorum.( Fikir konuşabilmek herkesin harcı değildir.)

Geri